PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mahnunglardaki parayı ödeme zorunlu mu

osman33
21 Şubat 2017, 22:29
Slm.arkadaşlar. gecen bir mahnung geldi stadt Düsseldorf tan. 2 ay önceki 25 euroluk park cezası parasini yatırmayı unutmuşum gözden kaçmış. Gecen gelen mahnung da 48 euro ya çıkmış yatırmam gereken para.simdi öğrenmek istediğim şu
-ana para haricindeki parayı yatirmak zorundamiyiz
-yatirmasak nolur.
-gönderilen mahnung normalde einschreibenli gelmek zorunda degilmi. Einschreibenli gelmeyen mahnungu , bana böyle bi mektup gelmedi iddiasinda bulunsam nolur.

Aranızda bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim.

mercanadasi
21 Şubat 2017, 22:35
hepsini ödemek zorundasin
hata senin iki ay gecmis üzerinden ödememisin

dedebar2017
21 Şubat 2017, 22:58
hepsini ödemek zorundasin
hata senin iki ay gecmis üzerinden ödememisin

Biliyormusun da öyle yazdin yoksa kafadan mi salladin?

hOrOz
21 Şubat 2017, 23:20
Biliyormusun da öyle yazdin yoksa kafadan mi salladin?

arkadaşlar siz nerede yaşıyorsunuz

yaşadiğınız ülkenin kanularını bilmiyorsunuz

tabiki mahnung da gelen parayı ödemeniz gerek cezalı duruma düşmüşsünüz

parayı ödememek te direnirseniz evinize haciz veya en kötü durumuda sizi tutuklamaya kadar götürebilir

Cengiz Bond
21 Şubat 2017, 23:23
bende bazen sasiyorum. 2017 yilinda almanyadayiz :mad:. ve daha halen böyle sorular

kayserli
21 Şubat 2017, 23:39
Birde alici Alman hükümeti ;)

tr-22
22 Şubat 2017, 00:13
Sana gelen ilk mahnungu es kecmisin,ikinci maghnungda sana biraz fakli 3 yada 5€ fazla gelmistir,bu durumda sen ödememede diretmisinki sana gelen ücüncü nerdeyse 100% cezali geliyor.

Sen gelen ikinci mahnungta onlarla irtibata gecmis olsaydin, durumu dogru dürüst anlatsaydin inaniyorum senin iyi niyetliligine riza gösterip ödetmezlerdi.

Senin paraya ödemyecegini anladilar akillanman icin 100& yakin bir parayla ödemeni istiyorlar,senin yerinde olsam hic zaman kaybetmeden o parayi yatiririm,sana verilen sürede ödemedigin taktirde seni mahkemeye verirler ve bütün masraflarida sana yüklerler, buna inanmani istiyorum.

dedebar2017
22 Şubat 2017, 01:24
iyide einschreiben le bir mektup gelmemis, nasil ispat edecekler cezanin eline gectigini? Burda prensib ten bahsetmiyoruz elbette ceza gelmisse ödenmesi gerekir ama hukiki durum biraz farkli

neco54
22 Şubat 2017, 01:52
iyide einschreiben le bir mektup gelmemis, nasil ispat edecekler cezanin eline gectigini? Burda prensib ten bahsetmiyoruz elbette ceza gelmisse ödenmesi gerekir ama hukiki durum biraz farkli

Size gelen cezalar veya rechnunglar hep einschreiben,mi olarak geliyor.
Aradan kac ay gecmis ve gelen mektuplar hep kayboldu yada yerinemi ulasmadi.
Mecbur olarak ödenecek. Ödenmezse daha farkli hesaplarda gelebilir.

S&S

hope41
22 Şubat 2017, 09:57
Normalde ödemen lazim ama ara konus, unuttgunu ya da gözünden kactigini söyle bir ihtimal derlerse ki o zaman sadece cezayi öde ne ala.... Özel bir sirket filan olsa belki olur der ama resmi yerlerde biraz zor gibi ama denemekte fayda var.

