PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru : arbeitsamt hakkin da bilgi gerekli.?

balkesler
11 Kasım 2016, 22:05
selamunaleykum arkadaslar benim size bir sorum olcak. Ben 2013 yilinda turkiye den geldim ve ve geldikden sonra direk almanca kursuna basladim. Esim de teilzeit bir yerde calisiyordu dolayisi ile arbeitsamt dan yardim aliyorduk. Ama simdi bir sorun ile karsi karisiyayiz. Evlenmeden önce kayin babam esimin ustune 11.000 EURO para yatirmis ama para kendi parasi esime ait degil sadece onun ustunde sonuc olarak kayinbabam parasini geri aldi. Arbeitsamt da bu parayi Bankada gormus bize mektup yolladi bizde onlara paranin bize ait olmadigi soyledik. biz yardim almaya 05.2013 basladik kayinbabamin parrasini ise 07.2013 de bankadan cekdi. Basina boyle birsey gelen varmi veya bu durumda nasil bir cozum bulabiliriz. GORUSLERINIZ ICIN TESEKKURER

hOrOz
12 Kasım 2016, 00:12
selamunaleykum arkadaslar benim size bir sorum olcak. Ben 2013 yilinda turkiye den geldim ve ve geldikden sonra direk almanca kursuna basladim.
Esim de teilzeit bir yerde calisiyordu dolayisi ile arbeitsamt dan yardim aliyorduk. Ama simdi bir sorun ile karsi karisiyayiz.
Evlenmeden önce kayin babam esimin ustune 11.000 EURO para yatirmis ama para kendi parasi esime ait degil sadece onun ustunde sonuc olarak kayinbabam parasini geri aldi.
Arbeitsamt da bu parayi Bankada gormus bize mektup yolladi bizde onlara paranin bize ait olmadigi soyledik.
biz yardim almaya 05.2013 basladik kayinbabamin parrasini ise 07.2013 de bankadan cekdi. Basina boyle birsey gelen varmi veya bu durumda nasil bir cozum bulabiliriz.
GORUSLERINIZ ICIN TESEKKURER

Kayınpeder imzalı bir dilekçe verir paranın ona ait olduğuna dair

fakat bunu ARGE kabul edermi bilemem yani ret etme hakkı da var.

bir kere kayınpeder niye kızının üstüne parayı yatırmış onu iyi kanittlamak gerek

benim başıma buna benzer bir dava geldi ... kızıma bir tasarruf hesabı açtırmıştım ..tabiki hesap benim adımaydı

sanırım o zaman için 19 bin euro birikmişti ama ben bu parayı daha ARGE ye düşmeden 3 ay önce çekmiştim

aradan bir müddet geçinde bana bir yazı geldi

Bilgisayar ikaz ediyor şu tarihlerde sizin faiz aldiğınızı tespit ettik

bunun nereden geldiğini belgeleriyle açıklayın diye ... rastlantı o zamanlar babam emeklilik için para yatırmıştı

elimizde ödeme dekontları da vardı

ben dilekçemde bu paranın bir müddetini benim babam için emeklilik ödediğimi eve bir kaç masraf ettigimi arabaya masraf ettiğimi

el borçlarımın olduğunu onları ödediğimi filan yazdım ..

Çalışan memur kadın biraz temkinli davranarak " biliyorum siz Türkler ailelerinize kendi aranızda yardım ediyorsunuz "

pek inanmıyorum ama kabul etmek zorundayım dedi ve olay kapandı

balkesler
12 Kasım 2016, 09:46
Zamanin da ziraat bankasina yatirmis o zaman lar ceyiz sogortasi mi ne varmis. Aynen sizin dediginiz mi gibi kayinbaba ya da bir faiz gelmis bunlarda onu görmüs nerden geldi dediler bizde bir belgeleri götürdük verdik. Peki simdi arge kabul etmezse ne olur bize verdigi tüm yardimi geri isterler mi ?

