PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mini job ile ilgili

rutas06
17 Ekim 2016, 01:30
Selamlar Arkadaslar,
Benim merak ettigim konu 300 euro mini job calisirsak rente kasasina para kesiliyor mu? kesilmiyor mu?
Lva`dan bana gelen kagitta iki sene önce 2 ay mini job yapmistim ama (LVA)rente kasasindan gelen kagitta hic calismamis gözüküyorum.
Sizce bu normal mi?
Bana yardimci olursaniz sevinirim.:)

hOrOz
17 Ekim 2016, 10:34
3 ay veya 70 gün den kısa olan minijob larda Rente kesilmiyor

zaten istersen Rente kasasına ödeme yapmayabiliyorsuin

Mourinho38
17 Ekim 2016, 11:05
450 euroyu gecmeyen kazanclarda brüt=net

hOrOz
17 Ekim 2016, 11:23
450 euroyu gecmeyen kazanclarda brüt=net

yanlış 1. Januar 2013 tarihinden itibaren Minjobs Rente ödemesi gerek

%15 işveren %3.7 işçinin ödemesi gerek ama istersen Antrag yapıp ödemeyebilirsin ..

BadBoy12
17 Ekim 2016, 11:33
Arkadaslar size katilmiyorum ve herkese tavsi ederim Rentyi ödesinler. simdi fazla kesilmez en cok 20€ kesilir ama ilerde bunun faydasini cok göreceksiniz.
Istersen burdan (https://blog.minijob-zentrale.de/tag/rentenversicherung/) daha genis ve kapsamli bilgi alabilisin.

als Minijobberin sind Sie grundsätzlich rentenversicherungspflichtig. Im gewerblichen Bereich haben Sie mit einem kleinen Eigenanteil von derzeit 3,7 Prozent somit Anspruch auf das volle Leistungspaket der Rentenversicherung.

Mit Ihren Beiträgen zur Rentenversicherung ist jeder Beschäftigungsmonat auch ein Wartezeitmonat für Ihr Rentenkonto. Die Wartezeitmonate sind wichtig, wenn Sie zum Beispiel mal eine Rehabilitationsmaßnahme der Rentenversicherung benötigen oder vor dem Regelaltersrentenbeginn vorzeitig in Rente gehen möchten. Außerdem können Sie selbst und auch Ihr Ehepartner die staatliche Förderung für Ihre private Altersvorsorge nutzen, beispielsweise die Riester-Rente.

https://blog.minijob-zentrale.de/tag/rentenversicherung/

rutas06
17 Ekim 2016, 20:26
Sayin h0r0z,
peki o zaman sayet isteyince rente kasasina para ödenmiyorsa ve rente kasasinda gelecek kagitta calismiyor gözüküyorsa.
Bu Türkiye`den emekli olacak kisiler 300 veya 400 euro mini job calisip ve rente kasasina kesinti yaptirmasa emeklilik icin bir sorun cikmaz o zaman degilmi?
Yoksa yaniliyormuyum.
Cünkü LVA`dan gelen kagitta calismiyor görünmek lazim bu kafi bence.

Tesekkürler...

iso98783
17 Ekim 2016, 21:05
eger isveren normal porodüsürü isletirse calisilan mini job kesinlikle versicherung verlaufda gözükmesi lazim eger gözükmüyorsa calismaniz minijob zentraleye bildirilmiyor ve böylelikle kacak calismis olunuyor.

rutas06
17 Ekim 2016, 21:11
3 ay veya 70 gün den kısa olan minijob larda Rente kesilmiyor

zaten istersen Rente kasasına ödeme yapmayabiliyorsuin

Sayin h0r0z,
peki o zaman sayet isteyince rente kasasina para ödenmiyorsa ve rente kasasinda gelecek kagitta calismiyor gözüküyorsa.
Bu Türkiye`den emekli olacak kisiler 300 veya 400 euro mini job calisip ve rente kasasina kesinti yaptirmasa emeklilik icin bir sorun cikmaz o zaman degilmi?
Yoksa yaniliyormuyum.
Cünkü LVA`dan gelen kagitta calismiyor görünmek lazim bu kafi bence.

Tesekkürler...

hOrOz
17 Ekim 2016, 21:21
eger isveren normal porodüsürü isletirse calisilan mini job kesinlikle versicherung verlaufda gözükmesi lazim eger gözükmüyorsa calismaniz minijob zentraleye bildirilmiyor ve böylelikle kacak calismis olunuyor.

buda olabiliir

seninki kısa süre olduğu için görünmüyordur yoksa işveren kendi %15 kısmını ödüyor .. o yüzden Versicherungslauf ta görünür

Minijobber können sich bei ihrem Arbeitgeber jederzeit mit einem schriftlichen Antrag von der Versicherungspflicht befreien lassen.
Der Arbeitgeber zahlt dann nur noch seinen Pauschalbeitrag zur Rentenversicherung.

rutas06
17 Ekim 2016, 21:32
evet,
iso98783 dedigi gibi "kacak calisma" olursa, TR´den emeklilik garanti olur gibi..

Mourinho38
24 Ekim 2016, 14:29
yanlış 1. Januar 2013 tarihinden itibaren Minjobs Rente ödemesi gerek

%15 işveren %3.7 işçinin ödemesi gerek ama istersen Antrag yapıp ödemeyebilirsin ..

genel anlamda dogru. bende minijobbasis is buldum ödemiyecegim, kagit veriyorlar dolurup veriyorsun 3.7% ödemiyorsun ve brüt=net oluyor zaten az bir kazanc oldugundan böyle bir hak var