PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul Gezisi Önerileriniz ?

KaRaNBoL
21 Ocak 2017, 06:56
Merhaba arkadaslar.
Subat ayinda esimle birlikte 3 günlük bir Istanbul tatilimiz olacak kismetse.
Istanbul-Kartalda, akrabamda konaklayacagiz.
Tabii aklimizda gezip görmek istedigimiz yerler var.
Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Misir Carsisi, Gülhane Parki, Piere Lotti,
Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Korusu, Galata Kulesi,
Kapali Carsi, Bebek Sahili, Yerebatan Sarnici, Miniatürk, Camlica Tepesi.
Bunlarin hepsini 3 günde gezmek belki zor. Istanbulu iyi bilen arkadaslardan
makul bir siralama rica ediyorum. Fazla strese girmeden hangilerine gitmek mümkün?
Ulasim araci olarak ne kullanmali?

muzo2002
21 Ocak 2017, 11:36
1. gün Eminönü ve cevresi icin belki Piere Loti de olabilir
2. gün Taksim ve cevresi Miniatürk, Bebek, Bogaz, Ortaköy
3. gün Kadiköy Üsküdar Kiz kulesi Camlica Tepesi vakit kalirsa Bogaz gezisi
Iyi Tatiller

hknbln
21 Ocak 2017, 12:53
1.Gün akrabanla zaman gecirecen
2.Gün baska Akrabalar seni ziyarete gelecekler
3.Gün belki Düsündügün yerlerin 1-2 tanesini görürsün.

Demek istedigim, 3 günde yazdiklarina ulasamazsin bile, gezip görmeyi birak.
Daha dün aksam komsumla ayni konuyu konustuk, esinle 2 inci defa istanbula gidip otelde kaldilar 7 Gün, anca o kadar yeri gezebilmisler ama güzel gezmisler.

Uzun lafin kisasi tatil yapmak istiyorsan akraba ziyaretini birakacaksin.

Ulasim dersen para sorun degilse taksi tavsiye ederim, yoksa istanbul kart alip toplu tasit kullan.

Size iyi tatiller.

Selam
21 Ocak 2017, 13:04
Ben gecen ay Istanbul Turu yaptim. Yalniz. Tam bir hafta, yani yegi gün.

Ve sunu sana diyeyimki, sen yazdiklarinin dörtte birini ya gezersin yada gezemezsin. Unut sen onlari.

Kisa istanbul turu yapmak istiyorsan, yazdiklarin yerleri gezip-görmek istiyorsan, sana en az bir hafta zaman lazim.

Gözünü seveyim Istanbulun, beni hem korkutuyor, hemde güzelligi ile, tarihi ile basimi döndürüyor.

Bir sehir bu kadarmi güzel olur? Bir sehir bu kadarmi cekici olur? Olur. Eger bu sehir Istanbulsa bal gibi olur.

Imkanim olsa dört haftami bu muazzam sehire ayirmak isterdim. Ama maalesef bu istegim olamayacak.

Sunuda belirteyim, Istanbulun güzelligi yaninda o kadarda pahali bir sehir. Yalniz gittigim halde bir hafta icinde dünyanin parasini harcadim.

Ama olsun. Bu inanilmaz güzel sehire fazlasiyla degdi. Fakat ailece giderseniz, yaninizda coluk-cocukda olursa ve hicbir masraftan kacinmam derseniz....

Allah yardimciniz olsun. Cüzdaniniz kalin ve genis olsun.

hOrOz
21 Ocak 2017, 20:28
1.Gün Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Yere Batan Sarayı -Islam Sanatları Müzesi (Müze Kart buradan al bekleme fazla yok)

2.Gün Mısır Çarşısı - Eminönü Balık Ekmek - Galata Köprüsü - Galata Kulesi - Beyoğlu -Tramvay -Taksim Meydan - Dolmabahçe Sarayı

3.Gün Büyük Boğaz Turu (25TL) Eminnöünden kalkıyor - Marmaray - Kız Kulesi >>> oradan ev doğru dönüş

