PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Para SGK nin hesabina ne zaman girer?

Bence Deger
24 Ekim 2016, 14:57
S.A

Arkadaslar TR de istege bagli emeklilik basvurusu yaptim. ( sgk uzmani araciligiyla ) Dogrumu yaptim yanlismi bilemiyorum....

Bir haftaligina Türkiyeye gittim,bir kac gün calistim,ve o kagitlari uzman kisiye verdim.Ama acilen geri dönmem gerktiginden,parayi uzman kisiye verdim ( tabi karsiliginda imzali kaseli kagit aldim )

O benim yerime yatiracakti. Fazla zaman gecmedi takriben 2 hafta önce. Ama sgk yi aradigimda öyle bir ödeme yapilmadigini ögrendim.Acaba cok mu cele ediyorum,yoksa cekinmemi gerektirecek bir durum varmi?

Bana dedigi merak etme hesaba girer en gec 1 kasimda diyor,siz ne derseniz? Basina böyle bir olay gelen oldumu yada duydumu?

Cevaplarinizi bekliyorum

Saygilarimla

moralist
24 Ekim 2016, 15:02
ben ziraat bankasi tc kimlik numarasi üzerinden yatirdim ve hemen e devlet sgk dan cikti yani yamukluk olmasin türkiye bu hersey beklenir

tolgahamburg
24 Ekim 2016, 15:02
kim bu uzman?

Bence Deger
24 Ekim 2016, 15:10
vallahi ne bilim,güya o gün yatirilacakti.Ama öbürgün sordugumda kacamk cevaplar,falan filanlar iste...Bildiginiz seyler.

Ben eDevletten bakiyorum ne calistigim günler nede o para yatirilmis gözüküyor.Acaba diyom,parayi birau calistircakmi? Ne dersiniz,aklima öyle geldi

@tolgahamburg

Ankarada bir uzman,simdi acele edip isim vermek istemiyorum,ayin birine kadar bekliyim diyorum.Yani sonucta adamin ekmek teknesi
Ama TV lerde her hafta cikar,taninan biri yani

moralist
24 Ekim 2016, 15:12
Haa bizim ali bey

Bence Deger
24 Ekim 2016, 15:12
@moralist

Kardes, inan bilemiyorum.Bence calistiracak parayi kac gün,dedigin gibi yatsa gözükürdü? Inan bilmiyorum,kötü niyetli olsa imzali kaseli belge verirmiydi?

Bence Deger
24 Ekim 2016, 15:15
Ali bey degil,tahminlere devam :))

moralist
24 Ekim 2016, 15:16
tmm anladim star da cikiyor

Bence Deger
24 Ekim 2016, 15:23
almanyada sgk yi arayacagim numara varmi acaba?? Ya arkadass zamlardan etkilenmemek icin gittik,borc harc aldik parayi,basimiza gelene bak.Insallah ayin birine yatar

Eger yatmazsa,tavsiyelriniz nedir? Ha bu arada sert ciktim,birde afra tafra yok neymis,böyle olmazmis,gel dosyani al falan filan.

moralist
24 Ekim 2016, 15:57
00903124578100

dadaloglu38
24 Ekim 2016, 19:37
ben kendim almanyadan yatırdım bir hafta geçmedi sgk adam gönderip sordurdum işleme alınmıştır denildi.bütün işlemleri de kendim yaptım zor birşey değil neden aracılara bu kadar güvenirsin kardeşim bir imzalı kağıt ile birşey yapamazsın umarım herşey yolunda gider

hknbln
24 Ekim 2016, 20:37
ben ziraat bankasi tc kimlik numarasi üzerinden yatirdim ve hemen e devlet sgk dan cikti yani yamukluk olmasin türkiye bu hersey beklenir

Valla bende TR den Ziraat Bankasindan yatirdim Mayis ayinda, eDevlette halen gözükmüyor

karadeniz
24 Ekim 2016, 21:25
Yurtdisi borclanma ödeme tebligi gelmeden ödeme yapilamaz,sgk.munun yogunluguna göre teblig süresi degisiyor,beklemek gerek.

moralist
24 Ekim 2016, 21:34
ya tabii bu isler usülüne uygun yapilmali,para yatirdiktan sonra bagli bulundugum sgk kurumuna dilekce gönderdik ve tahsilati gönderdigimizi bildirdik,1 ay sonra almanyaya mektup gönderip dosya acildigini bildirdiler,bazi seyleri yapmak lazim

Bence Deger
26 Ekim 2016, 11:45
@moralist

numara cimiyor,operatöre baglnacaksinz diyor,ama sonucta hep mesgul yani cikmiyor.Burada Alo 170 arama imkanimiz varmi?

moralist
26 Ekim 2016, 11:55
evet maalesef türkiyede öyle,yalniz bu kisi gercekten sana kazik atmissa ismini desifre et bizler bu adami programinda rezil kepaze edeleim

moralist
26 Ekim 2016, 11:56
dur bi senin e devlet girisin var galiba ordan bir mesaj atsan ilgili birimlere?

moralist
26 Ekim 2016, 11:58
sunu buldum numaralari tek tek bir dene
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/SGK+Emeklilik+Hizmetleri+Genel+Mudurlugu/Emeklilik+Hizmetleri+Genel+Mudurlugu/iletisim/

moralist
26 Ekim 2016, 11:59
Hasan Caliskan bakiyor galiba

Bence Deger
26 Ekim 2016, 20:24
Bugün hem sgk yi hemde Uzman sahsi aradim....

SGK; Sizin adiniza herhangi bir hareketlenme yok,kayit yok,para yatirma yok vs vs

UZMAN KISININ ASISTANLARI: Bekleyin size dönecem, ( dönke yok ) aradim ve agzima geleni söyledim...... Biz islemlerinizi yaptik dedi.Evrak no istedim,bekleyin size dönecegiz.....

iki saat gecti dönen yok ;)) Bir mesaj attim,yarin avukatim gelip dosyami alcak dedim,karsinizda ahmak yokgüvenip verdik parayi,yaptiginiz ne is ahlakina nede insanliga sigar dedim.

