PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik hakkinda bilgi lazim

Şerafettin
08 Şubat 2017, 09:54
Selamünaleyküm Arkadaşlar
evhanımıyım Türkiyeden emekliyim şu an kendini ödüyor 2 sene kaldı borcumun bitmesine.....
Türkiye ye kesin dönüş yapmak istiyorum ve buradan da (almanyadan) hastalıktan emeklilik için başvuru yaptım.Türkiyedeki emekliliğimi bildirdim
sigortanın numarasını bildirmemi istediler
Hiçbir kurumdan yardım almıyorum,beyim çalışıyor.....
Sorum iki ülkeden emekli olabilmek mümkünmü herhangi bir sorunlarla karşılaşırmıyım
Saygılarımla

karadeniz
08 Şubat 2017, 11:37
Selamünaleyküm Arkadaşlar
evhanımıyım Türkiyeden emekliyim şu an kendini ödüyor 2 sene kaldı borcumun bitmesine.....
Türkiye ye kesin dönüş yapmak istiyorum ve buradan da (almanyadan) hastalıktan emeklilik için başvuru yaptım.Türkiyedeki emekliliğimi bildirdim
sigortanın numarasını bildirmemi istediler
Hiçbir kurumdan yardım almıyorum,beyim çalışıyor.....
Sorum iki ülkeden emekli olabilmek mümkünmü herhangi bir sorunlarla karşılaşırmıyım
Saygılarımla

Her iki ülkeden emekli olmak mümkün yanliz,adrese dayali sosyal yardim alamassiniz,calisamasiniz,mini jop calismasi yapamasiniz aksi halde Türkiye'den aldiginiz emekli maasini faizi ile geri isterler,Türkiye'den emekli maas olarak 425 euroyu gecerse saglik sigortasini siz ödemeniz gerekli,ayrica esiniz calistigina göre finanztamta bildirmenizde fayda var,emeklilikle ilgili konulari buradan takip edebilirsiniz,http://www.ozbeceriksizler.com/forumdisplay.php?137-T%FCrkiyedeki-Haklar