PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdisi Borclanmasini Finanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

karadeniz power
24 Şubat 2017, 20:58
Merhaba Arkadaslar, 2016 yilinda Hanim icin SGK ya yurtdisi Borclanmasi icin Almanya Ziraat Bankasindan 28000€ yatirdim.
Bu Parayi 2016 Einkommensteuererklärung da Zeile 6 Sonderausgaben(Vorsorgeleistungen) olarak yazdim. Beiträge an gesetzliche Ausländische Rentenversicherungen. Belge olarak Borc Tahakkuk Cetvelin Yeminli Tercümandan almancaya cevirisi, Sgk ya yatirdigim Paranin banka dekontu ve kendi Banka Hesabim dan Parayi aldigima dahi dekontu. Bugün Finanzamt tan Einkommensteuerbescheid geldi ve 28000€ Kabul edilmedigini gördüm. Finanzamtin Yaniti böyle: Vorsorgeaufwendungen die im Zusammenhang mit steuerfreien Einnahmen stehen, sind gem.§10 Abs.2 Nr.1 EStG nicht abzugsfähig. Die Beiträge zur ausländischen gesetzlichen Rentenversicherung stehen im Zusammenhang mit Arbeitslohn, der in der Türkei erzielt wurde und in Deutschland steuerfrei war. Ben Einspruch hakkimi kulandim ve Online Elster Portalindan Finanzamtta bildirdim. Einspruch tan gelen Cevapta Kabul görmezse bu davanin pesini Birakmayi düsünmüyorum . Finanzgerichte kadar yolu var. Cünkü her Finanzamt kendi kafasina göre karar aliyor , Almanyanin degisik bölgelerindeki bazi Finanzamt lar sorunsuz Sonderausgaben (Vorsorgeaufwand) olarak Kabul ediyor. Tecrübeli Arkadaslar hangi Yolu Tavsiye edebilir bana ve bu konuda hangi tecrübeli Avukati tavsiye edebilir. Yer NRW Duisburg bölgesi.

kai38
24 Şubat 2017, 21:13
Slm
Konu burada daha detayli islendi:

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?4194-SGK-%F6denen-parayi-finanzamtan-iade
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?35206-Bundesministerium-der-Finanzen-(BMF)-13-8-2013-Rz-4

Ben hem 2015 ( kendim icin ) ve hem 2016 esim icin daha yeni carsamba günü verdim kabul edildi.

Yer NRW Aachen

Burasi önemli:

Link

Slm tekrar,

http://www.bundesfinanzministerium.d...cationFile&v=4

4 Numarada ilk siradaki yaziya dikkat:

Zu den Beiträgen zur gesetzlichen Rentenversicherung gehören auch Beiträge an ausländische gesetzliche Rentenversicherungsträger
(vgl. BFH vom 24. Juni 2009, BStBl II S. 1000).

Saygilar

karadeniz power
24 Şubat 2017, 21:42
Geregelt ist die Absetzbarkeit als Sonderausgabe zunächst in § 10 Abs. 1 Nr 2 EStG (i.V.m. § 3 Nummer 55e EStG). Es können also Beiträge für eine gesetzliche Rentenkasse von der Steuer als Sonderausgabe abgesetzt werden, und zwar unabhängig vom Land der Rentenkasse (BFH vom 24. Juni 2009, BStBl II S. 1000, l auch FG Schleswig-Holstein vom 27. 9. 2007 2 K 53/07, BMF-Schreiben vom 24.2.2005, BStBl. 2005 I S. 429, vgl. OFD Frankfurt S 2255 A – 36 – St 220 vom 17. März 2014). Bunlari Finanzamtta Belgelerin yanina Bilgi olarak yollamistim. Finanzamt baska gerekceyi gösteriyor.
Erläuterungen : Vorsorgeaufwendungen die im Zusammenhang mit steuerfreien Einnahmen stehen, sind gem.§10 Abs.2 Nr.1 EStG nicht abzugsfähig. Die Beiträge zur ausländischen gesetzlichen Rentenversicherung stehen im Zusammenhang mit Arbeitslohn, der in der Türkei erzielt wurde und in Deutschland steuerfrei war.

kai38
25 Şubat 2017, 13:43
Slm,
yani bir Finazamt memurunun anlayacagi dil , önce tabi Einspruch zaman gecmeden ve bir kere daha gidip kendisiyle konusun ve kendisine mahkeme yolunu söyleyeceksiniz. Kendisi arastirmadan is yapiyor, bir üst müdürünede gidebilirsiniz.