Ulaşım için Istanbul Kart Metro Otobüs Maramaray

Müzeler için de Müze Kart kişi başı 40 TL yoksa her müzede para ödemek zorunda kalacaksın

Kartal da kalacağınız için mesafeniz merkeze uzak gideceginiz yere erken çıkmanız gerecek

En güzeli Mtro ve Otobüs kullanmak

KaRaNBoL
22 Ocak 2017, 18:12
Tavsiyeleriniz ve yorumlariniz icin teşekkür ederim.
Yanında misafir olacağım akrabamin çocukları zaten
neredeyse tüm gün çalışıyorlar. Geçen sene 4 gün kaldim
Sadece 1 gün gezebildim. Selam arkadasin dediği gibi
otelde kalma fikri bana da cazip geliyor ama eğer bunu
Halam duyarsa cok kötü olur :) horoz arkadasin siralamasi
Cazip görünüyor.

Ozdenkaya
23 Ocak 2017, 13:56
İstanbul'a gitmişken şöyle güzel lüks bir otelde kalayım diyenler bu yazıya bir göz atın. http://paratic.com/istanbulun-en-luks-otelleri/ Listeye baktıktan sonra hepiniz bu otellerden birinde kalmak isteyeceksiniz.

durak78
23 Ocak 2017, 14:34
Ben istabulda dogdum ve 25 sene yasadim sonra almanyaya geldim , gecen sene senin gibi esim ile cocuklari teyzesine birakip 1 hafta hanimla istanbul turu yaptik, ben her yeri biliyordum hanimi gezdirdim , akraba ziyaretleri olmasin diye otelde kaldik ancak gel görki sevildigimizden dolayi sagolsunlar sürekli arayip davet edip , gelmezseniz yüzünüze bakmayiz diye tehdit edildik ,e tabi el mahkum 3 gün ziyaret ile gecti ( sikayetci degilim sevilmek güzel sey ). Kartal biraz uzak kalir gezecegin yerler avrupa tarafinda olunca sana tavsiyem bir otel tutman , 3 gün otel zaten birsey tutmaz ben taksim marmara otelinin hemen arkasinda bir otelde kaldim , temizlik biraz kötü olsada fiyata ve bulundugu yer itibari ile memnun kaldim, otel sahibi cok ilgili kendi otobüs kartini verdi , gerci taksi kullandik genelde ama düsünmesi güzel , ayni zamanda tüm mekanlari cok iyi derecede biliyor istedigin ondan ögrenebilirsin ( kaldigim otel burasi (https://www.booking.com/hotel/tr/away-suites.tr.html?aid=397599;label=gog235jc-index-de-XX-XX-unspec-de-com-L%3Ade-O%3AwindowsSnt-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=83e4684a35981e8545d035e42e83afea) ) . Dedigin mekanlari 3 gün icinde gezmeye kalkarsan bence kendine eziyet edersin o sebeple citayi biraz düsürmeni tavsiye ederim yada o 3 günü 7 yap . yazacagim cok sey var ama vaktim yok , biz ciragan da evlilik yil dönümü icin bir yemek yedik , biraz tuzlu idi ama cok güzeldi tavsiye ederim , sadece ciraganin önüne cikip bogazi seyretmek yeter valla , bir hamama gidelim dedik galatasaraydaki hamama gittik , tamamiyle berbat para tuzagi biryer , turist kazikliyorlar sadece kesinlikle oradan uzak dur.

