PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kimlik karti (chipli) hakkinda bilgi lazim

thaflowkilla
02 Ocak 2017, 19:10
Merhaba Arkadaslar,

bilidigi üzere Türkiye'de yeni kimlik kartlari dagitilmaya baslandi. Peki Almanya'dan nasil ve ne zaman yenileyebilecegiz nüfus cüzdanlarini -> chipli kimlik kartlarini?

Müracaatlar basladi mi?

hOrOz
02 Ocak 2017, 20:28
daha bir açıklama yok

thaflowkilla
02 Ocak 2017, 23:24
Tamam, tesekkürler.

EYOZGAT
17 Şubat 2017, 09:00
Frankfurt konsolosluguna sordum. Aslinda Internette randevu almadan gidip temin edilebiliyor diyolardi. Kadin konsolosta daha uygulamanin gelmedigini ve alt yapinin olmadigini soyledi. Yani yeni Chip kartini su an trden temin edebiliyosunuz.

hOrOz
17 Şubat 2017, 09:47
Frankfurt konsolosluguna sordum. Aslinda Internette randevu almadan gidip temin edilebiliyor diyolardi. Kadin konsolosta daha uygulamanin gelmedigini ve alt yapinin olmadigini soyledi. Yani yeni Chip kartini su an trden temin edebiliyosunuz.

aynen ..kimlikler konsoluklarda basılacakmış

ama gerekli alt yapının ne zaman geleceği belli değil

veysel2208
06 Temmuz 2017, 19:12
Slm, ben Türkiyede cikarttirayim dedim,adres istediler yani ankaraya gönderiyorlarmis ve uzun sürüyormus bende kisa zamanda dönmem gerkiyor idi almanyadan yaptirin dediler randevu aldim gittim Münster konsolosluguna ama malesef islemler daha henüz baslamamis su an mümkün degil.

hOrOz
06 Temmuz 2017, 20:52
Zamanın da alınmayan kimlikler imha ediliyor

Ve yeniden başvuru gerekiyor

O yüzden Türkiye den çıkartmaya çalışmayın

Cann
13 Ağustos 2017, 20:36
Arkadaslar ben buyil cikarttim Türkiyeden esimle cocugun iki hafta sürdü benim üc haftaya gecti ama yeni kimlikler geldi izinin basinda basvuru yapinca yetisiyor yetismese bile sizin belirlediginiz kisi sizin yerinize alabilyor kimlikleri

gamberoglu2000
13 Ağustos 2017, 20:54
sormasi ayiptir chipsiz giris cikis yapilamiyormu? bu acele niye?daha piyasaya bile surulmemis bir seyin pesinden kosmak niye? hadi aldik acil ne ise yariyor? bugune kadar chiplerlemi giris cikis yapildi? hemen alsak ne ise yariyor yayginlasip tamamen gumrukler bu uygulamaya gectigi andan itibaren alsak nasil olur? konu cok tuhafima gitti bazi arkadaslarin daha sinemada oynayan filmin dvd si cikmadimi daha demesi gibi bu konu.

aed
23 Ağustos 2017, 21:29
Eylül ayında evlendim 2 hafta kadar sonra e-devletten kontrol ettim evliliğim sisteme işlenmiş. Dedim gideyim şu kimliği değiştireyim. Bir gittim ana baba günü. Dedim hayırdır ? Dediler bedava çipli kimlik var (ironi yapıyorum). Dedim kardeşim zorunlu mu ? Dediler yok mevcut kimlikler 10 yıl daha kullanılacak. Dedim evlendim, o zaman çipli alacaksın ama önce internetten randevu (istanbul için böyle, ufak yerler randevusuzda olabiliyor). Dedim bu insanlar hayırdır ? Adam birşeyler söyledi yazmak ayıp olur. İlk ben aldım, bende çipli kimlik var vs. kafasındalar ya dedim memlekette bu kadar işsiz var mı arkadaş ? Yer İstanbul > Ümraniye. Ara ara gittiğim yer. Yok öyle bir kalabalık.

Sonra randevu aldım nasip, kısmet ya (benimde amacım Almanya'ya gelmeden bütün kağıt/kürek işlerini çözmek konsolosluk vs. uğraşmak istemiyorum maksat o) o güne cenazemiz oldu. Randevuyu iptal ettim. Derken vize geldi. Üstüne düşmedim, düşmeyide düşünmüyorum. Gümrükten giriş, çıkış pasaport ile. Çipli kimliğin yok diye kimse gönül koymuyor.