Asistan yazdi; Uzman kisinin tel no verdi,bende dedimki,aramayacagim dedigim dediktir dedim,bir baktim kendi aradi uzman kisi..

nce yatirdim diyor MOSSIP ten ondan sgk da gzükmüyor,sonra diyor 18.11 de belgeler elime gececek uffffffffff.....

Simdi ben bunlari neden yaziyorum biliyormusunuz? Baskalari düstügüm hataya düsmesin diye,birde cevremde akilli derler,nasil akilsaa artik,Tasiyana faydasi yok....

Ayin biriydi oldu on sekizi ölünmü öldürünmü arkadas...

Artik bu sahis isimi yaparmi yapmazmi bilemiyorum,art niyetlimi degilmi onuda bilemiyorum,ama oyaladigi kesin,yalan yanlis bilgiler,bir birini tutmayan cevaplar

Adam gibi deki ben parayi bir iki ay calistiracaam,eyvallah diyelim ama,Islemleri yaptim yaok yapacam yok sudur yok budur

ismini versemmi bilemiyorum kararsizim

tirisan
26 Ekim 2016, 22:05
Bugün hem sgk yi hemde Uzman sahsi aradim....

SGK; Sizin adiniza herhangi bir hareketlenme yok,kayit yok,para yatirma yok vs vs

UZMAN KISININ ASISTANLARI: Bekleyin size dönecem, ( dönke yok ) aradim ve agzima geleni söyledim...... Biz islemlerinizi yaptik dedi.Evrak no istedim,bekleyin size dönecegiz.....

iki saat gecti dönen yok ;)) Bir mesaj attim,yarin avukatim gelip dosyami alcak dedim,karsinizda ahmak yokgüvenip verdik parayi,yaptiginiz ne is ahlakina nede insanliga sigar dedim.

Asistan yazdi; Uzman kisinin tel no verdi,bende dedimki,aramayacagim dedigim dediktir dedim,bir baktim kendi aradi uzman kisi..

nce yatirdim diyor MOSSIP ten ondan sgk da gzükmüyor,sonra diyor 18.11 de belgeler elime gececek uffffffffff.....

Simdi ben bunlari neden yaziyorum biliyormusunuz? Baskalari düstügüm hataya düsmesin diye,birde cevremde akilli derler,nasil akilsaa artik,Tasiyana faydasi yok....

Ayin biriydi oldu on sekizi ölünmü öldürünmü arkadas...

Artik bu sahis isimi yaparmi yapmazmi bilemiyorum,art niyetlimi degilmi onuda bilemiyorum,ama oyaladigi kesin,yalan yanlis bilgiler,bir birini tutmayan cevaplar

Adam gibi deki ben parayi bir iki ay calistiracaam,eyvallah diyelim ama,Islemleri yaptim yaok yapacam yok sudur yok budur

ismini versemmi bilemiyorum kararsizim
Senin işin biraz zor.Rabbim kolaylık versin.

hekimoglu
26 Ekim 2016, 22:49
sgk ya borclanma basvurusu yapildimi hemen ertesi gün para yatirilmiyorki, islemler 3 aya kadar sürebiliyor sen uzman dedigin kisiye parayi verdiginde ilk basvru yapilali nekadar olmustu, gerci okadar para kimseye güvenip verilmezde eger basvuru yeni yapilmissa belkide kendine bos yere sikinti yapiyorda olabilirsin.

tolgahamburg
26 Ekim 2016, 23:03
Euro d deki pazar günleri program yapan kişiyse güven derim korkma

türko28
26 Ekim 2016, 23:09
sgk hesabina bankadan parayi yatirmaniz yetmiyor.parayi yatirdiginiza ait bankadan verilen makbuzu mutlaka sgk ya vermeniz gerekiyor.yoksa para sgk hesabina gecse bile makbuz olmayinca islem yapilamiyor ve siz sanki para yatirmamis gibi görünüyorsunuz.benim de basima geldi.ben almanya dan ziraat bankasindan para yatirdim makbuzu yollamadim.6 ay sonra izine gittim,sgk ya gittim yatirdigim para gözükmüyor,sordum neden diye makbuzu vermedigim icinmis.ben de makbuzu verdim islem hemen yapildi.buna dikkat edin.

moralist
26 Ekim 2016, 23:15
Ben adamin paranin üstüne yatacagina inanmiyorum amma yaptiysa burda desifre et rezil edelim türkiyedekiler anlasinlar bizler kaziklanacak insanlar degiliz bunlar bizleri keriz zannediyorlar herhalde yok böyle bisey

Bence Deger
27 Ekim 2016, 00:02
Konuyu acarken iki hafta oldu yazmisim,ama bir hafta oacakti. Yani parayi gecen hafta sali verdim.Takriben 10 gün önce...

Arkadaslar ,zamlardan etkilenmek istemiyorsan yatirman lazim dedi parayi.Ondan dolayi verdik.

Aslinda Prensibim degildir insanlari ifsa etmek ( belli bir sey yok iken ) ama ismini söyleme geregi duydum,belki taniyan vardir,tecrübe yapan vardir o sahisla...

Hadi söyliyim,Hak ettiniz :)

Erhan Nacar

Sahis bana samimi sicak geldi,taniyan bilen varmi aranizda?

MEGAbond
27 Ekim 2016, 00:37
Valla bende TR den Ziraat Bankasindan yatirdim Mayis ayinda, eDevlette halen gözükmüyor

bende ayni senin durumundayim arkadasim,,ben izindeyken sgk ya ilgili kisiye makbuzla beraber gittim.benden makbuzu istemedi,tamam hallettim ileriki günlerde gözükür dedi,,e devlette hala görünen birsey yok,,sadece yurt disi borclanmaya müracat ettigim yaziyor.

telefon aciyorum dahili numarasini ariyarak,,,telefon caliyor caliyor,,santrale baglaniyor,,ordaki kiside ne icin aramistiniz diyor,,yurt disi borclanma icin aramistim deyip,,,yine beni ayni kisiye bagliyor,,ama yine acan yok,,,kisir bir döngü,,,

nasil halledicez bu isi ya ???? ya sabir

tolgahamburg
27 Ekim 2016, 00:42
:D;);)hayırlısı diyelim....Ben olsam hasan karahaliloglunu tercih ederdim

