PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru : Dolandirildim - shpock ta alis veris yaptim ?

djpascal
14 Aralık 2016, 14:45
Selam Arkadaslar,

Shpock App'inden "Varli V." isminde kisiden bir AVM Fritzbox 6490 (kullanilmis) aldim.
Ödemeyi yaptim "überweisung" seklinde yaptim. Paypali yokmus....

Murat Varli isimli (dogrumu bilemiyorum, ama Banka ismi böyleymis) bur alcak beni dolandirdi. Siz lütfen dikkat edin. Parayi aldi, mali göndermiyor....Telefona cevap vermiyor.

Bu alcagin sadece bir Telfonnumarasi var bende ve IBAN numarasi. Adam Hamburg'tan heralde cünkü hesap numarasi Hamburg Sparkasse'den.

Adamin kaldigi yer va Germersheim veya Hamburg.

Bunu dolandiricik sebebiyle polise veregim. Taniyan varsa bana (pn kanaliyla) haber verin.

Tskl
DjPascal

Cahit
14 Aralık 2016, 15:04
Shpock'a da durumu bildir, bu adrese mail at yardımcı oluyorlarmış
[email protected]

Ayrıca Anzeigeyi kesin yap

djpascal
14 Aralık 2016, 15:22
@Cahit
Shpock'a bir kac kez mesaj attim, onlar onu 2x uyardilar.. ama halen haber yok.

Daha demin poliste Anzeige yaptim...

Parama acimiyorum ama böyle ückagat cilar kimbilir ne kadar mahsumun parasini yiyorlar....o yüzden paramin pesinde olacacim...

Speedy123
14 Aralık 2016, 15:48
Banka koduna göre Hamburg şehrinde kalıyor. Telefonunu gizli numara ile aramayı dene veya başka birinin numarası ile dene.
PayPal olsaydı belki şansın olurdu ama bu durumda işin zor. Polis ve spock anzeige yapmaktan başka yapıcak yok

djpascal
14 Aralık 2016, 16:02
@Speedy123
Sagol kardes.... gizli numaramla aradim. Cikmadi... bu alcaklar professionel olmuslar heralde....tanimadigi numarayi cikmiyorlar....
Shpock 3cü kez mesaj yazdi....

Bakalim hayirlisi. Belki Murat bile deyildir ismi. Banka diyorki IBAN dogrusa para hesaba gider. Isim önemli deyil :-))) Bütün Bankalarin cani cehenmeme....

karam82
14 Aralık 2016, 16:14
Selam Sorun yasamis olsanizda baska birinin Isim vs gibi bilgilerini aciktan paylasmak Hakkimiz yok, Datenschutz nedeniyle adress vs bilgilerini kaldirdim.
Polise sikayet ettiyseniz zaten muhtemel diyalog kurulcaktir.Ön yargi dan ilerlemisiniz ama hayat kisa farkli bir sonuclada karsilasma olanaginida unutmayalim Ölümlü dünya neyin ne olcagi belli olmaz.

Sonucu yazarsiniz ve bilgilendirme yaparsaniz sevinirim

Saygilar