PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oglumu Okulda dövmüsler

Catlak50
17 Aralık 2016, 23:55
oglum 5.sinifta ondan büyük siniftan cocuk dövmüs ve kolu incilmis ne yapa bilirim yardiminiza ve bilgilerinize ihtiyacim var.

karam82
18 Aralık 2016, 00:19
Selam Arkadasım ilk başta Geçmiş olsun
bu konu Hakkında bir çok fikir oluşabilir ama bunların içinde en sağlıklı olanını uygulayabilmek.
1. Rahatsızsa gidip rapor alın
2. Oğlunuzla açık şekilde nedenini tam olarak öğrenin ve bunun bilgisi altında yapacaklarınızda
nedenini bilerek hareket etmiş olursunuz.
3. Çocuğunuzla konuştuktan sonra raporla beraber öğretmeniyle bir görüşme yapın ve durum hakkında bilgilerini öğrenin ve bilgisi yoksa bilgilendirin, gerekirse okul Müdürü ile irtibat a geçin durumuna göre değerlendirin döven çocuğun bunu tekrar yaptığında uzaklaştırma cezası alabileceğini dile getirin ve Ailesinin de uyarılmasını sağlayın..
4. Okulda imkanınız varsa okulda arada bir gidip alıp orda olduğunuzun varlığını his ettirip oğlunuza arkasında olduğunuzu ve korkmaması gerektiğini sağlayın.. birşey yapılmadığında bu gibi durumda oğlunuzun okula isteksiz yAda korkarak gitmesine neden olabilir..

bu durumda ama kalkıp gidip diğer çocukla konuşup muhattap almayın gerekirse Ailesiyle görüşürsünüz ve bu süre içinde sinirlenmedene hareket edin..

O yaslarda çocuklar arasında çok olur ama birşey yapılmadığı taktirde oğlunuzun üzerinde daha çok baskı olacaktır..

saygilar

digiturkey
18 Aralık 2016, 00:45
Merhaba yukarıdaki tavsiyelere kesinlikle katılıyorum onu asla yanlız bırakmayın eğer yanlız oldugunu hisisederse kendini korumak için okulda kötü insanlar ile arkadaş olacaktır çok zor bir süreç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Onların çocuk olduğunu unutmadan hareket ederseniz çok iyi olur. İlk önce onunla iletişim kurup kavganın nedenini ögrenin sonra gerekli ise karşı tarafa yukarıdaki doğrular ile ögretmenleri ile iletişime geçin. Saygılarımla

Catlak50
18 Aralık 2016, 01:33
Tessekürler usta tavsiyelerin icin birde Yine sorum olacak raporla polise gidip sikayette bulunsam olurmu?

karam82
18 Aralık 2016, 02:11
Tessekürler usta tavsiyelerin icin birde Yine sorum olacak raporla polise gidip sikayette bulunsam olurmu?
Ilk Etapta Polisi katmasaniz daha iyi olur ama almis oldugunuz raporu evinizde mutlaka saklayin.
ikinci sefer insallah olmaz diyelim sahsen olursa elinizde büyük delil olur.

enes1987
18 Aralık 2016, 14:03
Polislik bisey degil bu abi. Itisme kakisma icin polis kolunu kipirdatmaz, zaten onlarin sorumluluk alanina girmez. Okulda muhatap olacagin kisi, sinif ögretmeni. Aradan vakit gecmeden bildirmelisin. Rapora bile ihtiyacin yok bence...
Oglunu döven cocuga gereken cezayi okul verir. Bu cocugun ilk vukuati degilse zaten müdüre kadar gider.

gentlement
18 Aralık 2016, 15:38
kardes, gecen hafta benim kizi bir cocuk dövmüs... Daha dogrusu karnina yumruk atmis, sapkasini alip üzerine kücük tuvaletini yapmis... Kizim 2. sinifta, yumruk atan cocuk 4. sinifta... Sebebi ise kiskanclik...

