PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internet satisi yapma hakkinda soru

Turk-TURKEY
17 Kasım 2016, 00:39
Merhaba

Ben bi internet sitesi acip orda esya felan satisi yapmayi dusunuyorum almanyada bunun icin illa gewerbe mi acmak gerekiyor yoksa baska yolu varmi bilenler bilgi verirse cok sevinirim..

hOrOz
17 Kasım 2016, 01:01
Ticari iş yaparsan Gewerbe alman gerek

büyük iş yapmazsan kleine gewerbeschein yeterli olur

Osmanbey34
17 Kasım 2016, 03:11
turk turkey / horoz arkadasin yazdigi gibi evet gewerbe lazim bu klein olur normal olur vs. bu sana kalmis. ama internet te satisa baslamadan önce Kanuni ne islemler lazim gerekiyor iyi bilgilen sana bu siteyi tavsiye ederim:

https://www.haendlerbund.de/de

internet te bazi bilgiler olmayinca cabuk Abmahnung ala bilirsin ! cok önemli ve dikkatine.

Kola Gelsin

gentlement
19 Kasım 2016, 16:01
evet gewerbe lazim bu klein olur normal olur vs. bu sana kalmis.

kardes, bilgilendirme yaparken lütfen insanlari yanlis yönlendirmeyin! Bu kesinlikle ona kalmis birsey degildir! Klein Gewerbebetrieb acabilmesi icin yillik yapacagi Umsatz´in (yillik ciro) 17.500,- EUR gecmemesi gerekiyor. Aksi takdirde, normal Gewerbe acarsin ve 19% Umsatzsteuer (%19 KDV) ödersin. Ayrica normal Gewerbe´de vergi beyannamesinide aylik yapmak zorundasin...

Ayrica yillik yapmis oldugun kar 8004, EUR yu gecerse bu sefer Einkommensteuer (Gelir vergisi) de ödiyeceksin.

Selamlar...

Osmanbey34
27 Kasım 2016, 00:57
ben yanlis cevap bilgi vermedim. soru ya tekrar kesin bi cevap veriyorum. evet ürün satmak istiyorsa ve ürünler yeni ise ve o ürünleri devamli ker ile satmak istiyorsa o zaman 100% gewerbe lazim. Gerisi klein ve groß steuerberaterlik is ! Ve bu konuda sen yanlis bilgi veriyorsun

sen yazmisin"" Aksi takdirde, normal Gewerbe acarsin ve 19% Umsatzsteuer (%19 KDV) ödersin. Ayrica normal Gewerbe´de vergi beyannamesinide aylik yapmak zorundasin...""

bu böyle yanlis bu da senin umsatz sina bakiyor.... ama bu burda suan konu degil.

ebay Kleinanzeigen dan Bir kac ürün satarsin o baska birsey. arkadas sayfa acip devamli yeni ürün satmak istiyorsa o zaman is degisiyor

gentlement
04 Aralık 2016, 12:00
ben yanlis cevap bilgi vermedim. soru ya tekrar kesin bi cevap veriyorum. evet ürün satmak istiyorsa ve ürünler yeni ise ve o ürünleri devamli ker ile satmak istiyorsa o zaman 100% gewerbe lazim. Gerisi klein ve groß steuerberaterlik is ! Ve bu konuda sen yanlis bilgi veriyorsun

sen yazmisin"" Aksi takdirde, normal Gewerbe acarsin ve 19% Umsatzsteuer (%19 KDV) ödersin. Ayrica normal Gewerbe´de vergi beyannamesinide aylik yapmak zorundasin...""

bu böyle yanlis bu da senin umsatz sina bakiyor.... ama bu burda suan konu degil.

ebay Kleinanzeigen dan Bir kac ürün satarsin o baska birsey. arkadas sayfa acip devamli yeni ürün satmak istiyorsa o zaman is degisiyor

kardes,

1. Ister yeni ürün sat, ister eski ürün sat, ister kar yap, ister zarar et... Ticari amacli yapmis oldugun bütün satislar icin Gewerbe´ye ihtiyacin var!

2. 17.500,- EUR dan fazla satis yaparsan Kleingewerbe acamassin! Sen gibip Kleingewerbe acarsan ve yil sonunda 30.000,- EUR luk satis yaparsan, bak bakalim Finanzamt senden geriye yönelik 1 yillik %19 Umsatzsteuer alacakmi almayacakmi... 17 yillik tecrübe konusuyor burada! Senin karsinda 1990´li yillardaki aptal Finanzamt yok artik, adamlar 1 Cent´in hesabini yapiyor...

3. Normal Gewerbe actiysan eger, 2 yil boyunca aylik Umsatzsteuererklärung vermek MECBURIYETINDESIN, nokta. 2 yil sonra senin 1 yilda toplam ödemis oldugun Umsatzsteuer 7.500,- EUR dan fazla degilse, Finanzamt senden 3 ayda bir (yani Quartalserklärung) isteyebilir ancak bu Finanzamt´in kendisine kalmis birsey...