PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ev sahibi eigenbedarf dedi butun binayi bosalti sonrada mültecileri doldurdu

hakan dayi
24 Ekim 2016, 09:42
selam arkadaslar..

16 senedir oturdugumuz binayi bizim haberimiz olmadan ev sahibimiz satmis yeni alan bina sahibi romanyali 2,5 milyona satilamis 12 daire 2 dukkkan

hepimize cikis verdi yeni ev sahibimiz cikis sebebi 8 cocugunun romanyada oldugunu ve 20 tane torunu oldugunu yazmis cikis kagidinda bende ev almak istiyordum ev alip ciktim..evi alan adam
pek iyi niyeli tekin biri degil 4-5 kisi arkasinda geziyor cok luks arabalarla geliyorlar

9 aylik bir sure verdi bana bana tam gununde evi teslim ettim...buraya kadar yersey normal adama rica ettim ben 1-2 daha durayim evimde yapilacak tamir islerim var diye kabul etmedi kizlarim gelecek oturacak diye..bende tamam dedim

cumartesi gecesi bir arkadasim sizin binayi multeciler oturmaya baslamis bilgin varmi dedi yok dedim..atladim gittim eski eve zillerde hep erkek isimleri bir zilde belki 10 isim mültecilere kiraya vermis uyanik

simdi avukata vermek istiyorum ama adamlar pek tekin degil..ne yapabilir avukattan bugun termin alicam fikirleriniz nedir

selamlar saygilar

tr-22
24 Ekim 2016, 10:13
Ben kisa yazayim,sen evden cikmisin,avukat hic bir sey yapamaz,evsahibide ev bosaldiktan sonra istedigine evi kiraya verebilir kimse karisamaz,devlet asullere evini kiraya verenleride ödüllendiriyor diye duydum,bu kisilere ev sahiplerine fazla para veriyor.

Bundan dolayi sen evi bosaltigina görede hic basini agartma derim.

hOrOz
24 Ekim 2016, 10:27
selam arkadaslar..

16 senedir oturdugumuz binayi bizim haberimiz olmadan ev sahibimiz satmis yeni alan bina sahibi romanyali 2,5 milyona satilamis 12 daire 2 dukkkan

hepimize cikis verdi yeni ev sahibimiz cikis sebebi 8 cocugunun romanyada oldugunu ve 20 tane torunu oldugunu yazmis cikis kagidinda bende ev almak istiyordum ev alip ciktim..evi alan adam
pek iyi niyeli tekin biri degil 4-5 kisi arkasinda geziyor cok luks arabalarla geliyorlar

9 aylik bir sure verdi bana bana tam gununde evi teslim ettim...buraya kadar yersey normal adama rica ettim ben 1-2 daha durayim evimde yapilacak tamir islerim var diye kabul etmedi kizlarim gelecek oturacak diye..bende tamam dedim

cumartesi gecesi bir arkadasim sizin binayi multeciler oturmaya baslamis bilgin varmi dedi yok dedim..atladim gittim eski eve zillerde hep erkek isimleri bir zilde belki 10 isim mültecilere kiraya vermis uyanik

simdi avukata vermek istiyorum ama adamlar pek tekin degil..ne yapabilir avukattan bugun termin alicam fikirleriniz nedir

selamlar saygilar

sen şimdi ne için mahkemeye vereceksin ??

adam kündigung yazmış ve kanuni olarak 9 ay Kündigungfrist süresini tutmuş

ve sende kendi rızanla evden çıkmışsın ...

hakan dayi
24 Ekim 2016, 10:50
sen şimdi ne için mahkemeye vereceksin ??

adam kündigung yazmış ve kanuni olarak 9 ay Kündigungfrist süresini tutmuş

ve sende kendi rızanla evden çıkmışsın ...

tamam kendi ailemi çocuklarım oturacak diye çıkış verdi bu şekilde çıktım çıkışı alınca avukata gittim zaten avukat bana ailesini için çıkış verdi dedi multecileri için değil ben bunu anlatmak istiyorum..

gentlement
24 Ekim 2016, 11:19
kardes, tasinmissin ve evi teslim etmissin. Herhangi bir sorunda yok...

Peki, adami sen mahkemeye verip ne elde etmek istiyorsun ben onu tam olarak anlayamadim? Tazminat mi istiyorsun yoksa eve geri dönmekmi istiyorsun? Ulasmak istedigin noktayi bir aciklasan daha saglikli olacak...

avcilar kirali
24 Ekim 2016, 11:21
tamam kendi ailemi çocuklarım oturacak diye çıkış verdi bu şekilde çıktım çıkışı alınca avukata gittim zaten avukat bana ailesini için çıkış verdi dedi multecileri için değil ben bunu anlatmak istiyorum..

