PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 6 1.6 yada 2.0 hangisi iyi.

murtazza
17 Kasım 2016, 21:04
Slm arkadaslar, golf 6 kombi almak istiyorum 1.6 105ps bazı arkadaslrim ve internette yaptığım araştırmada arabanın cekislerde güçsüz olduğu yönünde. Aranızda bu araçlar hakkında tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerini paylasmalarini bekliyorum.

tufanci
17 Kasım 2016, 22:29
aleykümselam, öncelikle kullanma durumuna göre degisir, sehir ici kisa mesafe evde ise, isten eve vs, kullanmak icin 1.6 yeterli.
1.6 motor arastirman dogru, cekisi o kasaya düsük , arti yakiti da sehir ici az degil ,
ben sahsen 2.0 motor olani alirim veya tavsiye ederim.
simdiden hayirlisi olsun

MEGAbond
18 Kasım 2016, 00:23
ben golf 5 kombi 1.9 kullaniyorum 105 PS otomatik 7 gang diesel

2.0 liklerde VW nin hata yaptigini bir cok aracini geri cagirdigini duydum,,,

ben benim golf 5 ten memnunum,,,su an 230.000 de bu sene izinede gittim geldim,hicbir sikinti yasamadim.

hOrOz
18 Kasım 2016, 01:04
bende 3 seneden beri Golf 5 TDI 1.9 TDI 105PS kullanıyorum
60bin Km yaptım çok memnunum

Eniştede 1.4 75PS i vardı araba vollgas yerinden kıpırdamıyordu sanki yola monte edilmiş gibi

murtazza
18 Kasım 2016, 18:46
bende 3 seneden beri Golf 5 TDI 1.9 TDI 105PS kullanıyorum
60bin Km yaptım çok memnunum

Eniştede 1.4 75PS i vardı araba vollgas yerinden kıpırdamıyordu sanki yola monte edilmiş gibi

Benimde golf 4 tdi 101ps vardı. 7,5 sene kullandım tam depo bin km yakın yol yapardım.değişik bir araba kullanayim dedim c220 cdi aldım,ttam depo ile yediyüz km zor yapıyorum. Arac sogukken vites değişirken ses yapması,çok yakması canımı sikiyor. Tamirci wandler bozuk olabilir diyor. bayagida pahalı değişimi. tekrar golf 5 yada 6 tdi almak istiyorum.

bebegimsin
22 Kasım 2016, 06:54
Selamlar bende Golf 6 almak istiyorum. Acaba Benzinmi alsam yoksa Dieselmi alsam diye düsünüyorum.

Ne yazikki fazla yazan yok, benzin yada diesel hangi Motor iyi bu Golflerde ? Tecrübeliri olanlar yazarsa memnun olurum.

melih24
24 Kasım 2016, 22:39
Dört senedir golf6 2.0 sürüyorum.70 bin km oldu.Simdiye kadar tek bozulan parcasi turbonun üstündeki luftdruckdozemi nedir o bozuldu.Serviste herseyi ile beraber 320 euro.Ha izne giderken yolda kalmistim birazcik pahali oldu artik neden se eski cekisi yok arabanin.2.0 motor iyi,izinde hic insani yormuyo,yakis bi depo ile 1000 km bulur sehir icinde.Memnunmuyum memnunum(cekis problemi haric).Araba isi birazda sans isi.Commanrail motorlara bakin,gerci 6 lar commanrail motor olmasi lazim.Servise cagirilma isi yazilim degistirmek.ön arka park hilfesi olsun,ortadaki kol dayama seysi olsun,tempomat olsun.koltuk isitmasi olsun cok rahat edersiniz.Basla aklima bisi gelmiyo,sorunuz varsa yollayin zamanim oldumu cevapliyim.Bide ben arabayi almadan önce ,audi wv satan büyük bi yer vardi,gittim oraya golf 6 baktim icine disina koltuk rahatligina ondan sonra baska händleden denedim aldim.Gidin deneyin önce hosunuza gidicekmi gitmiycekmi ondan sonra karar verin.1,9 golf 5 denemistim 105 ps cekmiyo abi araba.iyi aksamlar