Böyle olunca Ali'nin kimlik Veliye, 7 günde gelmesi gereken kimlik 1 ayda gelmeye başladı. O yüzden bu konuda acele etmenizi hiiiç tavsiye etmiyorum.

hekimoglu
23 Ağustos 2017, 22:11
Hep benim islerim aksi gider sanirdim benden daha cok varmis megersem :-) kücük bir karadeniz kasabasinda nufus memurunun esimin biyometrik resmiyle alakali ariza cikartmasi yeni resim cektirmek zorunda kalmamiz haricinde kayda deger sorun yasamadan hallettik, benimki bir hafta sonra esimin 10 gün cocugumunki iki hafta sonra ayri ayri gelmesine biraz sasirsamda sonucta iki hafta icinde hepsi geldi.
Ilk bende olsun herkese hava atarim edasiyla degil konsolosluk kapilarinda ugrasmamak icin yaptim,insanlarimizda neden bu sekil önyargi olusur pek anlam veremiyorum sanirim cogunluk kendinden örnek aliyor olmali :-)

avni64
23 Ağustos 2017, 22:16
Ben geçen ay izine gittiğimde müracaat ettim, kimlik yedi gün içerisinde elime ulaştı.

ido44
23 Ağustos 2017, 22:19
izne gittim haziran sonu 3 haftaligina gittikten 2 gün sonra yenikimlik icin basvurdum esim ile beraber iznin bitimine 1 gün kala sms geldi kimliginiz3 gün sonra hazir diye posta ile Tr deki adrese gelemk üzere maalesef yetisemedim ama kardesim sagolsun iadeli taahütlü yolladi 1 hafta sonra elime gecti topu topu 4 haftada elimize gecti.....

aed
23 Ağustos 2017, 23:52
Önyargı değil gerçeğin kendisi. E-kimlikten İstanbul için 2 aydan önce randevu alırsanız şanslısınız (İstanbul diyorum zira ikamet, yaşadığım yer). Sorduğunuzda memurlar; insanların merak ve ilk bende olsun edası ile geldiğini söyleyecektir biz de sorduk bu cevabı aldık. Ben gibi değiştirmesi gereken, kimliği kaybolan, konsolosluk ile uğraşmak istemeyende arada kaynıyor. Şimdi daha iyi anladık sanırım. Yani herkes yaaa ilk ben de olsun diye gitmiyor. Ondan alınganlık yapmasın kimse lütfen.

nazimdemir
28 Eylül 2017, 15:50
Agustos ayinin basinda ( 2017 ) izine gittim.
Yaptigim ilk is nüfus dairesine giderek gerekli basvuruyu yapmak oldu.
Tahmini 4 ile 6 hafta arasi sürer dedi memur basta.
Yurtdisindan geldigimi ve ay sonunda mutlaka elimde olmasi gerektigini söyleyince , özel not yazarim dedi.

18 gün icinde postaya geldiginin haberini aldim. Gittim hic sorunsuz kimligimi teslim aldim.

Tavsiyem uzun süreli izine giderseniz Türkiye´de yaptirin ve özellikle belirtin Yurtdisinda yasadiginizi.

hOrOz
28 Eylül 2017, 15:55
Agustos ayinin basinda ( 2017 ) izine gittim.
Yaptigim ilk is nüfus dairesine giderek gerekli basvuruyu yapmak oldu.
Tahmini 4 ile 6 hafta arasi sürer dedi memur basta.
Yurtdisindan geldigimi ve ay sonunda mutlaka elimde olmasi gerektigini söyleyince , özel not yazarim dedi.

18 gün icinde postaya geldiginin haberini aldim. Gittim hic sorunsuz kimligimi teslim aldim.

Tavsiyem uzun süreli izine giderseniz Türkiye´de yaptirin ve özellikle belirtin Yurtdisinda yasadiginizi.

Extra bildirmeye gerek yok zaten bildirsende bir yararı yoktu
artık teslimat süresi bir haftaya düştü

ton
28 Eylül 2017, 16:32
bende izinde muracaat ettim 7 gun icinde geldi eskiyide almadilar

hekimoglu
28 Eylül 2017, 19:25
Yurtdisinda yasiyor olmanin sürede bir avantaj saglayacagini düsünerek yanilip yaniltmayalim, ayni gün 3 kisi icin basvurdum sirasiyla 1 - 2 - 3. hafta teker teker elime gecti. Kendinizin yani sira alma yetkisi olan bir ikinci kisinin ismini daha verebiliyorsunuz cokta fazla sikinti strese gerek yok zaten eskiside iptal olmuyor.

üsküdar
10 Ekim 2017, 15:29
Ben Stuttgart konsolosluguna sordum.
Aldigim cevap: Yurtdışında yeni “ Kimlik Kartları “ verilmeye başlanmamıştır. Mevcut nüfus cüzdanları 2020 yılına kadar geçerlidir.