Osmanbey34
12 Kasım 2016, 15:45
Rückforderungsbescheid Gele bilir. Kabul etmezseler. Bide Anzeige yani Bussgeld cezasi da gele bilir. En iyi sen avukata git. bis sana burada yardimci olamayiz !

elektroniker
12 Kasım 2016, 19:38
avukat bence 2. adim -- belki 1. adimla halledilir

balkesler
12 Kasım 2016, 20:20
avukat bence 2. adim -- belki 1. adimla halledilir
Ilk adim nedir kardes

hOrOz
12 Kasım 2016, 21:46
Ilk adim nedir kardes

bu parayı kayınpederin ne yaptı ?? sanırım bu para epey uzun süre sizin hesapta kalmışki size faizleri yazılmış

bu parayı kayınpederinin aldiğını ispatlarsan belki yırtarsın ama sonuç pek iyi görünmüyor

yaşınız kaç acaba Freibetrag hesaplamak için belirli bir meblağ hakkın var

yaş x 150,00 EUR +750€ = Freibetrag

mesela sen ve eşin 35 yaşındasın

35yaş x 150€ = 5250€ + 750€ = 6000€ kişi başına

2 kişinin freibetragı 12000 €

çocuk içinde çocuk başı 3100 +750€ =3850 €

acaba hesap ikinizın üstünde miydi yoksa sadece hanımının üzerine mi

eğer tek kişinin üzerinise biraz problemli ....

benim de hesabımda 13000 € vardı ..benim hesabıma göre freibetrag 13000€ du

fakat hesap tek kişının üzerinde olduğu için hanımın yeterli parası olduğu görülüyordu

ARGE den gelen mektup ta sizin eşinizin şu kadar parası var size hanımınız bakabilir diye ret cevabı geldi

bunun üzerine bende bankaya gittim hesabı ikimiz üzerine yaptım ve kararı değiştirdiler

balkesler
12 Kasım 2016, 22:14
Bu parayi kayinbaba 2010 2011 de falan yatirmis esimin üstüne bizde 2013 de ewlendik yani para biz evlenmeden önce koyulmus bankaya esim yasimiz 26 su anda birde 1 yasinda oglumuz var. Kayinbabam bu parayi cekip kendisine ev aldi ayrica ayni yerde baldizin ve kayinvalidenin ustunede para vardi hepsini bir cekdiler

bu parayı kayınpederin ne yaptı ?? sanırım bu para epey uzun süre sizin hesapta kalmışki size faizleri yazılmış

bu parayı kayınpederinin aldiğını ispatlarsan belki yırtarsın ama sonuç pek iyi görünmüyor

yaşınız kaç acaba Freibetrag hesaplamak için belirli bir meblağ hakkın var

yaş x 150,00 EUR +750€ = Freibetrag

mesela sen ve eşin 35 yaşındasın

35yaş x 150€ = 5250€ + 750€ = 6000€ kişi başına

2 kişinin freibetragı 12000 €

çocuk içinde çocuk başı 3100 +750€ =3850 €

acaba hesap ikinizın üstünde miydi yoksa sadece hanımının üzerine mi

eğer tek kişinin üzerinise biraz problemli ....

benim de hesabımda 13000 € vardı ..benim hesabıma göre freibetrag 13000€ du

fakat hesap tek kişının üzerinde olduğu için hanımın yeterli parası olduğu görülüyordu

ARGE den gelen mektup ta sizin eşinizin şu kadar parası var size hanımınız bakabilir diye ret cevabı geldi

bunun üzerine bende bankaya gittim hesabı ikimiz üzerine yaptım ve kararı değiştirdiler
Bu parayi kayinbaba 2010 2011 de falan yatirmis esimin üstüne bizde 2013 de ewlendik yani para biz evlenmeden önce koyulmus bankaya esim yasimiz 26 su anda birde 1 yasinda oglumuz var. Kayinbabam bu parayi cekip kendisine ev aldi ayrica ayni yerde baldizin ve kayinvalidenin ustunede para vardi hepsini bir cekdiler

hOrOz
12 Kasım 2016, 22:25
o zaman kayınpederin imzalı dilekçe verecek paranın ona ait oldugunu ve o hesaba yatırdığını ve bu parayla ev aldiğını ispat edecek ..

