PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izine Giderken Altinlari beraberinde götürmek.

tombul6
16 Temmuz 2015, 11:06
Merhaba Arkadaslar,

izine giderken hanimin altinlarini (5 Bilezik) beraberinde götürmek istiyoruz. Dönüste Havaalaninda bir problemle karsilasmamak icin ne yapmak icab ediyor. Giderken bir yere dekleremi etmek icab ediyor.
Bu konuda bilgisi olan varsa izah ederse memnun olurum.

Tesekkürler

atsiz77
16 Temmuz 2015, 17:47
Havaalanında gümrüğe (zoll) gidersin, eşinin Pasaportuna işletirsiniz ozaman sorun olmaz....

eRGeNeKoNDeSTaNI
23 Temmuz 2015, 04:11
AtSiZ KaRDa$im SevGiLeRImLe...!

tombul6
02 Ağustos 2015, 17:47
Arkadaslar ilave bilgi vereyim. Havaalainda Zoll a gittim. Rechnung olmadan herhangi bir sey yapamayiz dedi Memur. Dün bir Kuyumcu arkadasdan ögrendim: Bulundugunuz sehirde Zollamt a gidip altinlari gösteriyormussunuz onlar Fotografini cekip , Tartip rechnung olmadan da belgeyi veriyorlarmis.

resadiyeli
02 Ağustos 2015, 20:26
selam,gecen yil annem türkyieen gelirken 2 tane altin bilezik getirmek istedi,ancak havaalninda polisler bunlarin faturalarini istemisler,ben disarda ne olduugnu bilmeden bekledim,sonra dolmacer olarak iceri girdim,ne anlatsamda olmadi, 590 € ceza kestiler ve parayida banka kartindan ödedim,sonradanda 200 € daha gelmis ceza olarak siz siz olun türkyieden gelirken yani Ucak ile,kesinlik le altin filan getirmeyin,

H@K@N
11 Ağustos 2015, 18:55
tombul6 arkadasin dedigi gibi.
Yakininizdaki Zollamt'a gidiyorsunuz tüm ziynet esyalari ile birlikte.
Rechnung olmasina gerek yok.
yaziyorlar,ciziyorlar resimlerini cekiyorlar 2 belge cikariyorlar.
Birinci belgeyi size,ikinci belgeyi kendilerinde kaliyor.
hicbir ucret alinmiyor islem sonrasi.
Gümrükte ziynet esyalarini kontroll etmek istediklerinde,zollamt'dan verilen belgeyi
gösterdiginizde sorunsuz gecis yapiyorsunuz.(Tabiki belgede islenmis ziynet eyalari,sonradan alimlar ve belgeye islenmemisler haric)
ve bunu bir kere yapmaniz yeterli(ayni ziynet esyalari oldugu müddetce)
Arbeitsamt(hartz4)
Finanzamt
Sozialamt gibi yardim kuruluslarina bu kisisel ziynet esyalari bildirilmiyor.