PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya da iyi bir Göz cerrahi tanıyan varmı?

Yesilbayirli34
10 Ekim 2016, 17:25
Selamünaleyküm arkadaşlar,
Olay ciddi, Türkiye'de çok yakın bir aile dostumun oğlu 20 yaşında gözlerinde görme kaybı bulunuyor.
Şuan yüzde 10 görebiliyor Türkiye'de kesin bir netice veremiyorlar üç yere gittik üçüde ayrı tehsisler veriyorlar.
Goz sınırının bırı dogusdan zedelı dıgerındede ıncelme var anneden dogma,
Eğer müdahale edilmezse görme kaybı ortadan kalkacak bu dedigimiz kardeşimizin Annesi ve babası vefat etti şuan dedesi ile kalıyor yarın Birgün onlarda olmayacak gözleri kapanınca kimsesiz kalacak bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.
Bana bir adres bir isim verin lütfen
Şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla

hOrOz
10 Ekim 2016, 17:28
Selamünaleyküm arkadaşlar,
Olay ciddi, Türkiye'de çok yakın bir aile dostumun oğlu 20 yaşında gözlerinde görme kaybı bulunuyor.
Şuan yüzde 10 görebiliyor Türkiye'de kesin bir netice veremiyorlar üç yere gittik üçüde ayrı tehsisler veriyorlar.
Eğer müdahale edilmezse görme kaybı ortadan kalkacak bu dedigimiz kardeşimizin Annesi ve babası vefat etti şuan dedesi ile kalıyor yarın Birgün onlarda olmayacak gözleri kapanınca kimsesiz kalacak bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.
Bana bir adres bir isim verin lütfen
Şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla

hocam göz hastalığının ismini yazarsan ona göre bir doktor öneribilinir

asllinda Türkiye de göz üzerine doktorlar iyi

birde sigorta ve Almanya ya geliş nasıl olacak ?

https://www.ukb.uni-bonn.de/42256BC8002AF3E7/vwWebPagesByID/AB56411E0AEAB090C1257E350044B4BB

Yesilbayirli34
10 Ekim 2016, 17:47
Goz sınırının bırı dogusdan zedelı dıgerındede ıncelme var anneden dogma

gnreco
10 Ekim 2016, 18:47
Slm Nürnberg de Göz Doktoru Mahmut Koca bir sorun derim. Gecmis olsun.
nformationen

Praxis:
Fürther Str. 176
90429 Nürnberg
Tel.: 0911/311866
e-mail: [email protected]
Klinik:
Maximilians-Augenklinik Nürnberg
Erlenstegenstr. 30
90491 Nürnberg
Tel.: 0911/919940

Yesilbayirli34
10 Ekim 2016, 18:54
Allah razı olsun en azından bir başlangıç.

Mister
10 Ekim 2016, 19:23
gecmis olsun allah sifalar versin
benimde yüzde 30 göre biliyorum cok yere gitim türkiye frankfurt köln burdaki göz doktorlarina en sonunda burdaki doktorlar beni uni homburg a yoladi bana biraz uzakdi termin 4 ay sonra verdi ama cok iyi ilgileniyorlar burasi benim hornhaut hastaligimi buldu tedavisi yok ama en azindan hasdaligimi ögrendim en son care hornhautimplantat yakinda yapdircam tavsiyem bi buraya bakdir derim

Yesilbayirli34
10 Ekim 2016, 20:43
Allah razı olsun mister.peki orda irtibata geçebileceğimiz bir isim varmı? Telefon veya mail adresi?

Cologne
10 Ekim 2016, 21:25
Kardesim Gecmis olsun.

Malesef Almanya da tip cok ileri olmasina ragmen doktor lar cok tecrübesiz.. Iyi doktorlar da normal hastaneler de görev yapmiyorlar ve ulasmak cok zor oluyor. Ben de yaklasik 12 senedir Behcet hastasiyim ve Behcet hastaligi nin vucudumda tutmadigi organ kalmadi. Son dört senedir ise gözlerime vurdu. Ve her iki üc ayda bir gözlerimde Behcete bagli Üveit olusuyor. Burada ki doktorlar o kadar tecrübesiz ki dogru düzgün teshis bile koyamiyorlar. En son Ankara Univeristesi Behcet ve ayni zaman da Ankara Uni tip fakultesi göz merkezinde tedavi oldum. Gercekten bizim doktorlarimiz müthis bilgili, muthis özgüvenleri var ve cok tecrübeliler.

Sunu da eklemek isterim ki; Ankara Univeristesinde 3 tane profesör bana INTERFERON ALFA isimin de özel bir igne yazdilar hemde tam 36 tane. Bu ignenin Almanya da ki bir taneinin fiyati 900 euro. Türkiye saglik sigortasi hepsini ödedi SGK. Almanya ya geldim 6 tane hastaneden uni kiliniginden onlarca doktorlardan raporlarim olmasina ragmen malesef krankkassem bu ilaci bana ödemedi. Türkiye den getirdigim 36 tane ilac bitince gözlerim tekrar üveit olmaya basladi.

