PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steissbeinfistel kil dönmesi hakkinda bilgi lazim

moralist
26 Kasım 2016, 14:40
Selamlar.maalesef benim cocukta steissbeinfistel varmis doktor ameliyat dedi acaba bu konuda tecrübe sahibi olanlar varmi hangi konulara dikkat edilmeli paylasirsaniz sevinirim
Tesekkürler

Romeo29
26 Kasım 2016, 15:07
Hocam öncelikle cok gecmis olsun.
Seneler önce iki defa oldum o zaman ki Doktorum cok basit ( Anastesi risikosunu saymazsak) bir ameliyat demisti.Ameliyat sonrasi 2 hafta boyunca pansuman icin doktora gitmesi gerekli. Ameliyat yapilan yerde tekrardan kil dönmesi olma ihtimali oldugu icin iki hafta boyunca kontrol altinda tutuyorlar.

moralist
26 Kasım 2016, 16:02
Cok saol dostum acaba yarayi diktilermi yoksa acik mi biraktilar sormasi ayip bide 2 hafta mi hastahanede kalmasi gerek?

Romeo29
26 Kasım 2016, 16:08
Yara dikiliyor ama birazda acik birakiliyor ki pansuman yapilsin..Benim yaraya sargibezi ile pansuman yapmalari gerekiyor..Benim durumumda hergün yaradan 12 metre sargibesi cikarip yenisinin koyuyorlardi..
Benim ameliyat kuyruk sokumunda idi ( Iki hafta icinde hemsirelere kicimi östermekten yoruldum ;) ).
Ameliyattan sonra iki gün falan hastahanede kaldim ondan sonra ciktim.
Senin cocugun durumu degisik olabilir ama bu benim yasadigim tecrübe.

moralist
26 Kasım 2016, 16:53
Evet cok gecmis olsun zor bir durum türkiyede olsaydi belki alternatif tedavi sekli olabilirdi ama hayirlisi bakalim allah beterinden korusun

Romeo29
26 Kasım 2016, 17:34
Hocam Kil dönmesinin alternatif tedevisi neymis?
Öyle abartilacak birsey degil , kil dönüyor ve döndügü yerde iltihap yapiyor..Ufak bir ameliyatla orasi temizlenip killin kökü kurutuluyor.

moralist
26 Kasım 2016, 17:42
Acikcasi hastahanedeki doktor biraz korkuttu 2 sene icinde yeniden hortliyabilirmis alternatif olarak laser ile bide pit picking metodu varmis bu narkos istemiyormus