KaRaNBoL
24 Ocak 2017, 00:39
Ben istabulda dogdum ve 25 sene yasadim sonra almanyaya geldim , gecen sene senin gibi esim ile cocuklari teyzesine birakip 1 hafta hanimla istanbul turu yaptik, ben her yeri biliyordum hanimi gezdirdim , akraba ziyaretleri olmasin diye otelde kaldik ancak gel görki sevildigimizden dolayi sagolsunlar sürekli arayip davet edip , gelmezseniz yüzünüze bakmayiz diye tehdit edildik ,e tabi el mahkum 3 gün ziyaret ile gecti ( sikayetci degilim sevilmek güzel sey ). Kartal biraz uzak kalir gezecegin yerler avrupa tarafinda olunca sana tavsiyem bir otel tutman , 3 gün otel zaten birsey tutmaz ben taksim marmara otelinin hemen arkasinda bir otelde kaldim , temizlik biraz kötü olsada fiyata ve bulundugu yer itibari ile memnun kaldim, otel sahibi cok ilgili kendi otobüs kartini verdi , gerci taksi kullandik genelde ama düsünmesi güzel , ayni zamanda tüm mekanlari cok iyi derecede biliyor istedigin ondan ögrenebilirsin ( kaldigim otel burasi (https://www.booking.com/hotel/tr/away-suites.tr.html?aid=397599;label=gog235jc-index-de-XX-XX-unspec-de-com-L%3Ade-O%3AwindowsSnt-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=83e4684a35981e8545d035e42e83afea) ) . Dedigin mekanlari 3 gün icinde gezmeye kalkarsan bence kendine eziyet edersin o sebeple citayi biraz düsürmeni tavsiye ederim yada o 3 günü 7 yap . yazacagim cok sey var ama vaktim yok , biz ciragan da evlilik yil dönümü icin bir yemek yedik , biraz tuzlu idi ama cok güzeldi tavsiye ederim , sadece ciraganin önüne cikip bogazi seyretmek yeter valla , bir hamama gidelim dedik galatasaraydaki hamama gittik , tamamiyle berbat para tuzagi biryer , turist kazikliyorlar sadece kesinlikle oradan uzak dur.

Yazdığım yerlerin hepsini gezecek zamanim olmayacak, biliyorum.
Zaten bunu belirtmistim. En azindan bir planlama yapmak, o 3 günü
daha verimli gecirmek acisindan iyi olur diye düsündüm.
Insallah seneye ilkbaharda yine gideriz bu sefer cocuklarla.
Birdahaki sefere daha uzun gideriz kismet olursa.
Hem memleketin ekonomisine katkımız olsun, hem de vatan hasretini bir nebze dizginleriz.

hOrOz
24 Ocak 2017, 21:58
geçen sene ben 5 günlüğüne gittim Sultan Ahmette kaldım

bir gün orayı burayı tanimakla geçti

1 günü hastanelerde geçti

geri kalan zamanda hasta hasta yukaridaki plana göre dolaştım

bazı yerlerde epey eğlendim bazılarında çabuk geçtim

thaflowkilla
25 Ocak 2017, 20:30
Merhaba arkadaslar.
Subat ayinda esimle birlikte 3 günlük bir Istanbul tatilimiz olacak kismetse.
Istanbul-Kartalda, akrabamda konaklayacagiz.
Tabii aklimizda gezip görmek istedigimiz yerler var.
Ayasofya, Sultan Ahmet, Topkapi, Misir Carsisi, Gülhane Parki, Piere Lotti,
Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Korusu, Galata Kulesi,
Kapali Carsi, Bebek Sahili, Yerebatan Sarnici, Miniatürk, Camlica Tepesi.
Bunlarin hepsini 3 günde gezmek belki zor. Istanbulu iyi bilen arkadaslardan
makul bir siralama rica ediyorum. Fazla strese girmeden hangilerine gitmek mümkün?
Ulasim araci olarak ne kullanmali?

Merhaba Usta, gezecegin yerlerin siralamasini böyle yaparsan istedigin gibi gezersin:
1. Ayasofya [erken gitmelisin, yoksa cok sira oluyor] - Sultan Ahmet - Topkapi - Yerebatan Sarnici - Gülhane Parki - Kapali Carsi - Misir Carsisi
2. Üsküdar - Taksi ile Camlica Tepesine cikip, daha sonra tekrar Üsküdar'dan - Eyüp Vapur seferleri ile Eyüp’e geçip, teleferikle Pierre Loti’ye çıkmak mümkündür.
3. Süleymaniye Camii - Fatih [T1 Yenikapi] Tramvayi ile gidebilirsin [inilecek durak: Beyazit]
4. Taksim'den yürüyerek Galata Kulesine gidip, Galata Kulesinden asagiya dogru yürüyüp bir Taksi ile Bebek Sahiline gidebilirsin.

