PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radara yakalandim haklarim nelerdir

maltepeli54
03 Ocak 2017, 21:27
konu basliginda yazdigim gibi bilmiyorum emsal teskil eden böyle bir ceza oldumu 100 luk yerde yazan yaziyi gormedim bazen bu olda hizlida giderdim normalde giderdim o an LKW den dolayi göremedim tabelayi gecerken hizli gectim 30,35 km fazla gitmisim puan para cezasi ve 4 hafta ehliyetimi alacaklar radar koyduklari yolda sabit radar degil aradabazen koyuyorlarmis bir arkadasim dedi itiraz et bende böyle bir hakkim varmis internette okudum itiraz ettim bu cezalara bakan avukat ile yazistim bastan mahkeme kabul etmedi avukat itiraz etti galiba simdi mahkemem var varmi benden taraf haklarim kendim kiralikta calisiyom egliyetim alinirsa ise nasil giderim bu konuda önerileriniz varsa yazarsaniz memnun olurum mahkeme 10.01.2017 sali gunu ceza yedigim yer kaufbeuren jengen arasi buray cok radar koyuyorlar radar isareti koymak zorunda degillermi kanuna uygunmudur bu durum

hOrOz
03 Ocak 2017, 21:35
hocam ne hakkın var niye itiraz ettin

sen işi daha da yokuşa sürmüşsün

madem hızlısın evet hızlıydım diyecektin

şimdi hakime ne anlatacakcaksın ne gibi bir sebeb süreceksin ?

sen maça 1:0 yenik başlamışsın

belki hakim insafa gelir de 1 aylık sürme cezasını da paraya çevirir ( ama sanmıyorum )

yola radar var diye bir yazı koymalaırına mecbur değiller o zaman radarın ne önemi kaldı değilmi ama

Speedy123
03 Ocak 2017, 21:42
Arkadasim yazini bir kac defa okumak zorunda kaldim, zar zor anlasiliyor. Lütfen biraz daha özen gösterelim, bilmece gibi olmus.
Simdi sen anladigim kadar o gittigin yolu bir kere degil bir kac defa gitmi$sin. hiz ne kadar olup olmadigini bilmiyorum demek sencede biraz garip olmamis mi? hata yapmi$sin, bununda cezasini cekersin, itiraz etmen tabi hakkindir, ama sanmiyorum ba$arili olucagini. Ehliyetin i$ geregi mecburi degilse bunuda sebep gösteremessin.

clon
03 Ocak 2017, 21:47
Arkadas akil verir ama para vermez.Keske onun Aklina uymasaydin
Polis ve devlete karsi hic sansin yok

beni_7_in_bitirdin
03 Ocak 2017, 22:01
Ben 1 sene Once 80 lik yerde 130 ile radara girdim. Puan artı para cezası ve 1 ay ehliyet cezası aldım.

Avukata verdim. İş yerinin 10km uzakta olduğunu ve otobusle ulaşim şansımın olmadığını soylememe rağmen 1 ay ehliyeti Gine'de aldılar.

Avukatla uğraşımız 1 ay ehliyeti vermektense 2-3 katı para cezasına razı olmaktı Fakat bir faydası olmadı.

Artık gerisini sen duşun.

S&S

Memoli1976x
03 Ocak 2017, 22:22
Eger ilk cezansa is geregi paraya cevire bilirsin cezani. Yok ilk cezan degilse bu imkani unut arkadasim.

tr-22
03 Ocak 2017, 22:34
Cezan 160€ 2 puan ve bir ay araba sürme yasagi,arkadaslarinda dedigi gibi sen basindan isi yokusa sürmüsün,simdi birde mahkeme masraflarini sana yüklerler.
Hic itiraz yapmasaydin 1 ay araba sürme yasaginin belki yarisini cezaya cevirme sansin olabilirdi, yarisinida kendine göre belirli bir zaman zarfinda cezasini cekerdin,simdi ise her sey hakimin kendine kalmis bir sey.

sswiss
03 Ocak 2017, 22:50
öncelikle gecmis olsun,arkadaslarin yazdiklari mantikli yazilar bencede.Olayi mahkemeye götürecek kadar büyüklükte bir olay degil,belkide ehliyeti elinden alinma tarihi isin geregi yillik iznine denk getirebilirdin.
Bildigim kadar sabit radarlarda eskiden RADAR diye yazilma zorunlulugu vardi,seyyar radarlarda öyle bir zorunluluk yoktu ve daha sonraralari sabit veya seyyar radarlarda RADAR isareti koyma zorunlulugunu kaldirdilar.Fransada hep yaziliydi tehlikeli bölge ve sabit radarlarda hep yaziliydi ,duyduguma göre fransa o radar yazilarini kaldirma karari almis.

