PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyuma zorluğu çekenlere 60 saniyede uyuma rehberi

uludag16
04 Ocak 2017, 18:37
Harvard Üniversitesi'nden Dr. Andrew Weil 4-7-8 tekniği adını verdiği metot ile herkesin kolayca uykuya dalabileceğini belirtiyor.

60 saniyede uykuya dalma yöntemi, başlamadan önce ağzınızdan tüm nefesinizi boşaltın.

1. 4 saniye boyunca burnunuzdan nefes alın

2. 7 saniye boyunca nefesinizi tutun

3. 8 saniyede tüm nefesinizi yavaşça dışarı verin

4. Bu yöntemi 3 kez tekrarlayın (57 saniye sürüyor)

5. Şu anda kendinizi yoğun şekilde uykunuz gelmiş olarak hissetmelisiniz; biz denedik, bizim uykumuz geldi.

Neden işe yarıyor?

Nefesinizi yedi saniye tutma, bu egzersizin en önemli kısmı. Vücudunuzu derin nefesle oksijenle dolduruyorsunuz, nefesinizi tutma kısmı oksijenin vücudunuzda dolaşmasını sağlıyor.

Bu yöntem vücudunuzu rahatlatırken, nefes vermeye odaklanmak zihninizdeki tüm stres ve sıkıntıları atmanıza çare oluyor.

Kaynak: Vatan Gazetesi

satobyte
04 Ocak 2017, 20:43
eee hani olmadi ben denedim :)))

haveri68
04 Ocak 2017, 21:53
Harvard Üniversitesi'nden Dr. Andrew Weil 4-7-8 tekniği adını verdiği metot ile herkesin kolayca uykuya dalabileceğini belirtiyor.

60 saniyede uykuya dalma yöntemi, başlamadan önce ağzınızdan tüm nefesinizi boşaltın.

1. 4 saniye boyunca burnunuzdan nefes alın

2. 7 saniye boyunca nefesinizi tutun

3. 8 saniyede tüm nefesinizi yavaşça dışarı verin

4. Bu yöntemi 3 kez tekrarlayın (57 saniye sürüyor)

5. Şu anda kendinizi yoğun şekilde uykunuz gelmiş olarak hissetmelisiniz; biz denedik, bizim uykumuz geldi.

Neden işe yarıyor?

Nefesinizi yedi saniye tutma, bu egzersizin en önemli kısmı. Vücudunuzu derin nefesle oksijenle dolduruyorsunuz, nefesinizi tutma kısmı oksijenin vücudunuzda dolaşmasını sağlıyor.

Bu yöntem vücudunuzu rahatlatırken, nefes vermeye odaklanmak zihninizdeki tüm stres ve sıkıntıları atmanıza çare oluyor.

Kaynak: Vatan Gazetesi
Zirvadan baska bir sey degil hepsini denedim yine uyayamiyorum bazen bir hafta uyumadigim oluyor almadigim ilac kalmadi .

belalimisa
05 Ocak 2017, 07:00
Uykum acildiya benim tümden .
Bari kalkıp birşeyler yiyeyim.
☺😊😀

Dolunay35
11 Şubat 2017, 23:25
Bence saçma.bu çözüm değil.uyku gelmedimi gelmiyor işte.ne yaparsan yep.

cw_expert
12 Şubat 2017, 00:49
kaynak vatan gazetesi olunca, okumaya bile degmez

Mr.Robot
12 Şubat 2017, 14:05
Yaaa, bende gaz yapti bu nefes olayi, acaba ona karsi ne öneriliyo? allaalla6vr

baltali
13 Şubat 2017, 02:33
arkadaslar bu teknik TÜRK ler icin fayda atmez yani bize yaramaz;)

Ürgüplü50
13 Şubat 2017, 21:01
Bende calismadigim gün uyuyamiyorum evin icinde gezeliyorum sabaha kadar

Impostor
13 Şubat 2017, 21:09
cay, kahve, sigara... uzak durursaniz uyursunuz zaten :p

neco67
24 Şubat 2017, 01:44
ben denedim oldu su anda uyurken yaziyorum bu mesaji

cakildak
24 Şubat 2017, 17:42
Uykuya hic doymadim hic.Hep uyurum doktora gittim yasin 30 olunca hersey normale döner üzülme dedi.
Otuzu devirdik yine ayni.
Kirki devirdik yine ayni.
Elliyi devirim yine ayni.
Ahacigina altmisa ne kaldi hala ayni.

Mezarima yazi yazdiracagim dua mi ses etmeyin baska ihsan istemem.
Bir konu uzerinde düsünmeyin binlerce konuya dalin gitsin uyursunz.

Cologne
27 Şubat 2017, 14:34
Arkadaslar ben de uzun süre uyku sorunu yasamis birisi olarak sunu tavsiye edebilirim, gercekten cok ise yariyor. Baldrian tabletleri var, DM ve Rosmann gibi yerlerde satiliyor. Yatmadan 15-20 dk önce bu tabletten iki tane yutuyorum ben ve öyle derin uyuyorum ki rüya bile görmüyorum.. gercekten mucizevi bir etki göstertti bende .. Sizde bir deneyin derim.

catli50
27 Şubat 2017, 14:39
hemen isi siyasete dökme kardes dene bi

kaynak vatan gazetesi olunca, okumaya bile degmez

Gunayoz
01 Mart 2017, 13:18
Emeğinize sağlık güzel paylaşım.

Plasma1981
04 Mart 2017, 23:43
Yataga uzanin ve kitap okuyun 10 dakika sonra uykunuz gelecek.. Bende herzaman ise yaramistir

*05300
05 Mart 2017, 12:10
Yataga gir, tabletten cok SIKICI bir yazi ac, inat ederek 10 dakika oku. Bak bakalim uykusuzluktan eser kaliyormu.

H@K@N
11 Mart 2017, 09:43
Bendende bir öneri:

İhtiyacınız olanlar, bir muz, bir tencere, biraz su, bir de isterseniz bir tutam tarçın.
Önce tencerede suyumuzu kaynatıyoruz. Sonra muzumuzu, uçlarını kesip, kabuklarıyla birlikte tencereye yerleştiriyoruz.
10 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra bir fincana güzelce süzüyoruz.
İsterseniz bu aşamada bir tutam tarçın da şahane oluyor. Ve afiyet olsun.
Bu çayı içtikten sonraki bir saat içinde uyku garantili.

Ya muz ne olacak? Kabuklarını soyup biraz tarçınla mis gibi bir tatlıya dönüştürebilirsiniz.
Peki nasıl oluyor? Muz, özellikle de kabukları, magnezyum ve potasyum açısından çok zengin bir meyve. Magnezyum uyku bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir madde.
Potasyumla bir araya geldiğinde ise kasların gevşemesini sağlıyor. Dolayısıyla uyku için muhteşem bir yardımcı oluyor.
Öte yandan bu çay için mümkünse organik muz kullanın. Organik muz bulamıyorsanız da muzunuzu sıcak suya atmadan önce çok iyi temizleyin. Zira muzu kabuğuyla birlikte kaynattığınız için, kabukta birikmiş olabilecek zararlı maddelerin suya geçme ihtimali var.