bu hesap halen açık mı ??? ve hala aktif olup sırf eşinin üzerinde mi ?

eğer halen hesap açıksa ve sadece eşinin üzerindiyse bankadan ikinizin üzerine yaptır

Banka 10€ ya yapıyorlar ben öyle yaptım

26x150+750x2=5400€ paraya hakkın var

balkesler
12 Kasım 2016, 23:11
Kayin babam ev aldigini ispat edebilir sikinti olmaz. Hesap daha acik ise ikimizin üstüne yapabiliriz peki ya hesap kapali ise ne olur. Dediginiz gibi yapip onlara sunarsam sonuc ne olur

hOrOz
13 Kasım 2016, 10:40
Eğer paranın kayınpederine ait olduğunu ispat edersen olay kapanır

Öbür türlü iki kşişnin üstüne olursa belki Freibetraglardan biraz kurtarabilirsin

Zaten belgeleriyle onlara açıklama yapman gerekecek

balkesler
13 Kasım 2016, 12:58
Eğer paranın kayınpederine ait olduğunu ispat edersen olay kapanır

Öbür türlü iki kşişnin üstüne olursa belki Freibetraglardan biraz kurtarabilirsin

Zaten belgeleriyle onlara açıklama yapman gerekecek

Peki ben hesabi iki ye bölürsem freibetraglar dan nasil kurtara bilirom ve kadarini yani si anda en kötü ihtimalini hesapliyorum. Zaten yarin bankaya gidecegiz ve ordaki memurdan paranin kayinbabamin yatirdigina dair bir kagit alirsak isimiz kolaydir alamazsak. Kayinbaba paranin kendisine ait olduguna dair tekrar dilekce yazmasi gerecek ve o parayi bizden alip ev aldigina daiir belgeleride koyariz dosya ya zaten ev alma tarihi parayi cekdikden sonra. Ayrica ayni bankada kayinvalide ve baldizin ustunede paralar var bunlarin bir yarari olur mu o paralarda ayni zamanda cekilmis

hOrOz
13 Kasım 2016, 20:38
Peki ben hesabi iki ye bölürsem freibetraglar dan nasil kurtara bilirom ve kadarini yani si anda en kötü ihtimalini hesapliyorum. Zaten yarin bankaya gidecegiz ve ordaki memurdan paranin kayinbabamin yatirdigina dair bir kagit alirsak isimiz kolaydir alamazsak. Kayinbaba paranin kendisine ait olduguna dair tekrar dilekce yazmasi gerecek ve o parayi bizden alip ev aldigina daiir belgeleride koyariz dosya ya zaten ev alma tarihi parayi cekdikden sonra. Ayrica ayni bankada kayinvalide ve baldizin ustunede paralar var bunlarin bir yarari olur mu o paralarda ayni zamanda cekilmis

hocam başkalrının hesabı onaları ilgilendirmez

sen sadece kayınpeder den paranın ona ait olduğunu ve ev aldiğını yazılı bir dilekçe alman gerekecek

balkesler
13 Kasım 2016, 21:10
Yewed zaten öyle yapacagim kardes. Benim düsüncem yani diger kizinin da hesabinda parasi oldugunun onuda cekip ev aldiginin ispati olur diye dusundum zaten esim 2009 da ise basladi oda teilseit bu parayi biriktiremez o kisa zaman da.

tolgahamburg
13 Kasım 2016, 22:57
sizinkiler bilmiyormu bu konuları?

