PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birini ihbar etmek!

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 12:12
Meraba arkadaslar ben birini ihbar etmek istiyorum, ama kim oldugum ortaya cikmadan nasil sikayet edebilirim polise?

sahina
17 Ocak 2017, 12:22
anonoim olarak direk polise soylersin ismini aciklamazlar sakli kalir

tr-22
17 Ocak 2017, 13:19
Meraba arkadaslar ben birini ihbar etmek istiyorum, ama kim oldugum ortaya cikmadan nasil sikayet edebilirim polise?

Sen sikayet etsende Polis kim oldugunu söylemez zaten, ancak mahkemeye cikarsaniz o zaman kim oldugunuz meydana cikar,yalniz dikkatli olmalisin sikayet edecegen kisiyi cok kesin kanitlarin delillerin olmali aksi taktirde her sey senin lehine cikabilir,bundan dolayi cok düsünmen lazim sonradan pisman olmama sartiyla.

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 13:29
Sen sikayet etsende Polis kim oldugunu söylemez zaten, ancak mahkemeye cikarsaniz o zaman kim oldugunuz meydana cikar,yalniz dikkatli olmalisin sikayet edecegen kisiyi cok kesin kanitlarin delillerin olmali aksi taktirde her sey senin lehine cikabilir,bundan dolayi cok düsünmen lazim sonradan pisman olmama sartiyla.

Ben telefon kulubesine girip agzimi bezle kapatip anzeige yapmak istiyorum, evet dedigin dogru iyi düsünmek gerek pisman olmamak icin, kanitlarim kesin lakin ortaya cikarsam basimi agriya bilir cünkü cok cirkef bir insan, hertürlü kötülük beklenir, benimki sahsi hesaplasma ve vatandaslik görevi!

tr-22
17 Ocak 2017, 13:41
Ben telefon kulubesine girip agzimi bezle kapatip anzeige yapmak istiyorum, evet dedigin dogru iyi düsünmek gerek pisman olmamak icin, kanitlarim kesin lakin ortaya cikarsam basimi agriya bilir cünkü cok cirkef bir insan, hertürlü kötülük beklenir, benimki sahsi hesaplasma ve vatandaslik görevi!

Polis senin kimligini ögrenmeden sikayetini cidiye alacagini sanmiyorum,en iyisi bir Polis karakoluna gidip danisarakda sikayet edebilirsin,yalniz dedigim gibi iyi düsünmeni tavsiye ederim,adamda cok cirkef biriymis birde alman ise hic bulasmamani tavsiye ederim.

Bir laf vardir, it ile dalascagina caliyi dolasirim daha iyi olur,sende bu kisiden uzak durmaya calisirsan senin icin iyi olur diye düsünüyorum.

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 13:45
Polis senin kimligini ögrenmeden sikayetini cidiye alacagini sanmiyorum,en iyisi bir Polis karakoluna gidip danisarakda sikayet edebilirsin,yalniz dedigim gibi iyi düsünmeni tavsiye ederim,adamda cok cirkef biriymis birde alman ise hic bulasmamani tavsiye ederim.

Bir laf vardir, it ile dalascagina caliyi dolasirim daha iyi olur,sende bu kisiden uzak durmaya calisirsan senin icin iyi olur diye düsünüyorum.

Haklisin kardes sikayet edecegim kisi türk , dedigin gibi öfkeyle kalkan zararla oturur, tavsiyelerin icin saol👍 Biraz düsüneyim!

memo82a
17 Ocak 2017, 13:50
Isine karismak gibi olmasin hani karar senin de bence dertsiz basina dert acmaya degmez !!!

Konu nedir bilmiyorum ama Isin sonu Mahkemede kim oldugun ortaya cikar

kuckam
17 Ocak 2017, 13:56
sindirtme kendini davanda haklisyan sonuna kadar savas

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 14:26
Isine karismak gibi olmasin hani karar senin de bence dertsiz basina dert acmaya degmez !!!

