PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamirci Araba Parcasi Geri Almiyor

keno
17 Temmuz 2015, 01:03
Slm arkadaslar arabami Türk bir usdaya teslim etmisdim.
Arabayi bilgisayara baglayip okuttu dediki benzin pombasinda sorun var degiselim ve hemen siparis edelim
Bende tamam usda sensin 350 euro tuttu takmasiyla birlikte sordum benzin pompasi arizalimiydi evet dedi
Arabayi aldim ertesi gün motor sogukken calistirayim bakim sonuc yine ayni motor lambasi yaniyor araba gaz yemiyor ve titriyor
Hani sorun benzin pompasindaydi kabul etti sorun benzin pombasinda degilmis dedi bende ozaman eskiyi takin parami geri verin dedim yok kabul etmedi avukata ver polis cagir diyor
Rechnungu aldim baska tamirciye verdim simdi bu tamirciden benzin pombasindan olmadiga dair kagit alsam sorunun tahminen zündspuleden oldugunu belgeyi alip avukata gitsem sonuc ne olur parami geri alabilirmiyim biliyorsunuz para kazanilmiyor?
Birde utanmadan arabya 20 euroluk benzin atmis parasini isdiyor yoksa eski benzin pompasini vermem diyor
Verdigim para haram zikkim olsun burnundan gelsin insaallah

http://i.hizliresim.com/ngYYV1.jpg

Asan Aga
17 Temmuz 2015, 01:07
avukat sigortan varsa birde elinde o kisiden resmi makpuzlar varsa hic kendin ugrasma
git avukata ver makpuzlari , hatanin ordan kaynaklanmadiginida resmi bir tamirhaneden
aldigin evraklarla kanitladiysan gerisini avukat halleder
ama avukat sigortan yoksa cok ugrasirsin , maddi olarakta ilk önce kendin ön ödeme yapman gerekir
birde mahkemenin verdigi karar bagli olur , 350 alicam derken sifirda sifir elde var sifir kapanabilir olay

keno
17 Temmuz 2015, 01:13
sigortadan avukatim var makbuzuda aldim ilk isim yarin avukat olcak bu bana ders olsun :mad:

Asan Aga
17 Temmuz 2015, 01:16
sigortadan avukatim var makbuzuda aldim ilk isim yarin avukat olcak bu bana ders olsun :mad:

takma kafana bak bir kac sat sonra ramazan bayrami
güzel bir gün bu gibi olaylarla moralini bozma

ver avukata halletsin , sen bu durumda 100% haklisin

keno
17 Temmuz 2015, 01:22
verdigim bilgiler icin sagolasin Cümleten Ramazan bayraminiz mübarek olsun

fuk_18
17 Temmuz 2015, 01:58
simdi türk tamirciler ile yine bir konusma yapicam silincek yazdigim o yuzden daha ilimli konusmaya caliscam,benimde basima geldigi icin türk tamirci kazigi yedim bende 5 bin euro,ve baska bir türk tamircide her buldugunda yukardan fiyat söyleyip ittire kaktira yapiyordu isini, sonunda isyan ettim birdaha bizim tamirciler ile is yapmamaya basladim,iyiside var kotusude ama burdaki herkez biliyor iyisi yuzde kactir herkezin aklinda bir rakam oran vardir elbet neyse

durum bu, yani yarin mahkemeye ciktiginda hakim alman ama davalilar iki türk ve milleti kéndimize guldurmus olucaz

Asan Aga
17 Temmuz 2015, 02:09
simdi türk tamirciler ile yine bir konusma yapicam silincek yazdigim o yuzden daha ilimli konusmaya caliscam,benimde basima geldigi icin türk tamirci kazigi yedim bende 5 bin euro,ve baska bir türk tamircide her buldugunda yukardan fiyat söyleyip ittire kaktira yapiyordu isini, sonunda isyan ettim birdaha bizim tamirciler ile is yapmamaya basladim,iyiside var kotusude ama burdaki herkez biliyor iyisi yuzde kactir herkezin aklinda bir rakam oran vardir elbet neyse

durum bu, yani yarin mahkemeye ciktiginda hakim alman ama davalilar iki türk ve milleti kéndimize guldurmus olucaz

