PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkiyedeki hesabima para yattığını nasıl ögrenebilirim.

murtazza
17 Kasım 2016, 20:48
Slm arkadaslar, türkiyede yapmış olduğum bir sözleşmenin iptalinden sonra, karşı taraf, bir miktar parayı banka hesabima 45 is günü içinde yatirmayi taahhüt etti. Ben bu paranın yatip yatmadigini nasil ogrenebilirim.

moralist
17 Kasım 2016, 21:14
online banking

hOrOz
17 Kasım 2016, 21:16
Slm arkadaslar, türkiyede yapmış olduğum bir sözleşmenin iptalinden sonra, karşı taraf, bir miktar parayı banka hesabima 45 is günü içinde yatirmayi taahhüt etti. Ben bu paranın yatip yatmadigini nasil ogrenebilirim.

hiç bir banka senin başka bilgilerini dışarıya telefon veya başka bir aracı ile vermez

Türkiye deki hesabın online yapman gerekliydi

oemer45
17 Kasım 2016, 21:17
selam hesabın hangi şubedeyse orası ile temasa geçmen gerekli onlar senden kimlik bilgisi hesap numaranı soracaklar haliyle yalnız şöyle bir sorunvar türkiyedeki hesabına senin izin vermediğin bir kişi para yatıramaz eyer kanunlarda bir deyişik olmadıysa 7 yıl kadar önce benim başıma gelmişti miras olarak ortak malımız vardı vekalet verdiğimiz kişi malı sattı bizim payımızı bizim hesabımıza yatırmaya gittiğinde hesap sahibinin talimatı olmadan para yatıtamazsınız dendi bende bankaya telefon ettim yazılı oalarak kimin benim hesabıma para yatıracağıma dahil kağıt doldurup imzalayıp fax çektim parayı anca buşekilde yatırabildiler senin hesabına yatıracak kişi veya sen bankanla konuş hala aynı şeyler geçerlimi diye sonra paranın yatıp yatmadığını mail yazıp hesabımın son dökömünü istedim onlarda bana mail ile hesabımın dökümünü yolladılar benim tecrübem bukadar.

hOrOz
17 Kasım 2016, 21:41
selam hesabın hangi şubedeyse orası ile temasa geçmen gerekli onlar senden kimlik bilgisi hesap numaranı soracaklar haliyle yalnız şöyle bir sorunvar türkiyedeki hesabına senin izin vermediğin bir kişi para yatıramaz eyer kanunlarda bir deyişik olmadıysa 7 yıl kadar önce benim başıma gelmişti miras olarak ortak malımız vardı vekalet verdiğimiz kişi malı sattı bizim payımızı bizim hesabımıza yatırmaya gittiğinde hesap sahibinin talimatı olmadan para yatıtamazsınız dendi bende bankaya telefon ettim yazılı oalarak kimin benim hesabıma para yatıracağıma dahil kağıt doldurup imzalayıp fax çektim parayı anca buşekilde yatırabildiler senin hesabına yatıracak kişi veya sen bankanla konuş hala aynı şeyler geçerlimi diye sonra paranın yatıp yatmadığını mail yazıp hesabımın son dökömünü istedim onlarda bana mail ile hesabımın dökümünü yolladılar benim tecrübem bukadar.

nasıl bir bankaymış müşterinin bilgilerini mail ile gönderiyorlar ???

hasanh
17 Kasım 2016, 21:50
ben izinde bir sirketin hesabina para yatirdim sorn olmadi .biraz sacma buldun ne izni? yatiran belli oluyor zaten tc kimlik veya hesap soruyorlar

oemer45
17 Kasım 2016, 21:53
horoz ustam madem okadar merak ettin söyleyeyim akbank inşallah merakını gidermişimdir öyle bir sormussunki sanki ben kafadan uyduruyorum konuda belirtiğim üzeri önce bankayla telofonda görüştüm neyapmam gerektiğini onların yönlendiÅ•mesiyle işimi hallettim kendi kafamdan bitşey yapmadım önce prosödürü yazılı ve imzalı dilekçe verdim bu işimi halledesiye kadar aynı memurla irtibat kurdum saygılarımla usta.

hOrOz
17 Kasım 2016, 22:28
horoz ustam madem okadar merak ettin söyleyeyim akbank inşallah merakını gidermişimdir öyle bir sormussunki sanki ben kafadan uyduruyorum konuda belirtiğim üzeri önce bankayla telofonda görüştüm neyapmam gerektiğini onların yönlendiÅ•mesiyle işimi hallettim kendi kafamdan bitşey yapmadım önce prosödürü yazılı ve imzalı dilekçe verdim bu işimi halledesiye kadar aynı memurla irtibat kurdum saygılarımla usta.

hocam ben bankanın ismine değil böyle bir işlemi nasıl yaptıklarıni hayret ettim

ben kimseye uyduruyor demedim ki

guengoer52
18 Kasım 2016, 00:43
hesap acilirken email adresi verilmis yada müsteri hizmetleri arandiginda kimlik dogrulamasi yapilmissa hesap bilgilerini almak mümkündür, kimlik dogrulamasini yapamayana elbette bilgi vermezler.

ozhilal
18 Kasım 2016, 02:43
evet aynen öyle bir sistem varmis,ziraat bankasinda sistem öyleymis,saygilarimla

elektroniker
18 Kasım 2016, 08:17
para cekmek de anliyacamda -- para yatirmak --> hesap sahibin müsadesi lazim

horoz usta kusura bakma , hesabina para yatiramiyacam :)

moralist
18 Kasım 2016, 09:02
Ben bi ara garantide babamin hesabina para yatirmak istedim 5 tl istediydiler ben gerekli cevabi verdim

tr-22
18 Kasım 2016, 11:41

Hangi Bankaya para yatirilmasi gerekiyorsa o Bankayi ara sana kesinlikle bilgi verirler.Yurt disindan aradigini söyle adini ver hemen cevap verirler.

Bende bazen bulundugum sehirdeki Bankayi ariyorum, kira yatirilip yatirilmadigini soruyorum hemen cevap aliyorum.