xztas
03 Ocak 2017, 23:15
Ben kendim de Mannheim`dan Lübeck`e giderken Göttingen taraflarinda 100`lük yere 142Km (nach dem Abzüge) girmistim, para cezasini hatirlamiyorum ama 1 ay Fahrverbot gelmisti. Itirazda bulundum, o zamanlar Paketzusteller olarak calisiyordum. Sebep olarak isimi kaybedebilecegimi bildirdim. Fazla puanim olmamasi ve otobanda (sehir disinda) radara girmem avantajlari sayesinde para cezasina cevirttim. Hem de hic bir sekilde avukat falan kullanmadan. Sadece ve sadece bana radar kagidi geldiginde düzgünce doldurup yanina da isi kaybetme riskim olduguna dair bir yazi ile birlikte hallettim. Eger ki olurda bu sekilde birsey halledemzsen, ehliyetini vercegin tarihi kendin ayarlayabilme sansin var.

W211
03 Ocak 2017, 23:18
Türksen zaten hakkin yok istedini söyle affi yok sadece isyerinde ehliyet ile para kazaniyorsan onuda 2 kati ceza ödüyorsun tabiki oda bir sans ben öyle yaptim oldu

manisali
03 Ocak 2017, 23:22
Ne derler hem suclu hem güclü.. ilimli yaklassaydin durum farkli olabilirdi. Allah yardimcin olsun

resadiyeli
03 Ocak 2017, 23:56
öncelik ile gecmis olsun,gecen yil berlinden gelirken otobanda bende 100 lük yolda 145 ile gecmistim,ceza bildirisi geldiginde evet hataliydim hizli gittim dedim ve o sekilde geri cevap yazdim.Bana 130 € ceza geldi puan veya ehliyet gitmedi.Ayrica 5i0 lik yolda 70 ile gectim birde ayni anda telefonda konusuyordum,Cenaze ye gitmek icin havaaalanina yetismeliydim ve ayni anda telefonda acilen bilet ayarliyordum.Cünkü yol ayrimina geliyordum ya otobana cikacaktim yada devam edecektim.Aynen bu sekilde yazdim ceza islerine bakan bakan bir bayandi herhalde insafa geldi bana 80€ ceza gönderdi.Sunu unutmayin eskiden 14 puan olayi vardi simdi bu 8 e düstü daha cok para cezasi göndriyorlar.Keske itiraz etmeseydin.

maltepeli54
04 Ocak 2017, 00:08
avukat sigortam var nasil bir yazi yazayim veya söleyim ehliyetimi almasalar iyi gerisi onemli degil ve ilk cezam basdan mahkeme kabul etmedi sonra kabul etti bakalim ne olacak hic olmazsa ehliyeti almasalar iyi

fuk_18
04 Ocak 2017, 02:26
o dedigin yolda radar arasira koyuyorlar kempten buchloe yolu diyorsun buyuk ihtimal o yolu kullanirim bende arada sirada sansini denemen iyi olmus avukat sigortanda var avukati nerde buldun ?

avukat sigortam var nasil bir yazi yazayim veya söleyim ehliyetimi almasalar iyi gerisi onemli degil ve ilk cezam basdan mahkeme kabul etmedi sonra kabul etti bakalim ne olacak hic olmazsa ehliyeti almasalar iyi

enes1987
04 Ocak 2017, 09:58
Itiraz etmek kötü degilki arakdaslar, isi yokusa sürmüssün, ilimli yaklassaydin gibi ifadeleri okurken baya güldüm. Radar cezasina itiraz etmek, sansini denemek ve hakkini kullanmak demektir.
Madem Avukatin var, onunla görüssen daha mantikli bence abi. Burda avukat olanda bilir, olmayanda bilir...
Gecenlerde babamda Radar cezasina itiraz etti, yanliz fotografta elini yüzüne götürmüs vaziyette cekilmis. Avukatida resimdeki senin olup olmadigina en ufak bi süphe varsa zaten hakim senden yana hüküm verir demis. Aynende öyle oldu. Mahkemede babam tek kelime bile etmemis.
Yani demek istedigim, senin muhatabin kendi avukatin. Senin durumunda zaten en önemlisi ehliyet teslim etme cezasini para cezasina cevirmek. Bunun mümkün olup olmadigini avukatindan ögren bence.

