PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çamaşir makinam da sorun var bilgi lazim

cetingurkan
15 Ocak 2017, 20:58
Selam dostlar
Çamaşir makinam Miele primavera bozuldu sıkma yapmiyor pompalama esnasinda bayiliyor.Ne bozuldu acaba 17 sene oldu alali

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
15 Ocak 2017, 21:09
Pompasini ac, temiz mi diye bi bakiver.
icindeki suyu bosaltmayi UNUTMA!!!

hOrOz
15 Ocak 2017, 21:32
epey eskimiş artık yenisini al şöyle tasarruf yapanlardan

bazi eletktrik şirketleri böyle tsarruf makina alanlara prämie de veriyor

checker2
09 Şubat 2017, 15:19
Muhtemelen Laugenpumpe bozuktur. Parca 30 Euro gibi fiata satiliyor. Örnek: Am*zon; ersatzteilland, e*ay

Cologne
09 Şubat 2017, 15:42
Selam dostlar
Çamaşir makinam Miele primavera bozuldu sıkma yapmiyor pompalama esnasinda bayiliyor.Ne bozuldu acaba 17 sene oldu alali
Usta eger Köln civarlarinda ikamet ediyorsan , burada bir Ekrem Usta var. Camasir makinalarini tamir ediyor.. Onun numarasini sana gönderebilirim.

gezgin38
09 Şubat 2017, 22:09
epey eskimiş artık yenisini al şöyle tasarruf yapanlardan

bazi eletktrik şirketleri böyle tsarruf makina alanlara prämie de veriyor
nasil bir prämie veriyor ben dew21 deyim, bende yeni miele aldim
niraz aciklarsan yarin bi gideyim bari

hOrOz
09 Şubat 2017, 22:18
nasil bir prämie veriyor ben dew21 deyim, bende yeni miele aldim
niraz aciklarsan yarin bi gideyim bari

50-100€ veriyor ama her şirket vermiyor ..sorman gerekecek

talo176
09 Şubat 2017, 23:31
17 sene masaAllah.. ninem ile ayni yasta.. :)

Arkadasim alttan abwasserventil var.. orayi ac.. ama dikkatli ol su akar.. altina birsey koymalisin..
Icinden zaten parcalar (dügme bozuk para vs) cikar tahminime göre..

Belki ondandir..

bey_tu
10 Şubat 2017, 00:05
17 sene masaAllah.. ninem ile ayni yasta.. :)

Arkadasim alttan abwasserventil var.. orayi ac.. ama dikkatli ol su akar.. altina birsey koymalisin..
Icinden zaten parcalar (dügme bozuk para vs) cikar tahminime göre..

Belki ondandir..

Buna ilaveden!
Belki Pompanin icinede herhangi bir madde sikismis olabilir ,pompanin pervanesinin dönmesini engelliyordur.
velakin pompa calismamis olsa makinanin ici asiri su dolar ve haliyle schleudern yapmaz.

Bancek
10 Şubat 2017, 23:01
Motor kömürü bitmistir. Calisir, yikar su atar fakat sikmaz.

Efe1977
11 Şubat 2017, 08:31
benim kurutma makinasi problem yapiyodu gecenlerde.30 euro verdim beyaz esya satan dükkandan adam geldi bakti bunun ömrü bitmis dedi.yakinlarda varsa beyaz esya satan dükkan cagir birtane usta 30 euro istiyolar bizim burda. sana söyler cok masraflimi tamir diye yada atabilirsin cöpe der.

44Malatya
11 Şubat 2017, 10:20
benim kurutma makinasi problem yapiyodu gecenlerde.30 euro verdim beyaz esya satan dükkandan adam geldi bakti bunun ömrü bitmis dedi.yakinlarda varsa beyaz esya satan dükkan cagir birtane usta 30 euro istiyolar bizim burda. sana söyler cok masraflimi tamir diye yada atabilirsin cöpe der.

Öyle bir usta aramasına gerek yok, 30 eurosundan kurtulmak istiyorsa, kapının önünden geçen birisinde sorsa aynı cevabı alır: bunun ömrü bitmiştir.
Bazen oluşan hatalar öyle kolaydır ki, o an çabalarsın aklına gelmez, ama burdakilerin yardımıyla çoğu zaman çözebilinir.

kayserli
11 Şubat 2017, 11:59
Bu hata bence Platine yani Elektronik Steuerung dan kaynaklaniyor. Bu belirtiler benimde basima geldi. Sendeki parcanin üzerinde numarasina bak ebay de bu parcalari tamir eden veya tamir edilmis satan cok var. Degistirmesi genelde zor degil.

Dolunay35
11 Şubat 2017, 22:54
Bence steuergerätte arıza var.Bazı yerlerin lehim yerleri kalkmıştır.Tekrardan lehim yapman lazım.