Bence Deger
27 Ekim 2016, 00:54
bende ayni senin durumundayim arkadasim,,ben izindeyken sgk ya ilgili kisiye makbuzla beraber gittim.benden makbuzu istemedi,tamam hallettim ileriki günlerde gözükür dedi,,e devlette hala görünen birsey yok,,sadece yurt disi borclanmaya müracat ettigim yaziyor.

telefon aciyorum dahili numarasini ariyarak,,,telefon caliyor caliyor,,santrale baglaniyor,,ordaki kiside ne icin aramistiniz diyor,,yurt disi borclanma icin aramistim deyip,,,yine beni ayni kisiye bagliyor,,ama yine acan yok,,,kisir bir döngü,,,

nasil halledicez bu isi ya ???? ya sabir

Ben su numarayi aradim,sende ara 0312 444 32 01 ben sabah aradim görüstüm .Sigorta sicil no hazir tut,emekli islemlerim ne alemde diye sor

Bence Deger
27 Ekim 2016, 00:58
:D;);)hayırlısı diyelim....Ben olsam hasan karahaliloglunu tercih ederdim

Iyi diyorsunda,aramadigimi kim söyledi? Gelen agam,giden pasam hesabi.Hepsi birbirinin kopyasi. Nedendir bilinmez nacar i daha samimi buldum.Umarim yanilmamisimdir.

Hasan K. onuda aradim,nerdey telefonu suratima kapatti..Yok senin isin profesyonellik gerektiriyormus,yok efendim olmazmis,maksat pahaliya yapmak ( profesyonel ismis ya ) ee sormazlarmi adama,sen profesyonel degilmisin? Seni niye ariyoruz ? Laf ola beri gele

tolgahamburg
27 Ekim 2016, 01:26
Üstad benimki iyi seninki kötü gibi anlamışsın sohbeti :obende sana örnek vereyim; zamanında emeklilikle ilgili problemim olduğunda seninkisi hiç ilgilenmedi fakat benimkisi ücretsiz olarak halletti ve her konuda yardımcı oldu...ayrıca Hasan bey hiç bir zaman telefonu surata kapatma gibi şekil yapmaz,profesyönellik konusuna gelince Hasan k beyin bir öz geçmişini incele derim...pahalılıkla ilgilide şu ata sözünü paylaşabilirim;Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur

OmOz
27 Ekim 2016, 05:14
Sevgili Kardeslerim,

Yurt Dışı Emeklilik Borçlanmasinda kimselere para vermeden kendimizde yapabiliriz. Inanin cok basit.

Adamlar sirketler kurmuslar gurbetteki garipleri sömürüyorlar. Bunlarda para cok gökden yagiyor yerden topluyorlar birazda biz otlanalim misali. Inanin canim aciyor. Cok basit bir islem icin 1500€ isteyenler var. Yazik. Bu kadar insafsizlik olmaz. Bunlarda Allah korkusu olsa garip gurbetciler üzerinde bu kadar fahis fiyat uygulamazlar. Kardeslerim asagida yazdiklarimi dikkatli bir sekilde okursaniz inanin sömürülmeye son veririz.

Birisi bu zulme dur demesi lazim ve kendi sahsima durmasi icin faydali olmaya calisacagim. Tabiki her seyi bir uzmana danisarak yapmamiz lazim. Ben uzman falan degilim. Yurt Dışı Borçlanmada öyle televizyonlarda abartili olarak anlattiklari gibi uzman olmayada gerek yok.

En iyi uzman Devlet. Yurt disi borclanmalar icin kac gün borclanmamiz gerekiyor dogrusunu ögrenmek icin Devlet bizi düsünmüs yasa numarasini telefon numarasi olarak hizmete koymus. Sosyal Güvenlik kurumu (SGK). Alo Yurt Danış Servisinin +90(312) 444 3201 ve Calisma ateselikleridir. Görevleri de yurt disindaki gurbetcilere yardimci olmak. Eger olamiyorlarsa devlete söylemek lazim. Herkes görevini yapacak. Tabiki bizde vatandaslik görevimizi.

Bir SGK müdürüyle konustum inanin bizim gibilere merhametle fikrini anlatti. Aslinda herkesin yapabilecegi bir durum dedi.

Anlattiklarindan ögrendiklerimi sizlerle paylasmak istiyorum. Insallah dua edersiniz. Saygideger müdürü de unutmamak lazim.

Yurt Dışı Borçlanma dilekcesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu: 11. Madde.
Buradaki önem; bilmeden muracat tarhinden geri dogru borclanma yapmak. Buda az maas baglanmasina sebeb oluyor. Dogrusu ilk ise girdigimiz tarihden itibaren borclanma yapmak. Hepsi bu kadar basit.

11. Madde.

Soru:
11.Borçlanmak istediğiniz süre
Cevap
Yurtdışı hizmetlerimin/sürelerimin tamamı
………. gün
…./…./…. - …./…./…. Tarihleri arasındaki süre
================================================== ================================
Örnek:
01.01.1980 yilinda ilk ise giren bir insan 5000 günden emekli olmak isterse

Yurtdışı hizmetlerimin/sürelerimin tamamı
5000………. gün
01…./...01/...1980 - 10…./08…./1993…. Tarihleri arasındaki süre

Bu kadar.
================================================== ================================

Diger maddelerde bir yanlislik olursa SGK u mektup göndererek yanlisin düzeltilmesini ister ve üc ay mühlet verir.

Formu dolduruyoruz. Deutsche Rentenversicherungdan Versicherungsverlauf aliyoruz. iadeli tahütlü postaya veriyoruz. Istersek DHL den takip ediyoruz. Postaya verdigimiz tarih müracat tarihi olarak kabul oluyor. Borclanma islemimiz kabul olduysa mektup gönderiyorlar üc ay icinde ödenmesi gereken miktari öde diye. Her bankadan ödeyebiliyoruz.

Üc ay icinde ödemezsek islemimiz iptal oluyor. Istedigimiz zaman yine ayni sekilde müracat edebiliyoruz.