En iyi dileklerimizle,
T.C. BAŞKONSOLOSLUĞU, Stuttgart

acemi iste
10 Ekim 2017, 15:42
benim de izinde nüfus cüzdani lazim oldu süresi dolmus yeni cikartman lazim dediler bende gittim muracaat ettim 4 ile 6 hafta sürebilir bende tamam dedim. 1 hafta sonra kimlik geldi

Silisyum
02 Nisan 2018, 20:05
Önümüzdeki ay konsoloslukta randevum var,gitmisken yeni cikan cipli kimlikden de cikarayim diyorum.(simdiki kimligim 15 yillik, epey yiprandi).Almanya da yeni kimliklerden verilmeye basladimi?

hOrOz
02 Nisan 2018, 20:25
Önümüzdeki ay konsoloslukta randevum var,gitmisken yeni cikan cipli kimlikden de cikarayim diyorum.(simdiki kimligim 15 yillik, epey yiprandi).Almanya da yeni kimliklerden verilmeye basladimi?

Yeni kimlikler daha yurtdışında verilmiyor

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:09
Bencede izinde degistir. Maalesef devletimizin ayibi, halen yeni kimlik kartini konsolosluklarda verememesi.

ton
02 Nisan 2018, 23:33
Bencede izinde degistir. Maalesef devletimizin ayibi, halen yeni kimlik kartini konsolosluklarda verememesi.

usta ayip saydigin devletin kimkarti ne yapacaksin yorum yaparken biraz dikkatli olalim o devlet herkesin devleti
hic bir ulke sinirlari disinda direk kimlik karti pasaport vermez muracati alir ulkesinin ilgili kurumuna yollar orda islem yapilir muracat yapilan ulkedeki temsilcilik araciligi ile muracat yapan kisiye teslim edilir

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:46
usta ayip saydigin devletin kimkarti ne yapacaksin yorum yaparken biraz dikkatli olalim o devlet herkesin devleti

Ben devletin kimligini ayip saymiyorum, yeni kimligin halen Almanya ve diger avrupa ülkelerindeki konsolosluklar üzerinden basvuru yapilamamasini ayipliyorum.

Bur bir ayiptir.

hic bir ulke sinirlari disinda direk kimlik karti pasaport vermez muracati alir ulkesinin ilgili kurumuna yollar orda islem yapilir muracat yapilan ulkedeki temsilcilik araciligi ile muracat yapan kisiye teslim edilir

Bu dedigin dogru. Ama yeni kimlik kartina halen konsolosluk üzerinden basvuramiyorsun. Ayipta iste burada. Kimse niye hemen orda kimlik kartini vermiyorsun demiyor. Teknik olarak halen basvuruyu bile sunmuyor devletimiz. Cok mu zor Türkiye'de sistemi burdaki konsolosluga baglayip ayni pasaportlarda oldugu gibi kimligi Ankara'dan burdaki konsolosluga yollamamiz. Ha pasaport yollamissin, he yeni kimlik karti.

Sorun nerde biliyormusun. Bizim Ankaradaki salaklarin bunu düsünmemesi. Yoksa baska hic bir sey degil. Türkiye'de nüfus dairesi sadece bilgileri internet üzerinden matbaya yolluyor. Aynisini burda konsolosluk da pasaportda yapiyor. Peki hazir sistem var, niye kimlik kartinda iki senedir yapmiyor?

hOrOz
03 Nisan 2018, 12:43
niye bu acele .. ya önce bir 80 milyonun kimliği değişsin bir bekleyin ..

Burada zaten T.C kimlik gerekli değil ama Türkiye de devamlı kullanılan bir belge

Zaten açılsa lazım olan veya olmayan Konsolsluklara yığılacaktır

sanırım belirli bir dağıtımdan sonra yenileri ile yurtdışında da değişim başlayacaktır

Birbey 3.0
03 Nisan 2018, 12:57
Horoz acele var yok o ayrı bir konu. Ama hazır olan sistemi niye iki senedir burada yapmıyorlar? Ya birşeyide Allah'ın aşkına gurbetciyede aynı anda sunsunlar. Yığılma olur olmaz. Onlara ne isteyen sırasına giren alır istemeyen almaz. Konsolosluğun işi ne? Yığılma olurda olsun. Onların işleri hizmet vermesi. Senin mantığına göre Türkiyede'de kimlik kartını çıkarmamları gerekirdi. Orda sanki yığılma olmadımı? Oldu.