Konu nedir bilmiyorum ama Isin sonu Mahkemede kim oldugun ortaya cikar
Bu kisi bana yanlis yapti, bende intikamimi almak icin zaman kolluyorum , pusuya yattim biraz ara sogusun, intikam soguk yenildiginde lezzetli bir aş imis

memo82a
17 Ocak 2017, 14:31
Dogrudur Ustam sen bilirsin yinede

sadece
17 Ocak 2017, 14:46
Bu kisi bana yanlis yapti, bende intikamimi almak icin zaman kolluyorum , pusuya yattim biraz ara sogusun, intikam soguk yenildiginde lezzetli bir aş imis

tutumun bana gore yanlis, polis uzerinden sikayette bulunmak istiyorsun ama pusuya yatip zaman kollamak ve intikamdan bahsediyorsun.
umarim ki ben seni yanlis anlamisimdir?

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 14:52
tutumun bana gore yanlis, polis uzerinden sikayette bulunmak istiyorsun ama pusuya yatip zaman kollamak ve intikamdan bahsediyorsun.
umarim ki ben seni yanlis anlamisimdir?

Yani lafin gelisi olarak pusuya yattim, ihbar etmek icin biraz zaman gecsin demek istemisdim kardes

hekimoglu
17 Ocak 2017, 15:30
Ihbar edilmesi düsünülen kisi kanun disi topluma zarar verici isler yapiyorsa bunun icin pusuya yatmakta ne demek oluyor. Yanlisa izin vermemek gereken neyse yapmak sagduyulu her vatandasin görevidir. Gerekirse gider polise söyler kimliginin gizli tutulmasini istedigini söylersin sorun cikmaz cikmasinada bazen polislerinde düsüncesiz davrandigi oluyor.

Ben bir defasinda sürekli kapali arabayla trafige cikan komsumu e-mail yoluyla polise sikayet etmis kesinlikle kimligimin gizli tutulmasini istedigimide belirtmistim. Sonra ben evde yokken polis kapiya gelmis beni sormus ne icin geldiklerinide kapida anlatmis allahtan komsu oralarda yokmus. Ardindan beni telefonla aradilar, kendilerine siz ne yapmaya calisiyorsunuz ben özellikle kimligimin gizli tutulmasini istedigimi yazmistim basimi belayami sokacaksiniz dedikten sonra oldugum yere geldiler orda konustuk ardindan kimligim hic bir sekil belirtilmedi. Polislerde bazen sorumsuz davranabiliyor dikkatli olmak lazim.

sadece
17 Ocak 2017, 15:33
Yani lafin gelisi olarak pusuya yattim, ihbar etmek icin biraz zaman gecsin demek istemisdim kardes

anladim kardes, olayi bilmiyorum, ogrenmek de istemem, ama cok ciddi bir konu degilse (ornegin, namus, sahtekarlik, hirsizlik gibi) bosver sen onu, Allah'a havale et, ugrasmaya degmez oyle insanlarla, ustelik efendilik sende kalir, yapilan yanlislarin cezasi er yada gec kesilir yapanlara, hic ustunde durma derim.

SesSizliK
17 Ocak 2017, 15:52
la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, neler yazmislar neler.... kardes ortada islenen bi suc varsa sende bunu görüyor biliyorsan dedigin gibi telefon kulubesinden ara de su sahis söyle söyle isler yapiyor vss olayi anlat senin icinde kalmasin polis bi sekilde tabiki ihbari dikkate alicak onlarin isi o burda cok degisik seyler yazmislar mahkemelik polislik bi durumun yok ara direk ihbar et hic ismini bile verme bu kadar basit.

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 16:00
Arkadaslar verdiginiz tavsiye ve bilgiler icin tesekkür ederim, konu sahsi oldugundan detaylara girmek istemiyorum, biraz zaman gecsin soguk kafayla degerlendirmek istiyorum, saolun yardimci oldunuz icin

memo82a
17 Ocak 2017, 16:57
Arkadasim yukarida Arkadasin biri yazmis hani eger ki ((( Canina / Malina / Namusuna / Esinize / Coluk Cocugunuza vs. ))) benzeri hareketlerde bir kasti
hareket'te bulunmadiysa bence ALLAH'a havale et gec karsiya O Sahis onu öteki Dünya'da mutlaka hesabini verecek !!!