Dedikli
22 Şubat 2017, 10:16
Normalde ödemen lazim ama ara konus, unuttgunu ya da gözünden kactigini söyle bir ihtimal derlerse ki o zaman sadece cezayi öde ne ala.... Özel bir sirket filan olsa belki olur der ama resmi yerlerde biraz zor gibi ama denemekte fayda var.
Kardesim Ödeyeceksin... 2, yil önce banada aynisi oldu konusmama ragmen yazili olarak da bas vurmami istediler yinede ödediler Hemde zaman kayip/uzadigi icin 4, katini aldilar.. benim sana tavsiyem Ödiyeceksin.

hOrOz
22 Şubat 2017, 11:26

ben 40 senedir Almanya dayım hiç bir zaman bir cezanın Einschreiben geldiğini görmedim ..

sadece mahkemeden gelen Mavi Mektuplar ( gerichtlichen Mahnbescheid ) Einschreiben gelir zaten o da son duraktır

zamanında ödemezseniz sistem otomatik olarak Mahnung gönderiyor

Neyin pazarlığını yapacaksınız ? neyi konuşacaksınız ?

Bazı arkadaşlar Almanya da yaşadıkları halde halen Türk mantığı ile hareket ediyor

lafı evirip çevirmenin gereği yok .. ödemek zorundasın ..

ha ben ödemem dersen hala Einschreiben diyorsan senin problemin

hope41
22 Şubat 2017, 11:35
ben 40 senedir Almanya dayım hiç bir zaman bir cezanın Einschreiben geldiğini görmedim ..

sadece mahkemeden gelen Mavi Mektuplar ( gerichtlichen Mahnbescheid ) Einschreiben gelir zaten o da son duraktır

zamanında ödemezseniz sistem otomatik olarak Mahnung gönderiyor

Neyin pazarlığını yapacaksınız ? neyi konuşacaksınız ?

Bazı arkadaşlar Almanya da yaşadıkları halde halen Türk mantığı ile hareket ediyor

lafı evirip çevirmenin gereği yok .. ödemek zorundasın ..

ha ben ödemem dersen hala Einschreiben diyorsan senin problemin

Ben pazarlik yapin demedim ki, ödemesinin gerektigini de en basta belirttim zaten ve nerede yasadigimizi da biliyorum. Arkadasin aslinda konuyu acip sormasi bile gereksiz yanlis anlamazsa tabi ama madem konuyu acip sormus bende sansini dene ara sor en kötü olmaz derler dedim! Büyük ihtimal de zaten yok derler ya da yazili basvur derler.

Bir kere benim basimdan gecti ki o zaman benim gecerli sebebim vardi... ama yillar gecti ve nerden geldigini niye geciktigini bile hatirlamiyorum... aradim konustum ve gecikme zammini ödemedim! Ama dedigim gibi benim mazeretim görmemisim gözümden kacmis vs. degildi.

hOrOz
22 Şubat 2017, 11:42
Ben pazarlik yapin demedim ki, ödemesinin gerektigini de en basta belirttim zaten ve nerede yasadigimizi da biliyorum. Arkadasin aslinda konuyu acip sormasi bile gereksiz yanlis anlamazsa tabi ama madem konuyu acip sormus bende sansini dene ara sor en kötü olmaz derler dedim! Büyük ihtimal de zaten yok derler ya da yazili basvur derler.

Bir kere benim basimdan gecti ki o zaman benim gecerli sebebim vardi... ama yillar gecti ve nerden geldigini niye geciktigini bile hatirlamiyorum... aradim konustum ve gecikme zammini ödemedim! Ama dedigim gibi benim mazeretim görmemisim gözümden kacmis vs. degildi.