Ben mesela çok tren ile yolculuk yaparım. Yanımda pasaport taşımaktan bıktım. Trende çok sivil polis oluyor. Mecbur pasaport gösteriyorsun. 2018 yılındayız şu elimizde nüfüs cüzdanına bak bir. Sen koskoca devletsin. İnsan utanır. Nüfus cüzanı sanki oyuncak gibi. İki sayfayı yapıştırıp milletin eline veriyorlar. Sanki Anaokulunda çocuk yapmış. Trendeki polis hep dediği "Das sieht jetzt jetzt nicht wie ein Ausweis aus".

Türkiye'den de inadıma almıyorum. Vatandaşsa eşşek gibi burda verecekler. Başka işleri olunca ama iyi geliyorlar. Hergün burada bir milletvekili oy kapmak için toplantı yapyor.

Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde var iki çeşit kimlik. Burdakine farklı kimlik, Türkiye'dekine farklı kimlik. Gurbetciysek ikinci sınıf muamele görmeye meçburmuyuz? Hadi altı ay bekledik, bir yıl bekledik. 20 Euroluk bir makinayı burdaya getirip bağlayamayacak kadar aciz mi bunlar?

Bürokratik pisliklerinden başka birşey değil.

hOrOz
03 Nisan 2018, 13:07
Hocam zaten Türk Nüfus Kağıdının Almanya ve diğer ülkelerde geçerliliği yok

Almanya da eAT kartıda (oturma kartı) Hüviyet olarak geçiyor hatta.. Ben Hollanda ve Belçika da da kullanıyorum.

Sanırım zaten dağıtım yine Pasaport ta olduğu gibi Ankara Merkezli olacaktır..

Birde şu Gurbetçi Hikayelerini bırakalım.

60 lı 70 yıllarda gelen 1.nesil Gurbetçiydi onlar da yavaş yavaş uçağın altında Almanya yı terkediyorlar ..

burada 3.cü 4. cü nesil olduk artık biz buralıyız .. istesek te istemeselerde Almanya nın bir parçaşıyız Gurbetçi değil

Birbey 3.0
03 Nisan 2018, 13:23
Hocam Türk Nüfus cüzdanı gecersiz diye bir sıkıntı yok. Ancak eskiler bir halta benzemiyor diye sıkntı çıkıyor. Zaten şu AB vize anlaşması cıksa pasaport mecburuyetide kalkıyor.

Ayrıce eAT şans işi. Sadece pasaportun ile beraber geçerli. Bu yasada böyle.Ha adam diretmiyordur o başka birşey.

eAT bir resmi kimlik değildir hukuken. Broşürlerindede yazıyor. Gilt nicht als Ausweisersatz diye. Ama bu ayrı konu.

Gurbetci olup olmamak ile Kimlik kartın bir alakası yok. Türk vatandaşı olduğun sürece gurbetcisindir. Bu yasada böyle. Ben üçüncü nesilim ve halen Ausländerim. Sonunda gurbetciyim. Ejdatımı ve ülkemi saymadıkları sürecede hissim böyle olacak. Ama buda ayrı bir konu.

Versinler millete artık burda. Nerden dağıtırsa dağıtsınlar. O onların bileceği iş. Devlet olarak konsoloslukta aynı hizmeti sunmaya mecbursun.

Yok alt yapısı falanda fistanmış. Pasaport ile Kimlik kartı çıkartmak için Nufus Dairesi aynı sistemi kullanıyor. Yani kosoloslulta alt yapı hazır. Halt yemeleri başka birşey değil. Vurdum duymazlıkları. Oy istemek için ama durmadan burdalar ve alt yapıları hazır. 2-3 yıl oldu. Bukadarda beceriksiz olunmazki.

Talha'linho 7
04 Nisan 2018, 14:36
Hocam zaten Türk Nüfus Kağıdının Almanya ve diğer ülkelerde geçerliliği yok

Almanya da eAT kartıda (oturma kartı) Hüviyet olarak geçiyor hatta.. Ben Hollanda ve Belçika da da kullanıyorum.

Sanırım zaten dağıtım yine Pasaport ta olduğu gibi Ankara Merkezli olacaktır..

Birde şu Gurbetçi Hikayelerini bırakalım.

60 lı 70 yıllarda gelen 1.nesil Gurbetçiydi onlar da yavaş yavaş uçağın altında Almanya yı terkediyorlar ..

burada 3.cü 4. cü nesil olduk artık biz buralıyız .. istesek te istemeselerde Almanya nın bir parçaşıyız Gurbetçi değil

horos usta sana katiliyorum tamam biz Almanyanin bir parcasiyiz amayinde Türküz ve Gurbetciyiz (ben sahsen kendimi öyle görüyorum TC vatatandasiyim Samsunluyum ben kendim gurbetde görüyorum Türkiyede yasasam misal Van veya baska bir yer kendim gurbetci olarak görmezdim!!!)