Erläuterungen : Vorsorgeaufwendungen die im Zusammenhang mit steuerfreien Einnahmen stehen, sind gem.§10 Abs.2 Nr.1 EStG nicht abzugsfähig. Die Beiträge zur ausländischen gesetzlichen Rentenversicherung stehen im Zusammenhang mit Arbeitslohn, der in der Türkei erzielt wurde und in Deutschland steuerfrei war.

Die Beiträge wurden nicht als Arbeitslohn in der Türkei verdient, also ist die Aussage hinfällig . Das sind Vorsorgeaufwendungen fürs Alter, die Einnahmen werden aber in D versteuert, wenns soweit ist.
Bence Rechtschutzversicherung varsa hic tereddüt etmeyin, hakkinizi arayin, o memur isini bilmiyor yada arastirmiyor..

Saygilar

karadeniz power
25 Şubat 2017, 15:23
İlgin için tşk Kai38, Einspruch begründen yapıp yolladım Finanzamta, evet Rechtschutzum var, sizin dediğiniz gibi o memurla bir görüşeyim, pozitif bir yanıt alamazsam, hakkımı yasal yollardan arayacağım. Bence o Finanzamtaki Memurların onların Genelgesine göre yurtdışı borçlanmasıyla ilgili herşeyi redetmek .

tolgahamburg
25 Şubat 2017, 16:05
alabilirsin fazla büyütmeden olayı-)))adamların her kanunu bilmemesi normal

aqua05
21 Mart 2017, 15:07
Arkadaslar bu yatirdigimiz paranin tercümesi lazimmi.

Not.Arkadaslar Gecen sene 3600 günü yatirdim.bu senede 1400 günü yatirirsam.bu seneyide finantsamt a bildirebilirmiyim.yani 2016 ve 2017 senesini ayri ayri.

hOrOz
21 Mart 2017, 15:15
Arkadaslar bu yatirdigimiz paranin tercümesi lazimmi.

Not.Arkadaslar Gecen sene 3600 günü yatirdim.bu senede 1400 günü yatirirsam.bu seneyide finantsamt a bildirebilirmiyim.yani 2016 ve 2017 senesini ayri ayri.

2017 yi 2018 de düşebilirsin

aqua05
21 Mart 2017, 15:44
Horoz kardesim tercümesi lazimmi bu yatirilan paranin.

guengoer52
21 Mart 2017, 22:59
SGK nin gönderdigi ödeme bildirisi Tahakkuk Cetveli ve Banka Dekontunun tercümesi gerekli.

aqua05
22 Mart 2017, 00:15
SGK nin gönderdigi ödeme bildirisi Tahakkuk Cetveli ve Banka Dekontunun tercümesi gerekli.

Hocam Simdiye kadar ben hic birsey tercüme ettirmedim.Yeminli tercüme bürosunda yaptirmam Lazim degilmi.

guengoer52
22 Mart 2017, 01:05
Hocam Simdiye kadar ben hic birsey tercüme ettirmedim.Yeminli tercüme bürosunda yaptirmam Lazim degilmi.

Evet, yeminli tercüman olmali. Yakin cevrede tanimiyorsan https://www.konsolosluk.gov.tr adresinden bagli bulundugun konsolosluk bölgesini sectiginde sag alt kösede Tercüman Ara yerinden bulabilirsin.

Dedikli
22 Mart 2017, 01:33
Slm
Konu burada daha detayli islendi:

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?4194-SGK-%F6denen-parayi-finanzamtan-iade
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?35206-Bundesministerium-der-Finanzen-(BMF)-13-8-2013-Rz-4

Ben hem 2015 ( kendim icin ) ve hem 2016 esim icin daha yeni carsamba günü verdim kabul edildi.

Yer NRW Aachen

Burasi önemli:

Link

Slm tekrar,

http://www.bundesfinanzministerium.d...cationFile&v=4

4 Numarada ilk siradaki yaziya dikkat:

Zu den Beiträgen zur gesetzlichen Rentenversicherung gehören auch Beiträge an ausländische gesetzliche Rentenversicherungsträger
(vgl. BFH vom 24. Juni 2009, BStBl II S. 1000).

