PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Getriebespülung tavsiye edermisiniz ?

nash
26 Ocak 2017, 08:19
Baslikta da yazdigim gibi getriebespülung tavsiye edermisiniz ? yada yaptiran varmi ?

hope41
26 Ocak 2017, 10:49
Sanirim forumda bununla ilgili bir konu acilmisti gectigimiz aylarda. Arabanin modeli km si nedir bilemiyorum ama bende benim BMW 530 (E61, BJ: 2006) icin düsünüyorum yaptirsam mi diye, km 258 bine yaklasti.

Yanlis hatirlamiyorsam o konuda bazi arkadaslar vites gecislerinde sorun yoksa yaptirmana gerek yok yazmis, kimileri ise zaten sorun yokken yaptirmak lazim belli KM den sonra, yoksa ariza cikti mi gec kaldin demektir ve yeni Getriebe lazim olur üstelik cok da masrafli diye fikir beyan etmisti...

Sanirim yine buna benzer cevaplar gelebilir :)

Yillarca calisan getriebe de ister istemez pislikler birikiyormus ve zamanla sorun cikarabilir diyorlar, bildigim kadari ile 500 EUR civarinda masrafi var, yaptirmak tabi ki temizlenmesi acisindan iyi olur bencede ama iyi bilen bir yere yaptirmak lazim diyor bu isten anlayan arkadaslar. ZF diye bir firmayi tavsiye ediyorlar genelde. Yakinlarinda varsa fiyat alabilirsin.

Kizkulesi14
26 Ocak 2017, 13:29
Bende 2 yıl önce Getriebe spüllung yaptırdım.
Getriebe ustası bana böyle dedi, Getriebe da sorun varsa
Spüllung yapılmaz. Sorun yoksa yapılır,bmw de 100.000 km ve Mercedes de her 60.000 km de yapılır. Audi de nekadar hatırlamıyorum ama dedi bunların arasında en kötü getriebe Audi de var.
Benim arabada 140.000 km, birkere yaptırdım ye bir problem çıkmadı. Fiyat ozamanlar 250 € tuttu otomatik 5 vites. 7 vites 350€ istediler.

hope41
26 Ocak 2017, 13:33
Bende 2 yıl önce Getriebe spüllung yaptırdım.
Getriebe ustası bana böyle dedi, Getriebe da sorun varsa
Spüllung yapılmaz. Sorun yoksa yapılır,bmw de 100.000 km ve Mercedes de her 60.000 km de yapılır. Audi de nekadar hatırlamıyorum ama dedi bunların arasında en kötü getriebe Audi de var.
Benim arabada 140.000 km, birkere yaptırdım ye bir problem çıkmadı. Fiyat ozamanlar 250 € tuttu otomatik 5 vites. 7 vites 350€ istediler.

Nerde yaptirmistin peki?

Kizkulesi14
26 Ocak 2017, 13:43
Nerde yaptirmistin peki?
Burda yaptirdim
http://www.getriebe-sur.de/

hope41
26 Ocak 2017, 14:38
Burda yaptirdim
http://www.getriebe-sur.de/

Sagol, NRW ye uzakmis ama....

sls
26 Ocak 2017, 18:37
Tim-Eckart-Methode denilen bir yöntem var tavsiye ederim. Ben yaptirdim memnunum. Asagidaki link üzerinden yeterli bilgi alabilir, cevrenizdeki bu yöntemle yag degistiren tamirhaneleri listede bulabilirsiniz.

http://automatikoelwechselsystem.de/

BndD
26 Ocak 2017, 22:20
orjinal yag kullanin
fiyatlari ucuz olanlar ucuz yag kullandigindan sorun cikabiliyor

hope41
27 Ocak 2017, 10:00
Tim-Eckart-Methode denilen bir yöntem var tavsiye ederim. Ben yaptirdim memnunum. Asagidaki link üzerinden yeterli bilgi alabilir, cevrenizdeki bu yöntemle yag degistiren tamirhaneleri listede bulabilirsiniz.

http://automatikoelwechselsystem.de/

Bunu dün nette bu konu ile arama yaparken görmüstüm. Bir yeri tavsiye eden olmus Wetter (Ruhr) diye biryerde, oraya mail attim fiyat almak icin, sadece arabanin modelini filan yazmistim, adam benden motor numarasini istedi, yazicam yine bakalim ne fiyat vericek.

hope41
27 Ocak 2017, 10:02
orjinal yag kullanin
fiyatlari ucuz olanlar ucuz yag kullandigindan sorun cikabiliyor

Fiyat aldigimiz yere sormak lazim o zaman hangi yagi kullanacaklarini!

