PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tehdit etme

keno
05 Şubat 2017, 12:56
Hayırlı pazarlar cümleten
Bir arkadaş oturduğu binadaki kişiyi mesajla facebook yoluyla tehdit etmiş
Nedeni ise Türkiye aleyhine konuşmasiymiş
Şikayet edilirse ne gibi ceza verirler
Arkadaş Almanyaya geleli 6 ay olmuş

Tehdit de bu (PKK yi savunup Turkiye aleyhine hakaretler savurdu binadan bagirarak.Bende seni öldururum diye tehdit ettim acikcası)

Osmanbey34
05 Şubat 2017, 23:18
hic birsey olmaz

Dolunay35
05 Şubat 2017, 23:31
Bencede hiç bir şey olmaz, helede şahidi yok ise bir şey olmaz.

dadaloglu38
06 Şubat 2017, 00:00
sikayet ederse polise inkar edeceksin yalan söylüyor atisdik dersin bu hain pkk onun propagandasini yapiyor bagirip cagiriyor bende sus deyince bu iftirayi atiyor dersin hem pkk sizin kanunlarda terör örgütü yasak her türlü faalyeti esas ben sikayetciyim dersin sana birsey yapamazlar o hainin hakkinda sorusturmaya devam ederler.

scorpioncim
06 Şubat 2017, 00:11
BMI (http://www.bmi.bund.de/DE/Themen/Sicherheit/Extremismusbekaempfung/Vereinsverbote/vereinsverbote_node.html) sayfasinda okuya bilirsin Teror örgütün yasak oldugunu kanunca

keno
06 Şubat 2017, 00:22
Tamamda arkadaşlar facebook dan mesaj atmis seni
Öldürürüm diye daha sonra adamin basina bir iş gelse
Bundan bilmezler mi?

Safak
06 Şubat 2017, 00:25
Bunlara daha destek veren Almanlar, tehtit etmedim yalan söylese bile inanmazlar
cünkü Facebook yoluyla mesaj ile tehtit etmis.
yeterki Türkiye batsin bitsin...

mustafa200222
06 Şubat 2017, 00:25
Bencede hiç bir şey olmaz, helede şahidi yok ise bir şey olmaz.

Nasil şahidi yok facebook a yazmış sahide. Ne gerek var sağır sultan duymus

mustafa200222
06 Şubat 2017, 00:27
sikayet ederse polise inkar edeceksin yalan söylüyor atisdik dersin bu hain pkk onun propagandasini yapiyor bagirip cagiriyor bende sus deyince bu iftirayi atiyor dersin hem pkk sizin kanunlarda terör örgütü yasak her türlü faalyeti esas ben sikayetciyim dersin sana birsey yapamazlar o hainin hakkinda sorusturmaya devam ederler.

Abi adamlar pkk yi.destekliyorlar.nerde yasak silahları ni her şeylerini.veriyorlar

guengoer52
06 Şubat 2017, 00:42
Kisisel tartisma aninda insan bazen cigirdan cikip söylememesi gereken sözler, üslup kullansada bunu ilerde basini derde sokacak delillendirilebilecek sekil yapmamaya özen göstermeli.
Hadi tartisma sirasinda öfkeyle dedin facebook tan ölüm tehditi nedir yahu bukadar cahil olmayin hakliliginizi haksizliga cevirecek kozlar vermeyin düsmanin eline. Konuyu derinlestirip burada siyasi tartisma haline getirmemeyede lütfen özen gösterelim. Arkadasimiz öfkesinden kendini kontrol edemedigi bir anda aslinda gercek düsüncesini yansitmayan yanlis ifadelerde bulunmus oldugunu der gerekirse olay kapanir bunda birsey yok.

yarali/kurt
06 Şubat 2017, 13:18
Aynisini bazen bende isyerinde yasiyorum, pkk yi destekliyor almanlarin cogu hatta ögrenmisler yok biji kprdistan bilmem ne, cok sakin bi sekilde galayana gelmeden agzina ediyorum hepsinin, daha durun ne pkkya toprak vermesi biz büyük türkiyeyi osmanliyi yeniden kurcagiz diyorum kuduruyorlar serefsizler����

BndD
06 Şubat 2017, 13:28
ooo ne güzel
insanlar sanaldan erkek kesiliyorlar
gerci faceden kari koca birbirine dogum günü mesaji yolluyorsa :)
komsuyu tehtit etmekde gayet normal

Osmanbey34
06 Şubat 2017, 17:46
ben kendim yasadigimi anlatmak istiyorum.

benim arkadasa da ayni facebook üzerinden tehdit geldi seni öldürürüm diye....

ben kendim arkadas ile polise gittim anzeige yaptik. staatsanwalt einstellen yapti . onun icin ben kendim biliyorum birsey yapmiyor polis. ama tabiki yer yer degise bilirim ben NRW yasiyorum bide politika var icin isinde ama ben zannetmiyorum birsey olsun.