Saygilar
Arkadaslar Bu sene 2017,de yatirilan para 18000.bin euro hepsini birden gösterirsek kabul olurmu bu miktar cok degilmi..?

kai38
22 Mart 2017, 13:20
Slm,
hepsini birden gösterebilirsiniz. ( Tabi o sene icin ödemis oldugunuz vergi meblagida önemli )

Im Jahre 2016 sind die Beiträge absetzbar bis zu einem Höchstbetrag von 22.767 Euro bei Ledigen und 45.534 Euro bei Verheirateten, doch sie wirken sich nur mit 82 % steuermindernd aus, also mit höchstens 18.669 Euro bzw. 37.338 Euro (82 % von 22.767 Euro bzw. 45.534 Euro).

Alinti: https://www.lohnsteuer-kompakt.de/fag/2016/456/wie_werden_ihre_beitraege_zur_gesetzlichen_rentenv ersicherung_beruecksichtigt

Saygilar

hekimoglu
22 Mart 2017, 20:40
Ödemis olunan vergiden daha fazlasini geri alamazsiniz. Her yil yaptiginiz harcamalari sadece harcamanin yapildigi yila ait vergi beyaninda beyan edebilirsiniz.

kamanli
22 Mart 2017, 22:53
slm ben aldim

aqua05
23 Mart 2017, 10:09
Arkadaslar bu parayi yatiran kisiler en iyi vergi denklestirmesinden nasil yararlanir.Mesela 22 bin Euro yatiran kisi Bunu 3Yada 4 seneye bölse daha iyi degilmi.mesela ben 15 bin Birden yatirdim.ben bunun ne kadarini geri alsbilirim.iki kerede yatirsam Daha iyi degilmiydi.Benden gecti bundan sonraki arkadaslara bilen arkadaslar yardim etsin.

Not,Cevremde Bunun vergi denklesmesinden yararlanildigini bilmeyenler var daha.

hekimoglu
23 Mart 2017, 10:17
Arkadaslar bu parayi yatiran kisiler en iyi vergi denklestirmesinden nasil yararlanir.Mesela 22 bin Euro yatiran kisi Bunu 3Yada 4 seneye bölse daha iyi degilmi.mesela ben 15 bin Birden yatirdim.ben bunun ne kadarini geri alsbilirim.iki kerede yatirsam Daha iyi degilmiydi.Benden gecti bundan sonraki arkadaslara bilen arkadaslar yardim etsin.

Not,Cevremde Bunun vergi denklesmesinden yararlanildigini bilmeyenler var daha.

Bunu yapmak mümkün ancak borclanmada parca parca yapilip ayni sekil ödenmeli, mesela 5000 gün borclanmasi gereken bir kisi bunu dörde bölüp her yil 1250 gün borclanip ödeme yaparsa her yil 1250 gün icin yapmis oldugu borclanma bedelini vergiden düsebilir.
Senin durumunda yatirmis oldugun 15 bin euro vergilendirilecek bürütten düsülür geri kalan neyse onun vergisini ödersin.

Bence Deger
30 Mart 2017, 00:30
Arkadaslar bir sey soracam,

Simdi ben malulen emekliyim Almanyada,Türkiyede de borclanma parasini dedim.Yillardir Steuererklärung yapmadim,ben Finazamtattan absetzen yaparmiyim TR de ödedigim parayi?

Detayli ve aciklayici bir cevap veren olursa cok Makbule gecer.

hekimoglu
30 Mart 2017, 07:17
Arkadaslar bir sey soracam,

Simdi ben malulen emekliyim Almanyada,Türkiyede de borclanma parasini dedim.Yillardir Steuererklärung yapmadim,ben Finazamtattan absetzen yaparmiyim TR de ödedigim parayi?

Detayli ve aciklayici bir cevap veren olursa cok Makbule gecer.

Yurtdisi Borclanma bedelini ödemis oldugun yil icinde calisip vergi ödemissen yatirmis oldugun borclanma bedelini vergiden düserek geri para alabilirsin ancak ödemeyi yaptigin yil hic calisip vergi ödememis sadece emekli maasi almissan geri para alma sansinda yok.
Yanliz sunuda bilmen gerek borclanma bedelini vergiden düstükten sonra her yil TR den aldigin emekli maasinida gelir olarak göstermen gerekecektir bu durumda emekliler icin belirlenen vergi sinirini asarsan her yil geri para ödemek zorunda kalabilirsin hesabini iyi yapmalisin.