Ne zaman emekli olurum, evrak takibi, ve emeklilik maasi sorgulamayi bu sayfalardan yapabiliriz

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU EVRAK KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ ARAMA SAYFASI
https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?
https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

EMEKLILIK MAASI SORGULAMA
https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Dürüst, dogru, kandirilmadigimiz, Hakdan yana bir Dünya umuduyla
Hos ve Dost kalin güzel kardeslerim.

rutas06
29 Ekim 2016, 00:27
OmOz, konuyu cok güzel özetlemis.Gercekten cok basit bir islem ama bizim insanimiz halen bunu anlamamakla israrli, nedense. Danisma programlarini takip edin birbirinin aynisi sorular aslinda,bir program seyreden konuyu anlamasi lazim.Ama maalesef.
Bizler böyle oldugumuz sürece birileri paralari yükler götürür.

rutas06
29 Ekim 2016, 00:50
Bu adamla, Erhan Nacar`la (ilke Emeklilik) benim etrafimda cok insan bununla is yapti.Bir kac arkadasi emekli etttiler.Paraniza birsey olmaz gibi geliyor. Borclanmaniz gelse bile 3 ay yatirma süresi var. Sizin paranizi 3-4 ay faize yatirir ordanda para kazanir.
Siz Erhan`a bir bedel zaten ödüyorsunuz birde böyle para verip adama faiz paranizi veriyorsunuz. Cifte para yani.
Keske siz faize verseydiniz Erhan beye verdiginiz parayi ordan cikarirdiniz.
Ben herseyi kendim yaptim borlanmam gelince parami TR`ye götürdüm bankaya yatirdim 3 ay icin 3000 TL para aldim.

Güzel düsünün, güzel olsun hersey..

rutas06
29 Ekim 2016, 00:54
Konuyu acarken iki hafta oldu yazmisim,ama bir hafta oacakti. Yani parayi gecen hafta sali verdim.Takriben 10 gün önce...

Arkadaslar ,zamlardan etkilenmek istemiyorsan yatirman lazim dedi parayi.Ondan dolayi verdik.

Aslinda Prensibim degildir insanlari ifsa etmek ( belli bir sey yok iken ) ama ismini söyleme geregi duydum,belki taniyan vardir,tecrübe yapan vardir o sahisla...

Hadi söyliyim,Hak ettiniz :)

Erhan Nacar

Sahis bana samimi sicak geldi,taniyan bilen varmi aranizda?
Bu adamla, Erhan Nacar`la (ilke Emeklilik) benim etrafimda cok insan bununla is yapti.Bir kac arkadasi emekli etttiler.Paraniza birsey olmaz gibi geliyor. Borclanmaniz gelse bile 3 ay yatirma süresi var. Sizin paranizi 3-4 ay faize yatirir ordanda para kazanir.
Siz Erhan`a bir bedel zaten ödüyorsunuz birde böyle para verip adama faiz paranizi veriyorsunuz. Cifte para yani.
Keske siz faize verseydiniz Erhan beye verdiginiz parayi ordan cikarirdiniz.
Ben herseyi kendim yaptim borlanmam gelince parami TR`ye götürdüm bankaya yatirdim 3 ay icin 3000 TL para aldim.

Güzel düsünün, güzel olsun hersey.

Bence Deger
29 Ekim 2016, 02:28
Gecenlerde bir mesaj yazdim,ama gözükmüyor tuhaf... Neyse konumuza geri dnecek olursak,omoz kardesin yazdiklarina diyecek bir seyim olamaz.

Lakin arkadaslar,ben burasida dahil cogu uzmani aradim sordum,herkes benim isin zor oldugunu yazdi söyledi.Hatta ve hatta SGK bile,bir olur bir olmaz diyor düsünün gerisini..

Erhan nacar,benim cevremden de kac kisiyi emekli etti,korkum yok ama insanoglu iste,babasinada verse hep bir acaba vr yani....

Bakiniz benim is nasil karisik...

*Alman vatandasiyim,Türk vatandasi olarak lazim olan on sene yok
*2007 den beri malulen emkliyim burada,TR de Vergi muavfiyetinden emkli olmak istiyorum
*Geri kalan eksik yillari borclanacam

SGK da diyorki,borclanmak icin burda yasaman gerek,diger baska memur olur diyor.Akrabam SGK da calisiyor,sakin olma diyor,gülüyor....

Yoksa övünmek gibi olmasin,emeklilikle ilgili cogu kisiye ön bilgiyi veren biriyim.Ama benim uzman ile calismam gerkiyordu,mesele bir degil birden cok oldugu icin.

Yoksa omoz kardes dogru diyor.O degilde,uzman her zaman iyidir ama fiyatlar makul olbilirdi diye düsünüyorum.

Zaten TR dekiler bizi hep sagilacak inek olarak gördü,görüyorlar,görecekler.....Onlar bize imrenirler,iyi manada kisnairlar,Bilmezlerki biz onlari daha fazla kiskaniriz,imreniriz...Vessalam Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin,yurdumuzda yasamayi,yemeyi icmeyi ve dahi ölmeyi nasip etsin..AMIN

tolgahamburg
29 Ekim 2016, 04:33
Alman vatandaşı olarak TR de Vergi muavfiyetinden emkli olmak istiyorum demişsin Alman vatandaşı olanların böyle bir hakkı varmı? heyete girdinmi?rapor çıkartabildinmi?Al parayı yap beni emekli demekle olmuyor bu işler fakat gelişmelerden haber bekleriz

Bence Deger
29 Ekim 2016, 12:18
@tolgahamburg

Tabiki var olmadigini kim öyledi.Senin niyetin nedir dostum? Senden baskasi emekli olmasin mi? Yorumlarina bakiyorum,hep negativsin,ama sana gelince hersey yolunda.Simdi sen sorumu soruyorsun yargiliyormusun? Amacan nedir anlamadim.

Al parayi emekli edin de nedir?Neden bahsediyorsun sen? Olmzsa salakmiyiz gidelim masraf yapalim.Daha öncede yazmistin,nurda emkliysen TR de niye olacan diyorsun,sanane...