balkesler
14 Kasım 2016, 00:11
Nasil bizimkiler kardes

balkesler
18 Kasım 2016, 18:26
Tekrardan iyi aksamlar arkadaslar bugun bankaya gittik paranin tam yatirilma tarihini ogrendik para ilk 2010 tarihin de yatirilmis ve banka daki hesap kapatilmis su anda acik bir hesap yok. Bugun bir avukata gittik ve avukat 300 euro istedi mahkemeye kadar ve mahkeme olursa onuda rechtschtz odicek dedi. Sizce bu avukata isi verelim mi. Yada ilk bas biz savunmamizi yapalim eger kabuk etmezlerse ve bize ceza gonderirler ve sonra avukata versek mi daha iyi dusunceleriniz nedir

Osmanbey34
19 Kasım 2016, 03:50
bence önce bekle karsi tarafdan mektup gelsin. Ama yukarda yazdigim gibi . sen bu olaydan avukatsiz cikamassin ! bence bu konuyu burada uzatmamak lazim . almanyada bazi seyler avukatsiz olmuyor ! senin konu biraz karisik o nun icin sen kendin bu olaydan zor cikarsin ! bazen bi kac euro verirpte bi kac bin euro ker yapa bilirsin. o nun icin 300 euro gitsin ama uzman kisi sana yardimci olmus olur.

bol sanslar

balkesler
15 Ocak 2017, 01:35
Selamunaleykum arkadaslar ben zaten avukata gittim de size de sorayim. Jobcenter bizim freibetrag i 8250 € olarak belirlemis ve bizim banka da olan para 11200 € Allah gostermesin ceza verirlerse nasil bir ceza verirler.

hOrOz
16 Ocak 2017, 09:40
Diyelim ayda 1500€ Harz4 alıyorsun
Fazlalık ne kadar 3000€
Hesaba göre sen 2 ay bu parayla geçinebilirsin
Senden iki ayın parasını geri isterler

gamberoglu2000
16 Ocak 2017, 10:16
para haniminin uzerinde oldugu icin hedefte o var kiz kardes oglan kardes amcaoglu bunlarla kendinizi kandirirsiniz kanunlar akraba tanimiyor diyelimki kayinbabanin parasi o zaman bunlar cikip sana sormayacakmi neden diye o zamanda senin kayinbaba dolandirici vergi kacakciligi durumuna duser yani senin bu mesele assagi tukursem sakal yukari tukursem biyik meselesi sen avukata ver daha iyi mahkemeye kadar gitme ihtimali yuksek cunku sen itiraz ediyorsun onlarda parasini istiyor dedigim gibi senin cevrendeki insanlarin ne yaptigi onlari baglamaz cekmis yatirmis su anda tek sey gozukuyor para kacakciligi devlet dolandirma boyle goruyor onlar sende bunu ispat etmen lazim kayin babanin veya baskasinin imzasiyla bunun icinden cikmak zor senin haniminin pesini birakirlar bu seferde kayinbabanin pesinden giderler ama birakmazlar.

hOrOz
16 Ocak 2017, 14:35
para haniminin uzerinde oldugu icin hedefte o var kiz kardes oglan kardes amcaoglu bunlarla kendinizi kandirirsiniz kanunlar akraba tanimiyor diyelimki kayinbabanin parasi o zaman bunlar cikip sana sormayacakmi neden diye o zamanda senin kayinbaba dolandirici vergi kacakciligi durumuna duser yani senin bu mesele assagi tukursem sakal yukari tukursem biyik meselesi sen avukata ver daha iyi mahkemeye kadar gitme ihtimali yuksek cunku sen itiraz ediyorsun onlarda parasini istiyor dedigim gibi senin cevrendeki insanlarin ne yaptigi onlari baglamaz cekmis yatirmis su anda tek sey gozukuyor para kacakciligi devlet dolandirma boyle goruyor onlar sende bunu ispat etmen lazim kayin babanin veya baskasinin imzasiyla bunun icinden cikmak zor senin haniminin pesini birakirlar bu seferde kayinbabanin pesinden giderler ama birakmazlar.

kimseye bir şey olmaz ..

yoksa Almanya da bir kişı parasınnı başkabir üzerine yatıramaz diye bir kanun mu var ?