Bence Deger
30 Mart 2017, 14:47
Sagolasin Hekimoglu,Anladim.Benim calismam yok 1o seneden fazladir malul emeklim var,mesele hal odu sanirim.Zaten Finazamt 10.000€ kadar frei yanlisim varsa düzeltin.

Benim alacagim 1200 1300 tl arasi.Onuda büyük ihtimalle durdururum.Aldigim ev kirasi yardimi emklimden ( TR ) kat be kat fazla )

Saygilar

karadeniz power
20 Ekim 2017, 00:01
Arkadașlar biraz geç yazıyorum ama. Sorun Einspruch dan sonra ve borç tahakkuk cetvelindeki tercümelerini izah ettikten sonra çözülmüştür. SGK ya yatırdığım parayı hepsini Kabul etti Finanzamt.

dadaloglu38
20 Ekim 2017, 21:09
bende bekliyorum sgk parayi aldiklarina dair makbuz istemisler bende yatirilmasi gereken meblanin yazdigi kagidi ve burdan ödedigim ziraat bankasi kagidini gönderdim bu almanca ve türkce digerleri malum türkce bu sefer ne isteyecekler 80 ay oldu

memo3008
07 Ocak 2018, 14:29
arkadaslar, makbuzu en gec kac sene icinde finazamta vermemiz gerekir ?
ben mekbuz filan vermedim.
2013 senesinde yatirmistim kendimin ve esimin toplam parasini sgk ya.

Gercekler 2.0
07 Ocak 2018, 17:19
2013'de paranı yatırdıysan, 2013 Lohnsteuerinde düşebiliyorsun. Başka yıl olmuyor. Yani tren kaçtı.

Krankenkasselerde Zuflussprinzp diye bir kayde var. Yani Türkcesi para ne zaman aktarıldıysa o yıl demek anlamına geliyor demek.

hekimoglu
07 Ocak 2018, 17:23
arkadaslar, makbuzu en gec kac sene icinde finazamta vermemiz gerekir ?
ben mekbuz filan vermedim.
2013 senesinde yatirmistim kendimin ve esimin toplam parasini sgk ya.

Eger yapmamissan geriye dönük son 4 yil icin Einkommensteuererklärung verebilirsin. Ödenen prim miktari nekadar yüksek olursa olsun kesilen vergiden daha cok para Finanzamt tan alinamaz. SGK ya ödenen borclanma primi vergiden düsüldükten sonra alinan ayliklarinda her yil vergi beyanina yansitilmasi gerekmektedir. Hesaplari buna göre yapmakta fayda vardir.

dadaloglu38
07 Ocak 2018, 17:23
yatırdığım makbuzları ve sgk kağıtları almanca çevittirip verdim %20 ödediler

Gercekler 2.0
07 Ocak 2018, 22:05
Eger yapmamissan geriye dönük son 4 yil icin Einkommensteuererklärung verebilirsin. Ödenen prim miktari nekadar yüksek olursa olsun kesilen vergiden daha cok para Finanzamt tan alinamaz. SGK ya ödenen borclanma primi vergiden düsüldükten sonra alinan ayliklarinda her yil vergi beyanina yansitilmasi gerekmektedir. Hesaplari buna göre yapmakta fayda vardir.

Hekimoglu, yil 2018'deyiz. 31.12.2017 tarihine kadar ancak 2013 Steuererklärung verebilirdi. Yani sansi kalmadi.

yatırdığım makbuzları ve sgk kağıtları almanca çevittirip verdim %20 ödediler

Bosuna hemen tercüme yaptirmayin. Eliniz ile önemli yerleri dekontu üzerinde tercüme edin, cogu zaman yeterli olacaktir.

hekimoglu
08 Ocak 2018, 00:04
Hekimoglu, yil 2018'deyiz. 31.12.2017 tarihine kadar ancak 2013 Steuererklärung verebilirdi. Yani sansi kalmadi.

Bosuna hemen tercüme yaptirmayin. Eliniz ile önemli yerleri dekontu üzerinde tercüme edin, cogu zaman yeterli olacaktir.

@memo3008 arkadasimizin sorusunun cevabi benim aciklamamin icinde var zaten de ben gelebilecek baska sorularada cevap mahiyetinde zaten son 4 yil yapilabilir derken 2013 ten 2018 e 5 yil gectigine göre artik olmayacagini memo arkadasimiz anlar diye düsünmüstüm. Herneyse biraz daha aciklayici yazmakta yarar var sende haklisin @gercekler 2.0 arkadasim.

