PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabanin PS yükseltmek (Optimieren)

gurbetci1
03 Ekim 2016, 17:58
Merhaba Beyler,

ben Araba'nin gücünü yükselmek istiyorum. Bunun icin Kurs veya bilgili arkadaslarimiz var mi, bu islerle ugrasan ?

dadaloglu38
03 Ekim 2016, 20:38
aynı konuda bende çok araştırma yaptım tecrübeli ustalara sordum hiçbiri tavsiye etmedi arabanın örjınalını bozma dediler motora vs çok zarar veriyor dediler hatta bir chipbox aldım bir hafta kullandım araba çekirge gib oluyor ama anormal olmaya başladı eksoz dansiyah duman atmaya başladı bende geri çıkardım omtimirung yapan birinide buldu 150€ yapacaktı ben vaz geçtim

Giresun2828
04 Ekim 2016, 10:33
Merhaba Arkadaslar,

zamaninda bende cok kararsizdim. Dadaloglu kardesimiz gibi bir iyi bir kötü seyler duyardim. Gün geldi dedim denemeden etmeden herseye inanmak kötüdür. Gittim güvenili bir arkadasa (kendisi pp-performance) de calisiyor ve yaptirdim. Simdi 8 aydir chiptuning var. Kullandigim araba Audi A5 2.7 TDI Coupe V6 Motor 190 PS den 230 PS e cikti.

Sadece 3 seye dikkat etmelisiniz:

1. Chipbox taktirmak cok tehlikeli, onun icin motorsteuergeräte software yükletmek daha garantili ve "saglikli"
2. 40 ps den fazla bir tuning olmamasina bakin. 40 ps den ötesini motor kaldirmaz, veya profesyonell sayfalara arabanizi secip bakabilirsiniz onlar kac ps yazmislar diye
3. Chipi yüklettirdikten sonra arabayi her gün basmadan önce sicak sürmeniz sart.

Ben cok memnunum ve iyiki yapmisim diyorum. Tüv ve au da yapildi gecenlerde araba sorunsuz calisiyor. Motoru sicak sürmek desigim gibi sart. Chipten sonra arabaya daha iyi bakmaniz gerekiyor. Umarim kardeslerime yardim etmis olabilmistirim.

Saygilarimla

.onur
04 Ekim 2016, 11:50
Tamamen yanış.bir eşşeğe kaldıramayacağı yükten fazla yük yüklemekten başaka birşey değil yapmayın arkadaşlar paranıza arabanıza yazık