PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba motorschaden mi?

keno
15 Ekim 2016, 23:28
Cümleten hayirli geceler

Bende bmw e90 var olmaz olaydi
Arabaya gaz verip ayagima cektikten sonra ses geliyor
Bmw gittim pleuellagerschaden dedi altin rengini almis tamiri olamaz mi diye sordum olmazmis
Araba 1 aydir garajda duruyor motor calisiyor simdilik
Benim bilmek isdedigim tamiri var midir?
Bmw 320i E90 2010 130 binde :(

depream
02 Kasım 2016, 12:46
Selam kardes,

öncelikle gecmis olsun, bende az cekmedim bu BMW'lerden, okudukca da tiksinmeye basliyorum. Ne kadar güzel bir araba olsa da belirli bir KM'den sonra sorun yaratiyor. Neyse gelelim soruna:

Pleuel dedikleri Kolbe ile Kurbelwelle'yi baglayan sey. Tamiri icin bütün Motor inip parcalanmasi gerekiyor. Bunu yaparken de baska arzalar varmi yokmu diye bakiyorlar. BMW gibi bir yerde yaptirmaya kalksan 3500-5000 € arasinda bir ücret talep ederler.

"Aceminin" eline zaten veremezsin.. bunu "sürekli" yapan birisine ihtiyacin var ki ucuza yaptirabilesin. Profilinde Stuttgart yaziyor, o cevrelerde kesin arkadaslarimizin tanidigi yerler vardir diye tahmin ediyorum.

Benim 540i vardi, Steuerkette koptu kopuyordu, iscilige 500 € verdim, parcalar ile birlikte ~1200€'ya geldi. BMW en az 4500-5000 € demisti. Bende Darmstadt taraflarinda kaliyorum, eger arabayi buraya getirebilirim diyorsan yardimci olabilirim.

fuk_18
02 Kasım 2016, 22:54
5000 euro ya servisde yaptirabilirsen ne mutlu aracin yeni 2010 ve 130 binde ne arzasiymis bu baktirdinmi dusurulmus olmasin km önceden ve generalüberholt motor bulup taktirsan uzun sure binersin yoksa onu tamir ettirmen falan sana maliyeti 2000 bulur motoru acmaya cok para aliyorlar parca para degil yoksa

W211
02 Kasım 2016, 23:21
Arkadas önce gecmis olsun

Sana tavsiyem arabayi öyle sat ve birdaha inan bmw ye alma derim bmw ler cok masraf aciyor

keno
02 Kasım 2016, 23:31
Arkadaslar arabanin zincirini degistirdikten sonra yagsini degistirmemisler bende o halde türkiyeye gitmisdim
Bunu yapan bmwnin partneri hatta sormusdum yagsi degitimi degismedimi diye hayir dediler bu halde tr gidebilirmiyim diye sormustum sorun olmazmis
Trden Gelirken sesi Duymaya basladim pleuellagerschaden Lagerschaden kurbelwellenin degismesi lazim BMW bunu yapmiyormus
Direkt yeni motor takiyorlarmis
Dün bir email attim Bmw merkeze anllatim herseyi steuerkette degistikten sonra yagsini degismelimi dedim ?
Bugün aradilar yagin degismesi mecburmus yaptirdigin yere git sor dediler

Onlarda yagin degismesine gerek yok dediler Yarin tekrar beni bmw ariyacak bakalim sonucu buraya yazarim

Araba suan frei werkstatt bekliyor arabaya elletirmedim sonuca göre yaptircam masraf 2500 euro

hope41
03 Kasım 2016, 13:04
Gecmis olsun kardes, araba sans isi, benimde E61 var, 530 diesel, 253 bin km de su an bakalim ins bize bir süpriz yapmaz.

BMW yag degisimi mecbur diyorsa diger yere yüklenicen bu durumda, onlarin hatasi demek bu is, yani bilmeleri lazim böyle birseyi normalde.

keno
03 Kasım 2016, 14:41
Gecmis olsun kardes, araba sans isi, benimde E61 var, 530 diesel, 253 bin km de su an bakalim ins bize bir süpriz yapmaz.

BMW yag degisimi mecbur diyorsa diger yere yüklenicen bu durumda, onlarin hatasi demek bu is, yani bilmeleri lazim böyle birseyi normalde.

sagol kardes yag degistirmeleri mecburmus bmw stuttgartida aradim onlarda dedi aynisini ama partneri mecbur degiliz diyor
Bakalim bmwden haber bekliyorum onlarla iletisime gecip bana haber vercekler

eren
03 Kasım 2016, 15:59
Selam Hemso Öncelikle gecmis olsun
Daha gecen Pazar bende yolda kaldim otobanda
Arabam BMW 330d 2014 model
140 kmh giderken araba birden stop etdi ve standt spur durdum orda calistirmaya denedim araba calismadi
neyseki ADAC Cagirdim oda bakdi bir sey bulamadi Bilgisayardan
bende Dedim ozaman BMW Servise cekin arabayi dedim arabayi aldigimda 138.000 km deydi suan 149.000 km de
neyseki Pazartesi BMW Arabayi iceri aldilar Motor Yaginda Spänne var dediler bu normal degilmis
3 zilindir calismiyor dediler
bende dedim sonuc ney
bana demezlermi Motorschaden diye bende SOK oldum birden
sonra bana dedilerki biz BMW Yazi yazalim neden olabilir diye
Dün BMW den Cevap geldi Allah sükürler olsunki
Bana Komple yeni sifir Motor verecekler ve arti Pratikelfilter ile beraber
Toplam 19.500€ tutuyormus bu masraflari BMW Üstlendi
bunu tek sebebi
bugüne kadar inspektion orginal Servisde yaptirdigimiz icin yani eski sahibide BMW yaptirmis herzaman
2 hafta sonra teslim edecekler bana geri

keno
03 Kasım 2016, 23:11
insaallah benim arabayida bmw üstlenir

fuk_18
04 Kasım 2016, 13:50
bmw nin tüm masrafi üslenmesi icin sanirim aracin butun bakimlarinin yetkili servisde yapilmasi sart, ancak o zaman ustleniyorlar gecmis olsun, motor degiscek arkadasda cok sansli sifir motor artiok bi 10 sene biner araca hayirlisi olmus :)