Her Finanzamt direkt kabul etmiyor, kimileri kendi elle yaptiginiz tercümelerle bile sorun cikartmazken kimileri hersey olmasi gerektigi gibi tercümana yaptirildigi halde kabul etmeyebiliyorlar. Gecen yil bir tanidiga yardimci olmak amaciyla tüm kagitlarini ben doldurdum verdi Finanzamta kabul etmediler, itiraz yazdiktan sonra kabul ettiler yani isler birazda keyfi yürüyor belliki.

memo3008
09 Ocak 2018, 13:35
Hepinize cevaplarınız icin çok teşekkür ederim

arcelik
10 Ocak 2018, 02:15
Arkadaslar benim anlamadigim konu

Ben simdi TR den emeklilige bas vurup SGK ya ödeyeceğim primi almanyada Einkommensteuer Erklärung da absetzen mi edebiliyorum ?

Hadi diyelim absetzen ede biliyorum

Bsp. Jahreseinkommen 50.000€ zu versteuerndes Einkommen 25500€ (24.500€ Freibetrag) d.h 25.500€* ca 25%=6375€ Nachzahlung

Yani 6375€ ödemiyorum ve üste Finanzamt dan geri para mi aliyorum anlamadim ! Ödediginiz paralari göstermeseniz daha mantikli degilmi? Bana biriniz lütfen anlata bilirmi !

Cok tskler simdiden yardimci olacak ARKADASA , HYRLI GCLER

SLMLAR

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Gercekler 2.0
10 Ocak 2018, 23:55
Anlatmasi biraz zor. Ama hesap öyle yaplmiyor. Anlatamasi biraz uzun. Anlatsam bile temel vergi hesaplama biligilerin olmasimki anlatdigim zaman daha iyi anlasilsin diye.

Ancak bildirmeye mecbur degilsin. Ama bildirsen iyi olur. Cünkü bugün yatirirken bildirmedin diye, ilerde o ayliga vergiden muaf olmuyorsun.

arcelik
11 Ocak 2018, 00:33
Anlatmasi biraz zor. Ama hesap öyle yaplmiyor. Anlatamasi biraz uzun. Anlatsam bile temel vergi hesaplama biligilerin olmasimki anlatdigim zaman daha iyi anlasilsin diye.

Ancak bildirmeye mecbur degilsin. Ama bildirsen iyi olur. Cünkü bugün yatirirken bildirmedin diye, ilerde o ayliga vergiden muaf olmuyorsun.Güzel Kardesim/Abicim biraz sayilarla birazda yazili anlatirsan neden anlamayayim?

Bukadar karisik bir olay mi? Mesela 2 sene evvel annem SGK dan 3500gün borclanip emekli oldu ve almanyadan zaaten emekliydi yaani onun icin bu durum zaaten gecti birsey hak talep edemeyiz , hak talep etmek istesek bile bir ise yararmi onuda bilmiyorum zaaten geliri az ona geri para iade ederlermiydi?

Ama cok Bilgi göz cikartmaz bilmekde fayda var ileride kendim icin emeklilige basvurmaya kalktigimda bunlari bilmek iyi olurdu !

Saygilarimla

hekimoglu
11 Ocak 2018, 00:50
Güzel Kardesim/Abicim biraz sayilarla birazda yazili anlatirsan neden anlamayayim?

Bukadar karisik bir olay mi? Mesela 2 sene evvel annem SGK dan 3500gün borclanip emekli oldu ve almanyadan zaaten emekliydi yaani onun icin bu durum zaaten gecti birsey hak talep edemeyiz , hak talep etmek istesek bile bir ise yararmi onuda bilmiyorum zaaten geliri az ona geri para iade ederlermiydi?

Ama cok Bilgi göz cikartmaz bilmekde fayda var ileride kendim icin emeklilige basvurmaya kalktigimda bunlari bilmek iyi olurdu !

Saygilarimla

arcelik, 2 sene evvel yurtdisi borclanma bedeli ödeyen kisi ödedigi tarihte zaten calismamis vergi ödememisse borclanma bedelini vergiden düsme hakkida olmuyor. Vergiden masraf düsmek icin vergi ödenmis olmasi gerekiyor sanirim o konuda biraz anlasilmayan birseyler oldu.

