PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : türk denızbank

er4711
19 Şubat 2017, 14:34
Arkadaslar türk denızbank kartımla almanyadakı bankautomatlardan en uygun şekılde nasıl para çekebılırım. Verdığiniz bılgiler için şimdiden teşekkür edıyorum

hekimoglu
19 Şubat 2017, 15:52
Denizbank yurtdisi ATM lerden nakit para cekimleri icin %1 komisyon ücreti alir, en az 6 TL den baslar alinan ücret cekilen paranin miktarina göre degisir. Örnegin 1000 € cekersen 10 € komisyon ödersin ancak bununla bitmez. Bankalar yurtdisi para birimlerinden yabanci ATM lerde cekilen kur u genelde ayni kurun TL karsiligindan degilde cekilen kuru önce Dolara Dolardanda TL ye cevirip hesap yaptiklarindan bu karmasik kur hesaplamalindan dogan kayiplarida hesaba katmak gerekir.

Yurtdisi ATM lerden nakit cekiminde komisyon ödemeden islem yapilabilecek tek banka Yapi Kredi Bankasidir,bu bankaya ait banka kartiyla Unicredit Grup Bankalari kapsaminda Almanya da HypoVereinsbank ATM lerinden komisyonsuz para cekmek mümkündür. Size en yakin HypoVereinsbank ATM listesine bu http://nextdoor.wigeogis.com/kunden/hvb/start.php5 siteden ulasabilirsiniz.

haveri68
19 Şubat 2017, 16:26
gecenlerde 100 € cektim tam 42 yada 48 Tl para kesmisler ,cok benim dkb bankasiyla türkiyede para cekiyorum 0 komisyon sifir islem parasi