PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JopCenter Raporlu oldugundan dolayi Gesundheitsamt gönderiyor.

Cihan
19 Kasım 2016, 14:58
Arkadaslar. Rahatsizligim Dolaysi ile 2,5 ay Krank yaptim. ve halen su an daha 15 gün krankliyim. JopCenter bana dedi bu böyle olmaz. eger bir daha Krank yaparsan Eger. Gesundheitsamt a gideceksin dedi ve elime kagit verdi ve imza atim.
Acaba Gesundheitsamt Dr. Kontorlerinde bulunacak bildigim kadari ile bunun eksisi artisi nelerdi bileniniz varmi tskl

mercanadasi
19 Kasım 2016, 16:30
arkadasim önce gecmis olsun
soruna gelince job center seni oraya göndermesinin nedeni hastaligin gercekmi degilmi diye
Gesundheitsamt in verdigi rapor jobcenter icin gecerli olacaktir.
saygilar

Cihan
20 Kasım 2016, 00:58
arkadasim önce gecmis olsun
soruna gelince job center seni oraya göndermesinin nedeni hastaligin gercekmi degilmi diye
Gesundheitsamt in verdigi rapor jobcenter icin gecerli olacaktir.
saygilar

tskl cevabiniz icin. Tam üstüne bastiniz. Bende buna kanahat getirmek istemistim. Acaba JopCenter. Dr.un Bana yazmis oldugu Krank raporunami inanmadi,mi. Sanki Dr. benim Bir Tanidigim, Tanimam etmem. Simdi ben Gesundheitsamt gitmem gerklimi.

mercanadasi
20 Kasım 2016, 09:39
arkadasim sen jobcenterde ne belgeye imza attin bilmiyorum o imzaladigin belgenin icerigi ne dir onu bilmiyorum,yukarda yazmisin bir daha krank yaparsan Gesundheitsamta gitmeni istemis jopcenter senden,,, yine yukarda yazdigindan anladigima göre simdilik gitmene gerek yok.

clon
20 Kasım 2016, 10:05
Vertrauens arzt a gönderiyor
Hasta olmasan bile numara yap

(kimse haram maram ayaklarina girip elestiri yapmasin)

Cihan
20 Kasım 2016, 14:33
arkadasim sen jobcenterde ne belgeye imza attin bilmiyorum o imzaladigin belgenin icerigi ne dir onu bilmiyorum,yukarda yazmisin bir daha krank yaparsan Gesundheitsamta gitmeni istemis jopcenter senden,,, yine yukarda yazdigindan anladigima göre simdilik gitmene gerek yok.
aynen öyle simdilik Gesundheitsamta gitmeme gerk yok ama bu Krank im bittiginde tekrar krank yaparsam o zaman Gesundheitsamta gittmem gerk.
Imzaladigim kagit ise Eger bir daha Krank yaparsam MECBUR Gesundheitsamta Gidecem diye imza atim Ha eger krank yapmasam Gesundheitsamta gitmek zorunda degilim. ama kran alirsam Gesundheitsamta gitmesem %30 Parami keseceklermis.

Cihan
20 Kasım 2016, 14:39
Ne bilim Kafam karisti gitsem ne olcak, gitmesem ne olacak. Bu Gesundheitsamta nerden cikti, Zaten Dr. Kran yaziyor her seferinde. Neyse sizlerinde Kafasi karisti galiba. Bir ata sözü var, Hersey olacagina varir. tskl.

Elvis
21 Kasım 2016, 14:43
Arkadaslar. Rahatsizligim Dolaysi ile 2,5 ay Krank yaptim. ve halen su an daha 15 gün krankliyim. JopCenter bana dedi bu böyle olmaz. eger bir daha Krank yaparsan Eger. Gesundheitsamt a gideceksin dedi ve elime kagit verdi ve imza atim.
Acaba Gesundheitsamt Dr. Kontorlerinde bulunacak bildigim kadari ile bunun eksisi artisi nelerdi bileniniz varmi tskl

Gerçekten rahatsızlığın varsa korkma git benide çağırmışlardı 8 sene krank mı olur diye gider gitmez 6 aylık daha verip eve gönderdiler.

Osmanbey34
22 Kasım 2016, 02:38
bencede korkma birsey olamz !

OmOz
22 Kasım 2016, 04:57
Güzel kardeslerim, yalana gerek yok. Gurbette yasayan herkes rahatsizdir. Nedenini tartismaya gerek yok. Herkes kendisinden bakarsa dogruyu bulur. Fakat bu rahatsizlik cok ciddimi degilmi kisi kendisi karar verir.