Tabiiki aranizda neler yasandi bilmiyoruz ALLAH Islerini ras getirsin hayirlisi neyse onu eylesin.Ölümlü Dünya Insanlarla ugrasmaya degmez hani.

yarali/kurt
17 Ocak 2017, 17:06
Arkadasim yukarida Arkadasin biri yazmis hani eger ki ((( Canina / Malina / Namusuna / Esinize / Coluk Cocugunuza vs. ))) benzeri hareketlerde bir kasti
hareket'te bulunmadiysa bence ALLAH'a havale et gec karsiya O Sahis onu öteki Dünya'da mutlaka hesabini verecek !!!

Tabiiki aranizda neler yasandi bilmiyoruz ALLAH Islerini ras getirsin hayirlisi neyse onu eylesin.Ölümlü Dünya Insanlarla ugrasmaya degmez hani.

Zaten namus vs buna benzer konu olsa burada acmaz, direk artik allah ne verdiyse cezasini verirdim, ama icime atmak istemiyorum bana bi kazik atti ve kin besliyorum suan anlatamam, dedigim gibi detay fazla vermek istemiyorum saolun gene hersey icin

hekimoglu
17 Ocak 2017, 17:35
Arkadas sen en iyisi kendine biraz zaman ver o süre icinde sinirlerin yatissin belkide olaya bakis tarzin degisir hemen sicagi sicagina karar verip bir sey yapmamani tavsiye ederim.

ZSworld
17 Ocak 2017, 17:46
tahminim alis veris araba tamirhane meselesi olsa gerek baska ne olabilirki. :mad:

Memoli1976x
17 Ocak 2017, 18:29
tahminim alis veris araba tamirhane meselesi olsa gerek baska ne olabilirki. :mad:

Arkadasimiz burda detayina girmek istemiyorum diye bir kac kere yazdi, yazmasi icin zorlamayalim derim.

byjön
17 Ocak 2017, 22:36
Eger ki birinin ekmegi ile oynayacaksan birak bu isi. anonim kalman konusuda beni baska düsüncelere itiyor. Hakli oldugunu düsünüyorsan acik acik sikayetini bildir polise.

aslankral
18 Ocak 2017, 02:46
yazili yap $ikayetini, zarfa delilleride koyarsin anonim olarak ba$ka bir $ehirden ver postaya

MEGAbond
18 Ocak 2017, 06:04
o yasadigin ülkenin polisi senin ihbarini aldiktan sonra,,seni taniyorsa yani gizli kalmasi sartiyla bilgilerini verdiysen,,o malum ülkenin polisi,,serefsizlik yapip,,senin bilgilerini karsi tarafa aktarir veyahutta caktirirsa,,,yani (birakalim Türkler birbirini yesin,bizde kenara cekilip kis kis gülelim) derlerse veyahutta böyle bir boyut olusursa ne yapacaksin ????

diyelimki polis tarafindan bilgilerin karsi tarafa bir sekilde aktarildi,,sende polisi mahkemeye verdin,,

polisin diyebilecegi muhabbet tahminimce $öyle olabilir...

kimin verdigini bilmiyoruz (polis teskilatinin icinden herhengi bir polis,,sari cizmeli mehmet aga)

komple o polis teskilatina ceza verilecegini düsünüyorsan,,düsünme derim köpek köpegi isirmaz,,,

sen desifre olduktan sonra,,isterse markel abla sikayet etmis olsun,,neye fayda

ha bu arada herhangi telefon kulubesinden bunu yapmaya kalkar ve muhabbeti uzun tutarsan,,,o telefon kulubesine en kisa sürede bir ekip yönlendirilebilir..kim bu vatandas diye ;) hatirlatmis olayim.

o yüzden adimlarini dikkatli at iyi düsün derim.