Hemen ertesi gün okula gittim, sinif ögretmenine durumu izah edip onunla birlikte okul müdürüne gittim... Hemen cocugun sinif ögretmeni ile birlikte o cocugu cagirdi...

Okul müdürü onlar gelirken bana, benim güzel bir sekilde cocuk ile konusmami istedi, bu sekilde daha etkili oluyor dedi... Bende cocukla onlarin önünde kibar bir sekilde konustum... Aradan gecen bir haftada kizimin yanina dahi yaklasmamis...

Ancak Cuma günü kizim bana bu sefer Derya diye baska bir Türk kizina vurdugunu ve ceketine büyük tuvaletini yaptigini söyledi... Kiz okulda tenefüsdeyken cikip kosarak evine gitmis, bizim Türk babasi galayana gelip okulu bir birine katmis... Cocugun ailesi, polis filan gelmis... Baya olaylar olmus. Sonuc olarak cocugun benim kizimda dahil simdiye kadar 6-7 Türk kizlarina bu sekilde davranmis oldugu ortaya cikmis. Bundan dolayi ailesi 1 hafta okula göndermeyecekmis...

Lafin kisasi, ögretmen ve müdür ile hic vakit kaybetmeden konus! Ve o cocuklada onlarin önünde mutlaka tatli/sert konus... Cocugunun sahipsiz olmadigini anlarsa uzak duracaktir... Kaba kuvvet sakina kullanma ve emin ol polislik bir olay degil daha dogrusu bu yasta bir cocuga polisin yapabilecegi birsey yok!!!

moralist
18 Aralık 2016, 16:07
Bu döven cocuk alman mi?

resadiyeli
18 Aralık 2016, 16:24
selam öncelik ile gecmis olsun,bir kac yil evvel benim oglumada okula yakin yerdeki bir kac alman cocugu musallat olmustu, hep öglen okulunda yolunu kesip bir seyler söylemisler,bende bir gün isde izin aldim ve öglen okuluna oglumu gönderdim bende bir kac metre arkasindan yürüdüm benim ba
basi oldugumu bilmiyordu,yine ciktilar bende hemen ne oluyor bakalim sen kimsin dediklerinde oglum baba deyince, cocuklara eger bir defa daha görür veya duyarsam sizin yasinizdaki ogullarimi buraya gönderir gerekeni onlar yapar dedim.Bir daha musallat olamadilar.

Catlak50
18 Aralık 2016, 18:13
Bu döven cocuk alman mi?

Usta yapanda türkmüs

moralist
18 Aralık 2016, 18:55
Tahmin ettiydim zaten

Osmanbey34
19 Aralık 2016, 02:35
gesims olsun

gentlement
09 Ocak 2017, 14:28
kardes, sonuc nedir?

mr_koc_ac
20 Şubat 2017, 02:20
Büyük gecmis olsun. Böyle durumlarda evlatlarimizin arkasinda durup, onlarin yalniz olmadiklarini onlara hissettirmek lazim. Hatta erkek cocugunuzu mümkün oldugu kadar kücük yastan gittiginiz yerlere yaninizda götürün. Cocuk evde bilgisayar/konsol karsisinda pisiriklasir. Onlarla arkadas gibi olmaya caba gösterin. Kavga herzaman son cözümdür. Ama böylesi olasi durumlarda, onlarla konusun korkmasinlar. Bir rakibin olasi zayif noktalarini onlara anlatin. Onlara kendini koruma sekilleri gösterin. Cocuklar malesef bu konularda yetiskinlerden cok daha acimasiz. Bizler enazindan birsey yapmadan düsünüyoruz basta. Ama onlar karsidakinin piskolojisinin ne hale geleceginden habersiz hareket ediyorlar. Yanlis anlasilmasin, cocugunuza siddet ögretin demiyorum. Ama kimseden korkmamasini ve kendine yapilan siddete/mobbinge sessiz kalmamasini onlara ögretin.