Yazdiklarinla yardimci olacaksan ol,olmayacaksan sus daha hayirlidir

tolgahamburg
29 Ekim 2016, 16:59
benim demek istediğim kısa zamanda uğraşmadan emekli olman bunları biliyorsan ok o aman problem yok,,,,kimse sana demedi türkiyeden emekli olma diye,çok yazardımda yazmıyorum sadece allah seni islah etsin diyorum.....

redbull1905
30 Ekim 2016, 16:34
merhaba beyler , Karadeniz arkadasin dedigi Kabul mektubu yani borc tahakkuk cetveli gelmeden ödeme yapilmaz , gelen mektupla türkiyedki tüm bankalardan tc numarasi sigorta sicil numarasi yazildiginda isim soyisim yazar bankamatik ödemede yanlis olmaz bunu banka güvenlik ile de yapabilirsiniz , suan türkiyedeyim emekli basvuruyu 12 aralik 2015 da yapmisdim ödeme mektubu 2016 augustosda geldi ve borclanma ödeme icin 3 ay zaman taniyorlar bu konuda sanliyim 2015 de basvuru yaptigim icin cünki 2016 zamdan kurtuldum ben esim icin ödemeyi yaptim e devletden birkac ay icinde e Devlet den görünmesi lazim . yalniz mavi kartli olanlardan kanun geregi banka kredi icin vekil kefil ( bürge ) istiyorlar ayrica mavi kartla vodafone da turist kart adi altinda sim kart satiyorlar tc vatandasi ile ayni haklar mevcut degildir suan mavi kartla Hazir kart bile vermiyorlar kararimi verdim tc vatandasligina gececem illeride engeller karsima cikmamasi icin .

para konusunda ödeme konusunda kimseye güvenmeyin bankadan haric .

Bence Deger
02 Kasım 2016, 03:52
Evet redbull kardes haklisin,Lakin bir salaklik ettik.Burda yazmamin sebebi ben ettim baskasi etmesin diyedir. Benim nacar tutarsiz biri,bir dedigi digerini tutmuyor,beni asil endiselendiren de budur....

Anca dedigi,ben ismimi kirletmem,ben falanim,filanim bol ego ve megolamanlik,zaten Programina ( kanal 7 pazar saat 13,50 ) bakan olduysa anlamistir.

Kendisi Bal yapmayan ari gibi,anca vizildayip duruyor...

Yapmaya yapar ( öyle inanmak istiyorum ) ama benide kendiyle sürüklüyor.O para benim yillarin emegi,yarisi borc harc,isimi yapmayacak yada parami yiyecek adam varya bayagi delikanli olamali.

Bilerek kimsenin hakkini yemedim,kimseyede evvelAllah yedirmem.

Sana kolay gelsin kardesim...

MEGAbond
14 Kasım 2016, 15:55
Ben su numarayi aradim,sende ara 0312 444 32 01 ben sabah aradim görüstüm .Sigorta sicil no hazir tut,emekli islemlerim ne alemde diye sor

yardimin icin tsk ederim @ Bence Deger;arkadasim,,,,

telefon actim,dedimki yatirdigim meblag e-devlette gözükmüyor,islemin akibeti ne durumda göremiyorum dedim,,telefondaki vatandasin bana söyledigi,,aynen su,,Tr deki ödenmis günler gözüküyormus,,ama yurt disi borclanmalari islenmiyormus,,,nereye hangi iL e SGK ya bagli isem,oraya islemlerimin akibeti yani e-devlette gözükmesi icin dilekce yazicakmisim,,,
bu nasil bir istir ya,,hayret,,,TR de olanlari isliyorsun,,ama yurt disi borclanmayi islemiyorsun,,,isin garip tarafi,,,yurt disi borclanmaya müracat ettigim e-devlette yaziyor,,,islem sonuclandiktan sonra yani meblag yattiktan sonraki islem gözükmüyor,,bu ne sacmalik,,neymis efendim gözükmesi icin ,,dilekce yazicakmisim,,ya sabir.

moralist
14 Kasım 2016, 16:50
Evet aynen böyle ama ben havale ettikten sonra dilekce yazip ilimdeki sgk ya gönderdim ve bana almanyaya cevap da geldi tabii benim avantaj akraba avukat oldugu icin yolu yordami en iyi o biliyor

MEGAbond
14 Kasım 2016, 17:06
yazilacak dilekceye

ödemis oldugum yurt disi borclanma günlerimin e-devlet e islenmesini arz ederim. deyip,,,islemin yapilip yapilmadigina dair yazili bildirinin tarafima (adresime) gönderilmesini arz ederim de desek olurmu ???

moralist
14 Kasım 2016, 17:15
tabii tam da oyle olacak dosyaya da islenmesini yazarsan oyle gonder

aslankral
15 Kasım 2016, 02:18
yukaridaki numarayi bugün bende aradim
cali$an bana sorun degil e-devlette gözükmesede sorun olmaz falan dedi,
görmek istedigimi söyleyince makbuzu fotokopi cekip birde dilekce yazip borclandigim ildeki SGK ya göndermem gerektigini söyledi,
" Borclandigim hizmetleri sistemde görmek istiyorum " diye yazacakmisim.

moralist
15 Kasım 2016, 09:52
aynen bir dilekceye bakar

guengoer52
15 Kasım 2016, 10:42
e-devlet sayfasinda kisisel bilgilerin islenmesi icin dilekce yazilmasi gerektigide nerden cikti, yok öyle birsey.

moralist
15 Kasım 2016, 11:02
Niye yazilirsa bir zarari varmi?

guengoer52
15 Kasım 2016, 11:10
Niye yazilirsa bir zarari varmi?

Arkadasim ben dilekce yazmayin demedimki, böyle bir seye gerek olmadan bilgiler islenir bilgi islenmesi icin dilekce yazma zorunlulugu yoktur demek istedim yanlis anlasilmasin.

MEGAbond
16 Kasım 2016, 01:31
Arkadasim ben dilekce yazmayin demedimki, böyle bir seye gerek olmadan bilgiler islenir bilgi islenmesi icin dilekce yazma zorunlulugu yoktur demek istedim yanlis anlasilmasin.

guengoer52 arkadasim,,,ne demek istedigini cözemedim,,,kimse kimseye zorla bir sey yaptirmak istemiyor,,,sadece islemin yapildigina dair e-devlette görmek istiyoruz,,,bunun yolununda dilekceden gectigini söyledi görevli vatandas,,,dilekcesiz bildigin bir yol varsa buyur bilgilendir.

yetenekli
16 Kasım 2016, 09:54
İlginç şaşırdım.

moralist
16 Kasım 2016, 10:18
Dün avukata gittim kesinlikle maas almayin dedi yurtdisinda 450 euro olsa bile ortaya cikiyormus ve kesinlikle geri istiyorlarmis

guengoer52
16 Kasım 2016, 11:45
guengoer52 arkadasim,,,ne demek istedigini cözemedim,,,kimse kimseye zorla bir sey yaptirmak istemiyor,,,sadece islemin yapildigina dair e-devlette görmek istiyoruz,,,bunun yolununda dilekceden gectigini söyledi görevli vatandas,,,dilekcesiz bildigin bir yol varsa buyur bilgilendir.