Türkiye Cumuriyeti Topragini terkeden biri gurbetcidir arkadas!! (okadar ;D )
nekadar Almanyada dogup büyümüs olsakta ALLAH sükür Türküz

durak78
04 Nisan 2018, 14:58
yeni kimliklerin konsolosluklardan alinmadigina eminmisiniz ? : http://www.ekonsolosluks.com/almanya-berlin-turk-konsolosluk-yeni-kimlik-karti-islemleri/

Birbey 3.0
04 Nisan 2018, 14:58
Evet. Maalesef o bilgi fos. Bende gördüm. Resmi bir sayfa değil.

hOrOz
04 Nisan 2018, 15:16
yeni kimliklerin konsolosluklardan alinmadigina eminmisiniz ? : http://www.ekonsolosluks.com/almanya-berlin-turk-konsolosluk-yeni-kimlik-karti-islemleri/

internette bulduğunuz her sayfa resmi değil

bu sayfada başka birine ait ... böyle sayfalara üye olmak veya kişisel bilgileri vermek çok sakıncalı

hOrOz
04 Nisan 2018, 23:34
Brüksel Konsolosluğunun Facebook sayfasında yeni nüfus cüzdanklarınınn verilmeye başlanacağı yazıyor
fakat Almanya daki konsolosluklarının böyle bir duyuyrusu yok

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29597330_1453511791425991_7712828657381148725_n.jp g?_nc_cat=0&oh=beace1e897bd6219ee73d02f07489ceb&oe=5B73F5FE

Birbey 3.0
05 Nisan 2018, 00:07
Kimin ne halt yedegi belli degil. Tam Türk isine cevirmisler. Baslanacaksa ayni zamanda her yerde baslanir. Biri baslamis, birinde daha bilgi yok ne zaman baslayacagina dair. Tam Türkiye'deki memur kafasi zihniyeti. Koskoca adamlar, büyük elci olmuslar, bakanlikta yüksek mertebeye gelmisler, ama bir isi dogru dürüst organize edemiyorlar. Kaos kültürümüz her yerde var. Trafikte, bürokraside, futbolda...Disiplinsizlik baska bir sey degil. 60 yil olacagiz gurbetci olali, daha daha gurbetcileri bilgilendirdikleri bir internet sitesi bile yok.

O kadar beceriksizlerki, Brüksel konsoloslugunda dagitmaya baslamislar, ama randevu sitemi halen eski secenekler var. Bu kadar zormu bir kurumun icinde iki ayri birimin bir biri ile konusup sitelerini zamaninda güncellemesi?

Iki gün olmus ve site halen güncellenmemis. Masraflar bölümünü bile güncellememisler.

https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure/ShowProcedure/2

Sen Facebooktan duyur, ama resmi sitende duyurma. Devletin resmi kanali internetsitesi mi, yoksa elin Facebook sitesi mi?

Birsey dedinmide hemen vatanini kötülemis oluyorsun.

gentlement
06 Nisan 2018, 22:49
Tuhaf, çok tuhaf!

Neden bazı Konsoloslukların yapabildikleri işlemleri bir diğeri yapamasın! Mesela Berlin’de 02.04.2018 tarihinde ve 06.04.2018 tarihinde İsveç’te başladı... Mainz yada Karlsruhe’de tık yok, kaldıki Karlsruhe ciddi manada büyük ve yeterinden çok daha fazla çalışan var...

Vardır bundada bir hayır...

hOrOz
06 Nisan 2018, 23:14
Tohaf, çok tohaf!

Neden bazı Konsoloslukların yapabildikleri işlemleri bir diğeri yapamasın! Mesela Berlin’de 02.04.2018 tarihinde ve 06.04.2018 tarihinde İsveç’te başladı... Mainz yada Karlsruhe’de tık yok, kaldıki Karlsruhe ciddi manada büyük ve yeterinden çok daha fazla çalışan var...

Vardır bundada bir hayır...

!! doğrusu tuhaf !!!

sırayla ne acelesi var ki ..

Mustafa Yeneroğlu ndan açıklama

Önemli duyuru!
Yurt dışı temsilciliklerimizde yeni kimlik kartlarının dağıtımı başladı.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız artık bulundukları bölgelerdeki
konsolosluklardan randevu alarak yeni T.C. Kimlik Kartı için başvuru yapabilecekler.

http://diasporahaber.com/isvecte-yeni-tc-kimlik-kartlarinin-dagitimi/

Birbey 3.0
06 Nisan 2018, 23:26
Yeneroglu'nun lafina kaldiysak. Hep agzinda laf dolandirir. Biri Facebookdan duyurur, birisi gazete üzerinden.

