PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DPF Dieselpartikelfilter deaktive eden varmi ?

enes67
15 Ocak 2017, 03:17
Selam arkadaslar,
Ben benim arabamin Sharan 2,0 tdi DPF Dieselpartikelfilteri deaktiv etmek istiyorum , bunu NRW bölgesinde Steuergerät de deaktive edebilen varmi veya nerede yapiliyor .

S&S

hOrOz
15 Ocak 2017, 08:24
Diyelim deaktive yaptırdın ..

Bu sefer çalışmadığı için daha hızlı tıkanacak ..
Arada

enes67
15 Ocak 2017, 14:50
Bilemiyorum usta , internette Essen civarinda biryer yapiyormus Internet adresleri var , DPF deaktive etmek cok avantajli imis , yakiti az oluyormus ve Turboya zarar vermiyormus ve tabi yeni eksoz alman gerek kalmiyormus , eksozun icini bosaltiyorlarmis yani tikanma olayi ortadan kalkiyor

hOrOz
15 Ocak 2017, 18:43
İyide 2 sene sonra TÜV e girince napacaksın
O zaman arabana abgas testini geçmediği için TÜV vermezler
Bu kadar safça düşünmeğin
Ben arabayı 80bin kullandım hiç bir problem yok

kamanli
15 Ocak 2017, 22:56
slm benim bildigim tüv fark edemiyor yalniz eksozdan cikan zehir olacak

hOrOz
16 Ocak 2017, 19:16
slm benim bildigim tüv fark edemiyor yalniz eksozdan cikan zehir olacak

nasıl TÜV fark edemiyor Abgast testi geçemezse TÜV ü nasıl alacak ..

y

kancasis
17 Ocak 2017, 11:23
Arabaya yeni yazılım atıyorlar abgast testinden geciyor TUV de sorun cıkmıyor.

enes67
17 Ocak 2017, 18:56
Selam,
benimde okudugum TÜV de DPF ölcümü olmuyormus ve Tüv den gecebiliyormus , asadaki Youtube linkde bazi bilgiler var .

https://www.youtube.com/watch?v=9OZd_nIoWFM

Bunlara tel. actim 200€ yeni yazilim atacaklar yani DPF deaktive edecekler + eksozun icini bolsaltmaya 150€ ayreten istiyorlar .Benim aradigim daha ucuza yapabilen yer varmi

Gurbetseli
21 Ocak 2017, 19:42
2006 Audi A6 2.7 TDI ve 220 Binde arabaya Deaktiviren yapildi ve filtrenin ici bosaltildi. TÜV felan bisorun cikmadi ve yaptirdiktan sonra 2. TÜV aldi..
Ama yinede tavsiyem DEKRA veya TÜV gidip Tüv almamaniz!!!!

hOrOz
21 Ocak 2017, 19:54
2006 Audi A6 2.7 TDI ve 220 Binde arabaya Deaktiviren yapildi ve filtrenin ici bosaltildi. TÜV felan bisorun cikmadi ve yaptirdiktan sonra 2. TÜV aldi..
Ama yinede tavsiyem DEKRA veya TÜV gidip Tüv almamaniz!!!!

zaten arabada teknik değişiklik yaptığınız için arabanın ABE si ölüyor yani arabanız ruhsatsız oluyor

Allah korusun büyük bir kaza olsa ve ortaya çıksa al başına belayı

Yesterday
27 Ocak 2017, 18:10
Filitreyi deaktif yaptiktan sonra filtreyi delmek lazim. Ondan sonra sorun cikmaz. Arabanin trafige cikma izini ölür diyen arkadas iskembeden salliyo. VW fabrika cikisi milyonlarca araci manipüle etmis hicbirininde ruhsati elinden alimadi.