Legal olduktan sonraisteyen parayı istediği kişinin üzerine yatırabilir

sıkıntı yardm almaya başladıklarında bu para kontodaymış 2 ay sonra bankadan çekilmiş

ilk yardım başvurusunda para bildirilmişmiydi onu bilemiyorum eğer değilse o zaman sıkıntı olur

balkesler
16 Ocak 2017, 17:53
Yardim aldigimiz da biz bu parayi bildirmedik bildirmeyisimizin sebebi benim turkiyeden yeni gelmis olmam burdaki ortami bilmemem ve ustelik hanimun ustune bu kadar para oldugunu bile bilmiyordum.

Diyelim ayda 1500€ Harz4 alıyorsun
Fazlalık ne kadar 3000€
Hesaba göre sen 2 ay bu parayla geçinebilirsin
Senden iki ayın parasını geri isterler

Ben ayda 750 aliyordum sonradan bu rakam dusdu falan cunki ise basladim.ve.basladigima da bildirmisdim

hOrOz
16 Ocak 2017, 18:21
Yardim aldigimiz da biz bu parayi bildirmedik bildirmeyisimizin sebebi benim turkiyeden yeni gelmis olmam burdaki ortami bilmemem ve ustelik hanimun ustune bu kadar para oldugunu bile bilmiyordum.

hocam sıkıntı burada çünkü başvuru sırasında bildirilmemiş

şimdi Almanya da ben bilmiyordum geçerli bir neden değil seni ceza danda korumuyor ...

madem sen bilmiyordun yenge hanım da mı bilmiyordu ?

çünkü başvuru yapılırken banka hesaplarında ne kadar paranız var veya kıymetli eşyanız var diye soruluyor ..

Para sizin olmasa bile sizin hesapta görülüyor yani kanuni sahibi sizsiniz ...

neyse olan olmuş bakalım sonuç ne çıkacak

balkesler
16 Ocak 2017, 18:30
Benim korkum bize verdigi parali butunu ile geri istemeleri oyle bir durum olabilir mi. Sizce bu durumun sonucu ne olabilir

hOrOz
16 Ocak 2017, 18:47
şu anda 2950€ bir fazlalık görünüyor bunu geri isteyebilirler

eğer bu parayı geri isterlerse taksitle geri ödeyebilirsin

balkesler
16 Ocak 2017, 22:48
şu anda 2950€ bir fazlalık görünüyor bunu geri isteyebilirler

eğer bu parayı geri isterlerse taksitle geri ödeyebilirsin
Geri istediler diyelim bunun icin ekstira bir ceza gonderirler mi ?

hOrOz
17 Ocak 2017, 09:05
Geri istediler diyelim bunun icin ekstira bir ceza gonderirler mi ?

bunu söylemek çok zor

ama kanunen ceza verme hakları var

burada kasten mi yoksa sehven mi bilgilerin verilip verilmediği önemli

yani bilerek mi yoksa bilmeyerek mi ...

ama sonunu beklemek gerek yinede karara itiraz etmek hakkın var

balkesler
17 Ocak 2017, 17:40
bunu söylemek çok zor
ama kanunen ceza verme hakları var

burada kasten mi yoksa sehven mi bilgilerin verilip verilmediği önemli

yani bilerek mi yoksa bilmeyerek mi ...

ama sonunu beklemek gerek yinede karara itiraz etmek hakkın var

Zaten biz durumu avukata bildirdik o bakiyor bu ise sonuc ne cikarsa itiraz edicez bakalim. Rechtscutzum vardi ama rechtschutz mahkemeden sonraki masraflari karsiliyormus hakkimizda hayirlisi insallah saglik olsun

balkesler
26 Mayıs 2017, 07:58
Selamunaleykum arkadaslar uzun zaman aradan sonra yine yaziyorum. Dun misafire gitmisdim Eve geldigim de bir mektup gelmis plois den. Bize Termin yollamislar konusma icin. Sebebi ni tam olarak bilmiyoruz ama uzerinde ki tarihde bizim yardim aldigimiz tarihler var. Sizce bu neden olabilir. Acaba Arbeitsamt daki kisi polise mi Verdi yada sikayet etti. Bir dusuncesi olan var mi ?
Iyi gunler. Hayirli Cumalar

