PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nachtschicht sonras yatarkenı fazla tuvalete cikiyorum

murtazza
25 Kasım 2016, 18:18
Selam arkadaşlar , yasım 43, basliktada yazdığım gibi , nachtsicht sonrasi yattiktan bir iki saat sonra çisim geliyor. kesintisiz dört,beş saat yatamiyorum.yatmadan dört beş saat öncesinden şu içmeyi kestigim halde yinede bir kac defa çisim geliyor. Ayagima kalin corap giyiyor , sicak su torbası koyuyorum. Bir faydası olmuyor. Buna benzer problem yaşamış ve üstesinden gelmiş arkadaşların veya bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Kurtgözü
25 Kasım 2016, 18:39
Usta bi Doktora danis derim.
Allah korusun Seker falan olmasin.

gamberoglu2000
25 Kasım 2016, 18:54
bencede doktora git seker olabilir.

sswiss
25 Kasım 2016, 19:07
ustam arkadaslarinda dedigi gibi bence bir doktora görün her tedavide ne kadar erken müdehale edilirse insan icin bir avantajdir.Böbrekleri üsütmüs ,seker olabilir, prostast olabilirim birde asagidaki linkte bazi seyler yazili istersen bak.

http://www.saglikvakti.com/sik-idrara-cikma/

Dirilis
25 Kasım 2016, 19:08
sekerin yoksa bir sikinti yok bu yaslarda normal birde gece vardiyasi iciyorsun cayi kahveyi normal tabi tuvelete kalkman.

ceylan_03
25 Kasım 2016, 19:30
hayirli aksamlar ayni dert bendede vardi is yerinde cayi cok iciyordum cayi kestim duzeldim.Kahve,su ve diyer icecekler fazla etkilemiyor bende fazla asiriya gitmiyom son zamanlarda sukur duzeldi.ama sen genede bi tahlil yaptir

melih1998
25 Kasım 2016, 19:59
Slm Murtasa kardes Tahminim senin sorunun uykunun hafif olmasi ve heyecanlanman.
Yanlis anlasilmasin ama Bence bir psikologa gitmeni tavsiye ederim.

clon
25 Kasım 2016, 20:03
Slm Murtasa kardes Tahminim senin sorunun uykunun hafif olmasi ve heyecanlanman.
Yanlis anlasilmasin ama Bence bir psikologa gitmeni tavsiye ederim.
Adam yorgun yorgun isden gelmis heyecanlan ne alakasi var ?

murtazza
25 Kasım 2016, 21:16
Yanlis anlasilmasin ama Bence bir psikologa
Uyku problemi gerçektende uzun zamandır var uykuya dalmakta zorlaniyordum son beş senedir tinnitusta başladı. pisikologa gittim Doktor antidepresan yazdı almadım, Johannisbeeren tableti verdi kendimi iyi hissetmemi uykuya daha rahat dalma konusunda faydali oldu. ama halada eskisi kadar olmasada uyku problemi hala yaşıyorum.

Uyku problemi gerçektende uzun zamandır var uykuya dalmakta zorlaniyordum son beş senedir tinnitusta başladı. pisikologa gittim Doktor antidepresan yazdı almadım, Johannisbeeren tableti verdi kendimi iyi hissetmemi uykuya daha rahat dalma konusunda faydali oldu. ama halada eskisi kadar olmasada uyku problemi hala yaşıyorum.

melih1998
25 Kasım 2016, 21:59

Murtaza arkadasimizin yorgunluguna ragmen uyuyamadigi ortada..Insallah sorunlarini giderir Murtaza arkadasimiz...

