PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedeli Askerlik islenlerini yaptim ne olcak simdi.?

boogy
17 Şubat 2017, 01:06
Selam arkadaslar,

1981 dogumluyum ve bugün dövizli askerlik icin basvurdum simdi ne olacak haberiniz varmi ?

Memur bana 5 ay icinde belki mektup gelebilir dedi belkide gelmez dedi bisey anlamadim.
Giderken systeme ekledim seni dedi , hayirli olsun dedi baska bir bilgi yok.

Almanyada dogdum sadece tatilerde türkiyeye giris cikis yapdim.
- 1.000 Euro ödedim
- Rentenversicherungsverlaufu da verdim
- Meldebescheinigung verdim

Arbeitssuchend bescheinigung verdim, iste orda problem basladi, bana dediki "Bewillungungbescheid" istiyormus bende dedim ben arbeitssuchend ohne leistungen beziehen yapiyom dedim...bende "Eingliederungsvereinbarung" var dedim gösterdim " anlamak istemedi, ondan sonra tamam tamam dedi seni SISTEME yolladim git 5 Euro yu öde imzalat gel dedi.

Yapdiktan sonra Hayirli olsun dedi belki ama belki 5 ay sonra Mektup gelebilir dedi.

calismisligim 10 yil.
su an sadece arbeitssuchend gözüküyorum yardim almiyorum

Bendeki Belge basligi : Dövizli Askerlik Hizmeti Basvuru Formu
1. Sayfanin altinda ...........basvurusu kabul edilmistir. Dövizli Askerlik basvurusunun öneylanmasi rica ederim.

ABI bunlar bana pislik yapacak bence olmuycak......arbeitsuchend bescheinigung inkl. Eingliederungsvereinbarung verdim, kardesim para istemiyorum onlardan yardim almiyorum mecbur degilimki arbeitslos olup para almak.

Sizce ne olur, kafami karistirdi ..... 5ay bekle dedi...belki gelir belki gelmez dedi!

saygilarla

Ne olcak anlamadim ?

bey_tu
17 Şubat 2017, 01:10
Bu Gelecek Büyük Bir ihtimal Ne Gelsin! Teskere

https://www.youtube.com/watch?v=GI4sGE2Z5tw

hekimoglu
17 Şubat 2017, 03:02
Selam arkadaslar,

1981 dogumluyum ve bugün dövizli askerlik icin basvurdum simdi ne olacak haberiniz varmi ?

Memur bana 5 ay icinde belki mektup gelebilir dedi belkide gelmez dedi bisey anlamadim.
Giderken systeme ekledim seni dedi , hayirli olsun dedi baska bir bilgi yok.

Almanyada dogdum sadece tatilerde türkiyeye giris cikis yapdim.
- 1.000 Euro ödedim
- Rentenversicherungsverlaufu da verdim
- Meldebescheinigung verdim

Arbeitssuchend bescheinigung verdim, iste orda problem basladi, bana dediki "Bewillungungbescheid" istiyormus bende dedim ben arbeitssuchend ohne leistungen beziehen yapiyom dedim...bende "Eingliederungsvereinbarung" var dedim gösterdim " anlamak istemedi, ondan sonra tamam tamam dedi seni SISTEME yolladim git 5 Euro yu öde imzalat gel dedi.

Yapdiktan sonra Hayirli olsun dedi belki ama belki 5 ay sonra Mektup gelebilir dedi.

calismisligim 10 yil.
su an sadece arbeitssuchend gözüküyorum yardim almiyorum

Bendeki Belge basligi : Dövizli Askerlik Hizmeti Basvuru Formu
1. Sayfanin altinda ...........basvurusu kabul edilmistir. Dövizli Askerlik basvurusunun öneylanmasi rica ederim.

ABI bunlar bana pislik yapacak bence olmuycak......arbeitsuchend bescheinigung inkl. Eingliederungsvereinbarung verdim, kardesim para istemiyorum onlardan yardim almiyorum mecbur degilimki arbeitslos olup para almak.

Sizce ne olur, kafami karistirdi ..... 5ay bekle dedi...belki gelir belki gelmez dedi!

saygilarla

Ne olcak anlamadim ?

Arkadasim telaslandirmani gerektirecek birsey yok egerki, Versicherungsverlauf yada baska bir sekil 3 yil calismisligini belgelemis paranida ödemissen dert etmene gerek yok 2-3 ay icinde teskeren gelir hatta daha önce e-devlet tede görebilirsin.

boogy
17 Şubat 2017, 19:40
sagol kardes,

memur abi beni panikledi, ben Arbeitsamtdan para almadigin icin panik yapdirdi beni.

iste ben bunu bilmek istedim Bstätigung "tezkere" geliyor dimi ?
e-devlet nasil bakabiliyorum ?
üye olmami lazim ?

tsk
saygilarla

bey_tu
17 Şubat 2017, 20:11
Kardesim ben 2008 senesinde Antalya hudutunda Kahramanca :) , 21 gün Vatani Görevimi Yerine Getirdim.
Teskerem yaklasik 6 ay sonra posta yoluyla evime yollandi.
Simdiki Sistemde kac vakit sonra gelir bilgi veremeyecegim.

Şimdi ben bu yorumu buraya neden yazdım, niçin yazdım,
nasıl yazdım Bunu izaha gerek yok, gördünüz tuşlara bastım, yazdım.
ama yazmamış da olabilirim.
yazmışsam yazmışımdır; yazmamışsam yazmamışımdır.
görünen köy uzakta değildir.
buraya bu yorumu yazdık da sonradan yazmadık mı dedik bunlar bi takım uydurma laflardır.
sahi ya ben bu yorumu buraya neden yazdım.
kim yazdırdırdı lan bu yorumu.
http://www.ozbeceriksizler.com/images/smilies/24edq50.gif

hekimoglu
17 Şubat 2017, 20:47
sagol kardes,

memur abi beni panikledi, ben Arbeitsamtdan para almadigin icin panik yapdirdi beni.

iste ben bunu bilmek istedim Bstätigung "tezkere" geliyor dimi ?
e-devlet nasil bakabiliyorum ?
üye olmami lazim ?

tsk
saygilarla

Teskere yerine gecen, Dövizle Askerlik Muafiyet Belgesi gönderiyorlar yaklasik 4 ay sürer gelmesi. E-Devlet sitesine girebilmek icin Almanya da Konsolosluklardan Türkiye de Postanelerden TC Kimligini ibraz ederek E-Devlet sifresi talebinde bulunman gerekir. O sifreyle www.turkiye.gov.tr sitesinde Nufus, Askerlik, Mahkeme, SGK, Vergi Borcu, Cezalar, Tapu gibi bircok resmi bilgilerine ulasabilir islemler yapabilirsin.

boogy
09 Haziran 2017, 11:59
Selamin aleyküm,

bugün bana Postaci bi mektup getirdi imzaladim ve mektubu acdigimda su yazioyor:

Konu: Teblikat evrakina iliskin bildirim

madde ve sayilar yaziyor......

en asagada:
Teblikat Evrakinin Konusu: Dava Dilekcesi
Teblikat Cikaran Makam: Asliye Hukuk Mahkemesi

Bence bunlar Askerliki Kabul etmediler mi acaba ?
Icimdeki Süpe gercek oldu sanki, evraklari yapan Memur o belki gelir gelmez demesi benim süpeleri artirdi.

yukarida yazdigim giobi arbeitslos degilim sadece arbeitssuchend ohne Leistungen diye belge vardi.

Bu nedir aga simdi bugün gidemiyorum konsolusluga pazartesine kaldi.

saygilarla