Senin su an demek istedigin "Ne Koparirim"?Kendin diyorsun Belali birine benziyor.Sana bu günden sonra Para verse oraya girmessin.Onun icin basin agirmasin,sana bela olmasin diye hic ugrasma derim.
Hadi Mahkemeye verdin ve Kazandin,Mahkeme ne diyecek sana"git evde oturmu?"Sana bir miktar Para alabilirsin diyecek,ve o Romanyali sana verecegi 3000-5000 Euroyu burnundan Fitil Fitil getirecek.En iyisi büyüklük sende kalsin ,kapat su deftere.Büyüklerin bir sözü var:"Ne Iti an,ne de Comagi hazirla."misali kapat gitsin.
Ama sen dahada "El mi Yaman,ben mi Yaman" dersen,sonunu buraya yazarsin,hersey bittikten sonra,kim hakli kim suclu cikti diye...
saygilar

TipiTip
24 Ekim 2016, 12:00
Nekadar gereksiz bir konu ....

Hiç mi başka işin gücün yok usta ??

Evden çıkmışsın aylar geçmiş

Bak yeni evinde keyine

Adam belalı diyorsun ... sana rahatmi battı ??

Belamı arıyorsun??

hakan dayi
24 Ekim 2016, 12:06
Senin su an demek istedigin "Ne Koparirim"?Kendin diyorsun Belali birine benziyor.Sana bu günden sonra Para verse oraya girmessin.Onun icin basin agirmasin,sana bela olmasin diye hic ugrasma derim.
Hadi Mahkemeye verdin ve Kazandin,Mahkeme ne diyecek sana"git evde oturmu?"Sana bir miktar Para alabilirsin diyecek,ve o Romanyali sana verecegi 3000-5000 Euroyu burnundan Fitil Fitil getirecek.En iyisi büyüklük sende kalsin ,kapat su deftere.Büyüklerin bir sözü var:"Ne Iti an,ne de Comagi hazirla."misali kapat gitsin.
Ama sen dahada "El mi Yaman,ben mi Yaman" dersen,sonunu buraya yazarsin,hersey bittikten sonra,kim hakli kim suclu cikti diye...
saygilar

avukatla görustum telefonla kanunen verdigi cikis dogru degil ailesinden birinin oturmadigi kanitlanirsa binada oturanlara para ödemesi gerkiyormus bakalim cuma termin aldim yazarim tekrar bilginiz olsun

aslankral
25 Ekim 2016, 00:53
tüm arkadaslar "ugrasma" diye yazmis, usta sen ya gurur meselesi yaptin yada koparabildigin para pesindesin
peki adamin sana evden cikmaniz icin söyledigini ispatlayabilecekmisin ? $ahidin varmi ?
ispatlayamazsan mahkeme ve avukat masraflarida sana kalir.

Akbulut
25 Ekim 2016, 01:21
Avukat para kazanmak icin mahkemeye gidelim der, benden söylemesi.

Avukatlar hic bir zaman kaybetmez unutma , aksine para kazanir........

ANILKAN
25 Ekim 2016, 02:00
ArkadasLar kanun Hakan Dayi'dan yana tazminat aLir kanit koLay Adam Eigenbedarf dedigine göre ( bu isLem anca yaziLi oLarak oLur ).

Hakan Dayi güzeL tazminat aLirsin 2000€ - 4000€ arasi muhtemeLen.

YanLiz bu Adam burnundan bu parayi fitiL fitiL cikaracagina inaniyorum yani ya senin sirtin Saglam yere geLmeyecek sekiLde etrafin vardir yada bu ise hic girme sonu iyi gitmez.

ALLAH yardimcin oLsun

mustafa200222
25 Ekim 2016, 09:47
ArkadasLar kanun Hakan Dayi'dan yana tazminat aLir kanit koLay Adam Eigenbedarf dedigine göre ( bu isLem anca yaziLi oLarak oLur ).

Hakan Dayi güzeL tazminat aLirsin 2000€ - 4000€ arasi muhtemeLen.

YanLiz bu Adam burnundan bu parayi fitiL fitiL cikaracagina inaniyorum yani ya senin sirtin Saglam yere geLmeyecek sekiLde etrafin vardir yada bu ise hic girme sonu iyi gitmez.

ALLAH yardimcin oLsun

(Haksızlık karşısında Susan dilsiz şeytandır ). Sonu ne olursa olsun . Burası almanya. Romanya. Adamı şişe oturturlar. Avukat sigorta varsa devam et .

avcilar kirali
25 Ekim 2016, 13:18
(Haksızlık karşısında Susan dilsiz şeytandır ). Sonu ne olursa olsun . Burası almanya. Romanya. Adamı şişe oturturlar. Avukat sigorta varsa devam et .