Horoz, acele degil konu. Konu, koskoca devletin basit bir hizmeti ayni anda herkese verememesi ve vatandaslarin resmi kanaldan degil, ordan burdan bilgilendirilmesi.

hOrOz
06 Nisan 2018, 23:53
benim ihtiyacım yok yılda bir kere iki kere ihtiyacım oluyor
hemen gidipte zaten almayacağım

Birbey 3.0
06 Nisan 2018, 23:57
Cogu kiside ayni sendki gibi.

Baska bir deyis ile devlet profesyonel calismiyor. Su anda baktim halen kosolosluk sayfasi güncellenmemis. Cok mu zor gücellemek.

Silisyum
18 Nisan 2018, 23:22
Bugün Düsseldorf Baskonsoloslugundaydim ve yeni kimlikler icin basvurular alinmaya baslamis.Kimlikler Türkiye den geliyor ve 3 ila 4 hafta arasi sürüyormus.Isin kötü tarafi kimlikleri adresinize göndermiyorlar gidip kendiniz sahsen almaniz gerekiyor.Memure hanima; adresime gönderseniz olmuyormu? diye sordum.Aldigim cevap;onca isin arasinda birde bununlami ugrasalim dedi.Kimlik icin gerekli olan;eski kimliginiz,1 adet Biometrik Fotograf ve kimlik basi 8 euro.

Birbey 3.0
18 Nisan 2018, 23:27
O memur hanımın ismini bilmesen bile lütfen direk olaran Cumhurbaşkanlığa vatandaşa terbiyesiz hitapda dolayı mail atarak şikayet et. Mutlaka kendi kimlik numarana bildir. Böylece o kişinin kim olduğunu bulabilirler.

Bana ne ya deme. Sen ben şikayet etmezsek o mikroplar temizlenmez.

cassano
19 Nisan 2018, 12:16
O memur hanımın ismini bilmesen bile lütfen direk olaran Cumhurbaşkanlığa vatandaşa terbiyesiz hitapda dolayı mail atarak şikayet et. Mutlaka kendi kimlik numarana bildir. Böylece o kişinin kim olduğunu bulabilirler.

Sen birde Münih deki Konsoluslugu gör. Is disiplini yok, insanlara saygi yok, her yer daginik ve kirli. Türkiye ye temsil ediyorsun, ona göre davranmalisin. Aslinda dedigin gibi sikayet edeceksin.

Birbey 3.0
19 Nisan 2018, 12:32
Bol bol şikayet. Direkt Cumhurbaşkanlığına. Bir ikisini attılarmı bak nasıl düzeliyorlar.

TipiTip
19 Nisan 2018, 12:44
Sen birde Münih deki Konsoluslugu gör. Is disiplini yok, insanlara saygi yok, her yer daginik ve kirli. Türkiye ye temsil ediyorsun, ona göre davranmalisin. Aslinda dedigin gibi sikayet edeceksin.

Oralarını memurlar mı kirletiyor ??

Yabani vatandaşlar kirletmiyor mu ?

WC kullandığında yerlere işeyen yerlere su döken

Klozetin üzerine çıkan Memurlar mi ?

Konsolosluğun önünde binlerce sigara izmaritini memurlar mı atıyor

Araba parklarını çöplüğe memurları döndürüyor ??

Çocuklarını çayıra saldım misali ortaya salıp orayı buraya lekeleyen

Kirleten memurların çocukları mı??

Bu liste uzar gider , Alman memurun karşısında el pençe duracaksın

Bizimkisine insan gibi davranmayacaksin sonrada sana iyi davranılmasını isteyeceksin

Almanya'da havaalanında kimsede ses çıkmıyor pisi pisi herkes sırasını bekliyorum

Kısaca sürse uzunda sürse ses yok

Ama uçak Türkiyeye indimi her bir ağızdan gür sesler yükseliyor

Aynı erkekliği burda yapamayan soğan erkekleri kendi Memuruna erkeklik tasliyor

Sonrada Memurlar iyi davranmıyor , daha ne yapsınlar ??

