PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rente kasasi beni reha.... göderiyor emekliligin ölür diyor

zülfikar
18 Ekim 2016, 18:21
merhaba arkadaslar buradan herkezin basina gelebilecek bir soruya sormak istiyorum hatta bagzilarinin basina bile gelmistir rahatsizligimdan dolayi renteye bas vurdum bana reha.. ya göderecegim yani kura gideceksin dedi ama gidersende emekliligin ölür diyor yani artik emeklilik alamasin diyor buna karsilik nasil red edecegim ben kura red edersem bu meseleden dolayi durumum ne olur yoksa bizim gibileri oyunami getirme bürokrasi taktiklerimi bu gibi mektuplar yani iyilessemde iyilesmesemde öyle veya böyle renten yani emeklilik ölür diyorlar bu ne derece dogru arkadaslar

tecürbelerinize paylasirsaniz sevinirim

selamlarimla
zülfikar

Kurtgözü
18 Ekim 2016, 18:39
merhaba arkadaslar buradan herkezin basina gelebilecek bir soruya sormak istiyorum hatta bagzilarinin basina bile gelmistir rahatsizligimdan dolayi renteye bas vurdum bana reha.. ya göderecegim yani kura gideceksin dedi ama gidersende emekliligin ölür diyor yani artik emeklilik alamasin diyor buna karsilik nasil red edecegim ben kura red edersem bu meseleden dolayi durumum ne olur yoksa bizim gibileri oyunami getirme bürokrasi taktiklerimi bu gibi mektuplar yani iyilessemde iyilesmesemde öyle veya böyle renten yani emeklilik ölür diyorlar bu ne derece dogru arkadaslar

selamlarimla
zülfikar

Hocam Emekliligim derken..???
Benim bildigim senin emekli kasasina calistigin süre boyunca
ödedigin primleri geri alamiyorsun.
Emekliliginin olmesi gibi bir sey söz konusu olamaz.
Hani biz Türk vatandaslari TR ye kesin dönüs yaptigimiz zaman,
ödemis oldugumuz primleri iki yil sonra geriye alabiliyorz ya,
söz konusu olan o primlerdir.

hOrOz
18 Ekim 2016, 18:44

selamlarimla
zülfikar

hocam yanlış anlasılmamı var acaba ?? ilk defa duyuyorum reha ya gidince emekliliğin öleceğini ...

hatte Reha ya gidenlerin emeklilikleri daha çabuk oluyor

emeklilik kasaına yatırdiğın primler yanıyor ve onları çekemiyorsun

tr-22
18 Ekim 2016, 18:56

selamlarimla
zülfikar

Rehaya gidipte emeklilik ölücek diye bir sey yok,emeklilige bas vurabilirsin rehayada cok rahat gidebilirsin,yalniz emekli olmayip rahaya gittigin zaman ilerdeki zamanlarda sen Türkiyeye gidersen?ve emeklilik kasasindan primleri yani parani cekmeye kalktiginda senden bu parayi aliyorlar,cünkü bir rehaya gitmek 8-10,000€ bine mal oluyor,haliyle rente kasada senden bu parayi almak zorunda kaliyor.

Emekli olursan zaten o zaman primlerini alamiyorsun.

tolgahamburg
18 Ekim 2016, 19:02
aynen doğru

ALSANCAK-35
18 Ekim 2016, 19:36
Ve Rente kasasının önerdigi Reha ya pratikte muhakkak gitmek zorundasin reddedemessin.Eger reddederde gitmessen ilerde olumsuz bir sekilde sana geri dönecektir,iyi düsünmeni öneririm.

ege35
18 Ekim 2016, 19:43
selam, yanlis anlamadiysam hastasin ve sürekli krank yapiyorsun benim gibi yürüme zorlugun yada seker gibi hastaliklardan basin dertte bu nedenle krankenkasse den ödeme aliyorsan , bunu senin krankenkassen istiyor rentekasse da onayliyor . burada amac senin is kapasiteni test etmek mesela kendim icin söyeyeyim, hastane calisamaz

arbeitsunfähig dedi ama krankasse rentekasse ya basvurdu . ve bana bidirim geldi 30 gün johannitercenter e yani rehaya gittim . oradaki testler sonucu oradan da calisamaz raporu aldim . simdi yasal krank süresinin bitmesini bekliyorum. daha sonra heyete girecegim orda sonuc degismezse hastalik rentesi alacagim , yada is raporu verecek bilmiyorum simdilik yani

esas konu benim acimdan sagliktir . ne yapalibiriz ödeme rente kasda ödese bizim sagligimiz icin onu gözden cikariyoruz benim yasim normal emekliye göre cok . kücük bana hastalik emeklisi verse bile bir iki yil . bu yasta rollator le yürümek gücüme gidiyor demem oki isin basi saglik benim icin emekliye ayrilmak tan sa reha da görecegin kontroller ve terapi yardimci olacaktir senin sagligina elbetteki yasin gencse rente kasada direkt emekliligini bahsetmiyor yani reha dan baska sansin yok gibi vede onlarda hastaligina onay verirse her iki senede bir vertrauensarzt a gidip kontrol olacagiz belkide o arada sagligimiza kavusacagiz yada , hayattan emekli olacagiz

ama benim anlamadigim niye hastaliginin ilk baslarinda, krankenkasse bu secenegi niye önüne koymamis ayrica yasini bilmiyorum ama kendi yasimla kiyaslarsam , 15 16 sene sürecek uzun bir maraton yani, kesin bir emeklilk gözüyle bakmamak lazim Gecmis olsun arkadasim.

hOrOz
18 Ekim 2016, 20:17
@ege35 hemşerim araya nokta virgül koyarsan daha iyi anlaşılır

konuştuğun gibi yazarsan anlatmak istediğinin manası değişiyor

zülfikar
18 Ekim 2016, 21:22
arkadaslar hepinizin verdigi cevap icin tesekür ederimde kura gidince iyilesecegini kuvetli ihtimal verse hadi tamam saglik cök önemlide ama rente kasse iylessende veya iyilesmesende yine misal 20 senelik primlerin hepsi yanar diyor yani öyle veya böyle

hOrOz
18 Ekim 2016, 21:49
arkadaslar hepinizin verdigi cevap icin tesekür ederimde kura gidince iyilesecegini kuvetli ihtimal verse hadi tamam saglik cök önemlide ama rente kasse iylessende veya iyilesmesende yine misal 20 senelik primlerin hepsi yanar diyor yani öyle veya böyle

hocam bu böyle ya herro ya merro
kurda senin iyileşeğini kimse garanti veremez
orada sihirbaz yok ki sihirli değneğini dokundursun sen iyileş

tr-22
18 Ekim 2016, 21:57

Arkadasim senin primlerin neden yansin? siz bu konuya nasil geldiniz?Rentekasse'nin sana yanar dedigi benim sana yukarda anlatmaya calistigim sekildedir.
Sanirim sen rentekasse parami cekmek istiyorum demisindir,onlarda sana bundan dolayi söylemis olabilirler,dedigim gibi bir kisinin rehadaki masrafi 8-10 bin euro arasi masrafi oluyor,sende emeklilik primlerini cekmeye kalktiginda buda 20 yila yakindir,sizin konusmalariniz belki bundan ibarettir.

Sen rehaya gitmedigin taktirde kesinlikle primlerin yanmaz.