becerikli035
04 Ocak 2017, 10:37
Bende anlayamadım ki :/

tufanci
04 Ocak 2017, 14:12
2016 yilinda, bir yil icerisinde iki defa 26 km/h dan fazla gittigim icin radar cezasi yedim.
flensburg´ta kayitli iki puanim vardi radar cezasi öncesi, bana gelen cezada , 4 hafta ehliyetimi vermek vede 120 € para ödemem gerektigini söylediler.
bundan önce hic ehliyetimi vermedim, iki hafta icerisinde itiraz ettim.
patronumla konustum ve bana , her gün firma arabasi kullandigimi, tek basima calismak zorunda oldugumu, vede ehliyetimi 4 hafta kayip etme durumda isten cikarilacagima dair mektup yazdi.
ben mektubu bußgeldstelle´ye yolladim, daha önce avukat ile de görüstüm ve avukatin bana demesi, hic ugrasma ehliyetini ver para cezani öde baska sansin yok demesine ragmen, ben avukat tutmadan kendim ilgilendim, uzun lafin kisasi 228 € ceza ödedim ve ehliyetimi vermek zorunda kalmadim.
bu olay Hagen Bußgeldstelle ile aramda gecti, duyduguma göre her eyalette tolerans degisikmis.

coskun
04 Ocak 2017, 20:41
Gecen sene benimde bir arkadasim baya hizli iken radara girmis. 1200€ para arti 3 ay ehliyeti verme cezasi geldi. Arkadas avukata gitti mahkemeye gittiler, para cezasi 800€ ya düstü. Itiraz etmese 1200€ ödeyecekti. Varsa en ufak bir sans denemek lazim, birde avukatin iyi olacak.

Sdt
04 Ocak 2017, 21:30
yok sanki hepimiz dört dörtlük insanmisiz gibi,
yardim etmek yerine nasihatlarla dolu bazi mesajlar.

arkadasim eger rechtschutzun varsa, avukatla belki
ehliyeti vermekten kurtulabilirsin.
yoksa zor görünüyor.

megao
13 Ocak 2017, 23:23
Avukata gitmek lazim , avukatda itiraz etsin , siz kullandiginiza dair ispat etsinler , resimde taninsaniz bile , yine itiraz etsin avukat , kabul etmeseler bile,tekrar itiraz etsin anotomisch bild erstellen yapsin karsiki taraf ozaman , bunuda yapmak cok masrafli oldugu icin büyük ihtimal vaz gecebilirler

Saygilar

H@K@N
15 Ocak 2017, 12:21
Verkehrs Rechtschutzversicherung'u olup'ta böyle durumlarda Avukata gidilmemesini yanlis buluyorum.
Konuyu acan Arkadasin olayi 6 gün önce bitmis ama onun Arkadasinin tavsiyesi dogrudur ve yerindedir.
O halde Avukata gidilmesini tavsiye etmeyen Arkadaslar Bußgeldstelleye mektupta yazmasin,ceza geldigi
gün eve hemen cezasini yatirsin ehliyeti teslim etsin.

Arkadas kimi arkadaslarimiz kendisini sizler gibi savunamayabilirler,sigortada varsa Avukata gider,oda
duruma bakar bir yol cizilir.
Mahkemeye cikilir insaf Hakime kalir.

