PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karsi Arabadan kacim derken. Duvara vurdum.

Cihan
28 Ocak 2017, 03:59
Karsidan Araba geldi son anda fark et tim. Arabaya vurmamak icin . Arabayi Piriketten duvara cizdim. Ön kapi, arka kapi ve arka camurluk kötü sekilde cizildi. Hasar ri sigortaya bildirdim. SIGORTA da Vollkasko Hasari Karsilar dedi. Sigorta beni aradi arabayi bilir kisiye göster dedi. Bende gösterdim. sonra beni tekrar sigorta aradi. ve sordular Parayimi istersin yoksa bizim tamirhane var orayami götürelim yapalim dediler. Bende siz Parayi gönderin dedim. Acaba iyimi yaptim kötümü yaptim.

sswiss
28 Ocak 2017, 14:08
Gecmis olsun

Arabayi yaptiracakmisiniz?yoksa sigortadan parayi alip arabayida kazali haliyle satacakmisiniz? ne yapmak istediginizi bilmedigimiz icin ancak kendi fikirlerimizi sunabiliriz.

hani araba iyi ve yeni bir araba ise yaptirmak daha mantikliydi ancak sigortadan aldigim para ile ve arabayida kazali halile satarim ve ayni arabayi tekrar alirim dersen o da ayri bir secenektir.
usta sanirim voll kasko karsiladiginda galiba sigortandan yükselebilir,onuda göz önüne al yada senin sigortanla anlasman nasil bilemem

Cihan
29 Ocak 2017, 11:26
Gecmis olsun

Arabayi yaptiracakmisiniz?yoksa sigortadan parayi alip arabayida kazali haliyle satacakmisiniz? ne yapmak istediginizi bilmedigimiz icin ancak kendi fikirlerimizi sunabiliriz.

hani araba iyi ve yeni bir araba ise yaptirmak daha mantikliydi ancak sigortadan aldigim para ile ve arabayida kazali halile satarim ve ayni arabayi tekrar alirim dersen o da ayri bir secenektir.
usta sanirim voll kasko karsiladiginda galiba sigortandan yükselebilir,onuda göz önüne al yada senin sigortanla anlasman nasil bilemem
Tskl, Arabayi Alani 2 ay falan oldu. Ford C-Max 2.0 TDCI Trend 2013 model+Sitzheizung++Navi+ 135.000 de. sigortam yükseldi tabi. ilk Önce Arabayi böyle satacam. Diye düsünmüstüm. Ama baktimki Araba iyi. Simdi satmaktan vaz gectim. yaptirip Türkiye Gidecem.
Sigorta Parayi göndedi. Yanliz HIS Denen bir. firma varmis oraya bildirmis. Bunu anlamadim.

tr-22
29 Ocak 2017, 12:13
Tskl, Arabayi Alani 2 ay falan oldu. Ford C-Max 2.0 TDCI Trend 2013 model+Sitzheizung++Navi+ 135.000 de. sigortam yükseldi tabi. ilk Önce Arabayi böyle satacam. Diye düsünmüstüm. Ama baktimki Araba iyi. Simdi satmaktan vaz gectim. yaptirip Türkiye Gidecem.
Sigorta Parayi göndedi. Yanliz HIS Denen bir. firma varmis oraya bildirmis. Bunu anlamadim.

Bence parayi aldigin iyi olmus,arabani sürebiliyorsun anladigim kadariyla,Türkiyede arabani yaptirirsin ve buraya geldiginde Arbanin tamamini yaptirilan yerleri resmini cekersin Sigortaya gönderirsin,sigortanin senden kestigi parayi hemen geri öder,rechnung göndermene gerek yok.

hasankaya
29 Ocak 2017, 12:23
Bence parayi aldigin iyi olmus,arabani sürebiliyorsun anladigim kadariyla,Türkiyede arabani yaptirirsin ve buraya geldiginde Arbanin tamamini yaptirilan yerleri resmini cekersin Sigortaya gönderirsin,sigortanin senden kestigi parayi hemen geri öder,rechnung göndermene gerek yok.