Cihan kardesim cekinmene gerek yok. Eger seni göndermek isterlerse gidebilirsin. Onlarin doktoru calisabilir desede senin kendi doktorun calisamaz dedikten sonra hicbir sey olmaz. O kadar basitmi senin doktorunun raporuna inanmiyoruz demek. O zaman o doktoru doktorlukdan men etmeleri gerekirki onun raporunu tanimasin. Hos ve Dost kalin.

Cihan
22 Kasım 2016, 12:09
Arkadslar Cevaplariniz icin ttskl, JopCenter göndermis oldugu ( Gesundheitsamt ) Gidecem mecburen Ama OmOz Arkadsin dedigi gibi
Ben bunuda Almanyada kanahat getirmisim. Bir Dr. Verdigi Rapora diger Dr. aynsini Söylemiyor. Ne bilim sanki Gesundheitsamt
denince Insanin icine Bir korku Bir sühpe giriyor.

OmOz
23 Kasım 2016, 06:32
Arkadslar Cevaplariniz icin ttskl, JopCenter göndermis oldugu ( Gesundheitsamt ) Gidecem mecburen Ama OmOz Arkadsin dedigi gibi
Ben bunuda Almanyada kanahat getirmisim. Bir Dr. Verdigi Rapora diger Dr. aynsini Söylemiyor. Ne bilim sanki Gesundheitsamt
denince Insanin icine Bir korku Bir sühpe giriyor.

Inan cihan kardesim korkacak bir sey yok. Korkuyu biz icat ediyoruz. Belkide cevremizden yalan yanlis duyduklarimizdan yasadiklarimizdan dolayi. Cok kere gittim. Seni oraya gönderen sana biraz baski yapmak istiyorki calismaya baslasin diye. Birde sorumlulugu gutachteye veriyor. Kendisinin yapacak baska birseyi kalmiyor.

Onlarin gutachtesi calisabilirde dese önemli olan sana rapor yazan doktordur. Sana rapor yazan doktor sana hasta diyorsa sen hastasindir. Kanuni düsün. Korkma kardesim benim. Dogrudan ayrilmadikca sorun yok. Yanlis yapanlar elbette korkar. Senin bir yanlisin yokki dokturun calisamaz diyor vesselam. Hos ve Dost kal

Mafyan
23 Kasım 2016, 23:12
Ben bir kac kere gittim.En son gittigimde en az 6 ay krankli diye rapor verdiler.Gercekten hasta filan degilim.Tek hastaligim agresif olusum.
Sana tafsiyem gutacterin raporun bir kopyasini al.Sonra sana oyun oynuyorlar haberin olsun.

Cihan
24 Kasım 2016, 01:19
Ben bir kac kere gittim.En son gittigimde en az 6 ay krankli diye rapor verdiler.Gercekten hasta filan degilim.Tek hastaligim agresif olusum.
Sana tafsiyem gutacterin raporun bir kopyasini al.Sonra sana oyun oynuyorlar haberin olsun.
Slm. Cevabiniz icin tskl. Gutacter derken. Benim su an gittigim Dr. Raporlarinimi kast ettiniz. tskl

Tanyel
24 Kasım 2016, 03:26
Slm. Cevabiniz icin tskl. Gutacter derken. Benim su an gittigim Dr. Raporlarinimi kast ettiniz. tskl

Hayir Mafyan arkadasin kastetdigi ( Gesundheitsamt ) dakilerin sana verecegi rapor. Zamanindada ben calisirken benim basimada gelmisti. Eski is yeri beni AOK ya sikayet etmisti biz bunun krankina inanmiyoruz diye. AOK da beni MDK ya göndermisti. Gittim termine, bakti ordaki doktor evet hastasin kranka devam edebilirsin dedi. Siz dedim inanmiyormusunuz doktorada beni krankli buraya cagiriyorsunuz dedim. Adamin dedigi bu devirde ev doktoru herseye krank yaziyor oldu. Eger rahatsizligin ortopediyse gidicen ortopediden alican o zaman birsey olmaz demisti...

Cihan
24 Kasım 2016, 15:20
Ben ortopediden degilde, CHIRURGIE Dr. Bana Krank yaziyor. iste bende gidince o zaman ondan aldigim roporlari ( Gesundheitsamt ) gösterecem. baklaim ..