Nasıl davranırsan öyle karşılık görürsün

Alman memura eksik evrakların olduğu sesin çıkmaz

Adam git yarın gel dedim Ja okay mach ich schönen Tag noch

Diyerek çekip gideriz ama konsoloslukta eksik evrak olduğu

Erkek kesiliriz .... Yaw birazda suçu kendinizde arayın

cassano
19 Nisan 2018, 12:56

Bizimkisine insan gibi davranmayacaksin sonrada sana iyi davranılmasını isteyeceksin

Almanya'da havaalanında kimsede ses çıkmıyor pisi pisi herkes sırasını bekliyorum

Ben yurt disindan ki insanlari yazmadim, onlarda yazilir yazilmaz degil. Dogruluk payi var gurbetciler hakkinda, bi o kadar egitimli kültürlü gurbetciler var yazdiklarin gibi yasamiyor. Afferdersin hayvan gibi yasayan insanlar var, kiro dan bi farki yok.

Benim sözüm, konsolosluk icindi. Sen memursan, sabirli da olacaksin, oldugun ortami da temizleyeceksin. Temiz ve düzenli olacaksin. Sen git bi münihe, konsolosluk haric hersey diyebilirsin. Iki tarafda sorumlulugunu bilmeli.
Baska örnek, Karlsruhe Konsolosluguna git, neden orasi temiz? Ortam neden karisik degil? Ben ikisinin arasinda daglar kadar fark gördüm. Ve malesef münihde konsolosluk tam geri kalmis.
Bi o kadar olaya sahit oldum konsoloslukda. Gurbetci düzgün türkcesi yoksa, memurunda ortam icinde gurbetci ile alay etme hakkida yok.

Umarim her türk alman karsinda sesis kediyi oynamaz insallah. Hakkini arayan da gurbetciler gördüm.

OrLoW
19 Nisan 2018, 15:16

Hak veriyorum sonuna kadar sen ben o sallaya dersek onlar türer orada...

Bizim kayınbabalar gitti hannovere memur ne güzel açıklama yapmış ..

Güvenlik açısından kimlikleri gönderemiyoruz o yüzden mecbur kendiniz almalısınız diye...

hOrOz
19 Nisan 2018, 17:37
Ben yurt disindan ki insanlari yazmadim, onlarda yazilir yazilmaz degil. Dogruluk payi var gurbetciler hakkinda, bi o kadar egitimli kültürlü gurbetciler var yazdiklarin gibi yasamiyor. Afferdersin hayvan gibi yasayan insanlar var, kiro dan bi farki yok.

Benim sözüm, konsolosluk icindi. Sen memursan, sabirli da olacaksin, oldugun ortami da temizleyeceksin. Temiz ve düzenli olacaksin. Sen git bi münihe, konsolosluk haric hersey diyebilirsin. Iki tarafda sorumlulugunu bilmeli.
Baska örnek, Karlsruhe Konsolosluguna git, neden orasi temiz? Ortam neden karisik degil? Ben ikisinin arasinda daglar kadar fark gördüm. Ve malesef münihde konsolosluk tam geri kalmis.
Bi o kadar olaya sahit oldum konsoloslukda. Gurbetci düzgün türkcesi yoksa, memurunda ortam icinde gurbetci ile alay etme hakkida yok.

Umarim her türk alman karsinda sesis kediyi oynamaz insallah. Hakkini arayan da gurbetciler gördüm.

Benim kızkardeşimde Einwohnermeldeamt ta çalışıyor

geçen beraber bir iş konusunda Köln Konsolosluğuna gittik

Köln Konsolosluğu eski bir bina buna rağmen hizmet vermeye çalışıyorlar

Oradaki memurda geçen hafta bizim Noter işleri vardı

Oradaki bütün ekip aç susuz pausesiz sadece bizim için 9 saat 4 saatte mesaiye kaldılar

bu sefer memurla ben konuştum mesaileri ödenmiyormuş 3-4 saat bizim için kalmışlar

ama 2800€ da hesap kestiler

Kardeşimle konuştular .. Kardeşim aynı problemlerin Alman dairelerinde olduğunu söyledi

30-40 senedir giderim hic bir tersleme veya yanlış işlamla karşılaşmadım

hatta gidince onlarla şakali bir şekilde muhabbet ederim

Efsane-RTE
08 Temmuz 2018, 13:16

Bilader Dam ustunde saksagan demissin.... kiyaslamalarin ölcülerin hepsi sacmalik olmus..
erkekligi bizim memurlara yaparsiniz demissiniz!!kim yapiyor bu devirde ??yalan konusma iftira atma.. Milletimiz memura karsi saygilidir ,memurdan el mahkum hizmet beklemiyoruz sadece isini yapsin ciksin..