Konu ne yazikki bastan yanlis anlasilip tamamen istenmeyen yönlere dogru gittiginden detayli bir aciklamayi gerekli görüyorum. Aslankral arkadasimiza telefonda borclanma ödeme bilgilerinin e-devlette görünmesini istiyorsaniz sgk ya dilekce yazmaniz gerekir denmesi üzerine bende, böyle bir zorunluluk söz konusu olamaz bu bilgiler dilekceye gerek olmadanda e-devlet sayfasina islenir yani arkadasa telefonda verilen bilginin dogru olmadigini belkide bastan savmak icin söylendigini demek istemistim ancak yanlis anlasilip dilekce yazmayin anlamina cekildigini gördüm, saygilar.

moralist
16 Kasım 2016, 13:02
Yok dilekce yazman lazim

MEGAbond
16 Kasım 2016, 15:46
Konu ne yazikki bastan yanlis anlasilip tamamen istenmeyen yönlere dogru gittiginden detayli bir aciklamayi gerekli görüyorum. Aslankral arkadasimiza telefonda borclanma ödeme bilgilerinin e-devlette görünmesini istiyorsaniz sgk ya dilekce yazmaniz gerekir denmesi üzerine bende, böyle bir zorunluluk söz konusu olamaz bu bilgiler dilekceye gerek olmadanda e-devlet sayfasina islenir yani arkadasa telefonda verilen bilginin dogru olmadigini belkide bastan savmak icin söylendigini demek istemistim ancak yanlis anlasilip dilekce yazmayin anlamina cekildigini gördüm, saygilar.

guengoer52 arkadasim aciklamandan senmi bizi yanlis anladin,, bizmi seni yanlis anladik hala cözmüs degilim.

derdimiz ödenmis olan günlerimizin e-devlette görünmesi yani islenmesi...görevli vatandas,, artik olan yolumu anlatti,yoksa bizi basindanmi savdi bilemiyoruz.

benimde sacma buldugum,gerekli sgk il müdürlügünden bu islemin olmasi icin,yani uygun bir dilekceyle bunu istememiz,,,

kimse dilekce yazmak zorunda degil,,,dolayisiyla,,dilekce yazmazsak o zamanda istedigimiz e-devletteki görüntüleme olusmuyor.

dilekce yazmadanda e-devlette görüntüleme oluyor diyorsan,,yolu ne, anlatta bizde dilekceyle ugrasmiyalim.

tahminime göre,,oturup beklemekle veyahutta okuyup üflemekle bu islem gerceklesmiyecek.

moralist
16 Kasım 2016, 18:20
Arkadaslar bi dilekce yazmak bu kadar zormu yapmayin

tolgahamburg
30 Kasım 2016, 17:24
konuyu açan arkadaşta son durum nedir?

Bence Deger
25 Mart 2017, 15:54
Aylar gecti,yil 2016 dan 2017 ye geldi,benim isler daha bitmedi.

Türkiyeden geliyorum,bir iki pürüz vardi halettim.Boraclanma kagidi elimde,bir kac haftaya ödemeyi yapacagim insallah...

Bilgisi olan arkadaslardan yardim dileniyorum..!!

1.Emekli maasi baglaninca,hangi alman malamlarina bildirmem gerekiyor
2.Ben sosyal yardim almiyorum ama esim aliyor,bu emekli maasi almama engelmi?
3.10 senedir malulen emekliyim,Yani finazamtla isim yok,yinede ödeme yaptigimda bildirmelimiyim? Yillardir Steuererklärung yapmiyorum,malul oldugum icin
4.Burada emekli maasinda biraz kesiyorlarmis ca. 10% dogrumu?
5.Yani esim calismazsa,sosyal bu parayi kesermi?
6.TR den emekli maasi almak icin sosyalden yardim almiyorum kagidi lazimmis,sorarlarsa ne icin diyecegiz?Emekli desek,zaten hepsine el koymazmi?
7.Varsayalim esim calismaya basladi,yinede bir kesinti olurmu maasimda.

Cevap verecek arkadaslar, 1 2 3 diye cevaplarsaniz sevinirim,soru cokta,Aklimda degil su an,Siz daha ne tavsiye edersiniz

Bu arada benim islemlerim daha bir yil falan sürer

hOrOz
25 Mart 2017, 16:21
Senin eksik günlerin yokmuydu ?

2. Ama Harz4 Bedarfgemeinschaft olarak hesaplanıyor yani ben almıyorum yok evde oturan herkesin geliri sayılıyor yani seninde o parada payın var biliyorum.. Harz4 Bescheid da Bedarsgemeinschaft mı yazıyor ?

3.10000 € ya kadar Türkiye gelirleri yapılan çift taraflı vergilendirme anlaşması çerçevesinde Steuerfrei

4.Aok sanırım %10 sağlık sigortası payı kesiyor

5.sanırım harz4 ü kastediyorsun bildince onuda gelir olarak hesaplar ona göre yardım azalır ama soruyu tam anlamadım

7.eşiniz çalışırsa sizin emeklinizde kesinti olmaz fakat eşinizin sosyal yardımında yine gelire göre azaltma olur

karadeniz
25 Mart 2017, 16:31
Aylar gecti,yil 2016 dan 2017 ye geldi,benim isler daha bitmedi.

Türkiyeden geliyorum,bir iki pürüz vardi halettim.Boraclanma kagidi elimde,bir kac haftaya ödemeyi yapacagim insallah...

Bilgisi olan arkadaslardan yardim dileniyorum..!!