Cologne
09 Şubat 2017, 15:57
Bu Almanya kadar tuhaf bir memleket yoktur heralde. Basimdan gecen bir olayi anlatayim.
5-6 sene önce birinde 3000 euro alacagim vardi. Defalarca istememe ragmen vermedi. Bir gün telefon acip evine geliyorum parayi hazir et dedim, telefonda bana evime gelme polisi ararim dedi. Bende ararsan ara bunda nevarki dedim.
Neyse yarim saat sonra adamin evinin önüne durdum, daha zile basmadan iki araba ici polis dolu sirenleri calarak geldiler, beni hemen yere yatirip üstümü felan aradilar. Ne oldugunu anlayamadan hemen orada beni sorgulmaya basladilar. Sen bu binada oturan felanca kisiyi öldürmeye gelmissin, silah nerde arabada mi felan, sonra arabami aradilar, kimligimi alip merkeze sordular, Benim Almanyada daha bugune kadar trafik cezam bile yok, sicilim tertemiz, diger kisinin bilgilerini istediler , adamda basta dolandiricilik olmak üzere her pislik var. Buna ragmen bana o caddeden gecmeme cezasi verdiler. Sonra Oberstatsanwalt dan mektup geldi. Beni sikayet eden kisi benim korkumdan psikolojisi bozulmus, uyku uyuyamiyorus, , korkudan evden cikamiyormus, alisverise gidemiyormus gibi sekiz maddeden benim ifademi aldilar. Simdi kendi kendime dua ediyorum beni carpan bu kisinin ayagina tas bile degmesin diye. Biri birsey yapsa tüm suc bana kalacak.. Halbuki bu kisi o kadar cok kisiyi dolandirmis ki.. Birgün birine mutlaka denk gelir ama Insallah sorumlu ben tutulmam.

Diyecegim O ki burasi herzaman suclulari koruyan bir memleket, konuyu acan arkadasin bahsettigi kisi nin PKK li olmasi birseyi degistirmez.. Bu ülkede haklilar haksiz, haksizlar hakli oluyor. Özellile de alacak verecek davalarinda.

Osmanbey34
12 Şubat 2017, 01:00
cologne sana katiliyorum . buranin kanunlarini gercekten anlamak zor . ben hep saka olarak sunu söylüyorum:

" man muss zuerst vergewaltigt werden, damit etwas unternommen wird " :)

hOrOz
12 Şubat 2017, 01:16
Ceza hukukunu öğrenirken ders veren eski polis bize mantığınızı ve kalbinizi kapının dışında bırakın kanunları ancak böyle öğrenirsiniz demişti..

Çünkü kanunlar hissiyata göre yazılmamıştır

Bu yüzden bazı kanunları anlamakta zorlanıyoruz

baltali
13 Şubat 2017, 02:55
bu memlekette sozialamttan yasacaksin istedigini yapcan onlara serbest normal vatandasa kanunlar uygulaniyor nedense

malkoc_80_67
15 Şubat 2017, 12:02
Gecmis olsun öncelikle ..para cesazi aldınmi ..buna benzer olay benimde basima geldi

malkoc_80_67
15 Şubat 2017, 12:04
Cologne arkadasa yazacaktim admin kusura bakma

Cologne
15 Şubat 2017, 14:21
Gecmis olsun öncelikle ..para cesazi aldınmi ..buna benzer olay benimde basima geldi

Allah a sükür hicbir ceza almadim.Iki sene sonra da olayi delil yetersizliginden kapattilar..Ama sunu da belirteyim ki, benim telefon kayitlarima kadar cikardilar. O sahis beni sms ile tehdit ediyor diye ifade vermis (o zamanlar whatsapp felan yoktu) benim telefon kayitlarimdan o kisiye bir sms bile göndermedigim ortaya cikti.. Adamin da dosyasi pisliklerle öyle doluydu ki, savci beni sorguladiktan sonra bana söyle dedi.. Sizi cok iyi anliyorum hakli oldugunuzuda görüyorum ama hakkinizi kanunlar ile avukat araciligiyla aramalisiniz dedi..ben de aradim hakkimi zaten ama elimde belgeler oldugu halde adam sosyalamt dan geciniyor diye hicbirsey alamadim dedim..

Diger yönden de tehdit felan etmedim sadece kapisina gidip, hakkimi isteyecektim dedim..

