PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trde emekli aylik Maasina baglanmak

abbas2006
24 Şubat 2017, 14:17
iyi günler Karadeniz kardes,

Mart 2017 de hayirlisiyla Tr de emekli olacagim : Maasim baslamasi icin hangi belgeler lazim ?

-Mass baglanmasi icin Tr de Nevsehir SGK de kendim gitmek zorundamiyin veya Ankaradan SGK dada olurmu?
-Yurt disindan Posta yoluyla veya Konsolosluktan olurmu?

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

Saygilar
abbas

hOrOz
24 Şubat 2017, 15:36

Mart 2017 de hayirlisiyla Tr de emekli olacagim : Maasim baslamasi icin hangi belgeler lazim ?

-Mass baglanmasi icin Tr de Nevsehir SGK de kendim gitmek zorundamiyin veya Ankaradan SGK dada olurmu?

Saygilar
abbas

posta yoluyla da olur ama o zaman biraz sürebilir

e devlet şifren varsa internet üzeri yapabilirsin >>>> https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan
http://www.sgk.gen.tr/ssk/emeklilik-basvurusu.html

abbas2006
24 Şubat 2017, 15:42
cok sagol Kardes

guengoer52
24 Şubat 2017, 15:51

Saygilar
abbas

Yaslilik ayligi baglatma talebinde bulunmak icin:

1. Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi
2. 3201 Sayili kanuna göre aylik talebinde bulunanlara mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesi
Doldurulacak buna ek olarak yurtdisinda bagli bulundugunuz emeklilik sigorta kurumundan alacaginiz hizmet cetveli güncel en cok 30 günlük ( Versicherungsverlauf ) ile birlikte ya Türkiye de bagli bulundugunuz sgk kurumuna sahsen yada postayla gönderebilirsiniz.

Emeklilik ayligi basvuruyu takiben basvurunun sgk kurumunda isleme alindigi ayi takip eden ilk aydan itibaren baslar. Postadaki gecikmelerden dogmasi muhtemel hak kaybini hesaba katmak gerekir.