PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Vatandasi olarak Türkiyeden Emlak Kredisi

Ado_67
07 Ocak 2017, 16:06
Merhaba,
ben almanyada yasiyoeum, 23 yasindayim unbefristet saglam bir sirkette festvertragim var. Istanbuldan daire almak istedigim zaman türkiyedeki bankalardan kredi cekebilme imkanim varmi? hangi evraklar lazim olur?
bilgileriniz icin tesekkür ederim

gamberoglu2000
07 Ocak 2017, 16:59
turkiyede yasayan insanlara zor kredi veriyor bankalar yurtdisinda yasayan insanin oluden farki yok ve senin turkiyede malin mulkun varsa ipotek olarak gosterirsen ordaki yasayan sahisi kefil gosterirsen belki bunun disinda bankanin garantisi yoksa imkansiz kredi alabilmen sen tv deki reklamlara filan bakma yillar once ikibin € civari bir ay icin lazim oldu bankaya gittim isim saglam almanyadan geliyorum butun evraklari onlerine koydum bu bizim icin bir sey ifade etmiyor tarlan varmi evin varmi bunun disinda iki tanede saglam borcu olmayan kefilin varmi dedi bende bu soylediklerin bende olsa ikibin € icin buraya gelmez o insanlardan alirdim zaten dedim cikip gittim turkiyede saglam gosterebilicen bir sey yoksa isterse burda aylik gelirin yuzbin euro olsun bir kurus alamassin.

SesSizliK
07 Ocak 2017, 17:12
kardes TR de krediler burdakilerin 2..3 kati :) suan TR den ev alma zamani EURO yüksek TR de satis az canli para gören saticilarla pazarlikla iyi karli bi yatirim yaparsin krediyi burdan cek privat yada ziraat yada is bankasinin Almanya sübelirinde TR deki ev alimlari icinde kredi veriyorlar ama normalden biraz yüksek oranada.

aslankral
07 Ocak 2017, 17:14
Türkiyede Konut kredileri cok yüksek, ortalama aylik 1,2 % yilda 14,4 % yapar
Almanyada $ubesi olan Türk Bankalarina basvurman daha mantikli, örenegin Ziraat Bankasi, i$ bankasi, Deniz Bank , Oyak Anker Bank,Yapi Kredi,
Halk Bankasi, Garanti Bankasi, $ekerbank, Akbank. Bu Bankalar Almanyada mevcut.
Bankalara telefon edip danisabilirsin, bazilari belirli $artlarda Türkiyedeki Gayrimenkul icin kredi veriyor.