Aynen dedigin gibi eger vergiden düsme hakki varsa ödenen prim jahresgelat tan düsülür geri kalan miktar vergilendirilir, ancak burada önemli olan nekadar vergi ödediginizdir 1500 € vergi ödemis olan biri 2500 € geri alamaz en cok ödenen miktar geri alinabilir.

MEGAbond
12 Ocak 2018, 00:57
her sene düzenli steuererklärung yaptirmaya calisiyorum,,gecen sene 2016 icin steuererklärung yaptirmistim,, ufak tefek islerimizi görecek üc bes kurus aldik,,,soruma gelince 2016 da yurt di$i borclanmasindan SGK ya emeklilik icin 10 000 euro ödemistim..elimde o günlerden yani 2016 dan kalma SGK ödeme cizelgesi duruyor,,ziraat bankasindan paranin yatirildigina dair makbuzda elimde,,(parayi burdan yatirmadim,,kardesime yolladim o benim adima yatirdi).

ben simdi bu sene 2018 de,,,, 2016 da ödemis oldugum primi geriye dönük,, bu sene finanzamt'a gösterebilirmiyim ?

bu arada 01.01.2017 den itibarende arbeitsamtdayim.

yardimci olucak arkadaslardan simdilik Allah razi olsun.

Gercekler 2.0
12 Ocak 2018, 01:09
2016 Steuerbescheid geldiktensonra 1 ay icinde itiraz ettin ettin, etmedin sansin yok.

Saim
26 Ocak 2018, 15:42
Merhaba arkadaslar,
Benim Steuerberater ödemis oldugum borclanmayi kabul olmaz dedi. Zaten benim Vorsorgeaufqendungen ziyadesi ile doldugunu söyledi. Dogrumudur?

hekimoglu
26 Ocak 2018, 19:28
@Saim, sanirim senin Steuerberater eger senin absetzen yaptiklarin tüm ödemis oldugun vergiyi geri almaya yeterli buna gerek yok demek istememisse biraz sacmalamis.

Konu daha önce,

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?4194-SGK-%25F6denen-parayi-finanzamtan-iade

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?35206-Bundesministerium-der-Finanzen-(BMF)-13-8-2013-Rz-4

burada yasal dayanaklariyla birlikte detaylica islendi.

Vorsorgeaufwendungen-Höchstbetrag-Altersvorsorgeaufwendungen konusunda söyle bir bilgi var;

Ausgaben für die private und gesetzliche Rentenversicherung und ihr gleichgestellte Aufwendungen können Sie 2017 bis zu einem Höchstbetrag von 23.362 Euro (das Doppelte für Ehepaare) von der Steuer absetzen; im Jahr 2018: 23.712 Euro. Für 2017 erkennt das Finanzamt aber nur 84 Prozent der Aufwendungen an; 2018 sind es 86 Prozent.

aqua05
09 Mart 2018, 00:35
Merhaba arkadaslar,
Benim Steuerberater ödemis oldugum borclanmayi kabul olmaz dedi. Zaten benim Vorsorgeaufqendungen ziyadesi ile doldugunu söyledi. Dogrumudur?

Nasil Kabul olmaz arkadasim .Buradaki arkadaslardan Allah razi olsun Benim Steuerberater tercüme bile yaptirmadan yazdi.14bin Küsür Euro yatirdim hanim Icin 3600 günden 2016 da 29.11.2017 doldurdum.dün Steuerberaterin heaspladigi gibi 3500 Euro geldi.2015 de Ben Borclu cikmistim finantzamta.Yani 14700 Euro emekli Icin yatirdigim paranin 3500 ü Geri geldi.

Birbey 3.0
09 Mart 2018, 00:39
Nasil Kabul olmaz arkadasim .Buradaki arkadaslardan Allah razi olsun Benim Steuerberater tercüme bile yaptirmadan yazdi.14bin Küsür Euro yatirdim hanim Icin 3600 günden 2016 da 29.11.2017 doldurdum.dün Steuerberaterin heaspladigi gibi 3500 Euro geldi.2015 de Ben Borclu cikmistim finantzamta.Yani 14700 Euro emekli Icin yatirdigim paranin 3500 ü Geri geldi.

Merhaba arkadaslar,

Steuerberaterin dedigi dogrudur. Kabul olmaz derken, temelinde kabul olur demek istemis, ancak vergiden düsebilecegin bir üst sinir var. Senin gelirin anlasilan baya dolgun oldugu icin, zaten üst sinira dayanmis olabiliyorsun.