Arkadasim sigortalarda eger suclu sen isen parayi aldiginda 19% olan kesintiyi arabayi kendin yaptirip resim göndersen dahi alamazsin! bir tek eger sen sigortanin hesapladigi para Kadar fis gösterirsen ancak o zaman 19% kesintiyi geri alabilirsin bu bizzat benimde basima geldi uyarayim dedim

turgutgs
29 Ocak 2017, 13:17
Arkadasim sigortalarda eger suclu sen isen parayi aldiginda 19% olan kesintiyi arabayi kendin yaptirip resim göndersen dahi alamazsin! bir tek eger sen sigortanin hesapladigi para Kadar fis gösterirsen ancak o zaman 19% kesintiyi geri alabilirsin bu bizzat benimde basima geldi uyarayim dedim

Zaten arkadas 19% steuer den bahsetmemis, onu tabiki geri alamazsin. Bende ufak bir kaza yapmistim sigorta belirlenen paradan ufak bir miktari kesmisti ve türkiyede arabami yaptirdiktan sonra sadece kazali yerin resimlerini gönderdim ve kesilen miktari hemen ödediler.

fuk_18
29 Ocak 2017, 13:59
1 yilda birkerelik rabatschutz yokmu sizde prozent yükselmesin diye ?

hasankaya
29 Ocak 2017, 17:33
Zaten arkadas 19% steuer den bahsetmemis, onu tabiki geri alamazsin. Bende ufak bir kaza yapmistim sigorta belirlenen paradan ufak bir miktari kesmisti ve türkiyede arabami yaptirdiktan sonra sadece kazali yerin resimlerini gönderdim ve kesilen miktari hemen ödediler.

arkadasim zaten parayi istersen kesilen sadece 19% vergidir! gerisini ödemek zorundalar baska kesemezler bir kagitlarini kontrol et görürsün

Cihan
29 Ocak 2017, 20:46
arkadasim zaten parayi istersen kesilen sadece 19% vergidir! gerisini ödemek zorundalar baska kesemezler bir kagitlarini kontrol et görürsün
Tskl. 19% vergi kesildi ve 300 Euroda Kesildi.

Cihan
29 Ocak 2017, 20:48
1 yilda birkerelik rabatschutz yokmu sizde prozent yükselmesin diye ?
O dedigini bilmiyor. Ama Sigortam yükseldi Cünkü Sigortaci dedi.

Cihan
29 Ocak 2017, 20:50
SIGORTA - HIS Denen bir. firma varmis oraya bildirmis. Bunu anlamadim.

hOrOz
29 Ocak 2017, 21:08
SIGORTA - HIS Denen bir. firma varmis oraya bildirmis. Bunu anlamadim.

HIS Almanya daki sigortaların bir birliği

www.informa-his.de (http://www.informa-his.de)

acaba kaza bilerek ve dolandırma kasıtlımı yapıldı diye filan araştırıyorlar

buradan kendin hakkında bilgi edinebilirsin

Cihan
29 Ocak 2017, 23:05

Tskl, Nasil yani Bilgi edinilecek üye Falanmi olmak gerek. Hic Bilgim yoktu Lütfen Aciklarmisin,

hOrOz
29 Ocak 2017, 23:26
Tskl, Nasil yani Bilgi edinilecek üye Falanmi olmak gerek. Hic Bilgim yoktu Lütfen Aciklarmisin,

hocam üye olmana gerek yok

senin sigorta seni oraya bildirmiş acaba kazada bir oyunmu var mı diye ...

fuk_18
29 Ocak 2017, 23:34
normalde her sigortada vardir bu bir yilda bir kere kaza yapma hakkin var prozentin yukselmiyor

O dedigini bilmiyor. Ama Sigortam yükseldi Cünkü Sigortaci dedi.

Cihan
31 Ocak 2017, 01:05

Hayir, yani siz demis,siniz ya Buradan kendi hakinizda bilgi edinebilirsiniz. Iste o bilgiyi nasil edinecem onu demek istemistim. tskl