PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Realschule yada Gesamtschule?

okan1998
08 Şubat 2017, 16:19
Arkadaslar benim kizin bedungt Realschule empfehlungu var.
Kararsiz kaldim Realemi yada Gesamtami yazdirsam?

44Malatya
08 Şubat 2017, 16:48
Arkadaşım kızınızın not ortalaması kaç

Meak
08 Şubat 2017, 16:49
Realschule ye yazdir.

44Malatya
08 Şubat 2017, 16:51
Gesamtschule haupt, real ve Gymnasium mu, yani üçünü mü kapsıyor

Meak
08 Şubat 2017, 16:54
Gesamtschule haupt, real ve Gymnasium mu, yani üçünü mü kapsıyor

hauptschulede var icinde yani ilk basda hepsi ortak ders göruyorlar, dersleri iyi olanalar e kursa yönlendiriliyor. arkadasinda dedigi gibi ilk emfählung ne gesamtmi realmi ona göre mesala benim oglanda ilk emfählung real tercih de gymnasium yaziyor

okan1998
08 Şubat 2017, 16:54
not ortalamasi 3

Meak
08 Şubat 2017, 16:57
siralarsak

gymnasium
real
gesamt
haupt.......

okan1998
08 Şubat 2017, 16:57
empfehlung geamt weitere real

Meak
08 Şubat 2017, 17:01
real schuleye yazdir arkadasim bakdin basarili olamiyor gesamtschule ye gider.

44Malatya
08 Şubat 2017, 17:04
Bu not ortalamasıyla real da probeunterricht yapması gerekiyor

Bis zur Durchschnittsnote 2,66 ist ein Schüler für die Realschule geeignet und kann ohne Probeunterricht nach der 4. Klasse übertreten.

Ab der Durchschnittsnote 3,00 und schlechter muss jeder Schüler, der die Realschule besuchen möchte, an einem dreitägigen Probeunterricht teilnehmen. Für den Besuch des Probeunterrichts werden keine bestimmten Noten vorausgesetzt.

giresun_28
08 Şubat 2017, 18:00
Abi bence direk Realschule yazdır ;)

okan1998
08 Şubat 2017, 19:41
kardes bende realschuleyi düsünüyorumda basaramassa gesamtschuleye gönderiyorlar.
ozamanda bizim yakinmizdaki okula almayabilirler.
anliycan kararsizim.

günes
08 Şubat 2017, 19:55
Bence Gesamtschule daha iyidir çocuğuna. Bizim oğlanın ikinci senesi Gesamtschule de ve kendisi be biz okuldan cok memnunuz. Öğrencilere baskı fazla yok ve bir sürü aktivite yapıyorlar. Bizim burda Gesamtschule çok istenen bir okul ve her sene kura ile çekiliyor öğrenciler.
Saygılarımla

yaseren
08 Şubat 2017, 19:58
Slm,bence Gesamtschule yazdir ,Hauptschule varmi yakinizda ,eger Realschule zor gelirse ,Insallah Allah cümlemizin cocuklarina zihin acikligi versin,ozaman Hauptschule gönderiyorlar.Hayirlisi Insallah

melih1998
08 Şubat 2017, 22:14
Slm benim üc cocugum gesamtschuleye gittiler.ve uniyi bitirdiler
tecrübem olarak gesamt yazdirmakla hata yapmassin.
real bittiginde gene ya gesamt yada gymnasium yazdiracaksin.oda yeni okul yeni cevre arkadas derken bocalama ihtimali olabilir.