BndD
27 Ocak 2017, 16:48
benim BMW E61 550 euro demislerdi
ZF 800 Eu ya yaptirdim cünkü Getriebe ZF
200 Eu kar yapacagim derken bagzilarinda getriebe schaden olduguda görülüyor

hope41
01 Şubat 2017, 11:58
NRW de Dortmund/ Hagen yakinlarinda bir yere fiyat sormustum benim BMW icin, adam 580 EUR diye cevap yazmis.

Fb48
01 Şubat 2017, 12:51
Ben BMW E60 530 D ve F10 530 D yabtirdim ikisinide 600 € yakin ödedim yag 130 000 KM de digisti yag simsiyah ciktigini söylediler

hope41
01 Şubat 2017, 15:16
Ben BMW E60 530 D ve F10 530 D yabtirdim ikisinide 600 € yakin ödedim yag 130 000 KM de digisti yag simsiyah ciktigini söylediler

Peki motoröl de ayni anda degisiyor mu yoksa onun Getriebeöl ile akasi yok mu?

Birde anladigim kadari ile Getriebespülen ayri birsey, Getriebeölwescheln ayri bir olay! Dogru mu yoksa ikiside ayni anda mi yapiliyor?

Yani Getriebespülung yapiliyor önce temizleniyor sonra yeni yag ekleniyor anladigim kadari ile....

ALSANCAK-35
01 Şubat 2017, 21:14
Benim eski 250 Diesel Mercedes 200 binde vites kutusu dagilmisti ama bilmiyorum neden oldugunu,pisliktenmiydi yoksa baska bir arizasimi vardi sormadim.Servise verdim yapmislardi.

Fb48
02 Şubat 2017, 01:16
sadece Getriebeöl degisiyor ben BMW de yaptirdim orada Getriebespülung yapmiyorlar yapan var dedigin gibi önce yikayip sonra yeni yag dolduruyorlar

hope41
02 Şubat 2017, 09:50
sadece Getriebeöl degisiyor ben BMW de yaptirdim orada Getriebespülung yapmiyorlar yapan var dedigin gibi önce yikayip sonra yeni yag dolduruyorlar

Yani sadece yagi degistirdiler. Peki BMW de kaca yaptirmistin? Getriebeölspülung yapmiyorsa BMW bir nedeni olsa gerek!

Dün bir arkadas ile konustum onda 525d var otomatik, 370 bin km de arabasi o da yaptirmamis daha önce, bilmiyormus da böyle birsey oldugunu bende duydugunu söyledi.

Fb48
02 Şubat 2017, 17:09
BMW sordugun zaman gerek yok diyorlar ama son zamanlar da degisse iyi olur diyorlar ben BMW de calisiyorum bana indirimli olarak 500€ yakin ödem

gokcenxx
27 Şubat 2017, 23:57
arkadaslar köln bonn civari tanidik biri varmi yardimci olabilecek
bmw 530 e61 bj2005 231 ps
getribespülung oil degisimi

Mister
07 Mart 2017, 17:38
koblenze nekadar yakinsin burda getriebe ustasi var
http://hamalian.de/

erhan__79
08 Mart 2017, 04:07
mercedesde getriebespulung yapmiyor sadece yag degisimi.fiyatida 7 g icin 600 euro

Mercedes190
30 Nisan 2017, 02:06
Arkadaslar Getriebespülung ile Getriebeölwechsel'in arasinda büyük bi fark var.

Getriebespülung yaparken komple yagi bosaltip sonra özel bir makine ile yag doldurup onu devir daim yaptiriyorlar.
sonra filitreyi yenileyip icine temiz yagi doldurup arabayi calistiriyorlar. sonra geri vites ten 6 veya 7 ci vitese Kadar test yapiyorlar.

Getriebeölwechsel ayni Motor yagi gibi alttan bosaltip yenisini sadece dolduruyorlar. aslinda hic bir ise de yaramiyor bosuna para
harciyorsun ona.

BMW ZF Sanzimani kullandigi icin onlarin sanzimani da dayanakli oluyor.
Mercedes kendisi üretiyor ama her Autohaus da deyistirmiyorlar.
ben termin aldim 2 haftaya LORINSER firmasina yaptiracagim Stuttgart cevresinde.
VW de kendi üretiyor ama Audi nerden aldigini veya kendimi yaptigindan haberim yok.

Mesela Mercedes bazi sanzimanlarda gerekmiyor diyor. 7G ler icin ilk 60bin km de deyisin diyorlar,sonrasi size kalmis birsey.
uzun vadeli kullanmak istiyorsaniz yapmaniz daha mantikli.

ama yaptirmak icin Werkstatt bulamiyorsaniz en iyisi taksi sürücülerine sorun onlar bilir...