Kendimden bir Örnek:
Duisburg ve cevresinde yasayan cogu arkadaslar bilir.
A42 richtung A57'ye dogru Autobahn sonunda sabit radar vardir.
Orada radar oldugunu bildigim halde dalginligima geldi radara yakalandim
kac ile gittim bilmiyorum su an ama 1 ay ehliyet vermem gerekliydi onu biliyorum.
Verkehr islerinden anlayan vede devamli gittigim Avukatima havale ettim Bußgeldbescheid'i
Aradan 1,5 ay gecti haber felan yok,Avukati aradim cezadan bir haber varmi diye,Cevap
Verfahren eingestellt dedi,yani olay kapandi.
bir diger örnegimde ise 15 € park cezasi yedim,neymis 3 dk fazla durmusum,halbuki 3 metre yanimdaki
bäckerrei girdim ekmek aldim ciktim,toplasan 2 dk yapmaz.Ceza yazan kadina durumu anlattimsada
anlamadi.
Avukata durumu anlattim,2 hafta sonra cevap geldi,cezayi ödemeye gerek yok diye.
Simdi 26 yillik ehliyeti olan birisi olarak tabiki sadece yukarida verdigim örnekleri yasamadim,
baska radar ve cezalarda geldi,kimisinden yukarida örneklerde oldugu gibi kurtuldum
kimisinden cezamida yedim.
Mobil radardan bir animida sizlerle kisaca paylasmak istiyorum,cünki önemli.
Yanlis anlamayin hiz yapan birisi degilim ama birgün yine mbil radara yakalandim.
Avukata verdim,mahkemeye ciktim,sahit olarak mobil radari kuran iki kisi vardi.
Hakim onlara sordu Teknik acidan %100 radari kurdugunuza eminmisin diye sordu.
Cevap,%100 emin oldugumuzu söyleyemeyiz dediler ve mahkeme aninda lehime kapandi.
Ama Avukatimada devamli gittim,hakli yada haksiz olarak.
Sizlere tavsiyem sectiginiz Avukat cok önemli,örnegin bosanma uzmani bir avukat,trafik konusunda
basarili olmasi zordur,yani beliniz agriyorsa kalp doktoruna gidilmez.
Biraz uzun oldu ama benim görüslerim bu dogrultudadir.

XXAZRAILXX
17 Ocak 2017, 20:06
existenz gefährdung oldumu Göz Yumuyorlar Fakat Agir Para cezasina Ceviriyorlar

fuk_18
18 Ocak 2017, 16:20
simdi benimde mahkemem var ne yapmam gerek. abstand dan yedim bende 1 ay sonra mahkeme var resimde var ellerinde ne digcem mahkemede tam bilmiyom

selim16510
18 Ocak 2017, 23:53
maltepeli54 sana benden tavsiye ben uzun yolla ciktinmi blitzer.de bir app her zaman acarim bu mobil radalari bile gösteriyor online yapman lazim. iphone ve baska smartphone varsa indir önlemini al bende bu app olmassa ehliyeti 4-5 kere vermistim.
bu zamanda o kadar cok imkanin varki radarla yaklanmamak icin tedbirini önceden alicaksin. bu blitzer.de app bedava oldu benden sana tavsiye ben 5 seneden beri 1 kere yakalandim oda kendi sucum du ikaz sinyali geldigi halde appdan dalmisim 15 euro verdim.

Osmanbey34
02 Şubat 2017, 02:36
Bugen tv de yayinlandi

http://www.stern.de/tv/stern-tv-beitrag-vom-01-02-2017--warum-widersprueche-gegen-blitzer-knoellchen-erfolgversprechend-sind-7309340.html?utm_source=social&utm_medium=share&utm_campaign=artikel-video

http://www.stern.de/tv/blitzer-und-geschwindigkeitskontrollen--warum-ein-widerspruch-gegen-einen-bussgeldbescheid-erfolgreich-sein-kann-7305096.html

fuk_18
20 Şubat 2017, 13:56
mahkemem oldu bugun davayi kaybettim ehliyetime el koycaklar 280 euro para cezasi 2 puan hakimde sana angebot yapiyorum dedi istedigin zaman ehliyeti verebilirsin dedi eylül ayina kadar, ne yaptim ettiysem gutachten bile cagirmaya gerek görmedi bu sensin dedi resimdeki kurtulamadik avuatimda vardi oda birsey yapamadi.

simdi ehliyeti vermeyi dusunuyorum bakalim benim ceza abstandan di adamlar video bile izlettirdiler hatirmaliyorum dedim ama yirtamadik.

hope41
20 Şubat 2017, 16:21
mahkemem oldu bugun davayi kaybettim ehliyetime el koycaklar 280 euro para cezasi 2 puan hakimde sana angebot yapiyorum dedi istedigin zaman ehliyeti verebilirsin dedi eylül ayina kadar, ne yaptim ettiysem gutachten bile cagirmaya gerek görmedi bu sensin dedi resimdeki kurtulamadik avuatimda vardi oda birsey yapamadi.

simdi ehliyeti vermeyi dusunuyorum bakalim benim ceza abstandan di adamlar video bile izlettirdiler hatirmaliyorum dedim ama yirtamadik.

