PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyada Fransaya Basen (nikotinli ) siparis versek gümrükte SIKINTI olurmu?

sswiss
21 Şubat 2017, 14:22
Slm Dostlar

Almanyadan fransaya Basen nikotinli ve e-zigi siparis versem fransaya girerken gümrükte sorun olurmu ve gümrük ücreti alinirmi bilgisi olan varmi.

Ben isvicre de kaliyorum ,isvicre Basen (nikotinli) max 150 ml serbest birakiyor ve diger malzemeler icinde gümrük aliyor.Bende bir sorayim dedim fransa sinirda akrabalarim var acaba fransaya akrabalara siparis versem SIKINTI olurmu.

Dolunay35
21 Şubat 2017, 15:22
fransa avrupa birliginde oldugu icin SIKINTI olacagini sanmiyorum.gümrük avrupa birliginde olmayan ülkeler icin gecerli sanirim.

sswiss
21 Şubat 2017, 15:38
hani siparis veririm sonrada sorun yasamak istemiyorum fransadaki akrabalarla,yok iste bizden gümrük parasi aldilar yok söyle oldu yok böyle oldu :) ki öyle bir gümrük parasi alsalarda sorun degil öderiz :)) sorun isvicreye Basen (nikotinli) sadece kisi basi 150 ml hakkimiz var,150 ml de cok az her ay siparis versek 150 ml bu defada her defasinda gönderme ücreti baya pahaliya geliyor
Hani belki fransaya 1 veya 2 litre siparis etsek en azindan 6 ay yeter

hOrOz
21 Şubat 2017, 16:47
20.5.2017 den itibaren Almanya TPD 2 yasası yürürlüğe girecek ondan sonra satılacak miktar asgari 10ml şişe ye indirilecek

sswiss
21 Şubat 2017, 22:42
Horoz ,sanki konu baska yere kayiyor :))) kac ml satiliyor diye soru sormadimki :)) önce su benim konuya bir aciklik getirek daha sonra senin verdigin bilgiyide masaya yatirak.

siparis almanyadan yapilacak ve teslimat fransaya olacak ikiside EU üyeligi olan ülke ancak yinede ayri ayri olan bir ülke acaba basen nikotinli fransaya girerken gümrükte soru oluyormu yada su kadar serbest diye bir limit varmi bu iki ülke arasinda.

gündüz Basen satan bir web sitesine mail yazdim ve sordum ,cevap geldi; adam diyor fransaya giden siparislerde gümrükten dönen veya sorun bilgisi bize gelmedi diyor.Satici öyle diyor ama acaba fransaya hic Basen sattimi yada biz satakta sanssimizi deniyelim mi diye düsünüyor

20.5.2017 den itibaren Almanya TPD 2 yasası yürürlüğe girecek ondan sonra satılacak miktar asgari 10ml şişe ye indirilecek