PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alici Paketi almadim diyor..

Cologne
04 Ocak 2017, 16:00
Arkadalar Ebay de gewerblich olarak kücük miktarlar da satis yapiyorum.Gecen günlerde gönderdigim bir paket Sendungsvevolgung ta aliciya imza karsiligi teslim edilmis gözüküyor ama alici israrla ben paketi almadim diyor..

Alici kisiyle görüstüm ve paketi GLS den arastirayim sana teslim edilmediyse kime teslim edilmis bir arastirsinlar diyorum ama adam israrla ben onu bunu anlamam bana ürünü tekrardan hemen gönder diyor. Yoksa Ebay e bildiririm diyor.Alan kisi Türk.. Ilk defa böyle birsey ile karsilasiyorum..

Bu durumda ne yapmam gerekir, yardimlarinizi bekliyorum.

tr-22
04 Ocak 2017, 16:16
Postaci mali kime teslim ettigine yazar,kendisi ise original gecer,komsusuna verdiyse kime verdigini yazar,mademki vervolgungsnummer var,kime teslim edildigini sende görürsün.
Postaci original isaretlediyse birak istedigini yapsin,seni korkutup bir tana daha almak niyetinde diye düsünüyorum, e baya sikat edicekmis,birak etsin sende e baya sentungsnumarayi verirsin bu sekilde ispatlamis olursun, e bayda bunun bir dolandirici oldugunu anlar.

Cologne
04 Ocak 2017, 16:21
Sendunsvervolgung da "Das Paket wurde dem Empfänger übergeben" diyor, ama isim olarak ta benim gönderdigim kisinin ismi degil baska bir isim yaziyor.

Murat01
04 Ocak 2017, 16:45
Belki komşusuna vermiştir postacı.

giresun_28
04 Ocak 2017, 17:01
Belki komşusuna vermiştir postacı.

Genelde postaci komsu'ya paketi verdiginde, asil alicinin mektupkutusuna bir yazi/not yazip atar "paketinizi bu aileye/komsuya verdim" gibisine yani vermis oldugu komsunun adi yazar...

misal örnek olarak:

http://fs5.directupload.net/images/170104/fza8sszq.jpg (http://www.directupload.net)

hOrOz
04 Ocak 2017, 17:06
Artık olay GLS in problemi
GLS ile konuş derim ..

Bu paket dienstler GLS veya Hermes hep aynı
paketi oraya buraya koyuyorlar
veya başka kişilere veriyorlar sonra paketler kayboluyor..

Cologne
04 Ocak 2017, 18:53
Artık olay GLS in problemi
GLS ile konuş derim ..

Bu paket dienstler GLS veya Hermes hep aynı
paketi oraya buraya koyuyorlar
veya başka kişilere veriyorlar sonra paketler kayboluyor..

GLS ile konusacagim ama, alici beklemem diyor ille de benim ürünümü hemen gönder diyor.

hOrOz
04 Ocak 2017, 18:56
Hocam olay sende çıkmış GLS kime verdiğini bulması gerek yoksa onların tazminatı ödemesi gerek

Sen GLS ile bağlantıya geçtin mi?
Alıcı ne derse desin

tr-22
04 Ocak 2017, 19:55
GLS ile konusacagim ama, alici beklemem diyor ille de benim ürünümü hemen gönder diyor.

Alicinin ne dedigine bakma,olay aydinlanana kadar bekleme zorunlulugu var,packet ist ZG empfänger yazdigi zaman,bu demek oluyorki o ailenin icersinden birine velirmistir,sen Aliye gönderdin,aile icersinde Veli varsa postaci verir,hic bir postaci packet verirken kimlik sormaz,bundan dolayi packeti ait oldugu isme verdiyse is biter.

Sen yinede gönderdigin posta kurulusuna tel acip olayi anlatirsin sana gereken bilgiyi verirler.

Cologne
04 Ocak 2017, 21:20
Arkadaslar mesajlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim.

Alici biraz önce Positiv bewertung vermis.. Üstelik bana hicbir aciklama da yazmadi..

Bu vesileyle konu kapanmis oldu..

Murat01
04 Ocak 2017, 23:52
Alıcı büyük ihtimal kendince uyanıklık yapıp, parasını geri iade edeceğini düşünmüş olmalı.