Neyse konu bu sekilde kapandi, Allaha sükür.

malkoc_80_67
15 Şubat 2017, 14:30
Banada 8 aya kadar uzak durma cezasi geldi yazdigim mesajlardan dolayi avukata gittim biri para cezasi odersin dedi.. sonra baska avukata gittim onun mahkeme olmamis para cesazi belki gelir dedi...sucsuzken suclu duruma düsdüm anlayacagin

ibo40
15 Nisan 2017, 03:05
Almanyada hak hukuk diye birsey yok ben buna inanmiyorum.

Gesetzesbuch diyorlar ya yok öyle birsey iste.

Mahkemede kendi kulagimla duydugumu söyleyeyim.

Hier bin ich das Gesetz, hier entscheide ich und nicht das Gesetzbuch. Bunu söyleyen Hakim. Allah kimseyi bunlarin eline düsürmesin.

Selam
15 Nisan 2017, 10:41
hadi benimde tuzum olsun bu konuda:

ne buranin kanunlarina güvenin nede sözde tarafsiz hakimlerine ve aslan parcasi avukatlara. kac kere tanik oldum, mahkeme daha baslamadan evvel suclu ve sikayetci disarida iken Hakim ile avukat mahkeme salonunun icinde aralarinda eski arkadaslar gibi sohbet ediyorlar ve daha durusma olmadan orda mahkemenin sonradan cikacak kararini belirliyorlar.

sizin anlayacaginiz, siz mahkeme salonuna girerken karar coktan verilmis ve sizlere orda Hakim ile avukat yarim Saat artistlik yapiyor. siz zannediyorsunuz benim avukat benim icin cirpiniyor ve aslanlar gibi beni müdafa ediyor veya hakkimi ariyor........ gec onlari..........mahkeme esnasinda istersen 100 sahit getir, istersen yukarda ucan kusu agzinla yakala..... karar coktan verilmis. Maksat adet yerini bulsun diye orda mahkeme durusmasi yapiliyor.

onun icin benim Saglam sigortam var veya iyi avukatim var.......hepsi fasa fiso...... Man hat nicht Recht, man BEKOMMT Recht. Iste bütün sorun Burda.

gamberoglu2000
15 Nisan 2017, 11:29
iyi guzel yazmisin selam arkadas peki biz buranin hakimine savcisina avukatina kanunlarina inanmayalim guvenmeyelim nereye neye guvenelim? idam edilecek insanin bile son karari yuzune okunarak asilir orda tekrar mahkeme kurulmaz kanunlar belli ve ortadadir burdaki olay son savunma ve manevradir elbetteki suclunun cezasi ortadadir sen adam oldurmusun 1 sene yatip cikacagini yada bir senelik yatacagin sureyi senin avukatinin uc bes ayini indereceginimi saniyorsun bunun cezasi belli avukat sadece son anda senin adam oldurmedigine inandirmaktir bunun disinda her sey ortada simdi hakim yada savci burda kararini elbetteki onceden bagliycaktir durumu yonlendirmek senin avukatina bagli.

zirdeli79
15 Nisan 2017, 12:19
https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Buraya sikayet et
veya Kaldigin yerin nere bagli ise Konsolosluk ihbar edebilirsin

Memoli1976x
15 Nisan 2017, 12:31
https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Buraya sikayet et
veya Kaldigin yerin nere bagli ise Konsolosluk ihbar edebilirsin

Almanyada olan bir olayi Türkiyedeki Polise neden ihbar etsin?

dalga
15 Nisan 2017, 12:43
Almanyada olan bir olayi Türkiyedeki Polise neden ihbar etsin?
Memoli Kardes Okuyunca bende senin gibi ayni seyi düsündüm.
Buradaki Maksat.
PKK li oldugunu Ihbar etmek icindir herhalde. Diger manada zaten yanlis olur.

hOrOz
15 Nisan 2017, 13:24
iyi guzel yazmisin selam arkadas peki biz buranin hakimine savcisina avukatina kanunlarina inanmayalim guvenmeyelim nereye neye guvenelim? idam edilecek insanin bile son karari yuzune okunarak asilir orda tekrar mahkeme kurulmaz kanunlar belli ve ortadadir burdaki olay son savunma ve manevradir elbetteki suclunun cezasi ortadadir sen adam oldurmusun 1 sene yatip cikacagini yada bir senelik yatacagin sureyi senin avukatinin uc bes ayini indereceginimi saniyorsun bunun cezasi belli avukat sadece son anda senin adam oldurmedigine inandirmaktir bunun disinda her sey ortada simdi hakim yada savci burda kararini elbetteki onceden bagliycaktir durumu yonlendirmek senin avukatina bagli.

