PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : superb 3t5 2010 arıza

saylia
22 Temmuz 2015, 03:00
Cümleten s.a arkadaşlar.

Arabamda bikaç problem var.
mevzuya geçmeden serüveni kısaca anlatmak isterim. Geçen sene Türkiyeden gelirken Süperb su eksiltti, tamirhanede bakıldı edildi 2-3 ihtimal var denip evvela wasserpumper değişti, düzelmedi. Daha sonra egr kühler olabilir dendi, tesadüf oymuş su sızdırıyordu, onu değiştirdik.

Daha sonra beyaz duman çıktığını söyledi arkadan arabayla gelen birader. Yakıt sarfiyatına baktım o da çoğalmış, russpartikelfilter dendi, ölçüldü maximum olması gerekenden yaklaşık 3 kat daha yüksek değerde çıktı. Neyse güya temizlendi biraz düzelse de yine de verbrauch, arabayı aldığım gibi değil. Acaba tam temizlemedi mi, yoksa başka bi problem mi vardır?

Güncel olarak, Şuan 2 gündür başlayan bi tuk sesi var.
Bazen, Direksiyonu sağa sola yaptığımda, araba çok sabit durup, ani bi hareket ile direksiyonu kırdığımda park ederken ve virajlarda oses çıkıyor. Kısacası Arabayı bitarafa yığacak manevra yaptığımda oluyor. tabi bu herzaman olmuyor. Düz giderken de olmuyor mesela.
Ses sol önden geliyor, hatta pedallarda hissediyorum.
Tabi gösterdim tamirciye, biri antriebswellede boşluk var dedi, biri başka bişey dedi.

Arkadaşlar tamirciler, garantiden para almak içinmidir, yoksa eski tamircilerin kalmayışındanmıdır, yoksa arabaların bütün aksanı çetrefilli hale geldiği içinmidir bilmiyorum, bulmaca çözmeyi benimsemişler. Ya şundadır ya bunda diyorlar. iyi ki garanti yaptırmışım.

Bu sorunlar hakkında bilgi verebilecek veya tecrübesi olan arkadaşlar varsa, paylaşımlarınızı bekliyorum.