Bence Ya Gymnasium veya Gesamt derim.Tabi en önemlisi cocugunada sorman fikrini alman en önemlisi cünkü karari kendiside vermesi lazim diye düsünüyorum Evladinin Allah yolunu acik etsin....

gezgin38
09 Şubat 2017, 00:38
cocugum realschuleye gidiyor demek isteyip de cocugunu düsünmemezlik yapma, realschulede sonunda abitur yapmak isterse okulu degistirmesi gerekecek, ya gesamtschulede yapacak yada gymnasiumda, burada ögretmen hangi okulu cocuga uygun görüyorsa ilk terciniz o olsun.
ama ben olsam cocugumu gesamtschuleye yazdiririm, tabi ögretmen gynasium diyorsa hemen oraya yazdir.
birde sunu söyleyim realschuleyi basaramiyorsa gesamtschuleler almiyor hauptschuleye göndermen gerekecek.

Memoli1976x
09 Şubat 2017, 01:51
Bu not ortalamasıyla real da probeunterricht yapması gerekiyor

Bis zur Durchschnittsnote 2,66 ist ein Schüler für die Realschule geeignet und kann ohne Probeunterricht nach der 4. Klasse übertreten.

Ab der Durchschnittsnote 3,00 und schlechter muss jeder Schüler, der die Realschule besuchen möchte, an einem dreitägigen Probeunterricht teilnehmen. Für den Besuch des Probeunterrichts werden keine bestimmten Noten vorausgesetzt.

Bu Okula bagli olan birsey, eger yeteri kadar yer varsa probeunterrichte gerek görmüyorlar.

Benim kizda Real empfehlung aldi not ortalamasi 2,66 idi. Biz Gymnasiuma yazdirdik. Yeteri kadar yer oldugundan Probeunterrichte gerek duymadilar. Isin ilginc tarafi simdiki not ortalamasi 1,77 yani kendini dahada düzelti. Ve simdiki ögretmeni, dogru tercih yapmissiniz, iyki Gymnasiuma yazdirdiniz diyor. Eski Ögretmenine kalsaydi basaramaz diyordu. Ama simdiki notlari görünce kendi sok oldu. Kadin resmen kizimin hakkini yemeyi denedi ama sökmedi.

Konuyu acan Arkadasa tavsiyem kizina güveniyorsa Gesamta yazdirmasin. Direk Reale yazdirsin. Sonuc olarak iki sene sonra basaramazsa gine Gesamta gider. Bastan sansini elinden almasin derim.

Osmanbey34
12 Şubat 2017, 01:05
bence ilk Gesamtschule ve alternativ olarak realschule. Realschule de Disziplin var ..... tahiti herkezin durumu baska olabilr ama ben gesamtschule tavisiye ederim cünkü realschule dan düsme tehlikse var yang real dan gesamt ta yada hauptschule ya düsebilir .........

basarilar dilerim bu arada ayni durum bizde de var . biz gesamtta yazdirdik cevap bekliyoruz :)

Cytage
20 Şubat 2017, 23:41
Selamin Aleyküm Ustam,

ben 21 Yasindayim Gesamtschuleye yazdirildim simdi herseyi bitirdim Univerdeye gidiyorum. Ikiside cok denisik haberininiz olsun neden derseniz.

Gesamtschule da hersey bana göre daha yavas yapiyolar e-kurslar 6 sinifin sonunda veriliyo cok önemli burda cocugunuzun üzerine iyice düsmeniz gerek neden derseniz cünkü g kursa girince cikmasi gercekten cok zor. Bende hepsi g kursdu biraz tebelik vardi xD 9 sinifa kadar hepsini e yaptim sora zaten 10 sinifa kadar 3 e lazim olursa Abitur yapmaya Hak kazaniyor iki tane olursa Realschulabschlussu oluyo tapiki Notlara bagli.

Realschule de hersey biraz daha zor neden dersen cünkü anladima göre hepsi e kurs oluyo ondan dolayi baya zor bir baslangic olabilir Abiturda da Okulu denistirmesi gerek yani Arkadas cevre denisecek.

Bana kalirsa gesamtschuleye yazdir ustam

Bu ara benim Notortalamam 4 Sinifda 2.8di Gesamtschule de farkliydi 10 Sinifda 2.4 Abiturda 3.3 simdi Wirtschaftsinformatik okuyom