KaRaNBoL
30 Ocak 2017, 12:36
Önerileriniz icin tesekkürler. Hepsini dikkate alip uygun bir plan yapacagim. Dönünce nereleri gezeebildigimi paylasirim :)

canikom
30 Ocak 2017, 14:22
Önerileriniz icin tesekkürler. Hepsini dikkate alip uygun bir plan yapacagim. Dönünce nereleri gezeebildigimi paylasirim :)

Selamun aleykum ustam simdiden hayirli tatiller, sag salim gidip, sag salim gelirsin INSALLAH.
Gidip gordüklerini bize anlatmayi unutma lütfen. Bu arada fotograf bölümümüz var sayfamizda, resimlerini eklersin artik.
Acik konusmak gerekirse, bende 3. yada 4. ayda 1 haftaligina gitmeyi düsünüyorum.
Benim sana tavsiye edebilecegim yerlerin icinde kesinliklen: Ebu Eyyûb el-Ensarî Hazretlerini ziyaret etmen, Yeralti Camii´de 3 Sahabe yatmakta burayada ugra.
Sirkeci´de Hoca Pasa Camii´nin yaninda cag kebab ci var. Oraya ugramayi unutma.
En iyisi sen Google Maps´i kullan ve orada birbirlerine yakin yerleri hemen pes pese gezmeye bak. Istanbul´u gezmek icin en az 3 ay gerek :)

Bizleri unutma :)

scarface1
31 Ocak 2017, 03:16
Gezmek istedigin yerlerin hemen hemen hepsi yan yana zaten yorgunlugu goze alirsan 1 günde bitirirsin cok kasmayayim kendimi dersen 2 gun fazla bile.Kartaldan metroya bin kadikoyde in vapurla eminonune gec bu sekilde 1 saate istedigin yerlere gidebilmen icin en uygun yerde olacaksin.sirtini vercen denize dogru asagidan yukariya dogru ilerlicen.

Misir carsisi
Gulhane parki
Ayasofya
Sultanahmet
Topkapi sarayi
Yerebatan sarnici
Kapali carsi
Suleymaniye camii

Sonra eyup sultana gitmek icin taksiye binceksin 10 lira yaziyo oraya.eyup sultandan pierre lotiye cikmak icinde teleferigi kullanirsin.

Istanbulda dogdum buyudum halada yilda en az 5 defa ordayim ama camlica tepesi bana gore gidip gorulmesi gereken bi yer degil ayni zamanda bebek sahilide:))

MEGAbond
31 Ocak 2017, 09:05
Selamun aleykum ustam simdiden hayirli tatiller, sag salim gidip, sag salim gelirsin INSALLAH.
Gidip gordüklerini bize anlatmayi unutma lütfen. Bu arada fotograf bölümümüz var sayfamizda, resimlerini eklersin artik.
Acik konusmak gerekirse, bende 3. yada 4. ayda 1 haftaligina gitmeyi düsünüyorum.
Benim sana tavsiye edebilecegim yerlerin icinde kesinliklen: Ebu Eyyûb el-Ensarî Hazretlerini ziyaret etmen, Yeralti Camii´de 3 Sahabe yatmakta burayada ugra.
En iyisi sen Google Maps´i kullan ve orada birbirlerine yakin yerleri hemen pes pese gezmeye bak. Istanbul´u gezmek icin en az 3 ay gerek :)

nerden aklima getirdin ustam yaa offf

http://www.ferronlandia.com/wp-content/uploads/2012/10/IMG_2702.jpg

KaRaNBoL
01 Şubat 2017, 14:06

Ve aleyküm selam ustam. Iyi dileklerin icin tesekkürler. Allah ömür verirse istanbula daha cok giderim gezmeye.
Iskenderunluyum, istanbula yaklasik 900 km uzaklikta. Bugüne kadar toplamda 2 hafta belki bulunmusumdur orada.
Adina nice methiyeler, siirler destanlar yazılan Istanbul... Fatih Sultan Mehmet Han'a, Allah'ın izniyle bize böyle bir memleket
miras bıraktığı için ne kadar teşekkür etsek azdır. Insallah fotoğraf paylaşırım döndügümde.