hocam sana lafım yok geçerli mazereti olan olabilir mesela adam uzun süre hastanededir eline geçmemiş olabilir

ama hala böylede düşünenler var tutturmuşlar Einschreiben değil ,,konuş falan filan

osman33
22 Şubat 2017, 13:22
Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşların bazıları nerede yaşıyorsun, gereksiz, neyin kafasi diye yazmışlar.
Çok şükür nerede yaşadığımızida biliyoruz ne yaptığımızıda . Parayida zaten çoktan ödedim.
Benim sormak istediğim bu mahnunglar gercekten elimize gecmediyse ne olacak. Hani bir yerlere veya handy vertraglari kündigen yaparken çoğumuz einschreibenli gönderiyoruz. Aksi takdirde vertrag uzadimi ben göndermistim amaa ayakları sökmüyor.hani belgen diyorlar.
Bana gelen yukaridaki mahnungda ilkdi.hemde einschreiben ile göndermisler.
Diger firmalar birinci mahnung göndermeden yüksek bir mahnung cezası gönderseler ispatlari ne olacak.adam gönderdim diyor bende almadim diyorum.bunun kanundaki yeri nedir . Elbette gelenlerini tıpış tıpış ödüyoruzda , ödememe hakkımız varmı onu soruyorum.
Birde herkez kafasina göremimi bu cezalari koyuyor.
Buyrun ........

Impostor
22 Şubat 2017, 14:11
devlet daireleri haric mahnunglarda indirim icin pazarlik yapabilirsiniz (inkasso...eski ödenmemis faturalar). abim icin finanzamt ile anlasmaya calistik (steuerberater isini yapmadigi icin schätzen yapilmis vergiler) maglesef bir kurus bile inmiyorlar...

hOrOz
22 Şubat 2017, 14:29
Slm.arkadaşlar. gecen bir mahnung geldi stadt Düsseldorf tan. 2 ay önceki 25 euroluk park cezası parasini yatırmayı unutmuşum gözden kaçmış. Gecen gelen mahnung da 48 euro ya çıkmış yatırmam gereken para.simdi öğrenmek istediğim şu
-ana para haricindeki parayı yatirmak zorundamiyiz
-yatirmasak nolur.
-gönderilen mahnung normalde einschreibenli gelmek zorunda degilmi. Einschreibenli gelmeyen mahnungu , bana böyle bi mektup gelmedi iddiasinda bulunsam nolur.

Aranızda bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim.

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşların bazıları nerede yaşıyorsun, gereksiz, neyin kafasi diye yazmışlar.
Çok şükür nerede yaşadığımızida biliyoruz ne yaptığımızıda . Parayida zaten çoktan ödedim.
Benim sormak istediğim bu mahnunglar gercekten elimize gecmediyse ne olacak. Hani bir yerlere veya handy vertraglari kündigen yaparken çoğumuz einschreibenli gönderiyoruz. Aksi takdirde vertrag uzadimi ben göndermistim amaa ayakları sökmüyor.hani belgen diyorlar.
Bana gelen yukaridaki mahnungda ilkdi.hemde einschreiben ile göndermisler.
Diger firmalar birinci mahnung göndermeden yüksek bir mahnung cezası gönderseler ispatlari ne olacak.adam gönderdim diyor bende almadim diyorum.bunun kanundaki yeri nedir . Elbette gelenlerini tıpış tıpış ödüyoruzda , ödememe hakkımız varmı onu soruyorum.
Birde herkez kafasina göremimi bu cezalari koyuyor.
Buyrun ........

ilk soru soru sorduğunla bu yazdığın arasında çok fark var

birincisinde yatırmam gerek diyorsun ikincisinde çoktan yatırdım diyorsun

yani boşuna burada zaman kaybediyoruz

osman33
22 Şubat 2017, 15:59
Horoz kardeş detaylara takılma. 😃İlkinde yatirilmasi gereken paradan bahsediyorum. Yaani böyle bir miktar karşıma çıktı baabından yazmıştım.

Dolunay35
22 Şubat 2017, 17:08
Mecburen ödemek zorundasın kardeş.kısa ve öz ne kadar gelmişse ödeyeceksin.Bir kere öde kurtul gitsin.zaten çok yüksek bir mevla değil.

Osmanbey34
25 Şubat 2017, 01:45
ödemen lazim / Stadt ile hic uras ma yok almadim sudur budur / basini hic yorma .