PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilit degisimi ücreti hakkinda bilgi lazim

Sdt
22 Ocak 2017, 14:38
Selamlar arkadaslar,
bizim kirada kaldigimiz ev kisa bir süre öncesine kadar
gagfah adli bir firmadaydi, simdi vonovia adli firmaya gecti.
Bu firma da dis kapi kilidini degistirdi,
bize de yeni anahtar yollamislar,
ve bunun icin yaklasik olarak 50€ para kesmisler.

bu parayi kanunen bizden almalari dogru mu?
degilse, nasil itiraz edebilirim?

saygilar

Meak
22 Ocak 2017, 15:05
klit degisme ücreti o civarda itiraz etsen bile birsey cikmaz.

Cengiz Bond
22 Ocak 2017, 15:23
alma haklari yok

VoLKan
22 Ocak 2017, 16:17
bende NRW de bilenler bilir IMMEO WOHNEN sirketine ait firma ewinde oturuyorum ve gecenlerde baktim posta kutusuna zarf icinde 3 adet yeni anahtarlar birakilmis ve apartmanin girisine yazi asilmis , kapi kilidinin silindiri bozuk oldugundan degistiriyoruz diye ve firmada altina yazmis ücretsizdir diye ;) firmadan firmaya bence degisir...

neco54
22 Ocak 2017, 16:34
Aynen bizimde Vonovia oldu ve kilitleri degistirdiler. Bizden hic bir ücret talep etmediler ve posta kutusunda zarfin icinde
3 adet anahtar ve yazili aciklama vardi. Eger fazla anahtar lazim ise online üzerinden ismarlama bilgileri yaziyordu.
Ben kendim o online sayfasindan bir tane siparis verdim. Ücreti ise 15€ civarinda.

S&S

coskun
22 Ocak 2017, 16:43
Sdt arkadas gibi bende Hamburg`da Vonovia adli sirketin evinde oturuyorum. Binanin giris kapilarinin ön ve arka kapilarinin kilitleri degistirildi herkese 3 er tane anahtar verildi. Kisa bir süre sonra geldiler arka kapilarin kilitini tekrar degistirdiler. Bilmiyorum ne kadar para kestiler ama simdi giris katin 2 anahtari oldu.

Sdt
22 Ocak 2017, 21:23
Aynen bizimde Vonovia oldu ve kilitleri degistirdiler. Bizden hic bir ücret talep etmediler ve posta kutusunda zarfin icinde
3 adet anahtar ve yazili aciklama vardi. Eger fazla anahtar lazim ise online üzerinden ismarlama bilgileri yaziyordu.
Ben kendim o online sayfasindan bir tane siparis verdim. Ücreti ise 15€ civarinda.

S&S

o zaman sacmalik ya,
ayni firma bizden neden aliyor o zaman?

Sdt
22 Ocak 2017, 21:24
Sdt arkadas gibi bende Hamburg`da Vonovia adli sirketin evinde oturuyorum. Binanin giris kapilarinin ön ve arka kapilarinin kilitleri degistirildi herkese 3 er tane anahtar verildi. Kisa bir süre sonra geldiler arka kapilarin kilitini tekrar degistirdiler. Bilmiyorum ne kadar para kestiler ama simdi giris katin 2 anahtari oldu.

ya benim bilidgim kadariyla, daire disinda olan seyler onlara ait....
bakalim yarin bir arayacagim.