W211
25 Kasım 2016, 22:05
Arkadas hic korkma kahve iciyorsan ondandir

ken_guen
26 Kasım 2016, 02:03
Selam .. Babanda ,Dedende prostat varsa sendede olma ihtimali var . insallah yoktur ama sunu söylemeliyim son zamanlarda yanlis beslenmeden ilacli yiyeceklerden prostat yasi gittikca assagilara düsüyormus. Ama en dogrusu doktoruna görünmek. Gecmis olsun....

bambumbam
26 Kasım 2016, 02:46
Benim Yasim 27 olduguna Ragmen malesef ayni Problem bende de var ondan Gece vardiyesini Hiiiic sevmiyorumn sevmiyecegimde .

bence yasinla alakasi yok :(

clon
26 Kasım 2016, 10:00
40 li yaslarda ve sacinizda yoksa (kel olarak bahsedilen) prostat kontrolüne gidin. Normal sacli olanlarda 50 li yaslarda gidilmeli.

Demekki kel olmayanlar 50 yasindan önce korkmasina gerek yok :) :)

ken_guen
26 Kasım 2016, 12:35
Selam Disbeliever yazdiklariniz cok ilginc geldi bana .Ben yaklasik 50 yaşindayim prostat problemim var . 40 yaşindan sonra ev doktoruma devamli kontrol ettirdim bir şey yok dedi.45 yaşimda prostatla taniştim. Bu arada sacimda cok degilsede hala var..:D Bu işler genellikle genetik oluyor diye biliyordum....

dadaloglu38
26 Kasım 2016, 18:05
ayni konuda bu hafta doktora gittim kan idrar alip kontrol ettiler noroloji dokturuna gittim oda kan idrar kontrolu yaptilar prostat enfeksiyon kapmis deyip hap verdiler bitince belli olacak 10 tane haptan 4 tane kaldi fazla degisiklik yok haftaya yine kontrol var yasim elli yani kardes doktora kontrol ol en iyisi

ahmet38
26 Kasım 2016, 18:39
Bu problem bendede var yas 46 her testi yaptirdim. Hic bir problem cikmadi. Ürolog kürbis kapsel önerdi. Drogeriemarkt larda var,bunun faydasini gördüm.Tavsiye ederim

yorum
27 Kasım 2016, 00:36
peki yatmadan 6 saat önce su icmemeye calissan, yani calisiyorum diye suyu fazla iciyorsundur,
bende de uyku sorunu var saniyordum, ama bir yerde okudum bazi insanlarin fazla uykuya ihtiyaci yokmus, bazen 1 saatlik uykuyla 12saatlik isime gidiyorum, hic bi sorumolmuyor..insan vardiye hayatinada alisiyor, önemli olan sorun yaptiklarini kafanda bitirmen

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 01:22
@murtazza

nachtschicht yaziyorsun.... nachtschichten kahve cok iciyorsan ondan olabilir cünkü kahve suyu cekiyor . bunu bir kac arkadas da yazmis. ben nachtschicht hic calismadim ama kahve bende gündüzleyin cok Sık idrara çıkmaya sebep oluyor. suan iyi problem yok.

bende baska bir problem vardi ben idrara ciktigim zaman bir kac dakika sonra tekrar cikmam gerekiyordu ve bu beni cok rahatsiz ediyordu. örneyin yolda araba kulanirken ben cok rahatsiz oluyordum. doktora gittim bana ilac verdi ve suan sükür bu problem azaldi.

o nun icin bi Doktor git ama kahve iciyorsan bi azalt ve sonuca bak .....

gecmis olsun

murtazza
27 Kasım 2016, 18:51
Cevap ve oneriler icin tüm arkadaslara teşekkür ederim.Dün gece calisirken birbucuktan sonra su içmeyi biraktim kahve yada cay butun gun icmedim sabah isten sonra yedi buçuk ta yattım 8:45 tuvalete çıktım, tekrar yattım 11:45 te tekrar tuvalete çıktım bir dahada uykuya dalamadim yarım litre kadar ıdrar çıkıyor onca zaman su içmediğim halde , bu kadar idrar nerden geliyor anlamıyorum. Üç sene önce urolga gittim prostatta biraz büyüme var ama senin yaşına göre normal dedi tahliller temiz çıktı Ultraschall ede baktı herşey normal gözüküyor yapcak bir şeyim yok dedi. baska bir doktora tekrar kontrol olmak istiyorum.

