PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone ve PS4 satım, para sahte çıktı

stiffmaster
05 Şubat 2017, 21:01
Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 8 gün önce Internet üzerı bir PS4 iki tane oyun ıle ve Iphone satım.

Alici kişi ıle bulunşduk, arabası tamirhanede Diye.

Alici Iphone ve PS4 bakti, tamam deyip 500,- anlaşdık. Elime 10 tane 50,- verdi ve gıttı.

Dün bizim Hanim alis verişe gıttı o parayla, kasadaki adam para makınasına sokup çıkartmış, adam ben bu parayı alamam demiş.

Hanim benı aradi, para sahte olduğunu söyledi, ben tabiki hemen aldım paranın hepsinin kontrol Eti'm ve evet.
Gerçekten paralarda bır tuhaflık vardı, ortadaki gümüş şeklinde cızgı yoktu.

Eveeet, o sahte paralar bende suan halen duruyor.

Şimdi, Bu sabah ınternete eBay kleinanzeıgen'de benım Iphone ve PS4 buldum, benden pek uzak olmayan bir yerde.

Benim aletler olduğuna coook eminin. Iphone nun bor kaç yerlerde çizik vardi. Ve arkasındaki ımeı numarasinida cekmiş. O numara bendede var resım olarak.

PS4'de benım oyunlar mevcut, yanı bukadar tesadüf olamaz bençe. Demı?

Sımdı sızçe ne yapmam lazim?

Polis, avukat????

Yardımcı olursanız çok sevınırım

Cengiz Bond
05 Şubat 2017, 21:04
hemen Polise git, zaman kaybetme. parayi da harcama, harcarken yakalanirsan basin cok agrir. zaten simdi de agriyacak. erken polise gidersen durum anlasilir, belki sahtekardan mailini da geri alirsin.

44Malatya
05 Şubat 2017, 21:21
Arkadaşların dedikleri gibi elinde sahte para varsa, sende suçlu oluyorsun, hemen polise git ve durumu bildir

akbaba
05 Şubat 2017, 21:32
polise gitsen, birsey cikacagini sanmiyorum,I-Phone ve PS4 senin oldugunu ispat edebilirsin,IMEI rechnung filan ama sahte parayi kimin verdigini nasil ispat edeceksin?
üzgünüm ama gecmis olsun.

Cengiz Bond
05 Şubat 2017, 21:40
polise gitsen, birsey cikacagini sanmiyorum,I-Phone ve PS4 senin oldugunu ispat edebilirsin,IMEI rechnung filan ama sahte parayi kimin verdigini nasil ispat edeceksin?
üzgünüm ama gecmis olsun.

polis öbür kisinin elinde daha fazla sahte para bulursa anlasilir nerden geldigi.

BeCeRiKsIzDj
05 Şubat 2017, 21:44
Dostum benimde basima geldi en yakin polis binasina git yaninda hanimini ve ebay kleinanzeigeden vs. nerden sattiysan yazismalari cikar tez vakitde git yoksa basin büyük belaya girebilir.
Yazismalar ve Hanimin sahit olarak. Durumu anlat ve ayni telefonla playstationun satildigini gördügünü söyle. Polis sana ne yapilacagini anlatsin.
Saygilar

sswiss
05 Şubat 2017, 21:49
peki ya O senden iPhone PS yi alan adam derse ben gercek para verdim,polis haliyle sorar peki neden aldigin seyleri tekrar satiyorsun ,adamda der internetten alinan esyalar elimize gectikten sonra hosumuza gitmiyebilir bu aldiklarimda benim hosuma gitmedi ve tekrar satmaya karar verdim derse ne olacak?
yani o sahte paralari onun sana verdigini kanitlamak lazim Ha birde polis o kisinin elinde halen daha varsa sahte para bulursa o zaman gitti o adam.

Belki böyle yapilsa daha iyi olmazmi,mesela o adama yine ulasmaya bak ve deki elimde bir iPhone daha var istersen satabilirim de ve bulustugunuzda parayi ondan alirken özellikle seri numarasi dahil kameraya al bu iyi bir isbat olur

BeCeRiKsIzDj
05 Şubat 2017, 21:58
Dostum bence kafasini karistirmakdansa biranönce Poliste gitmesini tavsiye etmeniz en dogrusu olur. Ztn Polis birlikde calisacakdir o arkadasla. Benim basima geldigi icin polise gitmenin en dogru yolu oldugunu söyleyebilirim!!!

44Malatya
05 Şubat 2017, 21:59
peki ya O senden iPhone PS yi alan adam derse ben gercek para verdim,polis haliyle sorar peki neden aldigin seyleri tekrar satiyorsun ,adamda der internetten alinan esyalar elimize gectikten sonra hosumuza gitmiyebilir bu aldiklarimda benim hosuma gitmedi ve tekrar satmaya karar verdim derse ne olacak?
yani o sahte paralari onun sana verdigini kanitlamak lazim Ha birde polis o kisinin elinde halen daha varsa sahte para bulursa o zaman gitti o adam.

Belki böyle yapilsa daha iyi olmazmi,mesela o adama yine ulasmaya bak ve deki elimde bir iPhone daha var istersen satabilirim de ve bulustugunuzda parayi ondan alirken özellikle seri numarasi dahil kameraya al bu iyi bir isbat olur

Konuyu açanı yanlış yöne yönlendirme, polise gitsin, onlar daha iyi bilir, neyin nasıl yapılacağını

Emo1980
05 Şubat 2017, 22:03
Allah yardimicin olsun. Ben olsam o adamin yanina gider ve onu .... . Nerde oluyor o bu olay?

sswiss
05 Şubat 2017, 22:05
arkadasim peki tamam polise gitsin,su adam bana sahte para verdi desin O adamda salak olacak ve evet ben verdimmi diyecek?parayi alan arkadasin elinde de sahte paranin haricinde baska bir isbat varmi?

