PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dachbox hangisi ?

ozy_1976
22 Aralık 2016, 17:16
Selamin aleyküm Arkadaslar.
ilk defa dachbox kullanicam
Araba mazda 6 gh 2.0 mzr-cd sport kombi
original träger uydun fiata buldum.
simdi Allah izin verirse 2017 yaz izni icin dachbox düsünüyorum.
kullanmis bir kac arkadasa sordum.
genis ve kisa olanlar cok ses yapip rüzgar aliyormus. tabut gibi olanlar daha iyi dedi bir kisi :) dogrumu ?
hangi markalar iyi ?
hangi malzemeden yapilan daha iyi ?
cok büyük olmasina gerek yok 50 kg tasisin yeter.
varmi bilgisi olan kleinanzeigede cok var ama thule , original mercedes ,bmw falan
benim original mazda träger aya bask a bir arabanin dachboxu olurmu ?

*05300
25 Aralık 2016, 14:28
Ben 2007 de ATU dan 320 lt büyüklükte almistim. Arabamiz o zamanlar Opel-Meriva idi. Bununla 6-7 sefer TR ye tatile gittim. Bütün hediyeler ve elbise falan filan Dachbox un icine dolduruyorduk, arabanin icinde sadece yiyecek icecek falan oluyordu. Yillarca problemsiz kullandik, hala da sapasaglam duruyor. Benim bildigim Dachbox lar universal oluyor, ama arabaya baglanti yeri tirnakliysa, o arabaya özel alinmasi gerekiyor. Yalniz bunu alirken mümkün oldukca Trägerstange lerin iyilerinden almaya bak. Yolda giderken en cok rüzgari neticede stangeler ve arabaya baglanti yerleri karsiliyor.

Selamlar
05300 - Merzifon

murtazza
25 Aralık 2016, 17:21
Slm aracın kombiymis fazla bir şey götürüp getirmiyorsan hiç tavsiye etmem. Aracın yakit ve performans açısından etkiliyor. 100 km de bir liter fazla yakarsin. Söylendiği gibi aşırı ses yapmıyor. Her ihtimale karşı dachbox ip ile bir kere bağla.

ozy_1976
26 Aralık 2016, 21:06
sagol tesekkürler.
kombi olmayipda kombi lerden daha cok yük alan limuzinlerde var.
3 kiz ve bir hanim . malum :)
sart aslinda bana..

ozy_1976
26 Aralık 2016, 21:09
Ben 2007 de ATU dan 320 lt büyüklükte almistim. Arabamiz o zamanlar Opel-Meriva idi. Bununla 6-7 sefer TR ye tatile gittim. Bütün hediyeler ve elbise falan filan Dachbox un icine dolduruyorduk, arabanin icinde sadece yiyecek icecek falan oluyordu. Yillarca problemsiz kullandik, hala da sapasaglam duruyor. Benim bildigim Dachbox lar universal oluyor, ama arabaya baglanti yeri tirnakliysa, o arabaya özel alinmasi gerekiyor. Yalniz bunu alirken mümkün oldukca Trägerstange lerin iyilerinden almaya bak. Yolda giderken en cok rüzgari neticede stangeler ve arabaya baglanti yerleri karsiliyor.

Selamlar
05300 - Merzifon
Sagol hemsehrim
05 Tasova

infernoturko
09 Mayıs 2017, 00:34
Bende bir tane Dachbox arıyorum Hyundai i30 için. Hangisini tavsiye edersiniz?

MEGAbond
09 Mayıs 2017, 01:47
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/27/Mazda_6_GH_Sportkombi_2.0_MZR-CD_Dynamic_Anubisschwarz.JPG/800px-Mazda_6_GH_Sportkombi_2.0_MZR-CD_Dynamic_Anubisschwarz.JPG

senin araba bu heralde arkadasim..yukardaki dachtregerleri ayni benim araba gibi sanirsam,,bendede golf 5 kombi var.

benim dachtreger e takilacak demirler böyle.cokta saglam tutuyor,,birde calinmasin diye kilit sistemi var her iki demirdede.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41j-HwQzlKL._SX425_.jpg

benim dachbox ta bu

https://www.bertelshofer.com/out/pictures/generated/product/1/360_360_100/db098.jpg

cok memnunum..tabut seklinde olanlar hosuma gitmiyor,,,ses ve yakit olayina gelince,,hangi dachbox u takarsan tak,,cok hafif ses yapiyor,,ama öyle rahatsiz edici degil,,,sadece dikkat edecegin,,,o dachbox u daha güvenli olsun ne olur ne olmaz diye en az bir defa spanngurt ile baglarsan dahada saglam oluyor..

sadece dikkat edecegin spanngurt u bagladiktan sonra fazla uzun kalan ucunu bosta sallanmiyacak sekilde gerilmis gurt un altina güzelcene sokman,,gerekirse bir bantla ucu baglaman,,,ben ilk yaptigimda ucunu düzgün saklamamisim,,rüzgardan o ucta biraz acilmis,,,lapir lapir ses yapmaya ve rahatsiz etmeye baslamisti,,,durup tekrar güzel bir sekilde baglamak zorunda kalmistim.

https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/161967782758_/2-St%C3%BCck-Jumbo-Spanngurte-2-m-Orange-Dachgep%C3%A4cksicherung.jpg

yakit olayina gelince diger arkadaslarinda dedigi gibi cok hafif yakis fazlalasiyor,,ama o da cok kayda deger birsey degil,,ben dachboxsuz kesinlikle gitmem,cok memnunum,,,arabanin ici bayagi rahatliyor,,,marifet olsun diye demiyorum,bayir asagiya salladigim:cool:,160-170 hizla gitmisligimde vardir.düzgün bagladiysan birseycik olmuyor,,bilgine.

simdiden hayirli yolculuklar dilerim.