PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mavi Kart Talep Dilekcesi

uzunmurat
07 Aralık 2016, 03:51
Hanim icin Frankfurt Konsoloslugundan Mavi Kart cikartmak istiyoruz.
Hangi Belgeler lazim acaba?
Talep Dilekcesi nedir ve nasil yazilir?
Randevu almak icin tc kimlik no istiyorlar
ben tc vatandasiyim , randevuyubenin kimlik no ile alsam olurmu acaba.
Gitmisken iki tane cocuk var 9 ve 7 yasinda onlarida Nüfusa kayit ettirmek istiyorum.
Bu islem icin hangi Belgeler lazim acaba.
Simdiden tesekkürler

Cahit
07 Aralık 2016, 10:29
Talep dilekçesi nedir ve mavi kart başvurusu için neler lazım diye mesaj atmıştım bana en yakın konsolosa
Bu altdaki cevabı aldım:

Sayın xxx,

Dilekçe yazmanıza gerek yoktur. www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alarak, 2 fotoğraf ve Alman kimliğiniz ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

hope41
07 Aralık 2016, 11:12
Iki hafta önce gitmistim ben hanim ve oglana mavi kart icin. Bu konuda paylasmistik bilgileri, buraya göz atin -->

http://ozbeceriksizler.com/showthread.php?19567-Mavi-Kart-almak-icin-gereken-belgeler-islemler

http://ozbeceriksizler.com/showthread.php?27611-Mavi-Kart-talep-Dilekcesi-T%FCrkce-Nasil-yazilir

Sorularina kisa cevap: Randevuyu senin adinla alabilirsin, zaten TC kimlik no olmadan randevu alinamiyor online.

Lazim olan 2 foto, Alman kimliklerinin kopyasi ve 3 EUR.

Cocuklarin Türk vatandasi mi? Yoksa Alman mi? Almansa onlara da mavi kart al gitmisken. Türk iseler Nufüs kagitlari yok mu tam anlamadim sorunu. Yoksa onlara nufüs cüzdani alman lazim ki o islemde zaten onlarida nüfusa kayit ettirmis oluyorsun.

uzunmurat
07 Aralık 2016, 14:14
cocuklar Alman Vatandasi.
bundan 6 ay önce Konsoloslukta bir Memur hanim cocuklari Nüfusa gecirin demisti.Ileride calisma hayatinda Tr de filan calismak isterlerse cok avantajlari olur demisti. Yani ben istiyorum ki Nüfusta kayitlaribilsun.Onlar icindemi Mavi kart alman gerekiyor veya Nüfusdami Randevu almam gerekiyor

hOrOz
07 Aralık 2016, 14:26
bundan 6 ay önce Konsoloslukta bir Memur hanim cocuklari Nüfusa gecirin demisti.Ileride calisma hayatinda Tr de filan calismak isterlerse cok avantajlari olur demisti. Yani ben istiyorum ki Nüfusta kayitlaribilsun.Onlar icindemi Mavi kart alman gerekiyor veya Nüfusdami Randevu almam gerekiyor

senin çocuklar zaten çifte vatandaş olabilecekler

Egenin Efesi
08 Aralık 2016, 00:16

Cocuklari sadece alman vatandasi olarak birakmak istiyorsan anneleri alman vatandasi oldugu icin mavi kart alma haklari var; yok Türk Vatandasi da olsun dersen o zaman nüfusa basvurman gerekiyor sanirim 18 veya 21 yasina gelince vatandasliktan birini secmek zorunda kaliyorlar.

hOrOz
08 Aralık 2016, 00:25
Cocuklari sadece alman vatandasi olarak birakmak istiyorsan anneleri alman vatandasi oldugu icin mavi kart alma haklari var; yok Türk Vatandasi da olsun dersen o zaman nüfusa basvurman gerekiyor sanirim 18 veya 21 yasina gelince vatandasliktan birini secmek zorunda kaliyorlar.

seçim kalktı .. çifte olabilecekler

@Egenin Efesi Aydın lıyız galiba ?

Egenin Efesi
08 Aralık 2016, 00:42
seçim kalktı .. çifte olabilecekler

@Egenin Efesi Aydın lıyız galiba ?

Secim kalkti mi bu cok güzel bir haber ben kacirmisim demek ki.....

yani cocuklar ömür boyu cifte vatandasligi tasiyabilecekler mi?

Aslen Denizli sonra Aydin Nazilli de büyüdüm simdi kusadasi na yerlestim.

hOrOz
08 Aralık 2016, 00:48
kalkmasına kalktıda yakınlarda seçim varya onu koz olarak oynuyorlar geçenlerde kaldıralım diye bir söylentilti yayıldı
bakalım Almanya daki seçimler ne doğuracak

option modeli
http://www.stern.de/hintergrund-doppelte-staatsbuergerschaft-seit-2014-dauerhaft-moeglich-7229348.html

@ Denizli nin içinden misiniz ?

Egenin Efesi
08 Aralık 2016, 01:06
Yarengüme derlermis eskiden .....

Onun bir köyünden ....

Büyüksehir yasasindan sonra mahalle olduk maalesef....

Ozdenkaya
08 Aralık 2016, 14:23
merhabalar arkadaşlar.