hOrOz
27 Mayıs 2017, 00:34
Selamunaleykum arkadaslar uzun zaman aradan sonra yine yaziyorum. Dun misafire gitmisdim Eve geldigim de bir mektup gelmis plois den. Bize Termin yollamislar konusma icin. Sebebi ni tam olarak bilmiyoruz ama uzerinde ki tarihde bizim yardim aldigimiz tarihler var. Sizce bu neden olabilir. Acaba Arbeitsamt daki kisi polise mi Verdi yada sikayet etti. Bir dusuncesi olan var mi ?
Iyi gunler. Hayirli Cumalar

Polisle ArGe bin bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum
Olsa bile ArGe mahkeme üzeri dava açar ..

Mektup ta hiç bir konu belirtilmemiş mı?

balkesler
28 Mayıs 2017, 16:27
Mektup da belli bir konu Yok biz aradim sorduk biemeyiz bir suru sey olabilir dedi. Benim dikkati mi ceken olay orda yazan tarih bizim yardim almaya basladogimiz tarihle yardim almayi birakdigimiz tarih yaziyordu. Arge ile iliskisi olmaya o tarih neden olabilir?

dalga
30 Mayıs 2017, 02:51
Sevgili Kardesim.

Aslinda gelen Mektubta ne icin davet edildiginiz yazar.

Örnek verecek olursak sizin su olaydan dolayi ifadenize gerek duyulmaktadir diye bir ibare yazabilir. Iyi Okuyun. Genellikle telefonla sorgulamalarda bilgi verilmiyor. Güvenlik gerekcesiyle.
Mektubu buraya sunabilsen almancayi iyi anlayan birisi okudugunda gerekcenin ne oldugu cevabini verir.

Bir Tahmin
Hakkinizda sorusturma acildiysa . Savciliga dogrudan degilde Polis tarafindan sorgulanmak. veya Ifadeniz alinmasi icin görevlendiriliyor. Vereceginiz ifadenizde Savciliga gidiyor. orada durum degerlendiriliyor eger gerek görülürse dava aciliyor. Egerki dava acilmaya gerek görülmezse Takipsizlik karari veriliyor.

Satatsanwaltsachaft

Saygilarimla.

balkesler
31 Mayıs 2017, 11:41
Sevgili Kardesim.

Aslinda gelen Mektubta ne icin davet edildiginiz yazar.

Örnek verecek olursak sizin su olaydan dolayi ifadenize gerek duyulmaktadir diye bir ibare yazabilir. Iyi Okuyun. Genellikle telefonla sorgulamalarda bilgi verilmiyor. Güvenlik gerekcesiyle.
Mektubu buraya sunabilsen almancayi iyi anlayan birisi okudugunda gerekcenin ne oldugu cevabini verir.

Bir Tahmin
Hakkinizda sorusturma acildiysa . Savciliga dogrudan degilde Polis tarafindan sorgulanmak. veya Ifadeniz alinmasi icin görevlendiriliyor. Vereceginiz ifadenizde Savciliga gidiyor. orada durum degerlendiriliyor eger gerek görülürse dava aciliyor. Egerki dava acilmaya gerek görülmezse Takipsizlik karari veriliyor.

Satatsanwaltsachaft

Saygilarimla.