KaRaNBoL
22 Şubat 2017, 19:26
Merhaba Arkadaslar. Izine gidip geldik. Kazasiz belasiz atlattik sükür. Hersey insanin planladigi gibi
yürümüyor maalesef.
1.Gün; Ayasofya ve cevresindeki yerleri gezebildik. Ayasofya-Sultanahmet-
Topkapi sarayi-Yerebatan sarnici-Kapali carsi-Suleymaniye camii-Gülhane Parki...
2.Gün; Vapurla Kadiköyden Eminönü geldik. Misir Carsisini alisveris yaparak gezdik
oradan Cemberlitasi gördük sonra Kapali carsida alisveris yaptik. Daha sonra Pendik
carsisini gezdik.
3.Gün; Öglene kadar yattik. Yorgunluktan ayaklarda derman kalmadi... Ögleden sonra
Pendik carsisinda alisveris yaptik, aksam akraba ziyaretine gittik.
Yine de cok güzeldi. Firsat buldukca Istanbul`u gezmeye gidecegiz insallah...
http://imageshack.com/a/img923/1938/aU1UeC.jpg
http://imageshack.com/a/img923/8131/Wk39I2.jpg
http://imageshack.com/a/img922/3830/VjBUdj.jpg
http://imageshack.com/a/img924/7508/WLaSVJ.jpg
http://imageshack.com/a/img924/2104/34XDd5.jpg
http://imageshack.com/a/img922/8329/hNugTx.jpg

Acemibiri
25 Şubat 2017, 15:42
Tüm bu gezielecek yerlere yakin bir yerde örnegin Eminönünde güzel bir Hotel ariyorum.
Cok pahali olmayan temiz ailenin kalabilecegi 4-5 yildizli bir Hotel.
tavsiyeleriniz varmi?
Fiyati ucuk olmayan.

hOrOz
25 Şubat 2017, 16:01
Tüm bu gezielecek yerlere yakin bir yerde örnegin Eminönünde güzel bir Hotel ariyorum.
Cok pahali olmayan temiz ailenin kalabilecegi 4-5 yildizli bir Hotel.
tavsiyeleriniz varmi?
Fiyati ucuk olmayan.

Ben Check24 den oteli rezervasyon yaptım
Oradan seçebilirsin
50€ da para hediye ettiler

tolgahamburg
25 Şubat 2017, 16:04
floryada crown plaza hotelde kal hem sahilde hemde güzel;)

akdenizli33
25 Şubat 2017, 16:40
istanbulda 4.ayda ailece gezilecek yerlerin listesi varmi
egelnce.tiyatro.konser.vs

canikom
26 Şubat 2017, 18:11
Karanbol ustam,

hos geldin sefalar getirdin.

Bu arada arkadaslar bende INSALLAH 2-3 hafta sonra 7 günlügüne Istanbul´a tatile gidecegim.
Sultan Ahmet Camii´nin yaninda bulunan otellerin birinde kalacagim.

Tabiiri caiz ise kendime kücük bir plan yaptim ve resim olarak ekledim.
Hemen asagida resimi görebilirsiniz.
Göz atarsaniz ve sorularima cevap verirseniz cok sevinirim, tesekkürler.
Akliniza gelen bir seyler varsa yazabilirsiniz.
Hani olurya bir gün icinde gezmek istedigim yerler birnirinden cok uzak olursa yazabilirsiniz.
Tavsiyelerinizi ve yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim.
Bu arada cok yürümek benim icin sorun degil ve planda tavsiyeleriniz üzere degisiklik yapabilirim.