1.Emekli maasi baglaninca,hangi alman malamlarina bildirmem gerekiyor
2.Ben sosyal yardim almiyorum ama esim aliyor,bu emekli maasi almama engelmi?
3.10 senedir malulen emekliyim,Yani finazamtla isim yok,yinede ödeme yaptigimda bildirmelimiyim? Yillardir Steuererklärung yapmiyorum,malul oldugum icin
4.Burada emekli maasinda biraz kesiyorlarmis ca. 10% dogrumu?
5.Yani esim calismazsa,sosyal bu parayi kesermi?
6.TR den emekli maasi almak icin sosyalden yardim almiyorum kagidi lazimmis,sorarlarsa ne icin diyecegiz?Emekli desek,zaten hepsine el koymazmi?
7.Varsayalim esim calismaya basladi,yinede bir kesinti olurmu maasimda.

Cevap verecek arkadaslar, 1 2 3 diye cevaplarsaniz sevinirim,soru cokta,Aklimda degil su an,Siz daha ne tavsiye edersiniz

Bu arada benim islemlerim daha bir yil falan sürer

Emekli maasiniz baglandiginda krankkasaya bildirmeniz hatta finanzamta,krankkasse yaklasik emekli maasinizuin %11 civarinda tutarini talep eder.
Esinizin sosyal yardim almasi sizin emekli maasi almaniza engel degil ama sizin gelirinizden dolayi esiniz sosyal yardim alamiyabilir.
finanzamt durumunuzda degisiklik olursa bildirin diyor.
Emeklilik talebinizde,Almanya'dan emekli oldugunuz (rente bescheid) belgeyi Türkceye tercümen ettirip beraberinde verin,aslinda sosyal yardim aliyormusunuz diye belge istemeleri kanunsuz ama bizler toplum olarak o kadar sahtekarligi yakinizki artik imzalanan belgeye bile inanmiyorlar ek belge talep ediliyor,karma cevap oldu ama sanirim sorunuzun cevaplarini bulursunuz.

Bence Deger
25 Mart 2017, 16:50
Cevaplarin icin sagol Horoz kardesim,

Günlerim eksik dogru,zaten o yüzden bir sene dalan sürer dedim.esim calisirsa TR de emekli maasi kesilirmi diye sormustum,sosyal zaten kesilir.Bazilari diyor ya Türkiye EU da olmadigi icin krankenkasse kesinti yapmaz diye,

Simdi ben simdi mi yoksa emkli baglandigindami basvurayim? Daha dogrusu nereye basvuracagimi bile bilmiyorum

hOrOz
25 Mart 2017, 18:09
Türkiye EU olsun olmasın %10-11 sigorta primi kesiyor
Eşinizin Almanya da çalışması Türkiye yi ilgilendirmiyor önemli olan sizin ikamete dayalı yardım almamanız.
O yüzden gelen Bescheid da Bedarfsgemeinschaft mı yazıyor diye sordum .. eğer yazıyorsa sizinde gelen yardım da payınız var demektir..
Bedafsgemeinschaft demek aynı çatı ve adres altında oturanlardır

Bence Deger
25 Mart 2017, 18:49
iki kere yazilmis kusura bakmayin

Bence Deger
25 Mart 2017, 19:37
Ikinizede cok tesekkür ederim.

Karadeniz kardesim bunu anlamadim, Emeklilik talebinizde,Almanya'dan emekli oldugunuz (rente bescheid) belgeyi Türkceye tercümen ettirip beraberinde verin????

Yani anladigim kadariyla emeklilik baglaninca Krankenkasseye bildirmem gerek.

Finazamt pek anlamadim ama bildirmem gerekiyorsa yapariz. Peki TR de ödedigim parayi FA bildirdigimde,bana biraz para verirlermi? Ne esim calisiyor ne ben ( malulen oldugum icin ) Steuer erklärung biraz mantiksiz degilmi?

Rentenkasseye bildirmem gereklimi?

karadeniz
26 Mart 2017, 03:35
Ikinizede cok tesekkür ederim.

Karadeniz kardesim bunu anlamadim, Emeklilik talebinizde,Almanya'dan emekli oldugunuz (rente bescheid) belgeyi Türkceye tercümen ettirip beraberinde verin????

Yani anladigim kadariyla emeklilik baglaninca Krankenkasseye bildirmem gerek.

Finazamt pek anlamadim ama bildirmem gerekiyorsa yapariz. Peki TR de ödedigim parayi FA bildirdigimde,bana biraz para verirlermi? Ne esim calisiyor ne ben ( malulen oldugum icin ) Steuer erklärung biraz mantiksiz degilmi?

Rentenkasseye bildirmem gereklimi?

Emeklilik talebinizde rentebescheidi tercüme ettirp Sgk.muna verirseniz sizden ilerleyen zaman icinde calisip calismadiginizi sorgulamak icin rentenversicherungsverlauf istemezler,finanzamt sizi geri para ödemesi icin vergi mükellefi olmaniz vergi ödemis olmalisiniz.
Finanzamta Türkiye'den emekliliginizin vergilendirilmesi hakkinda horoz arkadasimiz bilgilendirmisti.
Krankkasa icin normalinde bildirilmesi gerek ilerleyen zaman icinde tesbiti halinde sizden yaklasik emekli maasinizin %11 tutari kadar geriye dönük talep edebilirler sizin karar verebileceginiz bir konu

Murat01
31 Temmuz 2017, 23:52
Arkadaşlar emeklilik parasını yatıran, edevlette girildiğinde göremeyenlerde bir yenilik varmı?
Benim hanım için ödeme yapalı 1 seneyi geçti,hala göremiyorum yatan parayı.

Ibo921
04 Ağustos 2017, 08:01
Slm
Benimde gözükmüyor ama banka üzeri bakdigimda ssk borcu diye gözüküyor.
E devllet üzeri gözükmüyor.
Bende yatirdim hayirlisi bakalim

hOrOz
04 Ağustos 2017, 09:09
Arkadaşlar emeklilik parasını yatıran, edevlette girildiğinde göremeyenlerde bir yenilik varmı?
Benim hanım için ödeme yapalı 1 seneyi geçti,hala göremiyorum yatan parayı.

