PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev almak istiyoruz bilgi lazim

ultrAslan55
26 Şubat 2017, 03:20
Merhaba arkadaslar,

sizlere biraz danismak istiyorum.. Hayalim var, allah nasip kismet ederse hayirlisiyla ev almak istiyoruz..
birkac birsey anlatayim kendimden.. babam vefaat edeli 14 yil oldu, suan annem'le abim ve dul ablam kaliyor.. ben yeni evlendim ve kirada oturuyorum, yakinda abim evlenecek o yüzden annemi yanliz birakmak istemiyoruz.. ve bu nedenle mehrfamilienhaus ev bakiyoruz.. söyle 3 katli birsey.. herkesin kendi dairesi kendi dis kapisi olacak birsey ariyoruz.
1-2 haftadir evlere bakiyorum mekan Köln, fiyatlar gercekten normal degil.. diger ablam bergheim da yasiyor.. oralara da bakiyorum.. fiyatlar kölne bakarak cok daha mantikli ama degisiklikden korkmuyor degiliz.. bergheim bize iyi gelir mi bilmiyorum. Dogdum büyüdüm yer köln. buradan ayrilmak zor olur diye düsünüyorum. ya biraz danismak istiyorum.. yorumlarinizi düsüncelerinizi bilmek istiyorum.. önerleriniz varmidir ? biraz üzgünüm az sohbet edersem iyi gelir diye düsündüm ve o nedenle actim konuyu..

EnesD58
26 Şubat 2017, 04:55
Merhaba arkadaş,
Şimdi düşüncen güzel , aileyi bir araya toplamak .
Yaşın genc ise , ev alman mantıklı, yanlız, dikkat etmen gereken birkaç şey var.
Köln de ev fiyatları zaten yüksekti , faizler düştü düşeli fiyatlar tavan yaptı.
Yani Köln de uygun fiyata güzel bir Mehrfamilienhaus bulmak nerdeyse mucize .
Bergheim da durumlar nasıl bilmiyorum açıkçası.
Insan doğup büyüdüğü yeri bırakmak hiç kolay değil , ama insan oğlu herşeye çabuk alışıyor .
Şunlara dikkat et , alacağın evin masrafı az olsun . Hiç olmasın demiyorum , çünkü insan oturacağı evi isteğine göre değişitiriyor. Masraf dediğim şunlara , elektrik tesisatı, su tesisatı, kalorifer sistemi mümkün olduğu kadar yeni olsun , veya hemen masraf edilecek bir durum olmasın .
Sonra çoğu bankalar 10% Kaufpreis cebinde isteyebilirler .

Gelelim başka bir konuya.
Benimde Mehrfamilienhaus um var . Almamim önemli bir sebebi de annemin yanlız olmasıydı . Hem annem himayem altimda hemde evlerimiz ayrı. Çünkü bu zamanda ev üstüne ev olmuyor . Akşam olduğunda herkes kapısını kapatıp kendi evine gitmesi en uygunu.
Birde şu var , sen biraderin le çok iyi anlasabilirsiniz ama el kızları birbirleriyle anlaşa bileceklermi?
Yani sana tavsiyem su ev almadan önce ailecek hep beraber oturup enine boyuna tartışın . Herkes kabul ederse , bismillah deyip ev aramaya başlarsınız .

Şunu da söyleyeyim, hepimiz için geçerli bu , bu dünyada Allah'ın en büyük nimet lerden biri de aile dir. Daha doğrusu aile olabilmek . Hepimiz annamiza babamiza , kardeş bacilarimiza sahip çıkalım.
Birlikten güç doğar .