Oncelikle cevabiniz icin tesekkurler. Bugun avukata gittik sorduk o dedi ki bu Baska birsey de olabilir bu yardim Lada ilgili olabilir dedi. Mektup da yazan ilk olarak bizim yardim aldigimiz tarihlerr yaziyordu Birde sozialversicherungsausweis diye birsey yaziyordu mektup u paylasirdim ama avukata almis

webci
31 Mayıs 2017, 12:18
arkadaslar isin icine polis karistiysa bu arkadas malesef bazi seyleri acik acik yazmayip burada sadece akil alma maksadina is yapiyor,kisisel algilamasin ama az bucuk kanunlari biliyoruz, bu arkadasida uzmek istemem ama cevap icin olayi tam aciklamasi lazim..gelen yaziyi dahi avukata verdikleri halde avukat kesin bircevap vermeyip su olabilir bu olabilir diyorsa sacma sapan bir sey,,
polisin olaya karismasi hukuki bir olayin mevzu bulmasini icerir..sahislar aranip bulunmamis veya adresleri tam tesbit edilememis olabilir,gelen giden mektubatlara cevap verilmemis olabilir..
almanyanin bugunden sonra ozellikle türk vatandaslarina takindigi durumu göz önünde bulundurarak alavere dalavere islerine girmeyelim,,gelene yaziyorum sadece bu olaya mahsusen degil,,

saygilar

balkesler
31 Mayıs 2017, 12:31
arkadaslar isin icine polis karistiysa bu arkadas malesef bazi seyleri acik acik yazmayip burada sadece akil alma maksadina is yapiyor,kisisel algilamasin ama az bucuk kanunlari biliyoruz, bu arkadasida uzmek istemem ama cevap icin olayi tam aciklamasi lazim..gelen yaziyi dahi avukata verdikleri halde avukat kesin bircevap vermeyip su olabilir bu olabilir diyorsa sacma sapan bir sey,,
polisin olaya karismasi hukuki bir olayin mevzu bulmasini icerir..sahislar aranip bulunmamis veya adresleri tam tesbit edilememis olabilir,gelen giden mektubatlara cevap verilmemis olabilir..
almanyanin bugunden sonra ozellikle türk vatandaslarina takindigi durumu göz önünde bulundurarak alavere dalavere islerine girmeyelim,,gelene yaziyorum sadece bu olaya mahsusen degil,,

saygilar

Sevgili kardesim. Ben sizden birsey saklamiyorum. Hem neden sakliyayim ki. Bizim adimiz da adresimiz de belli cok sukur. Kimseden kacdigimiz yok. Ne dedilerse ne istedilerse verdik. Ayrica alevera dalevera isi de yapmadik neyse o. Zaten suclu oldugumuz da nasil karsi cikabiliriz ki hak yerini bulur. Polis sadece Termin gondermis gelin konusalim diye konuyu orda soylicekler mis .

webci
31 Mayıs 2017, 12:49
Ok kardesim umarim sorunsuz bir sekilde kurtulursunuz..bu isler bitene kadar insana rahat vermeyen,canini SIKAN cinsten..isverme kurumuna basvurmadan ön bilgi almada ve kabul sartlarini iyi okumanin faydali olacagini dusunuyorum..
Bundan boyle yardim alip tr de mal mulk beyaninda bulunmayanlar geriye donuk goz altindalar..
Ahlaken ve din anlayisimizin gerektirdigi ve emirleri dogrultusunda haraket ettigimiz takdirde alman veya herhangi bir devlet sarti kosulmaksizin durust hareket etme zorunlulugumuz var..buraya gore degil genele hitaben!!
Saygilar..

balkesler
31 Mayıs 2017, 13:12
Ok kardesim umarim sorunsuz bir sekilde kurtulursunuz..bu isler bitene kadar insana rahat vermeyen,canini SIKAN cinsten..isverme kurumuna basvurmadan ön bilgi almada ve kabul sartlarini iyi okumanin faydali olacagini dusunuyorum..
Bundan boyle yardim alip tr de mal mulk beyaninda bulunmayanlar geriye donuk goz altindalar..
Ahlaken ve din anlayisimizin gerektirdigi ve emirleri dogrultusunda haraket ettigimiz takdirde alman veya herhangi bir devlet sarti kosulmaksizin durust hareket etme zorunlulugumuz var..buraya gore degil genele hitaben!!
Saygilar..

