PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede sirket kurma nasil oluyor ?

Osmanbey34
22 Kasım 2016, 02:43
ben alman vatandasiyim. Türkiyede örnek istanbul da bir sirket kurmak istesem nasil zor olur mu ?

örnek online handel / internet üzeri satis yapmak istiyorum /

Tr de sirket kura bilir miyim . almanyada bizim burada AMT gidiyorsun 20,00 euro veriyorsun ve gewerbe beantrangen yapiliyor . yani bir kac soru ve yaklasik 20 euro la gewerbe acmis kurmus oluyorsun .

türkiyede nasil oluyor ?

Romeo29
23 Kasım 2016, 20:46
Hocam hic yeni sirket kurmakla ugrasma bence..
Türkiye de cogu insan ( daha cok yabancilar ) kurmus oldugu Sirketleri bedeva ya devir ediyor. Gecen bir tanidik Norvecli birinin Firmasini 1 ytl ye aldi.
Aldiktan sonra Sirketin yapacagi isleri kendi istegine göre degistire bilirsin, misal insiat sirketi aldiysan onun icin tekstil de katabiliyorsun.
Ama sirketi alirken dikkat et sana cok borclu bir sirket satmasinlar, SSK, Maliye borcu falan.

Osmanbey34
25 Kasım 2016, 02:42
Asil bana türkiyede tek yasal sirket adressi lazim.... o nunun icin sirket kurmak istiyordum..... peki ben nereden sirket devir ala bilirim nereye bakmam lazim ?

clon
25 Kasım 2016, 09:00
Bunlar yeter Herhalde

koc Holding
Kuzguncuk, No:, O-1
34674 Üsküdar/İstanbul, Türkei

Sabanci Holding
sabancı Center 4.Levent 34330, İstanbul - Türkiye

Zorlu Holding
4 Levent 199, Büyükdere Cad. No: 199 34394 Şişli / İstanbul

GÜLSAN HOLDİNG
Organize San. Bölgesi 2. Cadde No:18 Başpınar
Gaziantep /Türkiye

Romeo29
25 Kasım 2016, 11:33
Türkiye den Güvene bilecegin bir Mali Müsavir bul o sana yol gösterir.
Tekrar ediyorum Sirket devir teslim ederken dikkatli ol sana borclu Harcli sirket devir etmesinler.

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 01:01
@romeo29 anladim tesekürler bende onun icin kendim sirket kurmak istiyorum bu cok mu zor ? almanyada cok kolay . trde nasil oluyor ?

@clon bunlar büyük sirketler bunlardan nasil sirket devir alabilirim ?

Romeo29
27 Kasım 2016, 01:30
@Osmanbey34
Abimin Muhasabecisine sordum ama tam bilgi veremedi zira daha önce ne tarz bir sirket kurman gerektigine karar vermen gerekiyormus..
Hani burada ki gibi Gbr ( Sahis firmasi )mi yoksa GMBH ( Limited )mi kurmak istiyorsun?

Eger Limited sirket kurmak istiyorsan prosedür söyle isliyormus : -Öncelikle bir muhasebeyice ihtiyacınız var. Muhasebeciniz ortalama limited şirketi kurulumu için sizden 1500-2000 TL civarında bir rakam isteyebilir. Bunun dışında aylık 467-730 TL civarında muhasebeci ücretiniz olacaktır bu rakam işçi sayısına göre artabilir.

Noter:

-Ortakların tümü yada vekilleri noterde hazır bulunmalıdırlar.

- Ana sözleşme noterde tasdik edilir.

- Müdürün imza sirküleri hazırlanır.

- Muhasebeciye kuruluş için vekaletname verilir.
Defter tasdikleriyle birlikte 1500 TL civarında noter masrafınız olacaktır.

Vergi Dairesi İçin:
- İşe başlama formu hazırlanır.
- Ticarert sicil gazetesi makbuz fotokopisi
- Müdür imza sirküleri [asıl suret]
- Ticaret sicili tasdiknamesi [asıl suret]
- Ortakların nüfus cüzdanı fotokopileri
- Ortakların ikametgahları
- Ortakların Nüfus Cüzdanı Suretleri
- Kira konrtatı yada tapu fotokokisi

-Ticaret sicil kaydı 1000-2500 TL
- Belediye ruhsat işlemleri için de bir ücret ödemeniz gerekli bunu iligli kurumdan öğrenebilirsiniz.

tabi bu durum Türk vatandaslari icin eger sen yabanci uyruklu isen durum degiskenlik göstere bilir.

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 01:33
@romeo29 sen ne yaptin ya ?:)

o zaman ben almiyim :) burada 20 euro veriyorsun sirket kuruluyor trde cok zor o zaman.

Romeo29
29 Kasım 2016, 19:37
@Osmanbey34 valla almanyada 20 eur ya GMBH kuruyorsan banada söyle hemen bir kac tane kurayim ;)
Limited buranin GMBH si oluyor.
Valla söyle muhasebecine sana sirket satan birini bulsun, sende git o sirketin alanin degisti ama daha önce söyledigim seylere dikkat et.

Osmanbey34
30 Kasım 2016, 15:31
20 € Einzelfirma firma denke istedigim. yazdigim givi en colai adii almanyada. ben türkiyede de böyle oluyor zanettim. Ben almanyada GmbH kurmusdum 12500 Euro ödemistim. yani direkt 25000 Euro ödemiyorsun..... tabiki bu baska bir konu. Ama UG 20 euorya kurabilirsin :) ondan sonra GMBH cevire bilirsin :)