PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diesel yerin benzin doldurdum!

BMWci
13 Aralık 2016, 20:34
Slm

Bmw 318 diesel arabam
Yanlislikla 16 litre benzin doldurdum,fark ettikten sonra hemen geri kalanini diesel Doldurdum
Sonrada yarim litre 2 takt yag koydum depoya
Tank 60 litre aliyor yani tanktaki yakitin dörtte biri benzin
Bugün yaklasik 400 km yol yaptim her 70-75 km tanki fulledim
Simdiye kadar hersey normal

Acaba sonradan bir ariza cikabilirmi?

Tigin
13 Aralık 2016, 20:44
Selam

istersen tanki bir tamirhanede tamamen bosalttir.
Ya da her 50-100 km de tanki tekrara doldur. Yani bir 5-6 kere daha..
Gerisi sansina kalmis birsey....

talo176
13 Aralık 2016, 20:56
Araba kac model bilmiyorum.. ama eski diesel arabalarda yanlislikla "az" benzin tank etti iseniz, o zaman bir sorun olmaz (tank da daha diesel vardi ise)..

BMWci
13 Aralık 2016, 21:03
Araba 2006 model

Benim eskiden beri aklimda kalan 5 litre benzin doldurursan diesel arabaya hic sorun yok
Hatta kis aylarinda faydasi var ama 16 litre olunca biraz fazla.
Boardda KFZ meister bir arkadas cikarsa bizi bilgilendirmis olur

talo176
13 Aralık 2016, 21:05
Aynen dedigin gibi.. tank ne kadar büyük bilmiyorum, ama baya arkasina diesel doldurdu isen ve simdiye kadar bir sey olmadi ise, o zaman sonradan da bir sey olacagini sanmiyorum..

hOrOz
13 Aralık 2016, 21:30
şimdiye kadar bir şey olmadıysa problem çıkmaz .. sanırım içindeki benzin karışıp gitmiştir

diesel arabalarda problem dizel pompası .. pompa yüksek basınçla çalıştığı ve dizelin pompayı yağlayıcı fonktiyonu olduğu için önemli

ikinci problem ise benzinin dizelden daha yüksek ısı çıkarması ve ve silindir başlarına zarar vermesidir

onun için tankı sonuna kadar boşaltmayın ... ve dizel bitince arabayı çalıştırmayı zorlamayın

.onur
13 Aralık 2016, 22:43
Bu zamana kadar bir şey olmadıysa bundan sonrada bir şey olmaz en azından partikül filtresi temizlenmiştir

karadeniz
13 Aralık 2016, 22:45
Slm

Bmw 318 diesel arabam
Yanlislikla 16 litre benzin doldurdum,fark ettikten sonra hemen geri kalanini diesel Doldurdum
Sonrada yarim litre 2 takt yag koydum depoya
Tank 60 litre aliyor yani tanktaki yakitin dörtte biri benzin
Bugün yaklasik 400 km yol yaptim her 70-75 km tanki fulledim
Simdiye kadar hersey normal

Acaba sonradan bir ariza cikabilirmi?

BMWci,arabanda büyük olasilikla eski tip mazot pompasi var aldigin ömlemlerle sorun yasamasin eger yeni versiyon common rail sistem olmus olsaydi ilk 10/15 km.de hata verirde araba stop ederdi,sebebi yüksek basincli pompayi mazotun icindeki yag orani yagliyor benzinde yaglama olayi olmadigi icin pompadan cikan metal parcalari enjektörleri tikiyor araba calismiyor bu durumda en az 2500/3000 euro masraf cikar.

Ozdenkaya
14 Aralık 2016, 09:16
sen boşalttır depoyu ne olur ne olmaz.

fuk_18
14 Aralık 2016, 13:07
depoya yakit sistemi temizliyeciler var onlardan dök fulleyip tekrar kullan simdiye kadar birsey olmadiysa daha olmaz

Akman
15 Aralık 2016, 18:52
@hOrOz ve @karadeniz kardesimiz önemli olan herseyi söyledi. Simdiye kadar bisey olmadiysa dahada korkmana gerek yok.

Boardda KFZ meister bir arkadas cikarsa bizi bilgilendirmis olur
- 3 Yildir kfz meisteri'm

clon
15 Aralık 2016, 19:04
Benim hanimda 4 ay önce ayni hatayi yapdi
Reservedeyken 25 litre benzin almisdi

Arabayi evin önüne cekip c.a 20 litresini bosalltim ,üstüne 10 litre mazot ekledim
sonra dieselfilter yi cikartip,yeni filtre takdim
Benzinciye gidip depoyu fulladim

Sorun cikmadi

Blade55
15 Aralık 2016, 19:42
garantiye almak icin bir kac defa daha azaldikca üzerine diesel tank edersen benzin diesele karisir ve gittikce azalir sorun yasamazsin model eski oldugu icin