Haklisin kardes ne olcaksa bir an ince olsun bitsin istiyorum ama olmuyor bu sekilde olursa durmadan stres dusuncem oluyor insan da. Hayirlisi ile bitseydi bir

MEGAbond
31 Mayıs 2017, 23:52
@ balkesler arkadasim,avukat senin elindeki original polis kagidini nasil alir ? normalinde bir kopisini alip originalini size vermek zorunda.

veyahutta avukata verdigin kagidin bir kopisini neden kendine almazsin ?

almanyada hersey kagit kürekle isliyor,,kagidi kaybettinmi,,birde o kagidi tekrar cikarma stresine girersin.

Osmanbey34
09 Haziran 2017, 11:36
Merhaba Balkesler, kesin polis den mi mektup geldi ? Yoksa Zoll olmasin ..... Bence Polis ile bu konunun baglantisi yok. avukat genel olarak bu konu ile ilgili ne dedi ?

balkesler
16 Haziran 2017, 15:53
Merhaba Balkesler, kesin polis den mi mektup geldi ? Yoksa Zoll olmasin ..... Bence Polis ile bu konunun baglantisi yok. avukat genel olarak bu konu ile ilgili ne dedi ?

Abi mektup Polis den geldi hatta Polis Termin Verdi gelin konusalim diye hangi konu ile alakasi bilmiyr ama Gelen mektup da yardim aldigimiz tarihlerr yazirdu

Osmanbey34
17 Haziran 2017, 10:49
ilk defa duyuyorum. Bir gelisme olursa haber verir sin. bu video bi bak belki isine yarar

https://youtu.be/2U2lk6mRGxY

hOrOz
17 Haziran 2017, 11:03
Abi mektup Polis den geldi hatta Polis Termin Verdi gelin konusalim diye hangi konu ile alakasi bilmiyr ama Gelen mektup da yardim aldigimiz tarihlerr yazirdu

Ne zaman bu Termin .. yazdığının üzerinden bir ay geçti

balkesler
20 Haziran 2017, 08:20
Ne zaman bu Termin .. yazdığının üzerinden bir ay geçti

Termine gitmedik Abi avukat ile konusduk Oda Polis den neden cagirildigina dair kagitlari isdedi ama bir cevap gelmemis daha selamlar

Osmanbey34
29 Haziran 2017, 21:32
gelisme var mi ?

balkesler
18 Temmuz 2017, 12:30
Bir gelisme Yok abi

Osmanbey34
18 Temmuz 2017, 23:24
ok . bakalim ne cikacak :confused:

efsane999
01 Ağustos 2017, 11:46
Kumar oynadim Kaybettim de. Otomata attim de. Ne dicek? Bunu bi avukatina sor bence! sonucta yardim almadan önceki para. Birde Jobcenter dekiler bi halt bildigi icin degilde patronlari kendilerini zorladigi icin böyle yapiyorlar. bi türk bulsan calisan ;)

hOrOz
01 Ağustos 2017, 12:46
Kumar oynadim Kaybettim de. Otomata attim de. Ne dicek? Bunu bi avukatina sor bence! sonucta yardim almadan önceki para. Birde Jobcenter dekiler bi halt bildigi icin degilde patronlari kendilerini zorladigi icin böyle yapiyorlar. bi türk bulsan calisan ;)

ya sen çok akıllısın seni Almanya ya başkabakan yok yok Cumhurbaşkanı yapalım ...
sen hangi ülke de yaşıyorsun ?? sen akılısın ama karşındaki memur salak ya ...

yorum yapacaksan doğru dürüst yorum yap burada saçma sapan yorum yeteri kadar var ...

balkesler
23 Nisan 2018, 18:15
Ewed arkafaslar uzun zamandan beri yazmiyordum. Polis den gelen mektup arastirmasi icin mis bir kac ay aradan sonra ayni mektup kayinbabama da geldi onuda termine cagirmislar. Para kagitlarini falan istemisler sormuslar bir suru soru. Kayinbabamin terminin den iki uc hafta sonra avukat bize mektup gonderdi polisle olan kisim kapandi artik arastirma yapmiyorlar diye. Ama arbeitsamt dan uzun zamandan beri ses yok.