birazda suc bizde var usta

arayip arasitmadigan tamirciyim diyen herkezin tamirhanesine araba tamir ettirmeye gidiyoruz

ucuz olsun diye Hobywerkstatt ve benzeri yerlere hic bir tecrübesi olmayan

konu komsunun arabasini tamir ederek usta olmus adamlarin yanian gidiyoruz

sonucta vahim , 200 euro ucuza olsun diye sonunda 1000 euro fazla ödüyoruz

sonrada TÜRK Tamirhaneler kötü diyoruz kazikci diyoruz

alakasi yok !!!! tecrübesiz yerlere gidersek ister alman ister türk ister yunan olsun basimiza buan benzer olaylar geliyor

burada daha olamdi ama eski site zamaninda , bir cok sözde usta sözde tamirhane sahibi arkadas

sitede Crakli sahte Diognose programlari ariyordu , ya düsün bu adamin her tarafi usta olsa ne olur ???

haaaaaa Profesyonel calisan yokmu , tabiki var hatta cok var !!! ama bunlarida bulmak gerek ,

niye kimse gelipte burda ben VW,MERCEDES,BMW,AUDI servisinde kaziklandim diye konu acmiyor ?

acanlarin hepsi , mahalle arasinda , derme catma Almanyada Ustalik Belgesi olmayan hatta bri cogunun Tamir etme yetkisi olmayan

tamirhanelere gidiyoruz , 80% Türk Tamirhaneleri resmi olarak Autopflege yada Auto Glass degistirme ve ebnzeri musadesi var

Tamir etme yetksiide yok , bu gibi yerlere gidipte sonra basimiza olay geldimi gürültü kopuyor , bence bu gibi olaylrda suc orani karsilikli olarak 50%

konyuu acan arkadas sakin yanlis anlamasin sözüm ona degil , genele olarak konusuyorum

KuBaN
17 Temmuz 2015, 11:56
haaaaaa Profesyonel calisan yokmu , tabiki var hatta cok var !!! ama bunlarida bulmak gerek ,

niye kimse gelipte burda ben VW,MERCEDES,BMW,AUDI servisinde kaziklandim diye konu acmiyor ?

Belkide utanclarindan acmiyorlardir.. VW servisi Arkadasa Partikelfilter pozuk dedi 2700 euraya degistiler araba olmadi. Turboda pozulmus dediler.
yaptirmak istemedi 2009 model pasat arabaya 2300 e sayip kendisine yeni araba sattilar.. Yani sorun türk tamirci veya servis degil araba tamirinden
anlayan arkadaslar cok iyi biliyorlarki bilhassa diseller artik öyle eski tamircilerin yapabilecekleri motorlar degil cünkü mekenik hatalardan cok elektironik
hatalar ön sefada..

keno
18 Temmuz 2015, 19:09
arkadaslar türk alman tartismasini birakalimda burda hakli olan ben degil miyim
sizce parami geri alabilirmiyim

talip70
18 Temmuz 2015, 22:09
Arkadaslar bu herzaman heryerde herkesin basina gelebilir ben baska acidan dusunmek istiyorum , normalde bunlar bir meslek icra ediyor , bu meslek mensuplarini kontrol eden , yaptirim gucu olan bunlarin bagli oldugu bir kurum yok mu , farzedelim meskek mensubu gorevini kotuye kullaniyor veya fazla para aliyor vesaire vesaire bu konuda ne dusunuyorsunuz,

67-devrekli
18 Temmuz 2015, 23:10
Bence sen hiç düşünme, avukatına git, durumu bildir.
O sana zaten ne yapman gerektigini anlatacak,senin avukat
Sigortan olduğundan varsa sade
Selbstbeteiligung U ödersin.

fuk_18
19 Temmuz 2015, 13:04
arkadaslar zaten yazmis avukatdan baska yapacak birseyin yok,su duruma göre haklisin,ama bakalim karsidaki kisi nasil savunma yapacak oda önemli is mahkemeye kalabilir,

Antakya
18 Eylül 2015, 18:12
@Keno

sonuc ne oldu?