Slm
Benimde gözükmüyor ama banka üzeri bakdigimda ssk borcu diye gözüküyor.
E devllet üzeri gözükmüyor.
Bende yatirdim hayirlisi bakalim

görülmesi için sanırım bir dilekçe ile SSK ya başvuruyorsunuz

bu bölümün daha öncelerini okursanız bir arkadaş yazmış mesaj #46

yukaridaki numarayi bugün bende aradim
cali$an bana sorun degil e-devlette gözükmesede sorun olmaz falan dedi,
görmek istedigimi söyleyince makbuzu fotokopi cekip birde dilekce yazip borclandigim ildeki SGK ya göndermem gerektigini söyledi,
" Borclandigim hizmetleri sistemde görmek istiyorum " diye yazacakmisim.

Basbakan
10 Aralık 2017, 17:17
Arkadaslar bana sggk dan ödeme icin mektup geldi 3 aya kadar ödeyin deniliyor.

Benim türkiyede is bankasinda hesabim var ve internet bankacilik yapabiliyorum acaba bunu türkiyedeki is bankasindan on lain yatirsam olurmu,ama bana glen mektupta her hangi bir hesap numarasi yok nereye yatiracagima dair bu konuda bilgi vereirseniz memnun olurum

hekimoglu
10 Aralık 2017, 17:22
@Basbakan, internet bankaciligi kullaniyorsan ödemeler kisminda sgk ödemeleri yeri vardir orayi acip gerekli bilgileri verip ödemeni yapabilirsin.

Basbakan
10 Aralık 2017, 18:50
@Basbakan, internet bankaciligi kullaniyorsan ödemeler kisminda sgk ödemeleri yeri vardir orayi acip gerekli bilgileri verip ödemeni yapabilirsin.

Acaba bunu internet bankaciligini kulanarak türkiyedeki is bank üzerindenmi yatirmam mantikli yoksa almanyadan zirat bankasi üzerindenmi yatirmam mantikli.

Vergi dayresinden vergi iadesi almak icin

hekimoglu
10 Aralık 2017, 21:24
Acaba bunu internet bankaciligini kulanarak türkiyedeki is bank üzerindenmi yatirmam mantikli yoksa almanyadan zirat bankasi üzerindenmi yatirmam mantikli.

Vergi dayresinden vergi iadesi almak icin

Yeterince TL bakiyesi hesapta mevcutsa internet bankaciligi üzerinden ödeme yapmak daha avantajlidir birkere havale masrafi ödemezsiniz evinizde geri yaslanip ödemeyi yaparsiniz. Diger türlü Almanya da Ziraat bankasi subesine git birsürü havale masrafi öde, Euro TL ye cevrilirken kur hesaplamasinda zarar etme riski mümkündür.

Ödemeyi internet bankaciligi üzeriden yaparsaniz dikkat edin borclanma ödemesi disinda farkli ödeme siklarida vardir onu dogru secip TC Kimlik No su Sigorta No su gibi istenilen bilgileri itinali dogru yazdiginizdan emin olunki isler ters gitmesin.

kai38
11 Aralık 2017, 11:34
Slm, Havale yaptiktan sonra Dekontlari Mail adresinize gönderebilirsiniz veya Drucker üzeri yazdirabilirsiniz, Vergi dairesi icin lazim..
Saygilar

macomen
13 Aralık 2017, 12:14
Mrb arkadaslar,
E-devlette bu yatirn7s oldugumuz yurt disi borclanma miktarini görebilmemiz icin dilekce yazilmasi gerekiyor diye belirtilmis.Ben sgkya telefon actigimda ne zaman beyan taahhüt belgesiyle emeklilik müracati yapilir o zaman e-devlet sayasina islenir dediler.ayrica bunla ilgili bi dilekce örnegi yazabilirmisiniz?
Saygilar

hekimoglu
13 Aralık 2017, 12:31
Merhaba macomen,
Tam olarak e-devlet sitesinde neyi göremiyorsunuz? Türkiye de kisa calisma sonrasi yurtdisi borclanma basvurusu yaptiniz hizmet dökümü bölümünde yurtdisi borclanma ve TR deki calisma görünüyorda ödediginiz primlermi görünmüyor yoksa hicbirimi? app versiyonu ile pc versiyonuyla e-devlette acilan sayfalarda görünen bilgilerde farkliliklar olabiliyor her ikisinide denedinizmi? Hizmet dökümü bilgilerinin sisteme islenmis olmasi gerekiyorda ödenen paranin gözüktügüne bende sahit olmadim.

macomen
13 Aralık 2017, 12:36
Yurt disi borclanma icin ödedigimiz parayi kastetmistim görünmüyor diye.yani paranin sgk ya girip girmedigini baska türlü nasil ögrenecem.olmassa yarin tel acip vezneye sorarim.yada beyan taahhüt emeklil7ge müracaat belgesiyle birlikte ayri bi dilekce yazar yollarim.
Slm

macomen
13 Aralık 2017, 12:39
Tekrar mrb,yazmayi unutmusum .ben e-devlet sitesine pcden girmistim.yazdigim gibi Yurt disi borclsnma tarihleri .Trdeki sigirtali calisilmis günler hepsi görünüyor,yalniz yatirdigimiz para gözükmüyor.
Saygilar

hekimoglu
13 Aralık 2017, 12:49
Ödenen borclanma primlerinin sgk da isleme girip girmedigini bagli bulunan sgk kurumlarina bizzat basvurarak ögrenmek mümkündür bildigim, telefonlada bu bilginin verildigidir.

Borclanma primini yapmis ama emekli ayligi henüz baglanmamislarda yapilan ödemenin sistemde görünmedigini biliyorum aylik alanlarda durum nasil alan arkadaslar bilgi verir mutlaka.

macomen
13 Aralık 2017, 14:02
mrblar,

Biraz önce SGK yi tel acip sordum,telefondaki memur ödediginiz banka makbuzlarini kontrol edin,tc kimlik ve sicil no dogruysa bosuna tereddüt etmeyin,sisteme islenmistir dedi,e-devlet sistemi icinde emekli müracaati yapip ödemeler basladiktan sonra ayliginiz basladigindan itibaren sisteme islenir diye belirtti.ha icim rahat olsun derseniz Beyan taahhüt belgesiyle birlikte banka makbuzlarinin kopyasini ve ilaveten iki satir bi dilekceyle yollayabilirsiniz dedi.

saygilar