Saglik olsun... vardir her iste bir hayir demek lazim.... Artik izine filan denk getirip vericen... araba ile gitmiyorsan tabi izine :)

fuk_18
20 Şubat 2017, 21:00
normalde araba ile giderim tek basima ama bu sene gitmicem, arti haftaya türkiyeye gidip türk ehliyeti cikartcam alcam yanimda hazirda bulunsun yazin gidince havalimaninda arac kiralicam o zaman göstercem türk ehlyietini

Saglik olsun... vardir her iste bir hayir demek lazim.... Artik izine filan denk getirip vericen... araba ile gitmiyorsan tabi izine :)

hOrOz
20 Şubat 2017, 21:38
normalde araba ile giderim tek basima ama bu sene gitmicem, arti haftaya türkiyeye gidip türk ehliyeti cikartcam alcam yanimda hazirda bulunsun yazin gidince havalimaninda arac kiralicam o zaman göstercem türk ehlyietini

Ehliyeti birebir değiştirmiyorlar .

eğer Almanya da oturuyorsan zaten Türk ehliyeti geçerli değil

Ein ausländischer Führerschein berechtigt nicht zur Teilnahme am Straßenverkehr in der Bundesrepublik Deutschland,

wenn er nicht mehr gültig ist,
wenn er ein Lernführerschein oder ein anderer vorläufig ausgestellter Führerschein ist,
wenn Sie das in der Bundesrepublik Deutschland für die Erteilung einer Fahrerlaubnis vorgeschriebene Mindestalter noch nicht erreicht haben und Ihre Fahrerlaubnis nicht von einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum erteilt worden ist,
wenn Sie zum Zeitpunkt des Erwerbs der ausländischen Fahrerlaubnis Ihren ordentlichen Wohnsitz in der Bundesrepublik Deutschland hatten,
wenn Ihnen die Fahrerlaubnis in der Bundesrepublik Deutschland entzogen oder versagt worden ist oder Ihnen die Fahrerlaubnis nur deshalb nicht entzogen worden ist, weil Sie zwischenzeitlich auf sie verzichtet haben (bei Fahrerlaubnissen, die in einem anderen Mitgliedstaat der EU ausgestellt wurden, können Besonderheiten zu beachten sein. Setzen Sie sich in diesem Fall mit der Fahrerlaubnisbehörde Ihres Wohnortes in Verbindung. Diese kann klären, ob gegebenenfalls weiterhin Eignungszweifel bestehen.) oder
solange Sie in der Bundesrepublik Deutschland, im Ausstellungsstaat des Führerscheins oder in dem Staat, in dem Sie Ihren ordentlichen Wohnsitz haben, einem Fahrverbot unterliegen oder der Führerschein beschlagnahmt, sichergestellt oder in Verwahrung genommen wurde.

Das Führen eines Kraftfahrzeugs mit einem ausländischen Führerschein, der hier nicht oder nicht mehr anerkannt wird, wird als Fahren ohne Fahrerlaubnis bestraft.

fuk_18
21 Şubat 2017, 00:26
türkiyede ehlyietim var zamaninda gittigimde yapmistim simdi yeni ehliyette degistircem o sekilde arac kiralicam baska yolu yok

balkesler
22 Şubat 2017, 21:11
Selamunaleykum arkadaslar Ben bugun Düsseldorf Wülfrath Dan Duisburg Bergheim gelcekdim gelirke n a44 ustundur tunel var Ben tunel e girdikden sonra sag seritten gidiyordum Sol serittwn den de bir x5 gidiyordu bende tam navigasyona bakiyordum ve kafami kaldirdim kirmizi isik gibi birsey gordum ama tam Emin degilim iciniz de o yolu kullanan var mi orda Radar varmi . Yol 80 lik di iyi aksamlar

Torck
25 Şubat 2017, 17:24
Selamunaleykum arkadaslar Ben bugun Düsseldorf Wülfrath Dan Duisburg Bergheim gelcekdim gelirke n a44 ustundur tunel var Ben tunel e girdikden sonra sag seritten gidiyordum Sol serittwn den de bir x5 gidiyordu bende tam navigasyona bakiyordum ve kafami kaldirdim kirmizi isik gibi birsey gordum ama tam Emin degilim iciniz de o yolu kullanan var mi orda Radar varmi . Yol 80 lik di iyi aksamlar

Var kardeş, hemen tunel öncesi. A44 zaten radar tarlası.d

balkesler
04 Mart 2017, 11:11
Var kardeş, hemen tunel öncesi. A44 zaten radar tarlası.d orasi kaclik yolkardes biliyor musun. Ordaki iki tane tunel arka arkasina mi. Ben tunel e girdikden 300 500 metre gittim belki daha fazla