en son konsoloslukda notere girdim,kadin masasinda benim isime baslamadan evel telefonuna girdi sonra cikti,masa ustunde cocuklarinin fotosunu duzelti iyice kendine cevirdi,
ellerini kolonyaladi,derken döndü bana ne vardi dedi....
simdi ben ona hos goru ile bakmasaydim cevap olarak bisey yok siz takilin masanizda hatta ben burdan yaparim imzaya getiririm diyerek bozabilirdim.

bak kardesim Turk memuru ile alman memuru arasinda fark var...Turk memuru memur olunca kendini dokunulmaz hissediyor biraz uslub kibir ego tavan yapmis oluyor..
ona ragmen milletimizin tek beklentisi isini yapsin yolasin.
almanlara gelince kuzu kuzu sessiz diyorsun yine yaniliyorsun kardesim..ben hakliysam orda gereken cazirtiyi cikariyorum,madem benim canimi siktilar bende onlarinkini sikarim mutlu bir gun gecirmesinler isterim..

havalananlari, hava sahalari ,gumruk sahalarinda dunyanin hicbir yerinde kimse artislik yapamaz,kural basit sorun cikaran potansiyel tehlike arz edip ucaga alinmiyor...

arabayla yolculuk yaptigimda ,gumruklerdeki macar sirb,bulgar yunan memurlari hosgeldiniz diyerek karsiliyorlar gulerek
ya bizim kapikuledeki zoraki sanki sey etmisler gibi calisan memurlar,ne bir selam nebir kelam,4 camlari indirdim pasaportlari verdim hadi iyi calismalar bile demedim..suratindan belli deyipde daha kendilerini bok sanacaklar...

bak kardesim ,konsolosluga yuzlerce insan geliyor,halk sicicak konsoloslukda temizlicek en agir deyimle..

izmaritmis,uyari yazilari as ,cöp koy ,önlemini al,tuvaletler mecbur temizlicekler ,klozetin ustune cikan yetiskin bir bireymi yoksa cocukmu=???
oranin temizligini hergun yapacak..

alman memur eksik evrak olunca tamam deyip kuzu oluyoruz demissin
konsoloslukda erkek kesiliyormusuz

arkadas sen kimsin bukadar hakaret ediyorsun ya !!!!!eksik olan evrak olunca hangi turk evladi kalkip sorun cikariyor konsolosluga!!!

en basitini ben soylim sana bilade!!!

Tr de satis icin noterden vekaletname cikardim,gonderdim TR ye ,tapu dairesi memuru almanyada calisan memuruna bunlari oraya kim oturtuyor diye resmen dalga gecti,
tek kelime ,,TEK KELIME yuzunden islem yapamicagini ve bunun yenisi olmasi gerekiyor dedi,
neyse o vekalet name geldi
konsolosluga gittim ,durumu izah ettim,hatta TR deki memurun dediginide aynen dedim ,
sonuc ne biliyormusun bilader,hatalarini kabul ediyorlar ama yenisini veremeyiz dediler ,cunku yeniden 110 euro odememi istediler
iste ozaman benim agzim dibine kadar acilir,sizin hatanizi ben niye oduyorum diyorum ,haklisiniz beyfendi ama vekalet icin acilacak her yeni dosya numarasinin(aktezeichen)parasi odenmis olmali

sonuc seve seve ben yine odedim ve bir memurun hatasiyla bana maliyeti 220 euro tuttu
ustune park cezasi
is yerinden izin almak
benzin yakmak

birak bilader, ne oldum delisi memurlarin kibirlerini gorursem ezerim.

Birbey 3.0
19 Temmuz 2018, 14:14
Sorun memurlarsa değil. O öncedendi. Memurlarda sıkıntı yok. Sıkıntı beceriksiz idarecilerde. Haberlerde bakın, yakın Türkiye'de bakın hep kurumlar düzensiz. Nüfus dairesine giriyorsunuz sıkışık sıkışık yerleştirmişler, millet tavuk ambarı gibi üst üste.

Ha eskiden daha kötüydü, ama yinede sorun.

Biz Almanyada bir yasa çıkarmak istediğimiz zaman kuruma soruyoruz altında kalkabilirmisiniz diye. Türkiye'de kurumlara sorulmadan düzenleme yapılıyor sonrada yığılma oluyor.

Birazda vatandaşdan kaynaklanıyor. Hele Türkiye'de Ziraat Banaksına bakın. Maaş kuyruğu o biçim. Sıcakta hepsi bekliyor. Biride aylığımı iki gpn sonra çekeyim demiyor. Sanki hepsi aç kaldı iki günde.

Yada bugün haberlerde gördüm. Sivas Suşehirde belediyede suda sıkıntı var. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bu kadar beceriksiz olunmazki. Millet aya çıkalı 50 sene olacak, bizim idareciler daha suya sahip çıkamıyor.