PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C200 Calismama sorunu

Yigido
10 Kasım 2016, 13:15
Merhaba arkadaslar 2001 kasa otomatik c200 cdi aldim. 2 sorunu vardi oyuzden biraz uyguna geldi. ilk sorun turboydu ve kablosunda catlak bulup yaptim.
2. sorun araba sabahlari calismiyor(4-5 marsdan sonra calistirabiliyorum) daha dogrusu biraz ugrastik uzerinde mazotu tutamadigini anladik. yani arabayi calisip kapatinca mazot hemen geri kaciyor. Bu sorunu hangi parca yapabilir? nereye ve nelere bakabilirim

talo176
10 Kasım 2016, 13:52
injektoren (diesel düsen) dir büyük ihtimal..

ALSANCAK-35
10 Kasım 2016, 14:22
Motor hava bölgesinde ic ceperler hava tutmuyor olabilir bu yüzden motor ilk marsta komprasyon yapmaz ve dört bes mars basmadan iceri hava birikmedigi icin calismaz.Benim eski den aldigim bir mercedes aracimda böyle bir ariza yasamistim.

sls
10 Kasım 2016, 19:09
Motor üzerindeki saydam mazot hortumlarinin, lastik contasi eskiyince oradan yakit sistemine hava giriyor. En saglam yolu contayla birlikte satilan hortumlari komple yenilemek.

Yigido
10 Kasım 2016, 23:59
Dediginiz her seye bakacagim dostlar sagolun.

Yigido
19 Kasım 2016, 15:59
Motor üzerindeki saydam mazot hortumlarinin, lastik contasi eskiyince oradan yakit sistemine hava giriyor. En saglam yolu contayla birlikte satilan hortumlari komple yenilemek.

sls kardesim dedigin gibi cikti. Mazot pompasina giden hortumu cikarip agzimla üfledim ve biryerden mazot damlattigini gördüm. Normalde akitmiyor fakat oradan dedigin gibi hava aliyormus. Almisken bütün hortumlari degistim ve düzeldi.