PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkiye ye fax nasil cekilir.

murtazza
22 Ocak 2017, 19:41
Slm arkadaslar bir belgeyi turkiye ye fax olarak gondermek istedim. beceremedik. 0090212...... gibi yazdık ama yapamadık nasil fax cekilir alan kodu ve numara nasil yazılır . Teşekkürler.

belalimisa
22 Ocak 2017, 19:59
Bende bir çekmiştim herşey yolunda gitti. Şöyle bir hata olabilir buna dikkat edin , karşı tarafta fax alan kişinin Renkli fax yoktur.
Sizde renkli olarak yollarsaniz alamaz fax gitmez veya fax çekerken ev telefonunuzun Box dan cekin.
Ondan sonra kesin olmasi gerek.

TipiTip
22 Ocak 2017, 20:03
almanyada nasil cekiyorsan öyle cekeceksin

Türkiyedeki numara dogruysa sorun cikmamasi gerek

numaranin dogru olduguna eminmisiniz

Egenin Efesi
22 Ocak 2017, 20:25
Arkadasim,

sorun tahminim karsi taraftadir , sen önce faxi alacak olan karsi tarafi bir konzrol et derim

Fax cihazi bagli mi? icinde kagit var mi?

sevgi ve selamlarimla....

Impostor
22 Ocak 2017, 20:25
telefonla fax birdir kesin, söyleyin fax gelecegini...

cw_expert
12 Şubat 2017, 01:02
degerli arkadasim
öncelikle fax i kime cekmek istiyorsun ve cekecegin faxin icerigi nedir o önemli. eger devlet makamina cekeceksen ve belgen resmi belge ise o belgeyi sana veren makam fax i gönderirse daha iyi olur böylelikle resmiyet kazanir.
eger fax i illeka sen cekeceksen postahane den fax cekebilirsin belli bir ücret karsiligi.
fakat bu devirde neden fax ile ugrasiyorsun anlamis degilim.

en basit olarak o belgeyi cep telefonun ile yada baska bir tarama cihazi ile (scannen) tarat ve whatsapp üzeri bir tanidigina gönder o kisi o belgenin ciktisini alip gerekli kisi yada makama versin.
belgeyi verecegin yer resmi bir makamsa o makamin email adresine o belgeyi yine taratip sen gönderebilirsin yada yine en güzeli o belgeyi aldigin makam o belgeyi sitedigin email adresine gönderebilir.

öteki türlü fax gitti gitmedi aldi almadi sinyal geldi hat düsmedi gibi bir cok sorunla karsilasirsin

benim tavsiyem EMAIL yada WHATSAPP

Dolunay35
14 Şubat 2017, 16:31
burada nasıl gönderiyorsan tr yede aynen göndereceksin.gönderdiğin numaranın doğru olup olmadığını kontrol et belki nr.yanlış veriyorsundur.hatta gönderdikten sonra sana gitti diye bericht gelmesi lazım.