Konuyu açanı yanlış yöne yönlendirme, polise gitsin, onlar daha iyi bilir, neyin nasıl yapılacağını

akbaba
05 Şubat 2017, 22:14
polis öbür kisinin elinde daha fazla sahte para bulursa anlasilir nerden geldigi.

Almanyada Polis durduk yere kimsenin evini arayamaz.
benim bahcemi soydular,rasenmäherimi caldilar, Ben hirsizi kendim buldum,rasenmäherim adamin arabasindaydi, hemen polise gittim, baskin yapsin diye, Polis benden sahit istedi,adam bahcemi soyarken gören varmi dedi, yoksa adama mektup yazarmis polis,hakkinda söyle bir iddia var diye.
arkadasimiz tabiiki polise gitsin, esiyle durumu anlatsin, benim tahminim birsey cikmayacagi

hOrOz
05 Şubat 2017, 22:14
arkadasim peki tamam polise gitsin,su adam bana sahte para verdi desin O adamda salak olacak ve evet ben verdimmi diyecek?parayi alan arkadasin elinde de sahte paranin haricinde baska bir isbat varmi?

Böyle olaylarda gidilecek ilk yer board değil polis olmalıdır..Polis el izi filan araştırır bulur Bu kadarda saf olmayın

Birde özel yaptığınız satışlarda satış anlaşması (kaufvertrag) yapın adamın hüviyetini adresini kayıt edin ki elinizde sağlam kanıt olsun ..

Ama biz pazardan koyun alır gibi hareket ediyoruz

44Malatya
05 Şubat 2017, 22:23
Birde özel yaptığınız satışlarda satış anlaşması (kaufvertrag) yapın adamın hüviyetini adresini kayıt edin ki elinizde sağlam kanıt olsun ..
Ama biz pazardan koyun alır gibi hareket ediyoruz
Onda haklısın, burda araba alıp satmadığız için, böyle alışverişleri ufak görüyoruz

Osmanbey34
05 Şubat 2017, 22:46
merhaba stiffmaster

1. polise git ve durumu anlat
2. ebay Kleinanzeigen de ki ürünler senin olabilir ama belki alici ürünleri baska birisine satmis ola bilir. onun icin dikkat et !
3. sahte para ile sakin alisveris yapma cünkü yasak

uzun lafin kisasi polise gidince polis o para lari tutacak ve sana onun yerine gercek para vermez. hem paran dan olmus olursun hemde malindan. bu durumda sana gecmis olsun dilerim. böyle bir sey tabiki herkez in basina gelebilir . onun icin sana tesekür etmek istiyorum bizim ile bu konu yu paylasdigin icin

tekrar gecmis olsun stiffmaster

BeCeRiKsIzDj
05 Şubat 2017, 22:46
@sswiss

Hayir arkadaslarin dedigi gibi sabikali olabilir, elinde cebinde biyerinde sahte para bulunabilir. Polislerin bu konuda en iyi yer oldugunu söylemek istiyorum sadece, benim sansima Bulusdugumuz yerdeki Kameralarin görüntüleri vardi bir dükkanin. Bu arkadasdada aynisi olabilir.

Dolunay35
05 Şubat 2017, 23:22
En iyisi hemen polise bildirip doğruları anlatmak lazım.Zaman kaybetmeden polise git durumu anlat.polis o kişiyi takibe alır durumu aydınlatır.

Cengiz Bond
05 Şubat 2017, 23:29
Almanyada Polis durduk yere kimsenin evini arayamaz.
benim bahcemi soydular,rasenmäherimi caldilar, Ben hirsizi kendim buldum,rasenmäherim adamin arabasindaydi, hemen polise gittim, baskin yapsin diye, Polis benden sahit istedi,adam bahcemi soyarken gören varmi dedi, yoksa adama mektup yazarmis polis,hakkinda söyle bir iddia var diye.
arkadasimiz tabiiki polise gitsin, esiyle durumu anlatsin, benim tahminim birsey cikmayacagi

kimse kimsenin evini basmiyor. polis herifin üstünü arayabilir. 7 sene önce arkadasin basina geldi, araba satmisti, arabayi alan kisiyi polis bulup üstünü aramis ve üstünde daha bir deste elli eurolar varmis. boarddaki insanlarin cogu gibi kafadan atmiyorumm.

Plasma1981
06 Şubat 2017, 00:25
Essen demi kaliyosun birader

aslankral
07 Şubat 2017, 02:32
arkada$lar yazmi$lar, hemen polise bildir durumu,
o adamda daha sahte paradan vardir piyasaya sürmeden hemen müdahale edilmeli.

Kilic-55
08 Şubat 2017, 23:03
abicim son durum nedir? polise gittin mi?

mr_koc_ac
20 Şubat 2017, 01:59
No comment.

Ibo921
20 Mayıs 2017, 23:56
Sonuc nedir Kardes

knylm
17 Eylül 2017, 01:14
Sonucu yazacak kadar zamaniniz olmuyormu arkadasim?

bey_tu
17 Eylül 2017, 15:07
Arkadasin bir mesaji var, O´da Balon Galiba :)