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 21:48
Bir kac grün böyle devam et. bir günde degismez bence.

Tank34
27 Kasım 2016, 22:08
Selam,Geçmiş olsun,
Her erkekte 25 yaşından sonra doğal olarak Prostat büyür,ancak kimisinde İdrar kesesine yani Mesaneye baskı yapmaz ve rahatsızlık vermez.verdiği takdirde Mesanenin iç hacmi küçülür ve sık idrara çıkma başlar,doktorun en önce sorduğu ''yattıktan sonra (gece) kaç defa idrare çıkıyorsun ''olur.Üç sene önce diyorsun ancak senin yaşında birisinin 6 ayda bir kez PSA (Prostat spesifik antijen) kontrolu yaptırması gerekir ve 4 ng/l altında olması lazım,bunu da geçtik her yıl en az bir kez Urologa görünüp Rektal muayene yaptırman gerekir,Prostat var dediğimiz zaman,normal olan şey iyi huylu Prostat büyümesidir (BPH),habis olanı zaten Kanser oluşumudur.İyi huylu Prostat büyümesi görülen her erkek en az 6 ayda bir muayene olmalı.Diyelim ki teşhis bu,Doktordan vazgeçmeyin tüm testleri yaptırın ancak geri kalan yaşamınızı işemede zorluk çekmeden,normal sürdürebilmeniz için Brokoli Kürüne başlamanızı öneriyorum,yılda en az bir kez 21 günlük kur,sizleri en az bir yıl rahatlatacaktır.Geçmiş olsun

ken_guen
27 Kasım 2016, 23:07
Selam,Geçmiş olsun,
Her erkekte 25 yaşından sonra doğal olarak Prostat büyür,ancak kimisinde İdrar kesesine yani Mesaneye baskı yapmaz ve rahatsızlık vermez.verdiği takdirde Mesanenin iç hacmi küçülür ve sık idrara çıkma başlar,doktorun en önce sorduğu ''yattıktan sonra (gece) kaç defa idrare çıkıyorsun ''olur.Üç sene önce diyorsun ancak senin yaşında birisinin 6 ayda bir kez PSA (Prostat spesifik antijen) kontrolu yaptırması gerekir ve 4 ng/l altında olması lazım,bunu da geçtik her yıl en az bir kez Urologa görünüp Rektal muayene yaptırman gerekir,Prostat var dediğimiz zaman,normal olan şey iyi huylu Prostat büyümesidir (BPH),habis olanı zaten Kanser oluşumudur.İyi huylu Prostat büyümesi görülen her erkek en az 6 ayda bir muayene olmalı.Diyelim ki teşhis bu,Doktordan vazgeçmeyin tüm testleri yaptırın ancak geri kalan yaşamınızı işemede zorluk çekmeden,normal sürdürebilmeniz için Brokoli Kürüne başlamanızı öneriyorum,yılda en az bir kez 21 günlük kur,sizleri en az bir yıl rahatlatacaktır.Geçmiş olsun

Selam kardesim bilgilendirme icin tesekkürler bahsettiginiz Brokoli Kürünü bende deneyecegim belki bir faydasi olur...

aslankral
28 Kasım 2016, 17:57
Selam,Geçmiş olsun,

Tank34 karde$im
Brokoli Kürü nasil yapiliyor, biraz detayli yazarmisin.

Yesilbayirli34
21 Aralık 2016, 12:07
Kardeş dert etme aynı sorun bencede vardı gece vardiyasında iş yerinde fazla su tüketimi yapıyordum artı çay kahve de bonuşuydu... işten çıkınca eve geldiğimde aynı düşünce oluyordu...
Taki suyu ve sıcak içecekleri azaldığında yasin 44 her hangi bir sorunum yok Allah a şükür.
Suyu azalt ve çay kahveyide

Bora64
05 Ocak 2017, 02:16

Aynen cigerim.