Uzaktan Gaz vermek cok kolay.Bunlarlen ugrasilmaz.Adamin colugu cocugu vardir.Allah korusun basina bela gelmesin derim.

tr-22
25 Ekim 2016, 14:19
selam arkadaslar..

selamlar saygilar

Uzaktan Gaz vermek cok kolay.Bunlarlen ugrasilmaz.Adamin colugu cocugu vardir.Allah korusun basina bela gelmesin derim.

Gaz vermek icin bir neden yok,sigortasi karsiliyorsa avukata gitmekte yarar vardir.Adam ailemi yerlestirecem demis ama o asulleri doldurmus,her hangi yasal bir islem yapilasi gerekiyorsa avukatta yapar.

TipiTip
25 Ekim 2016, 14:41
Gaz vermek icin bir neden yok,sigortasi karsiliyorsa avukata gitmekte yarar vardir.Adam ailemi yerlestirecem demis ama o asulleri doldurmus,her hangi yasal bir islem yapilasi gerekiyorsa avukatta yapar.

Olay Mahkemeye gitti

Adam evet Ailemi Cocukkarımı yerlestirecektim
Aile için kavga çıktı
Çocuklarım beni Babaliktan ben onları Evlatlıktan
Red ettik konuşmuyoruz hiç biri evime tasinmadi
Bende mecbur kaldım başkasına kiraya vermeye dese
Ne olucak neyi ispat edebilirler ???

İşin ilginci belki adamın çocukları evde kalıyor

Diğerleri Untermieter olarak görünüyor ???

Arkadaşın şansı 0000%

Mahkeme sonrası evden çıkarken eve girerken
Arabaya binerken inerken
O karanlık Adamlardan korkusuna coooookkk
Korku dolu günler geçirmesin

tr-22
25 Ekim 2016, 16:23
Olay Mahkemeye gitti

Adam evet Ailemi Cocukkarımı yerlestirecektim
Aile için kavga çıktı
Çocuklarım beni Babaliktan ben onları Evlatlıktan
Red ettik konuşmuyoruz hiç biri evime tasinmadi
Bende mecbur kaldım başkasına kiraya vermeye dese
Ne olucak neyi ispat edebilirler ???

İşin ilginci belki adamın çocukları evde kalıyor

Diğerleri Untermieter olarak görünüyor ???

Arkadaşın şansı 0000%

Mahkeme sonrası evden çıkarken eve girerken
Arabaya binerken inerken
O karanlık Adamlardan korkusuna coooookkk
Korku dolu günler geçirmesin

Konuda gecen konu tek daire degilki,adam 12 daire iki dükkana ailesini yerlestirecek degil herhalde,hakimde senin gibi konuyu okumadan karar verirse.o zaman yapacak bir sey yok.

TipiTip
25 Ekim 2016, 18:25
Konuda gecen konu tek daire degilki,adam 12 daire iki dükkana ailesini yerlestirecek degil herhalde,hakimde senin gibi konuyu okumadan karar verirse.o zaman yapacak bir sey yok.

Sen konuyu iyi okusan
Yada okuduğunu anlasan nasıl olur ???

Adamda 8 Çocuk 20 Torun var

8 daire her bir çocuğun
1 daire Kendisinin
Diğer kalan 3 daireyide 18 yaşını doldurmuş torunları icin hesaplarsan geriye ne kalıyor

ANILKAN
26 Ekim 2016, 00:56
ArkadasLar tartismaya gerek yok, basit tarafindan bakaLim: Adam Mafya ugrasiLirmi bu adamLa ? buyrun istiyen ugrassin göze göz dise dis.

Osmanbey34
26 Ekim 2016, 02:42
bence hic urasma ve enerjini baska yere harca. Bide su var onu bunu mahkemeye verecem derken Rechtsschutzda seni kündigen yapmasin.... onun icin hic kafani yorma . evden cikmisin etmisin ne gerek var.

Dirilis
26 Ekim 2016, 20:14
kavga cikar gibime geliyor konuyu acan ortalikta yok siz kavga edin sizede madalya takarlar.

mxm
26 Ekim 2016, 21:31
Arkadaslar, konuyu berbat etmisiz maalesef.Arkadasimiz bir soru sormus, siz mafyalara, bilmem nerelere gitmissiniz.Acikca yazayim, ben kavga gürültü yapmam, sevmem de ayncak haksizliga ugrarsam sonuna kadar savasirim ve hic kimseden de korkmam, verecek tek bir canimiz var, veririz gider ama onursuz yasamaktan iyidir.Hic kimse kendisini ezdirmemeli.Eger o duruma düsersek mafya dediginiz tam olarak bundan cesaret alir.

Alman kanunlari ne diyor?Eigenbedarf diye birini cikartirsan ayni sekilde kullanman sart yoksa tazminat ödersin diyor.Bu arkadasimiz niye hakkini yedirsin anlayamadim dogrusu.Burasi Afrika zulu lulu kabinesi degil, NSU davasi haric saglam calisan bir hukuk düzeni mevcut.