Almanya da bence hicbir sey yapamazlar hatta yapmazlar.. Birde sana sunu tavsiye debilirim. Ankara incek te Dr Suat Arusanin saglik merkezi var. Orada ozon, hacamat, sülük gibi alternatif tip uygulaniyor.. Benim sol gözüm Tr de yüzde 0,5 e düsmüstü 15 gün oarada sülük tedavbisi görerek gözümün görmesi tekrardan yüzde 40 a cikti..Sülügün göz hastaliklarina faydali oldugunu orada bircok kiside canli olarak sahit oldum.. Mesela Tavuk karasi, üveit, gloukom, sekere bagli görme kaybi, göz snirlerinin zayiflamasi veya ölmesi durmunda olan bir cok kisi mucizevi bir sekilde daha iyi gördüklerini söylüyorlar di.. Ben de bizatihi bunu yasadim..
Suan Almanya da eczaneden sülük alip kendi kendime sülük teedavisi yapiyorum.

Ankara Universitesi Tip fakultesine gidersen eger orada Prof.Dr Fatima Nilufer Yalcindag hanim var.. Gercekten cok iyi bir hekim.. Kendisinle bir görüsün isterseniz.. Allah siflar versin.

tolgahamburg
10 Ekim 2016, 22:54
krankkassem bu ilaci bana ödemedi. dediğine göre seni hasta etmeye çalışıyor...Hangi kasse bu?Geçmiş olsun üveite dikkat et

Yesilbayirli34
10 Ekim 2016, 23:15
Allah razı olsun....sizede Rabbim acil şifalar versin inşallah...

Cologne
10 Ekim 2016, 23:38
Benim dedigim ilacin yani Interferon Alfa isimli ilacin tanesi Almanya da 900 euroymus. Ve bu igneden her iki günde bir kendi kendime vurmam gerekiyor. Tedavi süresi en az 2 yil olacak sekilde ayarlaniyor. kaba bir hesapla 365 i ikiye bölersek ve 900 euro ile carparsak senelik 164,250 euro tutuyor iki senede 328,500 euro bir masrafi var.Benim cözemedigim olay su, bu ilac Roche firmasinin ileci ve Türkiye ye de Isvicre den gidiyor Türkiye de ki SGK hic sorunssuz bir kurus bile istemeden öderken, burada ki Krankenkasse lar ödemek istemiyor.. Bizmi cok zenginiz yoksa bunlarin devletimi cok cimri bu konuda?

tolgahamburg
11 Ekim 2016, 00:11
Cologne ödemediğine göre cimri bence

Mister
11 Ekim 2016, 06:36
Allah razı olsun mister.peki orda irtibata geçebileceğimiz bir isim varmı? Telefon veya mail adresi?

bu göz bölümün nummarasi 068411622304
Universitätsklinikum des Saarlandes
Kirrberger Straße
D-66421 Homburg

Yesilbayirli34
11 Ekim 2016, 07:46
Teşekkür ederim Allah razı olsun kardeşim

Mafyan
11 Ekim 2016, 19:46
Hangi sehirde duruyorsun ona göre dr tavsiye edilebilir

Yesilbayirli34
11 Ekim 2016, 20:56
Dortmund civarı ama imkan yok ise her yere gitmemiz gerekiyor arkadaşım Mafyan

Speedy123
11 Ekim 2016, 21:11
Arkadasim ilk önce kardesimize gecmis olsun.
Bu Dünya göz hastanesi hakkinda tecrübeleri olan arkadaslar varmi? belki kardesimizi onlar tedavi edebilir
http://de.dunyagoz.com/index.html

gentlement
12 Ekim 2016, 09:22
kardes,

Mannheim Üniversitätsklinikum´da Prof. Dr. Michael C. Knorz var. Tartismasiz Almanya´nin en iyi göz doktorlarindan bir tanesi...

Ancak göz hastaliklarinin tedavisi cok pahalidir, baska birseye benzemez haberiniz olsun... Birde merak ettim, hastayi Almanya´ya nasil getirmeyi planliyorsunuz?

Mafyan
12 Ekim 2016, 09:56
Türk Dr Dr. med. Ali Özer-Arasli Alzey
Bu turk televizionlarinda Bilgi veriyordu göz hastaliklari hakkinda,Buna sorabilirsiniz
Telefon: 06731 996160

Wilhelmstraße 7
55232 Alzey

moralist
12 Ekim 2016, 12:33
Dortmund da cahit yalman var rheinische str dorstfelde giderken

Ejderabi
22 Ekim 2016, 19:49
Almanyada göz konusunda en önde olan klinik Uni Tübingen.
Bilhassa tedavisi olmayan göz hastalıklarında araştırmasında en önde olan yer burası.

Sizin gideceğiniz bölüm "Sehnerv" üzeri....

https://www.medizin.uni-tuebingen.de/Presse_Aktuell/Einrichtungen+A+bis+Z/Kliniken/Augenheilkunde/Augenklinik/%C3%9Cber+uns/Ambulanzen+und+Spezial_Sprechstunden/Neuro_Ophthalmologische+Ambulanz-port-10443-p-15576.html

Yesilbayirli34
24 Ekim 2016, 22:38
Teşekkür ederim Allah razı olsun kardeşim