PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Holzspalter almak istiyorum,tecrübeleriniz neler...

akbaba
21 Ocak 2017, 15:19
selam arkadaslar,
evde kalorifer hic kullanmiyorum,evimde kamin-ofen var, senelik 5-6m³ odun yakiyorum ve odunumu kendim yapiyorum.
bir tanidigim kestigi agaclari bahceme getiriyor,kendim 30cm.kesiyorum ve parcaliyorum.
bir Holzspalter almak istiyorum,Globus baumarkta baktim ve 8ton 400volt elektrik ile calisanlari gördüm ve begendim.
icinizde holzspalter kullanan varmi? hangisini tavsiye edersiniz? kac tonluk? 230v veya 400v? hangi marka? nelere dikkat etmeli...

BYsabir
05 Şubat 2017, 01:00
Merhaba ,ben sekiz sene ormanda acik artirmayla odun aliyordum ve orada kesip eve tasiyordum , gelelim senin soruna Hozspalter iki cesit vardir biri benzinle ,biri elektirikle yani bu isi kendin icin hobi olarak yapiyorsan sanayi ceryani ile calisani tavsiye edrim .(12 ton basan HOLZSPALTER)
kolay gelsin. Motorzege kullaniyorsan ehliyet yapman gerek , bahcende kullaniyorsan ehliyete gerek yok bilgine.

akbaba
05 Şubat 2017, 21:42
12 ton ve 400v tavsiyen icin tesekkürler
Globusbaumarkt'da Güde marka holzspalter var,alman markasi degil, birde ebay'de Scheppach markalilar var, alman mali.
400€ civari ödemek istiyorum,önerecegin marka varmi? bunlarda marka cok önemlimi, evim icin senelik 5-6 m³ odun kesiyorum.
ormandan alip,ormanda kesip eve getirmekde iyiymis.bu heryerde varmi?fiyat olarak kaca aliyorsun? ben Frankfurt yakinlarindayim.
selamlar

44Malatya
05 Şubat 2017, 22:42
ormandan alip,ormanda kesip eve getirmekde iyiymis.bu heryerde varmi?fiyat olarak kaca aliyorsun? ben Frankfurt yakinlarindayim.
selamlar
Açık artırma Ocak ayın 2ci haftasında rodgau dudenhofende oluyor, yani senede bir sefer. 1 RM odunu 61 Euroya verdiler

44Malatya
05 Şubat 2017, 22:56
http://de.share-your-photo.com/img/676d1361ff.jpg

44Malatya
05 Şubat 2017, 22:57
http://de.share-your-photo.com/img/d8e2902c42.jpg

akbaba
05 Şubat 2017, 23:33
1 RM odun 61 Euro sizce uygun bir fiyatmi? hemde 1m. odun.

44Malatya
06 Şubat 2017, 01:13
Beim Brennholz ergeben etwa 1,4 bis 1,6 Schüttraummeter, ordentlich aufgesetzt, einen Raummeter. Ein Schüttraummeter entspricht daher ca. 0,6 bis 0,7 Raummeter und ca. 0,45 bis 0,5 Festmeter.
Kurumuş odun aldığın zaman, her tarafda Schüttraummeter olarak satılıyor, 1srm fiyatı 70 eurodan başlıyor, yani 1 RM odun için 140 euro ödüyorsun.
Üstte belirttiğim 1RM odun için 61 euro süper fiyat, ama odun daha yaş olduğu için en az 3 yıl beklemesi lazım.

akbaba
06 Şubat 2017, 02:23
44Malatya cok tesekkürler, sanirim iyi odun bunlar, Buche, Eiche gibi. 1m. uzunlugunda ve kalinligi iyi,sadece motorsäge ile 25-30cm.kesilecek.
rodgau dudenhofen bana 40km. burdan odun alirsam,kendimmi getirmeliyim yoksa ordan liefern yapiyorlarmi? 5-6RM alsam liefer kac para tutar?

44Malatya
06 Şubat 2017, 11:17
Bu gösterdiğim yer senede 1 sefer yapıyor, seneye yine yapılacak. Adresini vereyim bir bakarsın http://www.google.de/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwic7ar9jvvRAhXsJcAKHRQXB14QFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.germania-dudenhofen.de%2F&usg=AFQjCNG2w1WxcP_uUjhuO-0h3LmdZowIkg
Odun genelde buche, açık artırma sende kalırsa, aynı gün kendi bulduğun Anhängerle götüreceksin.
Odundan hariç her türlü makinalarda satılıyor, traktor, holzspalter vs.

BYsabir
06 Şubat 2017, 16:10
12 ton ve 400v tavsiyen icin tesekkürler
Globusbaumarkt'da Güde marka holzspalter var,alman markasi degil, birde ebay'de Scheppach markalilar var, alman mali.
400€ civari ödemek istiyorum,önerecegin marka varmi? bunlarda marka cok önemlimi, evim icin senelik 5-6 m³ odun kesiyorum.
selamlar

Arkadasim,ben stuttgart civarinda kaliyorum ve fiyatlat sartlar farkli olur yani acik artirmada ne kadar insan okadar
fiyat cikar ,ben her iki senede bir katiliyordum asagi yukari 2 senelik odunumu aliyordum ve 4 kisi ile 1 hafta isciligi var ve iki sene kurumasi gerekiyor .Malatya arkadas benim söyleyeceklerimi zaten acik bir sekilde yazmis.
Bendeki Güde markasiydi marka okadar önemli degil cünkü senede 1 hafta kullanirsin zaten iki sene garanti var ben 700€ almistim .iki sene evvel evimi sattim bütün malzemelerimide sattim simdi kiradayim kalorifer kullaniyorum.