Saygilar

Selam
26 Şubat 2017, 18:22
@canikom

kiz kulesine bogaz turu dahilinde sefer yok (ben gittigimde görmedim, onun icin yaziyorum). Kiz kulesine yalnizca üsküdardan kalkan Kücük tekne ile gidebilirsin. fiyatida kisi basina 20 lira.

Ortaköyü unutmussun. Ortaköy camiisi olmazsa olmaz benim icin. Camiinin hemen yaninda kumpir satan dükkanlar ve sahil kenarinda cay bahceleri bulunuyor.
Ayriyetten gene hemen orda bogaz turu icin kalkan gemiler var. Demek istedigim, ortaköy camiisine ve etrafina gidersen hic yanlis yapmazsin.

canikom
26 Şubat 2017, 19:18
@Selam

Selamun aleykum ustan, hemen listeme ekledim. Bu arada tavsiyen icin sagolasin. Kiz Kulesi meselesini ögrenmem iyi oldu. Tekrardan sagolasin.

Bu arada, elbette her seyi listeye yazmadim, ama gidecegim bazi yerlerde var.
Neresi diye sorarsaniz :) simdi cag kebabciyi yada hamamciyi listeye yazarsam ayip olur, yazmiyayim en iyisi ;)

Saygilar

KaRaNBoL
27 Şubat 2017, 20:11
@canikom usta hosbulduk sagolasin.
Benim daha yeni tecrübe ettigim bir husus; eger misir carsisini ve büyük carsiyi gezeceksen,
ayni gün diger yerleri de gezmen zor. Hele alisveris yapacaksan carsilari gezmeye tam 1 gün ayirmalisin.
Ya da sabah diger yerleri gezip en son carsilari gezmen daha verimli olur. Simdiden hayirli yolculuklar dilerim.

hOrOz
27 Şubat 2017, 20:34
Kapalıçarşı ya Alışveriş için gitmeye gerek yok
Hiç ilginç bir şey yok
Tarihi yer olarak ziyaret edebilirsin

Selam
27 Şubat 2017, 22:28
Kapali carsiya bende gittim, girdikten 15 dakika sonra geri ciktim. O mekanin hicbir özelligi yok. yabanci türistler, hali dükkanlari, kuyumcular vesaire.... zamaniniz zaten az birde oraya gidipte zamaninizi bosu bosuna harcamayin derim. gidin baska yerleri dolasin ve görün, örnegin yerebatan sarnici veya diger yerleri.

Yemek hususundada size tavsiyem var, asagidaki linke tiklayip ordaki kücük restaurantta kuru fasulye yerseniz belkide hayatinizda hic bu kadar lezzetli kurufasulye yemediginizi anlayacaksiniz. Kuru fasulyeden sonra muhakkak sütlac siparis edin. Sütlacin icinde bir toz seker dahi yok, tatli olarak bal ve üzerinede ezilmis ceviz koyuyorlar. Tadi hala damagimda.

Allah nasip ederse Istanbula yolum gene düserse gene oralari gezip dolasmak istiyorum. Istanbul gibisi yok. Bu güzeller güzeli sehrimizin degerini anlayalim.

https://www.google.de/maps/place/Bizce+Kuru+Fasulye/@41.0516808,29.022934,16.01z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x755a06fa720812dd!8m2!3d41.05 10088!4d29.0248965

canikom
28 Şubat 2017, 21:30
Sagolun ustalar, iste böyle yararli ve güzel board(aslarimiz) olduktan sonra ALLAH C.C. izni ilen sirtimiz yere gelmez.
Bu carsi konusunda yazdiklarinizi dikkate aldim. Peki bana tabiiri caiz ise uygun pazarlar/carsilar tavsiye edebilirmisiniz lütfen?
Sagolun.

Gunayoz
01 Mart 2017, 13:16
Kız kulesinden emin önüne kadar her yeri tekrar gezmek isterim.

akdenizli33
06 Mart 2017, 12:31
arkadaslar 4.ayin 5 ile 10 arasi ailece.bir hafta istanbuldayiz.4 yildizli Uygun güvenilir bir otel ariyorum.yer onemli degil