şimdi bizdeki hata kanunları veya hak hukuku kendi görüş ve hissiyatımıza göre kendimiz haklı haksız ve suçlu ve suçsuz olduğuna karar veriyoruz

Ben 6 ay ceza ve medeni kanun üzerinde kurs gördüm ... Bildiğimiz adam yaralamın bile 3-4 çeşidi var ona göre ceza veriliyor ..

bizin dozent aklınızı vicdanınızı ve kalbinizi derse girerken kapının önünde bırakın derdi

şunuda unutmayın en son sözü Hakim söyler

evet şuda bir gerçek ki aynı şuçtan yargılanan bir yabancı bir Alman a göre daha ağır cezalandırılıyor ve araştırmalarlada ortaya konulmuş.

www.welt.de/print-welt/article496482/Auslaender-werden-haerter-bestraft-als-Deutsche.html (http://www.welt.de/print-welt/article496482/Auslaender-werden-haerter-bestraft-als-Deutsche.html)

Rookie
15 Nisan 2017, 19:42
Şikayet ederse ceza almasan bile kayıtlara geçiyor bir sonraki başka bir olayda haklı olsan bile önceki olaydan dolayı suçlu duruma düşebilirsin

gamberoglu2000
16 Nisan 2017, 08:42
evet şuda bir gerçek ki aynı şuçtan yargılanan bir yabancı bir Alman a göre daha ağır cezalandırılıyor ve araştırmalarlada ortaya konulmuş.
Horoz ustat yerlinin yabancidan ayri yargilanmasi bana gore dogal nedenide yabanci kanunlarini bosuna yapilmamistir simdi biz bunlari ust uste koydugumuzda ayrimcilik olarak algiliyoruz isin derinine inildiginde her yapilanin cezasi uc assagi bes yukari belli ve ortadadir buna karsilik vererek avukatlar yon vererek etkilemeye calisir hakimde savcida onundeki kitaba gore hareket eder hissiyat isi hafiften etkileyebilir bu etkileri azaltmaya calisir avukat yoksa ceza ortadadir.

hOrOz
16 Nisan 2017, 12:32
Horoz ustat yerlinin yabancidan ayri yargilanmasi bana gore dogal nedenide yabanci kanunlarini bosuna yapilmamistir simdi biz bunlari ust uste koydugumuzda ayrimcilik olarak algiliyoruz isin derinine inildiginde her yapilanin cezasi uc assagi bes yukari belli ve ortadadir buna karsilik vererek avukatlar yon vererek etkilemeye calisir hakimde savcida onundeki kitaba gore hareket eder hissiyat isi hafiften etkileyebilir bu etkileri azaltmaya calisir avukat yoksa ceza ortadadir.

hocam kanun karşısında herkes eşittir kavramı var (yabancı olursa şu kadar ceza verilecek diye ayrı bir yorum yok ) ..

ama Hakimler karşısında yabancı oldumu en tavan cezayı veriyor

torpido
14 Mayıs 2017, 00:21
Arkadaşlar size benim bir alman sigortacı aile dostumun dediğini yazayım,bana şöayle dedi hiç bir zaman avukatını oturduğun şehirden tutma çünki avukat ve savcılar bir birini tanıyor ,her zaman avukatını başka şehirden tutmaya bak çünki o zaman savcılar çekiniyormuş tabiki ufak tefek işler için deyil,mesela araba kazası yada kira gibi sorunlarla ama büyük konularda devamlı başka şehirlere git dedi,bunu bir alman diyorsa vardır bir bildiği.

Osmanbey34
15 Mayıs 2017, 09:16
merhaba torpido yazdigin kesinikle dogru ve katiliyorum ben kendim arbeitsrechts ile ilgili avukat baska sehirden tutdum. Düsseldorf königsallee bu cok iyi bir adress. ve sonuc cok iyi gecti avukatim iyi cikti. daire ile ilgili oturdugum yerden tutdum cünkü avukat lar yargiclari cogunklula taniyorlar ama bana maalesef yardimci olamadi ama genelde yazdigina bende katiliyorum.

Arkadaşlar size benim bir alman sigortacı aile dostumun dediğini yazayım,bana şöayle dedi hiç bir zaman avukatını oturduğun şehirden tutma çünki avukat ve savcılar bir birini tanıyor ,her zaman avukatını başka şehirden tutmaya bak çünki o zaman savcılar çekiniyormuş tabiki ufak tefek işler için deyil,mesela araba kazası yada kira gibi sorunlarla ama büyük konularda devamlı başka şehirlere git dedi,bunu bir alman diyorsa vardır bir bildiği.

eseslim26
16 Mayıs 2017, 10:11
Eger dava actisa eger 16 günü gecmedise karsi itiraz ve dava acma hakki vardir eger 16 günü gecti ise kabul etme hakki vardir buna benzer dava oldu ve 16 günü gecmis oldugu icin 6 hapis cezasi verildi oda para cezasina cevrildi 4000 € üzerinde paraya cevrildi böyle insanlarla mahtap olmacaksin bögle insanlari tutuyorlar konusmadan önce bir kere degil bin kere düsünecksin