PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bochum ve civarinda Buzdolabi tamircisi

Daywalker15
15 Aralık 2016, 21:35
Selam arkadaslar,

benim Beko buzdolabi sogutmamaya basladi.
Bochum ve civarinda tanidiginiz tamirci varmi ?

hOrOz
15 Aralık 2016, 21:55
Almanya da buzdolabı tamirini unut atacaksın yenisini alacaksın

Daywalker15
15 Aralık 2016, 23:34
Almanya da buzdolabı tamirini unut atacaksın yenisini alacaksın

Yok anlamindami yoksa yapamazlar anlamindami unutacaksin dedin ?

hOrOz
15 Aralık 2016, 23:38
Yok anlamindami yoksa yapamazlar anlamindami unutacaksin dedin ?

yapmıyorlar anlamında

Putkiran
16 Aralık 2016, 02:57
Nasıl yapmıyorlar. Dortmund da elektronik tamircisi dolu. Ben daha önce çamaşır makinesi bulaşık makinesi ve kurutucu yaptırdım. Eger baktirmak istiyosan Kardeş istersen burdan bi soruyum ben Bochum a tamire gidiyorlarmi.. marka model yaz gönder..
Gerçi sogutmuyorsa ve epeydir kullandığın bi makine ise gazı bitmiş olabilir. Eğer öyleyse fiyat nedir bilmiyorum ama gaz basanlarda olması lazım.

Yenisini almak çok para elimdeki ile idare etmek istiyorum diyorsan en güzeli oluyorsa tamir ettirip birkaç sene daha idare etmek. Saygilar

sswiss
16 Aralık 2016, 12:46
mutlaka yapiyorlar hatta kendi servisini cagirsan da yaparlar ,ama adamlarin saat ücretleri ve parca fiyatlari buzdolabinin fiyatina yakin oluyor genelde :) Horoz arkadas bunu demek istemistir.
genelde avrupada saat ücretleri yüksek oldugunda genelde yaptirilmiyor atiliyor ve yenisi aliniyor .

dolabin tek kapilimi? ve no frost mu?

bence öncelikle dolabinizi komple bosaltin fisini cekin kapi veya kapilarini acik tutun bir gün bekleyin daha sonra yine esyalarinizi icine koyun fisini takin bir kac saat calissin bakin normale döndümü diye .

2. si dolabin fan i calismiyor olabilir

Daywalker15
18 Aralık 2016, 19:11
Bende Fan´dan süphelendim.

Yapmiyorlar diye birsey yok, her makinayi tamir edenler var ve bu isi yapan türk arkadaslarda cok.
Servisi elbette pahaliya patlar. o yüzden burada sorma geregi duydum.

Putkiran arkadasim pazartesi bi arkadas gelip bakacak eger bisey yapamaz ise ben sana tekrardan dönerim.

Putkiran
18 Aralık 2016, 19:57
Tabiki kardeş. Burda yardımlaşmak için varız...

hOrOz
18 Aralık 2016, 21:58
buzdolabında bozulacak olan ya içindeki soğutucu sıvının azalmasıdır... termostat veya kompresörün bozulmazısıdır

Termostat kolay sökersin takılır ama diğerleri biraz yapması zor
içine soğutucu sıvının veya kompresörünün degişmesi çok pahalıya mal olur

Almanya da buzdolabı o kadar pahalı değil

geçen de benim buzdolabı da bozuldu termostat değiştirdim
aynı hata devamlı soğutuyor her taraf buz oldu

gittim yenisini aldım

Daywalker15
19 Aralık 2016, 13:08
buzdolabında bozulacak olan ya içindeki soğutucu sıvının azalmasıdır... termostat veya kompresörün bozulmazısıdır

Termostat kolay sökersin takılır ama diğerleri biraz yapması zor
içine soğutucu sıvının veya kompresörünün degişmesi çok pahalıya mal olur

Almanya da buzdolabı o kadar pahalı değil

geçen de benim buzdolabı da bozuldu termostat değiştirdim
aynı hata devamlı soğutuyor her taraf buz oldu

gittim yenisini aldım

En iyisini yapmissin, bende bi tamir ettirmeye calisayim olmazsa yenisini alirim

Daywalker15
27 Aralık 2016, 21:26
Bugün Elektro Rosenberg´den (Bochumda) tamirci geldi ve toplam 35 € ödedim ve buzdolabi tikir tikir calismaya basladi.
Sorun "Hanim temizlik yaparken yanlis bir dügmeye basmis ve buzdolabini "Tatil" ayarina almis.

Eger ilk mesaja kanmis olsaydim (almanyada tamir edilmez) ve tamirci cagirmasaydim, saglam buzdolabini atip yenisi icin onca para verecektim.

@Putkiran kardes sanada cok tesekkür ederim, gerek kalmadi sükür

Putkiran
27 Aralık 2016, 21:36
Hadi geçmiş olsun...

😁👍